Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Sale Stanojević

Статус
Затворена за писање одговора.

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Saletu jedino sto sam ikada zamerao je sto nije kod igraca vise protiv Genka isao u napad, da smo im natrpali 2 komada za poluvreme, gledali bi LS te sezone, posle dosao Samrok jebiga....
Ali nikada nikome nisam rekao treba da ide, od Ivice Osima na ovamo, on i Djukic su bili najbolji treneri koji su nas vodili!
 

Ludwig

Grobarčina
Учлањен(а)
11.12.2010
Порука
1.964
Reaction score
907
Локација
.
Postovi nakon poraza od cigana u drugom mecu polufinala kupa 2011. najbolje govore ko sta misli o Stanoju kao treneru i coveku.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.253
Reaction score
2.857
Malo da se vratimo u sadasnjost. Intervju za Blic.

Stanojević za "Blic": Kad Novak igra privilegija je biti Srbin u Kini

Z. Kecman | 07. 10. 2013. - 14:23h | Foto: M. Metlaš | Komentara: 22



Daleki istok poslednjih desetak i više godina je pravi raj za srpske trenere, posebno Kina. Mnogi su, pa i Aleksandar Stanojević, tamo našli svoje mesto pod suncem i uspevaju da daju svoj pečat. Njegov Peking opet plovi ka azijskoj Ligi šampiona.
239181_172503stanojevicmmetlasf_f.jpg


Promena kursa u novembru prošle godine i preuzimanje kormila Peking Guana pokazala se pravim potezom. Trenutno su treći na tabeli iza Lipijevog Gvangžu Evergrandea i Šandonga koji vodi Radomir Antić.

- Najveća prednost kineske lige je što je dosta izjednačena i što ima dosta kvalitetnih trenera i stranih igrača. Lipijeva ekipa je odskočila ne samo u Kini, već je na pragu osvajanja Lige šampiona Azije. Nadmetanje sa vrhunskim trenerima, odlični uslovi za rad su neprocenjivo iskustvo za mene. Mislim da smo Kinezi i mi slično vaspitavani i u sličnom režimu živeli, tako da u potpunosti razumemo način funkcionisanja ovde. Meni su otvorili vrata prethodnici iz Srbije, nadam se da ću i ja nastaviti sa tim trendom - kaže Stanojević koji je ovog vikenda sa Pekingom osvojio bod protiv Liaoninga (1:1).



Lazar Marković je biser Srbije
Stanojević kaže da uvek treba verovati u mlade, ali da ne valja što se ne zadržavaju dugo u našim klubovima.
- Mladi igrači, kao što je Lazar Marković, moraju još mnogo da se dokazuju, a reprezentacija je ta koja stvara igrače. Jedno je sigurno, Marković je biser Srbije i njena budućnost - uveren je Stanojević.
Partizan čiji je trener bio dve godine je nezaobilazna tema. Ali i srpski ligaški fudbal. Ne krije razočaranje trenutnom situacijom.

- Pratim sva dešavanja u srpskom fudbalu, gledam sve utakmice Partizana, čak i ostale iz naše lige. Mislim da se ništa nije promenilo, sve ide istim tokom, što je poražavajuće. Čekam trenutak kada će se ulagati u fudbal i u struku, jedini spas fudbala u Srbiji. Što se tiče Partizana, iste priče, isti ljudi, isti problemi... Sve je retro, a retro je uvek u modi, dok ne postane demode! - poručuje trener Pekinga.

Teško mu je i zbog toga što reprezentacije Srbije neće biti na još jednom velikom takmičenju.

- Reprezentacija nikada nije imala rezultate i svi moraju da se pomire sa tim. Mnogo nelogičnosti ima oko reprezentacije. Podmlađujemo je, žrtvuje se naredno takmičenje, a onda se postavlja pitanje da li će selektor ostati. Ne vidim strategiju, ne vidim smisao. Ako vlada mišljenje da sada imamo talentovanu generaciju, a vidim i pozitivan stav reprezentativaca, zašto onda stati na pola puta? Mislim da Mihajlović treba da ide do kraja, mislim na drugi ciklus, pa će tek onda imati sva ta strategija smisla.

Stanojević ima još jednu želju, da pogleda teniski meč Novaka Đokovića dok je u Kini.

- Novak je planetarno popularan, vole ga i ovde u Kini. Gledao sam ga u Šangaju, kada je osvojio turnir prošle godine. Ovakvu priliku moram iskoristiti, uživo gledati Noleta je privilegija - poručio je Stanojević.
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
SS je za malo vremena uspeo kod nas da dostigne status legende!

Nista bolje nam se nije moglo desiti a i sada kada bi se vratio, vise bi nam to znacilo nego Mesija da dovedemo.

Ipak, SS je profesionalni trener, ni jedan trener ne pobedjuje uvek, svi treneri imaju po nekada pa cak i veoma los period...zato se i menjaju klubovi (pretezno).

