Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Sale Stanojević

Статус
Затворена за писање одговора.

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Izutetno mi je drago zbog ovog coveka! :clap
Nadam se da su mu ponudili fine pare tamo, bar da zaradi kad je vec tamo po kini. Zasluzio je!

@RotoShack
Au brate kako bi to bilo :D. Odoh malo da mastam i ja :D.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.253
Reaction score
2.857
Sta ga znam. Vjerujem da Vucic prvenstveno gleda da uda one svoje dobro, a da na nas ne obraca paznju. Stanoje se vec prilicno cijeni u Kini (ipak je doveo Krunica u svoj bivsi klub) tako da mi ne diraj mastu :D. Mozda se i ispuni.

A uostalom, sto bi produzavao ugovor kad vjerujem da moze negdje u Evropu vec sad :).
 

kups

Početnik
Учлањен(а)
03.01.2012
Порука
132
Reaction score
0
Локација
vracar
Sale Stanojevic produzice ugovor sa Pekingom:respect
 

Pera93bgd

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
1.485
Reaction score
80
Локација
Autokomanda, Beograd
Mislim da on u ovom trenutku ni ne razmislja o tome, a ne bi ni trebao posto je on pre svega trener. Jednog dana kad i ako se stvore uslovi i kontaktiraju ga iz kluba onda ce razmisliti o tome. Do tada neka radi svoj posao gde on misli da je najbolje za njega.
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.537
Reaction score
1.412
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Stanoje o radu u Kini, Partizanu, reprezentaciji, Andriji Zivkovicu:

Stanojević: “Partizan će ubedljivo osvojiti titulu”

Sale Stanojević je izgradio sjajnu reputaciju u Kini, bira evropske ponude, ne veruje da će uskoro biti ponovo u srpskom fudbalu. Zbog čega će Partizan biti prvak bez problema i zašto Siniša Mihajlović treba da ostane na klupi Srbije?
peking-velika132349020131004115025.jpg

Sjajno gurate u kineskom prvenstvu. Treće mesto je ravno podvigu jer vodi u Ligu šampiona. Kakve su šanse da tu poziciju zadržite i na kraju?
“Kinesko prvenstvo je ujednaceno, utakmice su neizvesne, tako da se nece znati do kraja. Igramo i polufinale kupa, koji nam obezbedjuje Ligu šampiona, ali je treće mesto u prvenstvu prioritet i nadam se da ćemo ostvariti cilj”.
Imate mnogo manji budžet od timova koje vode Radomir Antić i Marćelo Lipi. Da li ćete zahtevati od uprave kluba zvučna pojačanja pa da naredne sezone pojurite i titulu prvaka Kine?
“U Kini postoje klubovi koji nemaju limit kod dovodjenja igrača. Mi imamo drugačiji način funkcionisanja, tako da ću kroz energiju navijača i veličinu kluba pokušati da napadnem prvo mesto, mada je Gvangžu trenutno iznad svih, biće teško”
Nedavno ste izjavili da je Peking „tanak“ na bočnim pozicijama i u defanzivi i u ofanzivi. Da li planirate ta mesta da popunite sa nekim igračima iz Srbije?

“Tačno je, mada volim da centralne pozicije tima čine stranci, a bočne domaći igrači. Videćemo za igrače iz Srbije, oni koje bih voleo izuzetno su skupi. Eventualno stranci koji su igrali u Srbiji dolaze u obzir”

Možete li da uporedite azijsku i evropsku Ligu šampiona sa aspekta organizacije?
“To nije za poredjenje, ogromna je razlika u svakom smislu te reči, daleko su od evropske Lige šampiona koju je UEFA dovela do perfekcije”
Emisija Total soccer sa Vama u studiju bila je ubedljivo najgledanija u prošloj godini. Uživate li bar sličnu popularnost u Kini i kakav je Vaš odnos sa navijačima Pekinga?
“Drago mi je zbog toga, ipak je najvažnije biti poštovan u svojoj zemlji. Što se tiče Kine, stadion je rasprodat tokom cele godine, atmosfera je izvanredna, navijači uvek pozitivni, mnogo vole fudbal. Imam sjajan odnos sa njima”
Da li je istina da je jedan Vaš fudbaler posle gola protiv Vuhana otrčao u zagrljaj protivničkom treneru Ljubiši Tumbakoviću i kako ste se osećali u tom momentu?

