Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Radio Mileva, a.k.a. Prelazni rok 2011

Статус
Затворена за писање одговора.

Azurni_jahač

Banned
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.130
Reaction score
92
Локација
Uvek azurno
Dosta nelogicnih pitanja i kontradiktornih konstatacija covek moze ovde da procita. Ajde da klarifikujemo neke stvari.

Mnogi se pitaju zasto dovodimo korpulentnog desnog beka, sa jacim defanzivnim kvalitetima.

Za one koji nisu procitali statisktiku primljenih golova, pogledajte link ispod. 60% primljenih golova je posle centarsuta. 36% ukupnih golova je iz prekida!

http://juznatribina.net/vbforum/showpost.php?p=432789&postcount=12005

Ovaj deo nase igre mora da se popravi posto je bio ogromna mana prosle sezone.

Lazevski (1.74m) je solidan igrac u defanzivi 1 na 1. Njegova velika mana je kod centarsuta. Gubi se u prostoru i koliko mu je puta pobegao igrac iza ledja (pogotovo u derbiju) kada se centrira sa suprotne strane? Uz to kao sto vidite prilicno je nizak i nikakva mu je igra glavom.

Volkov (1.85m) je 11cm visi od njega. Uz to, odlicno igra glavom. U tom segmentu igre MNOGO je bolji od Lazevskog. U igri 1-1 ne verujem da je losiji, a sto se tice ofanzive to sami znate.

Petkovica (1.90m) nisam gledao i nemogu precizno da govorim o njemu ali ocigledno da igrac koji je 9 cm visi od Miljkovica (1.81m) moze da doprinese poboljsanju odbrane iz prekida. Kakav je u odbrani 1-1 i u ofanzivi, to cemo tek da vidimo, sto me dovodi do sledece polemike.

U idealnom svetu, imali bi desnog beka kao sto je Volkov. Igra dobro u odbrani, ima skok igru, vrlo ofanzivan i brz. Mi trenutno ne mozemo da dovedemo takvog igraca na poziciju desnog beka. Iz profila potencijalnih pojacanja (Rnic, Petkovic) vidi se da je Stanoje odabrao igraca sa jacom defanzivom i slabijom ofanzivom (Rnic ili Petkovic) nego igraca sa jacom ofanzivom i slabijom defanzivom (Rukavina). JeNeA i Medjutim su pisali na ovu temu, tj. da ne moramo da budemo potpuno simetricni (napadamo na isti nacin sa obe strane).

Zato se i jurio Radovic, kako bi nadoknadio taj nedostatak na desnoj strani. Posto (kako stari stoje) Mire ne dolazi, moracemo da sacekamo da vidimo kako je Miljkovic napredovao sa ofanzivom ili kao ce Petkovic da iskoristi prostor napravljen od strane Babovica/Babica.

Sa Volkovom, Petkovicem i nadam se dva solidna centralna, mislim da cemo znacajno umanjiti broj postignutih golova posle prekida ili centarsuta. Uz to, na levoj strani cemo imati strasnu kontru, a na desnoj mozda neko poboljsanje ili u najgorem slucaju status-kvo u ofanzivi. Sto se mene tice napravljen je napredak u mnogim segmentima sto se tice bekova (ako dodje Petkovic).
 
Последња измена:

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Jao AZURNI napisao si cijeli referat. Interesantan priznajem. Nego ko po tebi treba da bude centralni vezni iza napadaca?
Ja vise nemam pojma pravo da ti kazem.....

Uzdravlje narode i laku noc, kasno...
 

Azurni_jahač

Banned
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.130
Reaction score
92
Локација
Uvek azurno
Nervira me kad ljudi gledaju povrsno. Sad ce opet neko da pita, "zasto jurimo Radovica" ili "zasto ne potrosimo pare na Rukavinu?".

Sto se tice tvog pitanja, sacekajte jos 4 dana, sve cu staviti na papir da moze lako da se vidi. Jedno cu reci, bice mnogo rotacije i zato imamo igrace koji mogu da igraju i na po 3 pozicije.
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
5. Sale jeste legenda kluba, ali je guranje u prvu postavu glup i pogrešan način da mu se odužimo. Takodje ne verujem da bi voleo da Partizan gubi i da se Brašancu upropasti karijera samo da bi on mogao da pika loptu.

6. Šta god da uradi Ilić nije zaslužio da mu naši navijači zvižde. Nastavi li Stanojević ovako da ga gura desiće se nažalost i to.


