Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Ofanziva PFC

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
100
Reaction score
26
Efektan marketing moze da ide u dva pravca: ili da budemo drugaciji, ili da imamo puno para pa da se reklamiramo svuda. S obzirom da nema para, a nema ni volje kluba, jer one koji odlucuju boli uvo za Partizan, moramo da budemo drugaciji. Mislim da to ne zahteva puno para, a ima efekta. Potpuno se slazem da bi dobrovoljno prikljucenje akcijama kao sto su inkubatori, prosveta i sl. donelo mnogo pozitivniju sliku o navijacima, simpatizerima i klubu uopste, koja bi kao rezultat imala to da se Partizanu javljaju oni koji zele da ulazu u njega.
Konkretan predlog jedne od akcija bi mogao biti u cilju smanjenja nepismenosti u Srbiji, pod sloganom "Opismeni se, sve pise crno na belo".
Jebiga, budala ce uvek biti, ali je na nama da nas njihove budalastine ne demotivisu.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
meni se sve to ne dopada narocito.

po meni, marketing Partizana treba da ide u pravcu onoga sto Partizan predstavlja. a to je sport.

nije nas posao da opismenjavamo srbadiju, lecimo od raka, skidamo sa droga i slicno.

nas je posao dovlacenja ljudi na stadion, prodavanje dresova, omogucavanje sto kvalitetnijih prenosa, organizovanje zanimljivih turnira, ulaganje u decja igralista i sl.

ciganima cemo prepustiti oca Grinjorija, otiske Putinovog dupeta u lozi, voznju traktorima po razrovanom terenu i sve slicne budalastine koje ih krase a koje veze nemaju sa sustinom.

sustina marketinga u ovom pogledu je da dovedes sto vise ljudi na stadion, da privuces sponzore, da konstantno radis na povecanju broja navijaca - a cilj svega toga su rezultati u sportu.

to necemo postici opismenjavajuci srbiju. zamislis kazes Srboljubu Rikiju da je nepismen. ode on u cigane dok mu ti otvaras bukvar ...
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
pa ulaganja u decja igralista jer smo mi sportski klub.

nisam rekao u decje muzicke skole.

zamisli kosarkaske terene po blokovima sa nasim tablama, kao sto se sad volks banke i sl.

to je to...

mi bi sad da budemo nekakav socijalni fond koji ce da radi svasta i rasipa pare misleci da ce nam se to 'dobro' vratiti. pih...

ili je marketing sta ? da dovucemo i zloupotrebimo babu koju je alchajmer nagrizao do noktiju http://www.youtube.com/watch?v=KpvEzMd7wtU i time preplavimo sve novine ?

nemojte, kumim vas ...
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.459
Локација
.
Направити фудбалску утакмицу ФК Партизан против КК Партизан, па после тога одмах у Пионир на кошаркашку утакмицу. Може и у Пиониру обе али да буде мали фудбал. Паре од улазница могу и у хуманитарне сврхе јер то не би била нека велика зарада али би јако допринело имиџу клубова. Наравно све то лепо медијски испратити, РТС на другом каналу приказује јако велике глупости кад нема скупштинског преноса па би могли да улетимо ту.

Што се тиче столица, колико сам упућен сама столица кошта 10ак евра али онај носач кошта 20ак. Један клуб је постављао па сам се распитао код њих. Мислим да ми те носаче можемо да искористимо од ових постојећих столица.
 

Zagor

Guest
наравно да такве циркузантске акције треба да избегнемо. :wink: међутим, не видим ништа лоше у томе што се кк нпр. прикључио акцији "ко чита побеђује". то баш иде уз методе које је дуле неговао. такође, драго ми је кад видим наше кошаркаше око божића у дому за незбринуту децу. то није нешто што одузме пуно времена а тој деци много значи. па није смак света ако једном годишње обиђу дечије онколошко одељење?

И све то сигурно поправља имиџ клуба, СД-а, како год...

Међутим, слажем се Макаријем, нама требају конкретне акције које ће се, пре свега, одразити на посету, а самим тим на то колико смо интересантни спонзорима.

Све ове "друштвено корисне акције" су ок, али оне би требало да се јаве као нус продукт, а не као основна маркетиншка делатност.

Дакле, редом...

Конкретне идеје немам, нисам нарочито креативан.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
нама требају конкретне акције које ће се, пре свега, одразити на посету, а самим тим на то колико смо интересантни спонзорима.

Све ове "друштвено корисне акције" су ок, али оне би требало да се јаве као нус продукт, а не као основна маркетиншка делатност.

