Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Radio Mileva - leto 2012

Статус
Затворена за писање одговора.

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.751
Reaction score
11.453
Локација
.
Spominjao je Stanoje 2 klinca '96 ako se ne varam. Verovatno ce samo odraditi pripreme sa prvim timom i pravac Teleoptik, mada ni to nije lose.

Ако су 96, вероватно је онда један од њих мали Пантић... Своје вршњаке је одавно прерастао е сад не знам да ли ће га ставити у Телеоптик јер је баш премлад за први тим, нема још ни 16 година али је екстра талентован...
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.522
Reaction score
1.317
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
U Sportu pise da se Tumba interesuje za Oumarua. Takodje pise da su Smiljanic i Babovic na izlaznim vratima ( Bursa i Beksitas).
 

morrel

Партизановац
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
4.391
Reaction score
811
Локација
Winterfell
Oumaru bi mogao da zauzme Mambinu poziciju. Ne znam koliko je već u Srbiji, možda bi čak moglo nešto i za pasoš da se sredi.
 

ASP GROBAR

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2010
Порука
4.249
Reaction score
214
Локација
grad budala!
Oumaru bi nam dosao ko kec na kec.Suvi ajnc.Ako tako bude bilo onda nije lose.
 

ukotta

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
379
Reaction score
51
Локација
Onamo 'namo, za brda ona...
Oumaru je, po mom misljenju, trenutno daleko bolji od Dijare. Uz svo postovanje prema Mambi, kojeg nikad necemo zaboraviti, Abubakar je mnogo spretniji sa loptom, daleko je fizicki spremniji, a moze da igra i na krilnoj poziciji, cak mu je ona i prirodnija nego pozicija centarfora. Ako se kojom srecom ove godine ratosiljamo Babakaja i ako nam ode i Tomic, treba gledati da se igra po krilu ubrza, a ako se sve bude odvijalo po Tumbinom i Vermezovom planu, ne sumnjam da ce tako i da bude.
 

ASP GROBAR

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2010
Порука
4.249
Reaction score
214
Локација
grad budala!
Sigurno je jedno.Posao bolje poznaju od granta prevaranta.Ako oni smatraju da im treba Aboubakar onda je to ,to.
 

Garda 1974

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
360
Reaction score
27
Локација
Sabac
Oumaru bi oib dobro pojacanje po mom misljenju, e sad da li je moguce da ga dovedemo pitanje je!?
Mislim da je to samo nagadjanje novinara.
 

Marko*

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
527
Reaction score
38
Oumaru je vec 3,ili 4 sezone u nasoj ligi,ima iskustvo na nasim oranicama,ali mislim da od ove price nema nista,jer mu ugovor istice sledece godine,a znamo kako slanina ne zeli da prodaje igrace vecitim,plus sto ga ne bi dali ispod 1 miliona sigurno,ode taj u Kinu,Tajland,etc...
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.176
Reaction score
18.459
Локација
U Kinšasi
Filipu je Ramadani menadzer, znaci evo ga u prvom timu sto posto.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.478
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Јопет сам видовит, сад још да повежу са нама и Пејчиновића и отварам тв шоу.
U Sportu pise da se Tumba interesuje za Oumarua. Takodje pise da su Smiljanic i Babovic na izlaznim vratima ( Bursa i Beksitas).

Президент отварај гајбу :D
Лик је отац фудбала за све нападаче у лиги, ако узме домаћи пасош, премија.
 

Keza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
240
Reaction score
24
Ja se nadam da će Tumba i Vermez prvo napraviti jedan iscrpan elaborat o tome kako Partizan treba da igra...tj. prvo da zamisle sistem igre...pa tek onda da dovode igrače koji su u stanju da odgovore zadacima.

To je jedina naša šansa za neki rezultat u Evropi, jer se mi kvalitetom pojačanja i igrača svakako ne možemo nositi sa prosečnim evropskim klubovima...a kamoli sa elitom.
To je provereni recept za sve male i siromašnije klubove...a smernice mogu da nam daju APOEL i KK Partizan...pa čak i taj Dortmund koji je već neko pomenuo.
To su sve timovi koji ne ulažu mnogo novca u pojačanja...ali znaju šta kupuju i uzimaju baš ono što im treba.