“Jeste, istina je. Tom igraču je Tumba bio prvi trener I uveo ga je u seniorski tim i dao mu šansu. Na sastanku dan pred utakmicu protiv Vuhana, pričali smo o kvalitetima našeg zajedničkog trenera. Sve je ispalo lepo i spontano sa njegove strane, a i meni je bilo prijatno, jer mi je taj gol potvrdio pobedu. Na kraju svi zadovoljni”

Da li Vam je žao što Tumba nije uspeo i kako komentarišete učinak ostalih srpskih stručnjaka: Okuke, Krunića, Antića, Šapurića? Ima li vremena za neki zajednički ručak bar kada igrate međusobno?
“Tumba je imao nemoguću misiju, bilo mu je teško da napravi rezultat, ali on i dalje uživa veliko poštovanje u Kini. Podatak da su u toku sezone došla četiri srpska trenera, govori o dobrom radu svih nas tokom cele godine. Čujemo se, ali nemamo vremena za vidjanja. Pre utakmice je neizvodljivo, a posle utakmice smo različitih raspoloženja”
Čime smo „kupili“ Kineze da imaju toliko poverenja u naše trenere i ko je od Srba po Vašem mišljenju ostavio najdublji trag u kineskom fudbalu?

“Definitivno rezultatima i dobrim prilagodjavanjem na ovdašnji način funkcionisanja. A i u poslednje vreme kada dolaze velika trenerska imena, uglavnom imamo bolje rezultate od njih. Bora Milutinović je sigurno najviše uradio za kineski fudbal, a najuspešniji su bili Kosanović i Tumbaković”

Utisak je da ste posle uspeha sa omladinskom reprezentacijom, Partizanom i Pekingom stekli sasvim dovoljnu reputaciju da bez problema nađete posao u nekom renomiranom evropskom klubu. Da li već ima ponuda sa Starog kontinenta i razmišljate li u tom pravcu?

“Moja velika želja je Evropa, naravno. Imao sam i imam ponuda, ali tražim pravu sredinu za moj napredak. Teže je nama koji nismo imali vrhunske evropske karijere da nadjemo odgovarajući klub u Evropi. Nije mi cilj da samo udjem u Evropu, već da napredujem. Ovde imam sve, pa još uvek ne žurim”

Koliko Vas boli način na koji je naša reprezentacija ostala bez šanse za odlazak u Brazil i da li je sve moglo da bude bolje da je selektor Mihajlović od starta forsirao tim za koji se na poslednje dve utakmice (protiv Hrvatske i Velsa) ispostavilo da je najbolji?
“To je za dužu analizu. Pošto vlada misljenje da je stvorena dobra reprezentacija na kraju kvalifikacija, ne vidim razlog zašto se dovodi u pitanje ostanak selektora. Vidim da igrači imaju poverenja u selektora, nema podrške javnosti, a opet je ta ista javnost zadovoljna poslednjim dešavanjima, zašto se ne bi nastavilo. Priča se o podmladjivanju, o sledećem ciklusu, a kada je iskristalisana selekcija i put, onda nemamo signal ni saveza ni selektora da se nastavlja dalje. Tek ako selektor ne nastavi dalje, onda ću smatrati ovaj prethodni period neuspešnim i promašenim”

Vraćamo se opet na Tumbakovića. Mnogi ga pominju kao najozbiljnijeg kandidata za novog selektora Srbije posle Mihajlovića. Da li smatrate da je to pravo rešenje?
“Tumbaković je uvek pravo rešenje za selektora, ali opet krećemo od nule. Podmladili smo reprezentaciju, mislim da Mihajlović treba da završi ciklus dva velika takmičenja. Kažu kako reprezentacija nema vremena da čeka. A ja pitam kada smo to mi pravili vrhunske rezultate, da sada ne bi bili strpljivi. To se zove strategija”

Murinjo je svojevremeno izjavio da bi posao selektora morao da bude kruna svake trenerske karijere, ali tek kada se stekne ogromno iskustvo u klupskom fudbalu. Da li sebe vidite u skorijoj budućnosti na klupi A tima Srbije?
“Verujem samo u ‘možeš ili ne možeš’, druga pravila u fudbalu ne postoje. Nikada ne znate gde vas putevi vode. Nisam mogao da pomislim da ću da radim u Kini, ali evo me u Pekingu. U ovom trenutku mislim da je nerealno da u skorije vreme budem ponovo deo srpskog fudbala”

