Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
Jeste, sezona 1989/90, utakmica odigrana 03.12.1989. (na donjem linku je greška što stoji 10.12.1989.):
http://www.partizan.rs/istorija-kluba/arhiva-od-1945/1989-1990/

To je utakmica koja je odigrana 3-4 dana posle revanša protiv Groningena (3:1) i prezimljavanja u Evropi (u Kupu Kupova).

jedan nebitan detalj, ali ajde kad smo vec intimizirali temu ...

ja sam tada imao oko 10 godina, sa caletom sam cesto isao na jna, ali zadesilo se te jesenje 89. da smo nesto proredili utakmice a i cale je nesto pizdeo, zvali ga cesto u rezervni sastav policije pa se smarao po pancevackom mostu i sl., vremena bas malo.
uglavnom, dodje vikend, ja zeljan Partizana, on u sredu meni rece 'jel idemo u subotu?' ja sav srecan 'naravno !' ...
dodje subota, tekma je bila recimo u 3 otprilike, ja oko pola dva vec dosao sa onim ispranim i izbledelim 'djikos' sesirom koji sam kupio 87.protiv rijeke, jel krecemo ? kaze matori 'gde' ... 'pa na utakmicu' ... 'kakvu utakmicu?' 'pa sa radnickim, sta me zajebavas' ... 'ma ja sam mislio da idemo da gledamo Betmana u bioskopu, video si reklamu na prvom' ... mislim se, kakav betman, izdrkam ti se i u betmana i u robina, idem sam. naravno krenuo i matori, nije rizikovao da me pusti dva meseca nakon onog sranja u rupi posle Sipkine kradje.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Partizan-Bor 1973
p-bor73.png
 

Slavishinjo

Početnik
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
6
Reaction score
0
Eh prisetih se i ja svoje prve utakmice na kojoj sam uzivo gledao moj voljeni klub, kao i sve ostalo u zivotu prve stvari se nikad nezaboravljaju....

Prvenstvena utakmica I savezne lige - 21 kolo 20.03.2002.14:30
Partizan - Hajduk Rodić MB (3-0)
Beograd, stadion Partizan, 2000 gledalaca

Trobok - 21', Ivić (11m) - 50', S. Ilić - 90'

Sastav Partizana:
1 Radaković,
19 Nuhi,
14 Mišković,
24 Savić,
7 Stojanoski,
4 Duljaj,
8 Trobok,
18 Ivić,
22 S. Ilić,
12 Bečanović,
36 Lazović.
Rezerve:
41 Pantić,
5 Ognjanović,
25 bajić,
30 Ćirković,
23 Rusmir,
17 Iliev,
11 Čakar.


2012.jpg


2023.jpg


Ivic proslavlja nakon pogotka, tada moj omiljen igrac... Pogodak i dan koji cu zauvek pamtiti.... i Misu Tumbasa koji je ceo mec trazio dres golmana Hajduka Cirica:)
 
Последња измена:

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Može li neko da napiše nešto više o Gojku Zecu? Čuh neku ``čudnu`` priču od ortaka, a ne želim da lupetam.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ne znam šta si čuo. Bio je naš, a i trener cigana i to duže u više navrata. Tarenirao je još nekoliko jugoslovenskih klubova, da bi doživeo tužan kraj u Angoli, gde su ga ubili ko zeca.
Dok je bio trener ciganije imao je lepu pesmicu na Jugu.
Ako znaš još nešto više napiši.
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Gay love story sa tuznim krajem?
doajen koji je uspevao da nas zavije u crno na klupi, dok je blistao sa cz?
Kontroverzan lik...
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
http://www.youtube.com/watch?v=RA7tStcHDsI&feature=related

Uhvatila me neka nostalgija veceras, pa nadjoh ovaj snimak na net-u (koji, uzgred, imam i na video kaseti, ali ga nisam pogledao barem desetak godina). Ako je vec postavljen, izvinjavam se, pokusao sam da ga pronadjem u ranijim postovima, ali nisam uspeo. Ako nije, vredi pogledati svaki sekund. Posle ovoga, mozda je i prejako da to kazem, ali sve ovo danas je jedno veliko sranje.

Bio sam konkretno na ovom derbiju, igla nije imala gde da padne. Rat besneo, puno igraca iz drugih republika u oba tima, veliki Ivica Osim na nasoj klupi (uporedite ga sa ovim danas), nas tim - timcina u evropskim okvirima, nedokazan, nazalost. Kasnije su mnogi postali veliki asovi, pre svih Mijat i Jokan.

Uz ovaj igracki deo, pogledajte i navijanje. Fenomenalno i za danasnje standarde. A, da ne spominjem da je bilo i spektakularnijih derbija od ovog tih godina...
 

Mario 4c

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2009
Порука
1.228
Reaction score
39
Ufff naježih se od brkatih sudijskih stvorenja. Inače zaista super utakmica.
 

Cober

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
291
Reaction score
7
Ja sam prvi put uzivo gledao moj Partizan 23. maja 1965. u Kranjcevicevoj u Zagrebu.

Partizan : Zagreb 3:0. Te godine smo sampioni.

