Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Prelazni rok 2010.

Статус
Затворена за писање одговора.

Duci Kecman

Grobar
Учлањен(а)
03.04.2010
Порука
303
Reaction score
0
Nadam se da ce uskoro da dodje i to zvanicno, citam sada na 5 strana sve i svasta, iskreno pocinjem i da se nerviram oko cele situacije...Tajming cele ove price nije mogao da dodje u gori momenat, svi smo se lepo opustili, konacno ne moramo da brinemo da li ce nasi imati za grejanje sledece sezone i onda paf ovako nesto...Poleteli smo i kao da nas je neko prikucao za zemlju...Koliko god da smo obezbedjeni ceka nas najtezi period u poslednjih nekoliko godina..
 

dace90

Početnik
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
176
Reaction score
2
Локација
Ne mogu da se setim
Pa kad ce biti neko zvanicno saopstenje,dok se to ne desi ja cu jos malo gajiti nadu da je ovo laz:roll:
 

Macak-Zemun

Millwall huligan u penziji
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.341
Reaction score
840
Локација
Ima jedan grad, pored je Beograd
@FgugiJ
Kakav odnos da se izgladi onaj ko voli Partizan on ga voli i bez tih jebenih karata,nikad nisam trazio da mi neko iz kluba da kartu da bih gledao moj klub,a bio sam na preko 100 evropskih stadiona,nisam trazio kartu ni za Gent,pa sam isao

Sto se tice Duleta i treba da ode resio je svoju egzistenciju dobija 10 puta vise nego ovde(godisnje ,mislim na godisnju platu ovde i tamo),po nekima svi treba da zarade samo Dule ne.Hvala njemu za sve radosti koje nam je priustio,a nama samo ostaje da brojimo dane do njegovog TRIJUMFALNOG POVRATKA u nase jato
 

nenadblues

Početnik
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
107
Reaction score
0
Локација
Beograd
Tegijevo zakucavanje: Partizan posle Duleta
O najaktuelnojoj temi, odlasku čoveka koji je Partizanu u poslednjih devet godina doneo 18 trofeja, piše kolumnista Kosarka.rs Vladan Tegeltija.
objavljeno danas u 18:58; autor: Vladan Tegeltija
Temelj modernog, trofejnog Partizana udario je Dragan Kićanović, bez obzira što je prethodno dolazak Ranka Žeravice dosta toga promenio, uz Miketu Đurića i Đorđa Čolovića. Ipak Kića sedamdesetih na terenu, kao i osamdesetih i početka devedesetih u direktorskoj fotelji, bio je ključ nacionalnih kao i Evro-trofeja, dolazaka asova, ali lansiranja vrhunskih trenera, od Dude sa kraja sedamdesetih, Željka sa početka devedesetih i Duleta sredinom osamdesetih. Upravo je Vujošević bio čovek koji je obeležio prvu deceniju novog milenijuma, vratio sjaj Kićinog Partizana.

Dule odlazi u CSKA. Nepristojna, sedmocifrena ponuda je stigla iz Moskve tako da se i to jednom moralo desiti. Kao što je Dragan DŽajić bio sinonim za FK Crvena zvezda, tako je Vujošević postao alfa i omega crno-belih. Bio je više od trenera, čak i menadžera tipa Ferguson, čovek koji se pitao skoro za sve, koji je bio autoritet za sve, od igrača, sudija, ULEB, saveza, pa i političara, koji je na konferencijama govorio više od taktike, od toga ko je agenat CIA, koga je predsednikova žena gađala pepeljarom, vođenja države, afera...