Дакле, редом...

upravo ovo.

sledeci put cu tebi da posaljem na pp svo ovo moje djubre sto nazvrljam pa ti sroci, meni ne ide :D
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
A da na Jugu osvane neki transparent tipa "Djuricu valjda je ostalo nesto para za crno bele stolice i nov semafor". Taj transparent da bude na tribini tokom cele sezone. Nekako da se skrene paznja upravi. Da vidimo 32 710x10eura plus 500 000eura (Philipsov semafor kao kod slaninara) plus montaza svega toga jednako negde oko milion eura. Sica :D a menjas izgled stadiona skoro iz korena.
 

ptica

Grobar
Учлањен(а)
17.07.2010
Порука
389
Reaction score
0
Bila je dobra stvar na klubskom sajtu kad se gleda video bila je ubacena reklama na pocetku ali vidim da sad toga nema.

Mnogi ovdje izjednacavaju sezonsku i clanarinu,mislim da bi sa pravom akcijom i pristupom po tom planu kroz par godina clanstvo bilo par puta brojnije nego sto je kapacitet JNA.
Dakle kupovinom sezonske si automatski platio i clanarinu,druga stvar nebi vezivao nikakvu dalju kupnju uz sezonsku,citao sam na temi KK da ima ljudi koji redovno prate utakmice ali da im je puno dati za sezonsku odjednom pogotovo gdje ih ima vise u kuci nego onda uzimaju pojedinacne karte.

Imamo ogromnu armiju navijaca sto u Srbiji sto u cijelom svijetu i nisu svi u mogucnosti da dolaze na utakmice,treba prici ljudima i dati im mogucnost da se ukljuce.

Vec se diskutovalo o cijenama,koliko bi ljudi platilo 500 eura mozda ni jedan,100 eura mozda njih stotinjak,50 eura hiljadu.....10 eura nekoliko desetina hiljada.

Zasto bi neko placao pakete 10+,za tu cijenu preko osnovne clanarine pruziti mu neke pogodnosti kupovine i ekspluzivnost.
 

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
ма слажем се ја са вама. прво - прво, а друго - друго. :)

ја сам се осврнула на банетов предлог да треба покренути акције тог типа. сматрам да не треба покретати јер све то већ постоји, треба изабрати две-три праве и тога се држати дугорочно како се не би непотребно расипала енергија и новац.

нарвно да то није основна маркетиншка делатност која доноси новац и подиже квалитет. као што рекох има овде стручнијих и креативнијих од мене када је прављење пара у питању. ја сам више за трошење направљеног, у друштвено корисне сврхе, наравно. :D

Stoji to da te akcije vec postoje. Nisam ja mislio da moramo mi opet da izmisljamu toplu vodu. Nego cisto da se ukljucimo u neku takvu akciju. Svaki pozitivan utisak koji ostavimo u svetu je dobar za klub/drustvo.

I slazem se naravno da je primarna stvar povecati posetu, samim tim i prihode od ulaznice itd itd.
 

Bandit

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.409
Reaction score
797
Локација
Niš
Nesto razmisljam, imamo toliko dobrih pevaca koji su veliki Grobari, pa mogli bi da sklope neki dogovor s klubom i snime jednu pesmicu lepu koja bi se vrtela svaki dan na nekoj televiziji po 2-3 puta dnevno. Zamislite kad dodju klinci na stadion pa svi u glas krenu da pevaju... :D
 

Ofanziva PFC

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
100
Reaction score
26
Pa jeste nas konacni cilj sport, ali na stadion idu oni koji vole Partizan, fudbal i sl. Kako nove ljude privuci, to je ono sto je cilj marketinga. A, deluje mi kao da i medju nama postoji taj zar da budemo jadni i prepustamo Ciganima "fenserske"akcije. Sta fali tome da imamo plasticni termos sa logoom Partizana koji svako seta po gradu, a ne keramicke solje, koje se koriste samo u zatvorenom?
 
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
999
Reaction score
489
Локација
U igri
Bravo

WebGazda tvrdi da neki od odgovornijih ljudi u FK Partizan čitaju forum, dakle prelistaće i ovu temu, te bi bilo zgodno da se napravi neki konstrutkivni koncenzus oko nekoliko predloga koji su fantastični (davali su ih, između ostalih Je-Ne-A , Ofanziva PFC , BanePFC ...) u vidu nekoliko tačaka, predloga i da se istaknu na početku ove teme, kako bi nedvosmisleno svi imali uvid u ono što Grobari smatraju potrebnim, kako bi klub što bolje i efikasnije funkcionisao...

Imam i ja nekoliko ideja, ali da ne bi samo lepili ideju na ideju, za sada ih neću pisati, kako bih onim najfunkcionalnijim dao prostora da budu primećene i pozdravljene od većine, pa nadam se i (zahtevane) prezentovane odgovornim u klubu.