E sad...pitanje je koliko su Tumbaković i Vermezović sposobni da tako nešto sprovesu u delo. Trenerska filozofija Vladimira Vermezovića je prilično slična onoj koju forsira Ivan Jovanović iz APOEL-a.

Dakle, neka 4-5-1 formacija...bez mnogo kreativnosti i slobode u igri, sa mnogo discipline, zatvaranja prostora, kretanja, tranzicije i brze transformacije iz odbrane u napad.
Igrali smo i mi protiv APOEL-a...a imali smo priliku i gledati njihovu igru prethodnih sezona u Ligi Šampiona. Njih je pre svega izuzetno teško probiti...Svi se muče protiv njih kad treba dati gol, a oni samo vrebaju greške protivnika na sredini terena i iz dva-tri pasa kroz kontranapad stvaraju šanse za gol..

E da bi sproveo tako zamišljeni sistem u delo...moraš pre svega da imaš karakterne igrače na terenu. Nije bezveze Dule Vujošević godinama ponavljao da on kad dovodi igrača, pre svega gleda kakav je taj igrač čovek, kakav mu je karakter, da li je čist u glavi, da li je spreman da se podredi timu, da li je spreman da gine za tim i saigrače...
To su ključne stvari.
Kada napraviš kolektiv od 11 takvih igrača na terenu...onda niko protiv tebe ne može unapred upisati pobedu.
Nama je preko potreban psiholog u timu...jer ovaj sadašnji Partizan ima preveliki broj igrača sa promajom u glavi.
Igrači koji nisu 100% podredjeni Partizanu i uopšte fudbalu...nemaju mesta u sistemu o kojem pričam.

Svako od nas ko prati Partizan...odmah iz cuga može identifikovati te igrače.
Ja bih rekao da Tomić, Babović, Šćepović prvi otpadaju...Rnić je nebrojeno puta pokazao da nije sav svoj, baš kao i Miljković... Smiljanić bi morao da menja način života i vreme mu je da se skrasi u privatnom životu, inače ništa ni od njega.
Saša Ilić fizički više ne može da odgovori zahtevima savremenog fudbala...

Sve u svemu...ako sam u pravu i ako dobro procenjuem šta Tumba i Čika Crni smeraju...nama predstoji još jedno značajno renoviranje tima.

Koga dovesti? To će njih dvojica morati dobro da procene.

Recimo...po meni, tandem iz Vojvodine Merebašvili i Oumaru baš odgovaraju tipovima igrača o kojima pišem. To su momci koji puno rade za ekipu, rade ono što im trener kaže, igraju u oba pravca, dobri su ljudi...Mereba ima snage za 120 minuta, a Oumaru se puno kreće bez lopte, zna se ubaciti u prazan prostor, doći iz drugog plana...
I kod Milinkovića su prošle godine bili odlični obojica...a Milinković je takodje trener koji ima sličnu viziju igre kao Vermezović ili Jovanović.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Dace Bog da dovedemo Abubakara, odlican igrac. Samo on je vise krilni napadac nego spic. Od 2009 je u Srbiji, tako da ima pravo na nas pasos!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Stojković: Branio sam sa dve leve noge