Na kraju Sale je možda samo trenutno van kondicije i forme - nek igra po pola sata u drugom poluvremenu dok opet ne postane onaj stari. Ako se to i ne desi pa bolje je da ode u penziju nego da odmaže timu kome je tolike godine pomagao,

Ko kaže da mu se neko odužuje? Što se on gura?
Njega niko ne gura, nego je on, Saša Ilić, zaslužio da igra.
A kad su ga mnogi i kritikovali da ne može da istrči ni 45 minuta, on je trčao najviše.
I šta je ovo pod 6. ne kapiram... oćeš da kažeš da je Saša Ilić takav čovjek da bi pustio da ga Stanojević gura, a da on ne može niđe? :confused
I baš me interesuje ko će to da mu zviždi. Svaka čast kad vi možete da određujete kad će neko u penziju da ide :clap
 

Kolonijas

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
6
Reaction score
0
@qrajber
Znaci ja ne verujem sta si ti napisao....
Cekaj, Brasanac je mladji pa je samim tim i bolji od Sase Ilica?! Cekaj, zajebavas se ili sta?
Ako si bar malo pratio njegove igre i Saletove, video bi da je Sale za klasu bolji igrac...
Potencijal jeste, bice dobar, ali nije jos njegovo vreme..Sale je bolji i tu je kraj price...

Stanojevic je lepo rekao, podmladjivanje ekipe ne znaci da ne smemo imati nijednog igraca preko 30 god. u startnih 11....ionako se igra bez krila, tako da......
Seti se utakmica sa Anderlehtom, sa nekoliko fantasticnih dodavanja je po meni uz Klea bio najbolji..........
 

VUGA

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
314
Reaction score
1
Ivanov i Petković sve bliži Partizanu

16 jun, 2011

Prvo pojačanje Partizana na poziciji štopera dolazi iz Rusije. Crno-beli su blizu dogovora sa rukovodstvom Alanije iz Vladikavkaza, u naredna dva dana Ivan Ivanov trebalo bi da stigne u Beograd i priključi se pripremama šampiona.
Standardni štoper bugarske reprezentacije još prošle sedmice se dogovorio sa Mladenom Krstajićem oko uslova saradnje, a za njegov potpis fali još „samo” da klub iz Humske uplati obeštećenje na račun ruskog drugoligaša. A kako po tom pitanju pregovori teku u dobrom smeru, Ivanov bi uskoro trebalo da se pojavi u „Zemunelu”.
- Sigurnim koracima približavamo se realizaciji jednog transfera. Pregovaramo i nadamo se da ćemo pronaći najbolje rešenje, ali ne bih da širim priču kako se posao ne bi pokvario – uzdržan je Mladen Krstajić.
Mada su u konkurenciji još Đorđe Jokić (Tomsk) i Leandro Glauber (istekao mu ugovor sa bukureštanskim Rapidom), mladi funkcioner je najbliži potpisu Ivana Ivanova.
Na probi su još dvojica štopera: Vladimir Otašević iz Metalca i Abraham Frimpong iz Gane.
U Humsku stiže i Petković
Posle Saše Markovića, Partizanovu opremu zadužiće još jedan fudbaler OFK Beograda. Crno-beli i „romantičari” su u završnim pregovorima oko transfera Marka Petkovića (19).
Desni bek je bio na stadionu u Humskoj 1 i još samo potpis nedostaje da novopečeni mladi reprezentativac obuče crno-beli dres.
- Nadam se da će se posao završiti kako sam zamislio, kako bi se ispunila naša i Markova želja. Pregovaramo i sa njim i sa menadžerom, zbog čega je promocija Markovića kasnila – nasmejao se direktor Partizana, Mladen Krstajić
zurnal
 
Последња измена:

Optimus

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
1.017
Reaction score
36
Локација
U kesi Miše Tumbasa
Jahaču,
Petković je visok 185cm(Volkov 185cm,Ivanov 187cm,Savić 186cm).
Ona tvoja statistika je jako dobra,sve te brojke dosta govore.Primiti toliko golova posle centaršuteva i prekida je stvarno mnogo.Na tome se mora poraditi.

Oko taktike,
najbolje je imati jednog ofanzivnog beka,a drugog defanzivnog.Dakle ako je levi ofanzivni kao što je kod nas to slučaj,desni bi trebao da bude defanzivan(za našu ligu mogu slobodno oba da budu ofanzivna).Zato je dobro imati na istoj poziciji jednog ofanzivnog a drugog defanzivnog,nikako dva igrača istih profila.E sad,ako je levi bek ofanzivan,na sredini terena trebaš imati ofanzivno desno krilo i obrnuto.To krilo u ovom rosteru nemamo.Babović to nije,Babić to nije,tek Tomić to nije.Dakle,nama je neophodno to krilo da bude brzinac razbijač i to dešnjak