 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Negde sam slusao nekog ekonomistu i covek je objasnio sustinu ekonomije a u isto vreme i marketinga ukratko
Bolje da prodas 3 stvari za 35e nego 1 za 100e,mozda ces se namuciti malo vise al ces zaraditi vise(malo vise) i 3 stvari ce videti vise ljudi nego jednu...
Uglavnom umesto sto su za sezonsku stavili 2000 za Jug i za dres 5000,mogli su za paket dres-karta da traze 5000 verujem da bi mnogo vise dresova prodali i svakako da bi bilo lepse za videti vise ljudi u crno-belim bojama nego u nekim sarnim majicama.Ili ne mora dres ako ih tu Adidas nesto uslovljava,moze bilo koja majica iz crno belog butika,uglavnom da naprave neki komplet,neku pogodnost sto kupujes tu sezonsku,ali jok!Bitno je da uvale sezonske i to je to
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Nesto razmisljam, imamo toliko dobrih pevaca koji su veliki Grobari, pa mogli bi da sklope neki dogovor s klubom i snime jednu pesmicu lepu koja bi se vrtela svaki dan na nekoj televiziji po 2-3 puta dnevno. Zamislite kad dodju klinci na stadion pa svi u glas krenu da pevaju... :D

E to bi bilo super. To povecanje indirektne popularnosti i svojevrstan psiholoski rat. Nesto poput one Bajagine posvecene egipcanima. Nesto sto ce da se vrti na radiju, a da nema striktno oznaku kao "cisto navijacka pjesma kojoj nije mjesto na radiju" :)
 

Zoranis

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
277
Reaction score
3
Pa sta mislite zasto nam je stadion u ovim bojama...crne i bele stolice su bile mozda kvalitetnije izrade i skuplje za 2 evra po komadu. I onda je neko rekao,ma daj ove sarene i losije,za tu razliku na 30000 stolica cemo da kupimo sebi po auto i obnovimo namestaj u kancelariji.
Problem je samo u ljudima...ovi ako nemaju licne dobiti ne mrdaju prstom.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Upravo to i jeste najveći problem. Nema veze koliko će Partizan da zaradi, ako njime ne kane koji evro, nema ništa od posla!

PFC D, mnogo grešiš u vezi marketinga. Sve je i te kako bitno!. U marketingu postoji jedan izraz "top of mind". Da ti je nešto uvek u mislima. Pomeneš sport u Srbiji, prva pomisao treba da bude "Partizan". Isto važi za reč "fudbal, Beograd, humanitarna akcija...". To se ne odnosi na nas Grobare, jer to mi svejedno radimo, nego na one neutralne. Da reč "Partizan" ne silazi sa TV novosti, ili pisanih medija. Da se uvek o nama priča, a ne samo na dan utakmice.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...
po meni, marketing Partizana treba da ide u pravcu onoga sto Partizan predstavlja. a to je sport.

nije nas posao da opismenjavamo srbadiju, lecimo od raka, skidamo sa droga i slicno.

nas je posao dovlacenja ljudi na stadion, prodavanje dresova, omogucavanje sto kvalitetnijih prenosa, organizovanje zanimljivih turnira, ulaganje u decja igralista i sl...
Tačno je da Partizan predstavlja sport, u ovom slučaju fudbal kao najpopularniji sport. Prva rečenica ti je tu skroz OK i na mestu. Ali ja bih ipak dodao nešto:

Ti moraš da uvećavaš masu onih koji će se zainteresovati za tvoj klub, u smislu da dolaze da ga gledaju. A uvećavanje te mase mora da tražiš i preko onih koji do tad i nisu nešto bili zainteresovani za gledanje fudbala.

Zašto bi se ograničavao samo na one koji redovno prate sport i fudbal (ali to čine samo preko TV-a ili medija)?

Šta je poenta takmičarskog sporta (a Partizan igra takmičarski fudbal, bori se za trofeje, za rezultatske uspehe...)? BITI BOLJI OD DRUGIH, BITI NAJBOLJI AKO SE MOŽE!

E, tu je ta veza takmičarskog sporta sa ostalim sferama društva...Ako je Partizan najbolji fudbalski kolektiv na ovim prostorima - hajde da ga "udružimo" sa najboljima iz mnogih sfera društva...Kako ide ona krilatica - "najbolji sa najboljima"...

Kad krenu najbolji đaci, najbolji studenti, najveći umetnici, naučnici da se identifikuju sa Partizanom - oni "dovlače" mnoge sa sobom, mnoge koji su daleko od najboljih u svojoj sferi, ali koji bi to da budu...svi traže društvo u kojem su jaki i uspešni, svi bi voleli tu da pripadaju, makar i na samo 90 minuta jedne utakmice...