Pitam se samo kako bi ovde clanovi reagovali, da se SS vrati, i da ima taj "veoma los period"?
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Sale je zasluzio kredit kao Mancester sto je dao Fergusonu u periodu 1986-1990!
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Ali mi nismo englezi :D

I o Vuku se na pocetku pricalo sve naj naj naj a sada je 70-30 protiv njega ;)


Da je Sale zasluzio veliki kredit to stoji ali cinjenice su drugacije kada su u pitanju navijaci Partizana (kod negativnih rezultata) :D
 

-Joco-

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2009
Порука
6.787
Reaction score
164
Локација
Iz Majemija.
Sale pored toga sto je dobar trener, plenio harizmom, kad progovori milina ga slusati.
 

Pera93bgd

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
1.485
Reaction score
80
Локација
Autokomanda, Beograd
Nadam se da ce uspeti da ostane na 3. mestu, ima jos 2 kola do kraja i 4 boda i utakmicu vise od Guizhou Renhe.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.253
Reaction score
2.857
To i jest razlog, izmedju ostalog, ali meni licno najvise, sto ga i dalje ovako pratim:wink:.
 

Loki

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
498
Reaction score
54
Локација
Candyland
Razumeo sam ga kada je to radio kod nas, ali da to radi i u Kini...nisam mogao ni da zamislim. Jedan veliki aplauz! :clap :clap :clap
Dokaz da covek voli fudbal i da je pre svega lojalan klubu u kome radi.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.253
Reaction score
2.857
Znam da je ovo smece zabranjeno, ali nisam uspio naci novine kojima je dao intervju pa ako neko nadje, slobodno brisite.

STANOJEVIĆ: Političari su upropastili srpski fudbal!

Oni su ušli u sve strukture, o svemu odlučuju, za sve se pitaju i stanje je neizdrživo. Naravno da imam ambicije da jednog dana budem selektor, pa ne bih se ni bavio ovim poslom da nije tako, rekao je nekadašnji trener Partizana






Aleksandar-Stanojevic.jpg

Nekadašnji trener Partizana, Aleksandar Stanojević, trenutno na radnom zadatku u Kini, govori o tome koja je razlika u odnosu na život i rad u Srbiji, i dodaje da je privatizacija jedini način da se fudbal kod nas oslobodi političara koji ga uništavaju.

- Nemerljiva je razlika između fudbala u Kini i Srbiji. Ovde je sve na višem nivou, stadioni su krcati, a karte unapred rasprodate, ali ako me pitate gde je lakše raditi, tu nemam dilemu, posle Partizana sve drugo je lagano – kaže Stanojević za Naše Novine.
Na pitanje kako mu se sviđa Vuk Rašović u ulozi novog trenera i da li ga ponekad pita za savet, bivši strateg crno-belih je rekao:
- Ne, za savet ne. Pratim njegov rad i redovno se čujemo, ali se sve svodi na bodrenje u stilu “možeš ti to”. Svim srcem sam uz njega i želim mu da uspe.
Foto: fcguoan.sina.com.cn

Glavna tema ovih dana je privatizacija Partizana i Zvezde, a Stanojević se zalaže za tu opciju.
- Apsolutno! Kod nas su političari toliko ušli u klubove, da postaje neizdrživo, oni su glavni razlog svih problema u srpskom fudbalu. Oni o svemu odlučuju i sve se pitaju, ovo šta se trenutno dešava je apsolutno nenormalnoistakao je srpski trener i dodao da sebe ne vidi u srpskom fudbalu.
- Iskreno ne, ne vidim sebe u toj sredini. Ne sviđa mi se kako stvari funkcionišu, ceo sistem je truo – objasnio je Stanojević.
On se zatim osvrnuo i na priče da bi mogao da bude kandidat da zameni Sinišu Mihajlovića.
- Naravno da imam ambicije da jednog dana budem selektor,pa ne bih se ni bavio ovim poslom da nije tako. To je sada nemoguće, ali u budućnosti, nadam se, zašto da ne – reako je, za Naše Novine, prilično razočarani Stanojević.
Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!
(Telegraf.rs/Naše Novine)

Telegraf
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Na pitanje kako mu se sviđa Vuk Rašović u ulozi novog trenera i da li ga ponekad pita za savet, bivši strateg crno-belih je rekao:
- Ne, za savet ne. Pratim njegov rad i redovno se čujemo, ali se sve svodi na bodrenje u stilu “možeš ti to”. Svim srcem sam uz njega i želim mu da uspe.
E da nije ovoga Rasovic ne bi imao ni P od moje podrske, zbog Saleta mu verujem.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.086
Reaction score
8.446
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
U ovome je kljucno ovo: Ne, za savet ne!

Naravno da ne...to bi bilo kao kad bi Audi trazio savet od zastavinih strucnjaka iz Kragujevca kako da napravi auto!
 

Bandit

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.409
Reaction score
797
Локација
Niš
Мало су нејасно поставили питање, али мислили су на то да ли Вук од Салета тражи савет, а не обрнуто.
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.537
Reaction score
1.412
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Sale legendo, srecan rodjendan i da napredujes u svojoj trenerskoj karijeri! Dace Bog da se nekad vratis kod nas, ako ikad ocistimo ovaj mulj i otjeramo bandu..
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
Sale Grobarcino,Ljudino,Postenjacino, puno srece u daljem trenerskom radu i kao sto svi Grobari zele da se vratis na klupu tvog vojenog kluba!!!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top