Da li je poraz Partizana u Novom Sadu samo uvertira u neizvesnu borbu za šampionsku titulu?
“Pratio sam utakmicu na Karađorđu. Generalno, gledam mnogo utakmica iz srpskog prvenstva. Na osnovu viđenog na početku sezone gotovo sam siguran da će Partizan i ove godine biti ubedljiv. Zvezda ne može da se izbori sa pritiskom neuspeha, a Vojvodina je uvek daleko”

Još jedan biser Partizanove omladinske škole kreće stopama Stevana Jovetića, Aleksandra Mitrovića i Adema Ljajića. Mladi Andrija Živković oduševljava navijače na početku sezone i uskoro će debitovati za A reprezentaciju. Može li da postane as?
“Mene oduševljava njegova konkretnost i direktnost. Biće sigurno pada u nekom periodu, ali mislim da može da bude naslednik pomenutih igrača”, rekao je Sale Stanojević koji je i posle odlaska iz Partizana pokazao kakav je trener i koliko je srpski fudbal siromašniji od kada je otišao.

podrskajuga.com
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Da li još nekog prvi gol na 2:30 čini mi se podseća na gol Šćepe u rupi? Odnosno bar začetak akcije. Sale gospodine samo gazi!
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.253
Reaction score
2.857
Inace je tekst sa Sportala, a podsjeca pomalo gol i po akciji, ali mi se cini da je Utaki bilo teze posto je imao vise smetnji oko sebe.

Stanoje ostao kakav je i bio. Zelim mu svaku srecu i u privatnom i u profesionalnom zivotu.
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Naravno završnica je drugačija što bi Šćepa onako izlomio čuvare sve i da su cigani :D Ali jbg kad nije kod nas na klupi bar da nađem neku vezu Stanoja sa trenutnim FK. Jebote mogli smo da imamo trenera ko Dule da jebe mater svima, da ne da na svoje igrače, da kara majmune i sigurno bi se oko njega okupilo dosta ljudi i FK bi nam bio preslikan KK. Ali to nije ova tema i to nije ovaj život.....
 

-Joco-

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2009
Порука
6.787
Reaction score
164
Локација
Iz Majemija.
Sale je bio doktor i gospodin, i nije bio ortak sa fudbalerima zato je i Bog, kazem Bog jer je batinu vec dao ciganima.
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Jebote kako mi nedostaje da bude nas trener!
On bi vec sada bio na minimum +8, ako ne i na +11.
Samo napred Sale! :respect
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
- Da li je to isti onaj Sale po kojem ste svi redom pljuvali posle Šamroka?
- Da li je to isti onaj Sale za koga ste pričali da pojma nema?
- Da li je to isti onaj Sale kad ste pričali da imamo najgoru igru s njim na klupi?
- Da li je to isti onaj Sale kojeg ste hteli da obesite na sred Terazija, jer je preuzeo Partizan iako je Đurić bio predsednik?

... ili je to neka druga osoba!!!
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Secam se da sam dobijao uvredljive poruke od nekoliko clanova preko PM tada, jer sam na pocetku pisao pozitivno kada je dosao :).
Vecina ga nazvala Bjekinim kumom ili sta vec.. trener pocetnik..
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Posle dva tri vezana kiksa pljuvali bi i fergusona i rekli bi da nije trener za nase livade :D i da je mator odnosno da ga je vreme pregazilo :D.
 

-Joco-

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2009
Порука
6.787
Reaction score
164
Локација
Iz Majemija.
- Da li je to isti onaj Sale po kojem ste svi redom pljuvali posle Šamroka?
- Da li je to isti onaj Sale za koga ste pričali da pojma nema?
- Da li je to isti onaj Sale kad ste pričali da imamo najgoru igru s njim na klupi?
- Da li je to isti onaj Sale kojeg ste hteli da obesite na sred Terazija, jer je preuzeo Partizan iako je Đurić bio predsednik?

... ili je to neka druga osoba!!!
A da li su pljuvali isti ljudi koji pisu na ovoj temi?
 

Loki

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
498
Reaction score
54
Локација
Candyland
- Da li je to isti onaj Sale po kojem ste svi redom pljuvali posle Šamroka?
- Da li je to isti onaj Sale za koga ste pričali da pojma nema?
- Da li je to isti onaj Sale kad ste pričali da imamo najgoru igru s njim na klupi?
- Da li je to isti onaj Sale kojeg ste hteli da obesite na sred Terazija, jer je preuzeo Partizan iako je Đurić bio predsednik?

... ili je to neka druga osoba!!!

Ovo nema veze sa vezom, pogotovu ovo ,,svi''
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top