Treba nam što više poznatih, uvaženih i uspešnih faca u našoj blizini (u blizini FK Partizan, na njegovom stadionu). Takvi treba REDOVNO da su tu....Moraš "samo" da nađeš načina, da nađeš jedan efikasan modus da ih okupiš...

Mi smo imali mnogo uvaženih i poznatih gostiju na našim utakmicama, imali smo i nekih pokušaja da se takvi ljudi okupe, ali...nekako je sve to bilo slabo organizovano i nije imalo daha, nije potrajalo...to može i mora mnogo bolje i efikasnije da se radi...

Da se vratim na kraju na one uspešne, ali i javno nepoznate - na recimo đake odlikaše (ili čak "vukovce"):

Znači SAD, ovog sekunda bih razglasio da odlični đaci ili čak "vukovci" (od 5-6. razreda osnovne škole naviše, da može sam da dođe na utakmicu) imaju ulaz za džabe na naš stadion! I to u ložu (zapad ili istok, svejedno)! I da takvi iz godine u godinu (dokle god idu u osnovnu i srednju školu) imaju pravo da za džabe dobiju sezonsku kartu! Dođe u leto i dokaže da je prethodne školske godine bio odličan đak - "bup", sezonska za džabe od avgusta i starta sezone! Pa onda u junu sledeće godine dođi momče (ili devojčice) na kontrolu, da vidimo da li ćeš opet dobiti sezosnku ili nećeš...I naravno, takva sezonska NE SME da bude prenosiva na nekog drugog, na brata, sestru ili ne znam ni ja na koga - on(a) i samo on(a) ima pravo da iz lože gleda utakmice Partizana zato što je najbolji, zato što je odličan đak! E, zato što je odličan - može da uživa i gleda najbolji FK a da ne plaća!

Šta ako se javi jako puno njih? To je super. A šta ako ih se javi baš toliko puno da bi se nabili u lože kao sardine? E pa jebiga, onda ograniči samo na "vukovce"...ograniči na 50 ili 100 "vukovaca"...onda imaš uz sebe baš najbolje od najboljih đaka...

I naravno, ovakve stvari maksimalno moguće medijski plasirati...ne smeš ovako nešto humano da odradiš a da se o tome ne "bruji" po medijima...

A poneki otac (ili poneka majka) će itekako hteti sa takvim svojim detetom "vukovcem" zajedno da dođe na stadion...on (ili ona) ne mora da uđe za džabe, on (ili ona) neka plati tu ložu manje nego što ona zaista košta...2 ili 3 takve prodate lože kao jedna prodata po punoj ceni...a nisam baš siguran da smo rasprodali sve lože...čak se puno tih loža uopšte ne prodaje nego se poklanja raznim likovima...a lože na manjim utakmicama ipak dosta zvrje i prazne...
 

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
U pravu je Je-Ne-A.

Uvek povezivati najbolje sa najboljim. Ako okrenemo to prema prosveti, vukovci dobiju ulaz, sezonsku ili sta vec besplatno, druzenje sa nekim iz kluba. Ako je to dete Partizanovac, bice najsrecnije na svetu i trudice se da svima pokaze gde je bio i sta je radio. To ce i druge povuci.

Ne treba uvek samo vuci ili gurati. Ajde da mi jednom gurnemo a da bude kao domino reakcija. Da vuce druge stvari sa sobom.
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
@Je-Ne-A
Najvažnija stvar koju bih istakao u tvom postu je ovo da se uspješni identifikuju sa Partizanom. To je ono što treba da se uradi, a nikako da se Partizan identifikuje sa uspješnim, jer bismo tada napravili cikus koji je su napravili cigani sa Putinom.
 

Zoranis

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
277
Reaction score
3
Sto se tice klinaca, na tribinama nam trebaju odlikasi sa jedinicom iz vladanja. Vidjao sam i takve xaxa. Takvi su prirodne vodje.
A nema bolje zarade i promovisanja kluba od punih tribina kad si domacin...uvek se tu kupi i neki suvenir,dres,sok...bilo sta. E sad da je srece pa da kvalitet fudbala raste i da standard u drzavi raste,pa da sve dodje na svoje...
Realno, da nema Juga i navijackog pokreta ja mislim da ne bi imali ni 100 ljudi na stadionu. Istok i zapad su uglavnom veterani sa Juga,zarazeni crno-belim bojama.
Izgubili smo trku barsama,celzijima,interima...klinci njih vole,to im je servirano svakog vikenda na tv-u.
Kasnimo 4 godine,nismo do sada iskoristili dominaciju,naprotiv,musavci su nas neutralisali po pitanju marketinga.
 
Top