Šta sada dalje? Jedni su pričali da Vujošević ne može nigde da radi sem u Humskoj, da ga zato ne traže u Evropi, da su priče o ponudama novinarske "patke", da može da radi samo kada ima Danilovića iza sebe, kada ode da će ostaviti potop i dugove iza sebe, odvesti Marića, Veselog... Sigurno je da odlazi posle svoje najuspešnije sezone u Partizanu, treće triple krune, ali i F4, sa mnogo boljom finansijskom perspektivom nego lani, jer je na proslavi titule sve pucalo od VIP faca ili sponzora, od ministara Dačića i Dinkića, prvog čoveka Telekoma Radujka, Đilasu su odavno upućeni hvalospevi, tu je i NIS, Dunav osiguranje... (ipak nećemo o svima dok ne postave baner na sajtu), čeka i se i trenažna dvorana, ali da neće biti više isto, dileme nema. Opet neki su i pričali, da je ponašanje Vujoševića i Danilovića, odbijalo neke sponzore. Prisustvo VIP zvanica i sponzora u Hotelu "Prestiž" na proslavi sezone to su demantovali, a ako je bilo onih kojima je strateg Partizana smetao, sada neće imati prepreku da ulože kapital u najboljeg sportskog reprezenta Srbije u toliko pominjanoj Evropi.

Šta dalje, vraćamo se na ključno pitanje? Na Daniloviću je mnogo toga. Saša i Divac su vukli prave poteze po preuzimanju kluba, doduše i napustili ga u jednom trenutku, Vujošević i Todorić ostali, Danilović se posle vratio, ali pravi izazov tek sledi. Dosta poslova, među kojima je bilo onih gde se moralo ući u "mulj", odrađivao je Vujošević, najviše ipak mukotrpnim radom na treningu i taktikom na utakmicama, sa velikim autoritetom u odnosu na igrače, koji su i dolazili u Partizan za manje novce, znajući da će napredovati i to kasnije "unovčiti". Autoritet je bio i prema sudijama, protivničkim trenerima, klupskim, pa i partijskim funkcionerima, a sve proisteklom iz trofeja, rezultata u Evropi, znanja, kontinuiteta, ali i drčnosti.

Na Daniloviću je da izabere hoće li angažovati neko zvučnije, autoritativnije ime (ali i skuplje), ili će poput Kićanovića sa Obradovićem i Vujoševićem prethodno, pružiti šansu Vladi Jovanoviću, još jednom Duletovom dobrom učeniku posle Džikića i Kesara. Navijači pominju Đorđevića (pominje i Beneton), Bodirogu, Mutu, čak i Karija Pešića (spekuliše se od Hemofarma do Olimpijakosa), ali je Jovanović, sada na pripremama juniorske reprezentacije (lani bio prvak Evrope), trenutno najbliži klupi, da li samostalno, sa savetnikom ili možda Danilovićem uz Todorića, kao najvećim autoritetom, na klupi za vreme utakmica.

Vujošević je 1986.godine bio pomoćnik Lučića, pre Laletove smene na kormilu, samostalno je radio, dok je Kića 1991. Željku (povučen iz reprezentacije kao igrač) doveo profesora Nikolića za savetnika. Obojica su osvojili titule u debitantski sezonama, Željko i Evroligu (pa i Duda 1978. triplu krunu) kaže istorija, ali i da je Partizan posle sva tri F4 Evrolige ulazio u periode bez nacionalnih titula (od 1988-91. godine, 1993. i 1994. od 1998. do 2001).

Zato je ključni čovek Predrag Danilović, od čijih će poteza zavisiti budućnost Partizana, već od ovih sati, dana nedelja, od glavnog, ko će voditi i trenirati ekipu, ko će iz nje otići, kako od Vraneša, Kecmana, Božića i Miloševića, kojima je istekao ugovor, Marića, Veselog i Rašića za koje postoji velika tražnja, ali i obeštećenje (Bo i Li već deo trofejne prošlosti), ali i koga dovesti, od stranaca do domaćih igrača reprezentativnog kalibra ili potencijala. Sezona koja sledi je mnogo važnija od prethodne. Kroz NLB i našu ligu treba obezbediti bodove za Evroligu 2011. godine, dok će uprkos prvog šešira na julskom žrebu u Barseloni, od ove jeseni biti mnogo teže u Evropi (i da Vujošević nije otišao) jer su apetiti navijača porasli, ali i oprez protivnika, među kojima će jedan PAO, Real, Sijena, Makabi, Kaha Laboral imati još veći motiv da se nađu među četiri u društvu Barse. Olimpijakosa i CSKA.