pre 27 minuta | MOZZART Sport
Na špekulacije o navodnoj želji Partizanovih čelnika da ga se što pre reše, iskusni golman odgovara javnim pozivom stručnjacima da pogledaju sve utakmice crno-belih iz jesenje polusezone. Dodaje i da je tokom proleća mogao da izabere i lakši put, a ne da stoji na golu s povređenim desnim kolenom
Posle poslednjih 90 minuta turbulentne i stresne, ali ipak šampionske sezone, fudbaleri Partizana zasluženo su digli sve četiri uvis, ostavljajući pune ruke posla novom sportskom direktoru Ljubiši Tumbakoviću i treneru Vladimiru Vermezoviću. Za svega nekoliko nedelja i još nepoznatu količinu novca, iskusni dvojac povratnika u klub iz Humske mora da složi tim za kvalifikacije za Ligu šampiona i napad na šestu vezanu titulu, u kojem sigurno neće biti najmanje polovinu likova sa zajedničke fotografije pred meč s Metalcem.
Pojedini igrači su se istrošili ili potrošili sve kredite, drugima je vreme da naplate dobru formu i(li) dug staž u prvoj ekipi, a ima i onih koji bi da sreću potraže na drugoj adresi, pa će ovih dana biti veoma živo u kancelarijama ljudi kojima je poveren sportski sektor.
Pre odlaska na kratak odmor na sesiju razgovora moraće i golman Vladimir Stojković.

"Saslušaćemo jedni druge i čuti da li nam se planovi poklapaju. Ja sam svoje 'karte' otvorio još posle utakmice s Borcem u Čačku, kada smo i teoretski postali prvaci. Nije tajna da bih voleo još jednom da branim Partizanov gol u Ligi šampiona. Osvojio sam dve titule i jedan kup s crno-belima, već u prvoj sezoni u Humskoj osetio draž LŠ, ali tada nisam učestvovao u borbi za nju, a sada bih da uvedem svoj klub u evropsku elitu. Ako mi bude dopušteno da ostvarim i taj moj poslednji san u Partizanu... Znate i sami da je sudbina nas sportista nepredvidiva. Stvari se za čas promene. Ni sam ne znam kada ću opet u inostranstvo. Možda odem na kraju kvalifikacija, na zimu ili tek sledećeg leta, a možda za dva dana", počinje priču za MOZZART Sport golman srpskog šampiona.

Osećate li se i dalje poželjnim u Humskoj? Prema nekim informacijama, pojedinci iz Partizana bi da vam što pre vide leđa?
"Nije mi poznato ko i iz kakvih pobuda plasira te priče u javnost, niti me boli glava zbog njih. Ne zbog toga što se smatram savršenim i nedodirljivim, nego što sam davno naučio da takve stvari idu uz veliki klub. Čim zaškripi, kao što je bio slučaj s Partizanom nekoliko puta ovog proleća, jave se 'stručnjaci' i 'mudrom' analizom pronađu krivca. Uzmu ga na zub i počnu da traže dlaku u jajetu, naravno pošto pre toga gumicom zaborava izbrišu sve dobro što je uradio. Ništa novo, ništa što bi me moglo isterati iz takta ili natereti da sumnjam u sebe i okruženje u Partizanu".
Oni koji vas kritikuju potežu razliku u broju primljenih golova između jesenje i prolećne polusezone, ali i vaš tabloidni privatan život kao argumentaciju. Imate li šta da kažete u svoju odbranu?

"Potezanje priča o mom privatnom životu je bolesno i smešno u isto vreme. Ne dajem intervjue, niti se nudim tabloidima, čak i ne reagujem na razne gluposti koje pišu o meni i mojoj porodici. Imam pravo da živim kako želim, ako to nije suprotno pravilima profesije. A nije bilo, niti će biti. Ta druga vrsta prozivki mi čak laska. Drago mi je što me kritičari toliko cene i podrazumevaju da sam uvek i svuda najbolji, pa mi uzmu za zlo čak i kada primim gol na 4:0 ili 5:0. Verovatno su očekivali i da dam neki gol u tri prolećna večita derbija. Žao mi je što sam ih razočarao, ali evo javno obećavam da ću sledeći put probati da im udovoljim i dobrom partijom u protivničkom šesnaestercu. U međuvremenu bi mogli da prelistaju izveštaje s jesenjih mečeva. Neće biti da nam je s neba palo deset bodova prednosti na polusezoni, neće biti da sam samo statirao u važnim i teško dobijenim utakmicama, koje su prelomile šampionsku trku. Da zaključim, prozivke i packe su dobrodošle samo ako su realne i dobronamerne".