Mi smo prošle sezone imali dva problema.
1. Sredina terena nije mogla nikako da zadrži loptu i da organizuje akciju.Ekipe u evropi i par u našoj ligi su igrale presing.Mi u takvim uslovima nismo ništa pokazali.Zadnja linija bi doturila loptu do zadnjeg veznog igrača,on traži Ilića koji je pokriven,daje loptu Baboviću koji je prima i odmah gubi (o Tomiću da ne govorim),ili ide duga lopta.Ta duga lopta jedino bude precizna ako se Iliev izvukao na krilo_Onda bi on zadržao loptu i sačekao da se ostali priključe i tako bi krenuli da gradimo akcije.Tejgo je totalno odsečen,skoro ceo meč. Ovo je bukvalno šablon po kome smo mi igrali.Imali smo puno sreće pa nam je ovo nekad prolazilo.U evropi svi znamo kako smo prošli. Dakle,glavni problem širina u napadu.
2. U jakim utakmicama smo igrali sa dva zadnja vezna i dva napadača. Opet šablon igra.Sve je zavisilo od Ilieva.""Krila" Ilić i Babović- presing na njima,ne mogu da dodju do lopte,zadnji vezni ne znaju šta će,pa opet duga lopta i tako u nedogled. Velika greška je igrati u ovoj formaciji bez pravog krila.

Ako ovo ne ispravimo tj. ne dovedemo eksplozivno krilo ,nemamo čemu da se nadamo. Ukoliko se dovede to krilo onda je na SS-u da ih uigra i da to liči na pravi evropski fudbal.Ovo što smo igrali na proleće je daleko od evrope.
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
Ljudi pustite vi Brasanca prenatrpani smo u sredini :Medo,Fejsa,Ilic,Vukic,Markovic svi oni manje vise konkurisu za Brasancevu poziciju ,kad neko od njih se proda ili ispadne zbog godina uletece Brasanac ,stim da ja ne bih ni dovodio Vukica nego bih odma dao sansu Brasancu ,ali to je vec stvar trenera. Drugo Markovic je mnogo kompletniji igrac od Lole tak oda verujte mi vi koji se brinete uopste se nece osetiti izostanak Smiljanica cak naprotiv,Lola je mozda za malo bolji u defanzivi ,ali je zato u svim ostalim segmentima igre Markovic mnogo bolji i sto je vaznije perspektivniji ,a realno Fejsa i Meda su doktori u odbrani .Ne brine mene ni napad ,jer ako Volkov bude dobro probijao ,Markovic se ubacivao iz drugog plana ,Ilic ili Vukic bili 20 % spremni da dele lopte i moj deda ce davati golove ,a kamoli jedan Diara za koga svi znamo da je dobar igrac. Mene bogami ovde brine odbrana i to veoma ,mislim da je jako tesko naci stopere ,pogotovo strance ,imali smo losih iskustava sa N'Gambiem ,ovaj brazilac mi se cini kao prosecan igrac ,za Ivanova kazu da je spor ,nije igrao u prosecnoj Alaniji ,sta znam nisam tu uopste optimista,pre bih voleo da vidim nekog naseg igraca ( mislim na pasos SRB) da ne navodim sad imena ,ali ima jako kvalitetnih ,uostalom ako smo u necemu talentovani to je onda defanziva ,nadam se da gresim ,ali mislim da sa Bugarinom i Brazilcem necemo da se usrecimo pogotovo u paru o tome ne zelim da razmisljam ,sad sa Savicem mozda se neko od njih dvojice snadje.Dacu sebi za pravo da pomenem Dusana Brkovica verovatno ga vecina vas zna 89 godiste nas bivsi igrac,stoper imao je odlicnu sezonu u Smederevu ,potpuno je stasao ,trebalo bi o njemu da se razmisli,barem kao rezervnoj opciji ,vracanje nasih igraca je uvek lepo videti .
 

Mladen

Početnik
Учлањен(а)
16.10.2007
Порука
97
Reaction score
1
Локација
Negotin
Jel to sigurno za Brasanca?da ide na pozajmicu?Nekako mi je nelogicno,jer Djura vec mesec dana prica kako na poziciji zadnjeg veznog imamo 3 sigurna igraca - Medo,Brasanac,Fejsa !
S tim da kontam da Medo igra i veznog ,ili cak i po boku,tako da msm da Brasanc nece biti visak,iako je dosao Markovic,koji tek treba da se dokaze,da moze da bude zamena Fejsi,ili Medi
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Jel to sigurno za Brasanca?da ide na pozajmicu?Nekako mi je nelogicno,jer Djura vec mesec dana prica kako na poziciji zadnjeg veznog imamo 3 sigurna igraca - Medo,Brasanac,Fejsa !
S tim da kontam da Medo igra i veznog ,ili cak i po boku,tako da msm da Brasanc nece biti visak,iako je dosao Markovic,koji tek treba da se dokaze,da moze da bude zamena Fejsi,ili Medi
Pozajmica Brašanca bi bila najlogičnija moguća i imaće najdirektnije moguće veze sa dolaskom Markovića.
Eto kako u životu može biti i ovako i onako...I kako "ovako" nekad znači "onako" i obrnuto...
Jedan (Marković, mart 1991) biva "otkačen" posle omladinske škole, ode iz kluba i onda se vrati na velika vrata (čitaj - za pare koje se daju ili će se dati za njega). Drugi (Brašanac, februar 1992) biva zadržan i prekomandovan direktno u profesionalni pogon, tu ne dobije šansu, a onda se pošalje na pozajmicu.
 