Vujošević je bio alfa i omega Partizana. Sada će se uloge morati raspodeliti, a ključnu će morati da preuzme Danilović. Neće mu biti lako bez košarkaškog oca, čoveka koji je vukao sve, ali Predrag je stekao iskustvo za ovu deceniju, nije se plašio ni kao igrač ničega, a ni kada je završio karijeru. Čovek koji je stvorio moderni Partizan sa početka priče, veruje u njega. Uz sve kvalitete, ali i mane koje ima, ono što posebno cenim kod Danilovića je što je ušao u nas "košarkaški mulj", sve probleme, kadrovske, finansijske, političke, preuzeo je klub, zastupao je savez u Bordu FIBA, a mogao je da uživa u Majamiju ili Bolonji, da bude menadžer Virtusa. Mogao je, a nije, već se prihvatio izazova.

Čekaju nas interesantni dani, nedelje i meseci. Od pitanja klupe Partizana, pomenutih odlazaka i dolazaka, koji će Bjelica biti pik na draftu, od čega zavisi gde će, NBA, Evropu, Barsu ili Markovićev Beneton kao sigurnu (poslednju) opciju, gde će Kosta Perović, pa Darko Miličić (ukoliko potpiše NBA ugovor pravilo koje se odnosi za rovitog Krstića i pet nedelja reprezentativnih važiće i za njega). Hoće li selektor u Olimpijakos koji traži trenere i po NBA, ali i među našima (Duško Ivanović, Pešić), šta će biti sa Tripkovićevom operacijom...

Zvezda i FMP bi se radovali odlasku Vujoševića, ali imaju preče probleme, od stečaja i unutrašnjih razmirica na Kališu, do slučaja Raduljica i Efes u predgrađu, izostanka sa Jadrana i Evrope. Hemofarm će sigurno tražiti svoju šansu kako u kvalifikacijama za Evroligu, tako i borbi za domaći prestiž i bodove. Čaršija spekuliše sa Pešićem (koliko ja znam Lukajić je bliža opcija) a glavne brige zadržati Bobija (istekao ugovor) i Mačvana (fiksno obeštećenje, a velika primanja po ugovoru u sezonama koje slede), ali i stabilan izvor finasiranja, što je glavna briga i Kragujevčana i uslov zadržavanja Mute. Uz sve, početkom jula sledi skraćenje spiska reprezentativaca. Burno i varljivo leto.

kosarka.rs
:napred Partizan
 

grobarstvo

Guest
Ljudi nije vest:Gasi se kk partizan.Odlazi covek koji je to i zasluzio.Dule hvala za sve.Mi teramo dalje.Idemo po nove titule.Zna Danilovic sta radi.
 

FgugiJ

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
156
Reaction score
1
Локација
Горњи Милановац
@Macak-Zemun

Мислио сам на ону испалу због карти, знаш и сам да није било организованог навијања при крају ове сезоне, а како се прича, ако ови из управе не ураде нешто поводом тога, неће бити организованог навијања ни следеће године. А сигуран сам да знаш да није исто кад је нешто организовано или кад је неорганизовано...и овде се не доводи у питање љубав према клубу, да ту не буде забуне.

У реду је то што ти кажеш за карте, али имај у виду колико се ти навијачи из група жртвују за ту атмосферу у Пиониру, нису они тражили све карте, али да се не понављамо већ је то препричавано толико пута.
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
можда је ово најбоље за све...
 

1910

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.000
Reaction score
57
Najtuznije bi bilo da Grobarima, eventualni Duletov odlazak posluzi kao argument da se vrate u Pionir. To bi po meni bilo jadno da jadnije ne moze biti.