I baš ništa ne biste prigovorili sebi za izdanja i učinak od početka ove godine?
"Opet vam kažem, nisam bezgrešan. Znam i ja da sam mogao bolje da reagujem u nekoliko prilika, kao što sam mogao ranije da odem na operaciju kolena. Ali nisam hteo da podgrevam besmislene priče o bojkotovanju trenera Granta od strane igrača koji navodno ne mogu da se pomire s odlaskom njegovog prethodnika Stanojevića. Umesto da hvatanjem za desnicu dolijem ulje na vatru i ostavim drugare na cedilu, odlučio sam da stisnem zube posle maltene kompletno preskočenih priprema i tek posle odbrane titule odem pod nož. Ne tražim značke i odlikovanja za to, nisam nikakav heroj, već profesionalac iskreno privržen Partizanu, ali samo ja znam kako mi je bilo da branim sa dve leve noge".

Mladi Petrović iskoristio je na pravi način vaše odsustvo u finišu. Plašite li se za svoj status prvog golmana ako ostanete u Humskoj?
"Jaka i zdrava i konkurencija je dobrodošla i poželjna, a ja sam malog Nikolu i iskusnijeg Radišu Ilića uvek cenio i ozbiljno doživljavao. Obojica su odlični golmani, ali nisam slučajno taj koji je dve godine Partizanova 'jedinica'. Ne plašim se da ću to i ostati, ako i sledeće sezone ostanem među crno-belima. Nemam zagarantovano mesto, samo držim do sebe i mojih kvaliteta".

Javna je tajna da ste posle dolaska u Partizan u reprezentaciji imali jaku opoziciju u nekoliko velikih zvezdaša među saigračima i bivšem selektoru, iz istih razloga. Bojite li se takvog bojkota i od strane bivšeg asa crveno-belih Siniše Mihajlovića?
"Verujte mi, umorio sam se od tih priča. Nemam više volje i energije da tumačim i objašnjavam zašto me nema ili ima u reprezentaciji. Nisu mi poznata razmišljanja i kriterijumi gospodina Mihajlovića, ne znam da li bi me zvao za majsku turneju da nisam imao problema s povredom, niti da li računa na mene u budućnosti. Bilo bi divno da sam u planovima novog selektora jer sam uvek s radošću branio za Srbiju, ali neće biti smak sveta ako neki drugi momci dobiju prednost. Ako mu budem potreban zna gde može da me nađe. Stojim mu na raspolaganju", zaključuje i poručuje Stojković.
FOTO: MN press
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.884
Reaction score
7.980
Shvatili smo posle prvog puta :p
 

Veliki Strumf

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
325
Reaction score
16
Локација
Strumfograd
Dace Bog da dovedemo Abubakara, odlican igrac. Samo on je vise krilni napadac nego spic. Od 2009 je u Srbiji, tako da ima pravo na nas pasos!

Petre nije vise krilni napadac nego spic..., on jeste spic samo ne klasican spic razbijac..., a da moze da pokriva i levo i desno krilo i to bez problema narocito zbog eksplozivnosti i brzine, moze...
Neko napisa da mu ugovor istice za godinu dana, pa to bas moze da bude prednost za na jer slanina ako ne uspe da produzi ugovor on odleprsa "for free"..., prema tome da im damo lepo 500 hiljada evropljanja i nek se tornjaju a mi necemo imati problem da mu oprostimo zna se vec sta... :D
Zamislite tandem, klasican napadac razbijac kakav je tip napadaca Zubija(visok, dzigljav, glavat :D) i Abubakar eksplozivan i brz...
E to bi bilo milina gledati..., a da ne pricamo jos sto bi covek verovatno mogao da dobije pasos i oslobodi jedno mesto stranca...
Mada mi se cini zbog one spodobe od coveka slaninarskog el prezidentea da od toga nece biti nista...ali nikad se ne zna...u svakom slucaju bio bi to pun pogodak. :wink:

Jel zna neko kad bi Zubija ili Zabija kako god trebao da obavi lekarske preglede???
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Ајде главоња не јављај се :p


Вермез на конференцији изјавио да је Стојке први голман и да се он пита он ће и бранити :clap
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top