Zerocool

Grobar
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
754
Reaction score
64
Локација
Република Српскa
Ја бих само хтио да питам шта би са оним играчем од 800000? Колико сам испратио ми још нисамо никога толико платили! Наравно добродошлица новајлијама и пуно успјеха.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Pa bas zato sto tako olako otkacujemo nasu decu onda moramo da ih posle placamo OFK-i , Metalcu itd...Time se stvara pogresna slika klincima u omladinskoj skoli koja trenutno pokazuje da neces uci u prvi tim sve da si Mesi...Ljudi pa zapitajte se u zadnjih 6-7 godina koliko je ljudi prikljuceno prvom timu iz omladinaca... Broj se u odnosu na prethodne generacije drasticno smanjio a jos drasticnije se smanjio broj onih koji su zapravo bili nosioci igre. Ali ako Brasanac , Asikovski , Djokovic itd ne zasluzuju sansu ko onda iz omladinskog pogona zasluzuje...
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.119
Reaction score
306
Богами коцкице се лијепо слажу. Штопери се попуњавају и то добрим квалитетом. Ипак се ствари раде на вријеме.

Остаје само тај бомбастични шпиц, који нам је, по мом мишљењу, пријеко потребан.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Glupo mi je da igrač koji ne dobije šansu pored jednog Ilića ili jednog Vukića (koji eto da budem drzak moraju igrati zbog imena), ide na pozajmicu a nije pravo ni osjetio travu na JNA. Glupo izgleda da Brašanac igra, ma koliko on talentovan bio, a Vukić i Ilić sjede na klupi, zar ne?
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.119
Reaction score
306
Ми смо клуб који напада Лигу шампиона, а не клуб који има простора да даје шансе, науштрб резултата.

Вукић и Илић су врхунска класа и с таквим фудбалерима се напада ЛШ. За Брашанца је боље да иде на позајмицу него да губи вријеме на Партизановој клупи.
 

iggypop

Početnik
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
196
Reaction score
3
Локација
Sweden
ja sam za to da igraju najspremniji... ako Ilic i Vukic budu u istom fizickom stanju kao u prolecnoj sezoni onda bolje da ustupe mesto mladjima... da su oni majstori to niko ne spori ali da jedan kreator igre jedva dise posle 15 minuta igre mi se oupste ne svidja... to pogotovo evropa ne trpi... ja licno sam razocaran sa obojicom... doduse Sale ne igra svoju prirodnu poziciju... ali ajde SS i Krstaja valjda znaju sta rade
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Sale Ilic je u jesenjem delu sezone igrao sreda-subota na neverovatnom nivou! Njegova igra u defanzivi je bila kao nikad i mnogi su se pitali kako ga ne zovu u reprezentaciju!
On jeste pao na prolece, ali mora se uzeti u obzir kakvu je sezonu odigrao! On je maltene jedini, uz Stojkovica, koji gotovo da i nije bio rotiran! Zato ne bih tek tako stavljao Saleta na klupu!

Zvone je dosao nespreman, a pravu sliku o tome sta moze da uradi cemo dobiti tek sad odradjenih priprema!


Sarić otpušten iz Liverpula, prilika za Partizan? (sportske.net)
Znam da smo bili zainteresovani za njega, a neko je nedavno pitao sta se desava s tim...

Po ovome sto je do sada objavljivano, nije bilo dileme da ce on napustiti Liverpul. Samo problem za Partizan je to sto, kao standardni mladi reprezentativac Danske, ima ponude sa svih strana, koje mi nismo u stanju da ispratimo...

Ma, nema sanse da ga dovedu! Pogotovo sto je rec o jos jednom centralnom veznom igracu, a Petrovic jos nje prodat...
 
Последња измена:

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
On nije vezni igrac, on je napadac. Da nemamo sanse da ga dovedemo, iskreno nemamo jer nije do para koliko do njegove zelje (tj njgovog oca zelje) da nastupi kod nas.

On je AMF... A kao moze da iga i po strani! Imas tekst gde objasnjava kako voli da igra iza dva napadaca... To sto pise na transfermarktu je netacno! Ko je gledao neki njegov klip videce da decko igra u veznom redu i to uglavnom na mestu gde bi igrali Sale i Zvone kod nas!

Nikola Saric je vezni!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top