Duletu sve najbolje, a opstanak ''njegovog sistema'' zavisice od uspeha kluba da nadje njemu slicnu licnost, cak ne toliko ni strucnjaka, vec licnost koja ce klub da dozivljava kao sopstvenu porodicu i da se na taj nacin bori za njega.
Takodje, mislim da su sanse da ijedan od dvojice Amera ostane, sada minimalne, ali to u krajnjoj liniji ne mora nista da znaci.
 

kezman mateja

Grobar
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
623
Reaction score
6
Molim sve da jasno kazu i da se jave oni koji su pisali da treba bojkotovati KK jel nastavljamo bojokot ili treba i Danilovic da ode ...
Gde su oni koji su na Duletove pozive na 3 utakmicu sa Hemofarmom rekli da se nista znacajno ne dogadja ... Nek se jave sad
Ja sam ubedjen da ste imali velikog uticaja da ga prelomite da ode !!!
i ta prica vratice se ne verujem pre verujem da ce u CSKA ostati bar koliko u Partizanu !!
Ono sto znamo je da Dule ima sujetu koja je u sportu dobra ali da mu je pretesko pao sukob sa Grobarima to je vise nego tacno ... Da se plasio zvizduka os svojih je vise nego tacno nije zeleo da ga cekaju na gresku ...

Nemam bre malo godina a PLACEM KO DETE MAMU MU JEBEM !!!!!!!!!!!!!

BORBA BRE !!!!

NAPRED PARTIZAN !!

Opet posle Duleta i final 4 ,1 Cacanin mora da uzme Evro titulu Vlada Jovanovic ...

ovaj final 4 nam je toliko losih stvari doneo ... a toliko sam se radovao
 

FgugiJ

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
156
Reaction score
1
Локација
Горњи Милановац
Не кривите Гробаре безвезе, кад сви знате да они нису криви за Дулетов одлазак. И нико није тражио да било ко из клуба оде, само су тражили поштовање!
 

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
@ vj@ns

Napisao je da nije vest "gasi se kk", i da se ne tripujemo toliko...:wink:
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
Ок,чудног ли контекста реченице,да је ставио запету иза оног 'људи' ... :D
Кежмане матеја теби су Гробари криви за све,али није понуда од јебених 5 милиона.
Док не видим/чујем нешто од Дулета,не верујем никоме.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
Molim sve da jasno kazu i da se jave oni koji su pisali da treba bojkotovati KK jel nastavljamo bojokot ili treba i Danilovic da ode ...
Gde su oni koji su na Duletove pozive na 3 utakmicu sa Hemofarmom rekli da se nista znacajno ne dogadja ... Nek se jave sad
Ja sam ubedjen da ste imali velikog uticaja da ga prelomite da ode !!!
i ta prica vratice se ne verujem pre verujem da ce u CSKA ostati bar koliko u Partizanu !!
Ono sto znamo je da Dule ima sujetu koja je u sportu dobra ali da mu je pretesko pao sukob sa Grobarima to je vise nego tacno ... Da se plasio zvizduka os svojih je vise nego tacno nije zeleo da ga cekaju na gresku ...

Nemam bre malo godina a PLACEM KO DETE MAMU MU JEBEM !!!!!!!!!!!!!

BORBA BRE !!!!

NAPRED PARTIZAN !!

Opet posle Duleta i final 4 ,1 Cacanin mora da uzme Evro titulu Vlada Jovanovic ...

ovaj final 4 nam je toliko losih stvari doneo ... a toliko sam se radovao

Jeste sad su Grobari oterali Duleta, daj manite se budalaština, Dule je otišao zato što hoće da uzme kintu i ja mu na tome ništa ne zameram, doneo nam je toliko sreće, radosti i sjajnih trenutaka da šta god da taj čovek uradi niko od nas ne sme ni reči da mu kaže.
Red je da i on sebe obezbedi za stare dane, da može na miru da uživa u svojoj kolekciju slika, a ne da prodaje sliku po sliku da bi se prehranio.

Svako ko misli da je Dule otišao zbog Grobara i krivi Grobare za njegov odlazak, nek se zapita da li je i sam tom istom Duletu vikao svinjo debela i slično pre 7-8 godina i da li je on tada otišao?
 