Curkovic-Jusufi-Damjanovic-Vasovic-Rasovic-Mihajlovic-Bajic-Kovacevic-Hasanagic-Galic-Pirmajer.:napred Partizan
 

Dragan9Mance

Grobar
Учлањен(а)
15.03.2012
Порука
452
Reaction score
15
Локација
ulica Dragan Mance br.9
Vojvodina - Partizan 18.9.1983.

http://www.dodaj.rs/index.php?kaj=U...86Gt/180420121759.jpg&server=4&mapa=1983-1984

Na poleđini ulaznice sa utakmice Vojvodina - Partizan igrane 18.9.1983. stoji da nas je Voša ubila sa 3:0, da su golove postigli Vrga, Dimitrić i Rac, da je bilo 15000 gledalaca, da je kiša padala non-stop i da su crvene kartone dobili Dimitrić i Mance. Takođe piše meni najzanimljiviji detalj da je pandur vadio pendrek kako bi se obračunao sa Manceom!?!?
Da li neko od starjih grobara zna o čemu se zapravo radilo?
 

Dr Arslanagić

Početnik
Учлањен(а)
12.07.2010
Порука
196
Reaction score
15
Локација
Zemun, Fontana, Merkator
@Dragan9Mance

Nisam stariji ali cisto da kazem da ima bas u filmu "Mance - legenda zivi" detalj sa tog meca od nekih 5 sekundi, gde se vidi guzva medju igracima i policija koja razdvaja. Nema na njemu nasrtaja pandura na Mancea ali ne mora da znaci da ga nije bilo.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Нисам био на утакмици али је се сећам. Манце је био нервозан на тој утакмици, највише због тога што је судија толерисао грубу игру над њим, па је "експлодирао" када је добио црвени картон. Мислим да је тада настала гужва, једва су га извели са терена. Не знам да ли је било ударца пандура пендреком.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Moje jedino sećanje na tu utakmicu je sačekivanje cigana ispred zgrade sa rečenicom: "Rac-kurac i 3-0". Opasno sam popizdeo posle te utakmice, skoro kao Mance.
 

GandraSu

Grobar
Учлањен(а)
03.06.2011
Порука
311
Reaction score
2
Ja sam gledao tu utakmicu ali sam bio" blago natopljen"pivom.Naravno bio sam na severu u punoj navijackoj opremi a pokisao sam kao retko kad(mozda nedavno u Subotici jace).Znam da je bilo guzve na terenu ali detalja se vec ne secam.Mene muci jedna druga utakmica u Novom sadu.Mislim da smo izgubili 4-3(vodili smo ,cini mi se 3-2).Bio sam mali ,cale me vodio.Generacija-Varga,Zivkovic,D.Kalicanin..
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
http://www.dodaj.rs/index.php?kaj=U...86Gt/180420121759.jpg&server=4&mapa=1983-1984

Na poleđini ulaznice sa utakmice Vojvodina - Partizan igrane 18.9.1983. stoji da nas je Voša ubila sa 3:0, da su golove postigli Vrga, Dimitrić i Rac, da je bilo 15000 gledalaca, da je kiša padala non-stop i da su crvene kartone dobili Dimitrić i Mance. Takođe piše meni najzanimljiviji detalj da je pandur vadio pendrek kako bi se obračunao sa Manceom!?!?
Da li neko od starjih grobara zna o čemu se zapravo radilo?
Bio sam na toj utakmici, na "severu" tačno ispod tadašnjeg "drvenog" semafora...kao klinac sam putovao sam autobusom do Novog Sada i išao na utakmicu sa burazerom od ujaka koji je tad tamo živeo...kao juče da je bilo jebote...a skoro 30 godina prošlo...

Sećam se na autobuskoj stanici da sam video brdo cigana kako pristižu...istog dana su oni igrali protiv splitskog Hajduka u rupčagi...

Na ovoj utakmici u Novom Sadu su slaninari tukli na terenu kao nenormalni...ubili su nas od batina, a nisu kažnjeni kartonima kako su zaslužili...pogotovo je Mance bio bijen i prebijen...prednjačio je današnji trener Novog Pazara, zatim Dimitrić, a tukao je i Laslo Lerinc (zadnji vezni) kao nenormalan...to je otac onog Lerinca što je posle Vojvodine igrao i kod cigana...

Kiša je stvarno padala kao iz kabla, mi smo imali nekoliko zicera koje smo mašili, a posle svakog našeg zicera oni su davali golove...sećam se da smo igrali u kompletno beloj opremi tu utakmicu, što je retkost kad su u pitanju utakmice u Novom Sadu...

Što se te frke oko Mancea i pandura tiče - da, to je bilo odmah posle crvenog kartona Manceu...išao je atletskom stazom, pičkarao se sa klupom Vojvodine i onda mu je pandur nešto dobacio, a Dragan mu je odgovorio deset puta žešće...i onda je pandur pokušao da se kurči...taj isti pandur je posle najebao, mislim da je završio kao pozornik u nekoj sporednoj ulici u predgrađu Malog Iđoša...to mi je sve pokojni Naja pričao (bio najbolji ortak mog strica, a znate svi da je on bio Manceu kao brat...mislim na Naju, ne na mog strica :))...
 
Последња измена:

Dragan9Mance

Grobar
Учлањен(а)
15.03.2012
Порука
452
Reaction score
15
Локација
ulica Dragan Mance br.9
Ja sam gledao tu utakmicu ali sam bio" blago natopljen"pivom.Naravno bio sam na severu u punoj navijackoj opremi a pokisao sam kao retko kad(mozda nedavno u Subotici jace).Znam da je bilo guzve na terenu ali detalja se vec ne secam.Mene muci jedna druga utakmica u Novom sadu.Mislim da smo izgubili 4-3(vodili smo ,cini mi se 3-2).Bio sam mali ,cale me vodio.Generacija-Varga,Zivkovic,D.Kalicanin..
Ovo je ulaznica sa tekme o kojoj pričaš, koju smo izgubili posle preokreta

http://www.dodaj.rs/index.php?kaj=U...Wzhq/180420121726.jpg&server=4&mapa=1981-1982
 
Top