1910

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.000
Reaction score
57
Ja ne mislim da je Dule otisao zbog Grobara, to je mozda imalo nekog minimalnog uticaja.
Ali, kao sto rekoh, ocekujem od Grobara da budu dovoljno mudri i da ovu situaciju ne iskoriste u tom kontekstu da ispadne da je Dule bio razlog bojkota.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ko god nasledi Duleta, nece mu biti lako.
Jeste da je uspostavljen sistem, ali bez Duleta to nece biti to.
Nadam se da ''tihi bojkot'' nije uticao na ovu odluku, jer bi najgore bilo da je to bio uslov da se Grobari vrate u halu.

Jedno je sigurno, da nista nece biti isto kao pre, a ostaje nam da se nadamo da ce biti bar priblizno isto. Kakav je covek Dule, mozda najbolje govori situacija u kojoj odlazi, a ona je bolja nego ikad u toku celog njegovog mandata.

Molim sve da jasno kazu i da se jave oni koji su pisali da treba bojkotovati KK jel nastavljamo bojokot ili treba i Danilovic da ode

Kad me već vučete za jezik ...

Da je uticalo na njegovu odluku, jeste, ali nije bilo presudno!

Pre dva meseca sam vam rekao da je Dule pred odlaskom (slobodno proverite poruke iz tog vremena), a kako sam saznao, nema veze!

Daleko od toga da se imperija srušila, ali sigurno neće biti kao nekada. Sa Duletom i bez njega Partizan nije isti tim.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Vi koji ste sada u bedaku preterujete žešće oko naše sudbine. Ništa se tu neće promeniti - nastavićemo tamo gde smo ove sezone stali.

Sistem ostaje, SISTEM...on nigde ne ide, on se "zakucao" u Humskoj, tamo dole u "tunelu", u našem KK...

Saša Danilović ima snage i sposobnosti da uspešno nastavi da vodi naš brod. Čak i bez Duleta.

Dolaze i što se tiče teme "odlasci / dolasci" lepši dani. Pravimo još moćniji tim. Još moćniji...I tim i klub.

PS
Ja bih onim vršačkim govnima uzeo u paketu i Bobija i Borisova. Ali iz mesta. Nadam se baš tome.
 

kezman mateja

Grobar
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
623
Reaction score
6
Ja sam Grobar godinama
svojim parama sam isao u Pariz

sto bi nas narod rekao
"lako je tudjim kurcem gloginje mlatiti"

jel Dule bar 5 puta pozivao na pomirenje
Jeste

jel smo imali prepirku ovde na sajtu sa pojedinima da uspesi i nisu nesto i da nije to njegova zasluga
Jesmo

jel na drugom grobarkom forumu je sramno pisano o njemu
Jeste

e ja pitam gde je sad odgovornost od takvih koji su mi ovde glumili ... jel bilo ili nije ...
da nece da ga napljuju sad sto vodi i ako vodi Marica ... neka ga vodi za ono sto smo imali nismo cenili i nije bilo za nas ocigledano ....

ti ludi su dobili ono sto su hteli da nam KK lici na FK evo lici ce ...

i sa Zekom su se posvadjali kad je prestao da placa putovanja do tad su cutali ...

99% Grobara nije u ovoj prici znam sigurno i te divne ljude mi je zao koji se osecaju ovako bedno kao ja kao da mi je neko ne daj boze umro ...

ovi sto su bojkotovali nas KK sto nisu isli u Pariz mogli bar da uplate po neki SMS da nas ima vise od 100 koji to rade ...
 

grobarstvo

Guest
Dacu samo malo pojasnjenje.Ljudi su se toliko zabrinuli za Duleta,da je to strasno.Moralo je i to da se desi.Hteo sam samo da kazem da se ne gasi klub posle Duleta.Nije Partizan jedan covek ma kako se zvao.Partizan ce i dalje postojati.Grobari glavu gore.Idemo po nove titule.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top