Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
ČLANARINA:

Platinum 500 evra
Zlatna 100 evra
Srebrena 50 evra
Bronzana 25 evra

Ako ovde ne bi uzeli bar milion-dva, secite me gde sam najtanji.

STOLICE:

Već sam im poslao ideju, ali kao što sam i očekivao pala je na gluve uši!

Stolice da plate sponzori. Oni neka kažu koliko će da kupe stolica a za uzvrat se stavi njihova reklama na pozadini stolice. Svako ko sedne ne stolicu će videti reklamu na stolici ispred njega. To im je reklama koju će jednom da plate a stajaće godinama!

Ništa ne bi zaradili, ali bi stadion izgledao sto puta lepše!

SEZONSKE:

Odrediti deo stadiona (na primer severozapad) koji je za dijasporaše i prvo njima ponuditi sezonske za to mesto. Oni ionako neće dolaziti na domaće utakmice, a ako dolaze ne Evropske moći će da kupe ulaznicu za isto mesto preko sezonske. Ukoliko žele za drugu tribinu, neka se sami snalaze.

Zašto da ne uzmu 50 do sto hiljada evra na lepe oči!

----------------------------------------

ZAKLJUČAK:

Džaba sam potrošio petnaestak minuta tipkajući po testatiri kada znam da od ovoga nema ništa. Nije da ljudi u marketingu ne bi želili da nešto od ovoga odrade, nego jednostavno ne pitaju se ni za šta. Šta god i da bi da urade sve prvo mora preko šnajdera i bika da se odobri. Naravno, ukoliko nas ništa ne košta, a ako i košta onda da bude neka crkavica.

Problem je uprava kluba koja sve kontroliše! Već sam rekao i ponoviću, njih ni najmanje ne interesuje marketing. Najviše bi volili da nam jer stadion prazan i da nema prenosa, jer onda bi mogli da mute kako hoće!
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
prvo: Crnobele stolice!!!

drugo: Svaki ulaz da dobije ime po nekoj od legendi PFK.

trece: Objediniti sve sajtove (FK, KK, VK etc) u jedan, da ne bude svaki razlicit sa razlicitim grbom(????), jer ovo za sada ninasta ne lici. Zaposliti jos ljudi da azuriraju i odrzavaju.

cetvrto: Pijaca voda na cesmi u klonji, ne djus!

peto: Slab je kontakt sa dijasporom, registrujte te ljude, prodajte im dres i sezonsku svake godine a za pocetak krsten kvalitet strima da mogu da gledaju utakmice.

sesto: Nastaviti akciju sa klincima
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.069
Reaction score
8.369
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija

PAOK hool

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
360
Reaction score
144
Локација
Београд
mislim da postoji neki propis po kome semafor glavni mora da bude na juynoj tribini i da se ostale tribine odredjuju prema njemu (istok,zapad,sever)
Како је на стадиону Војводине на истоку?

Газда, скупе бре те чланарине, нисмо ми Енглези. :D Треба од нечега да школујем, а срамота би ме било да да не купим макар златну. :D
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Sajt koji bi objedinio sve klubove SD Partizan je sjajna stvar jer klubovi su kao porodica i tako trebaju biti predstavljeni. To je uradio Olimpijakos npr. kod njih su svi klubovi pocevsi od fudbalskog pod okriljem jednog web sajta i iskren da budem dobro izgleda.
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
cetvrto: Pijaca voda na cesmi u klonji, ne djus!

i prodaja pravog đusa, razne hrane i pića na svim utakmicama, makar da se posadi kiosk ispod betonske tribine ako nisu u stanju nešto drugo da srede, a ne da neki matorci toče sok u plastične čaše na platou ispred Juga i prodaju kroz rešetke.

Ovako nešto tek ne košta ništa, a uvek može da se proda nekoj firmi koja bi to ozbiljno odradila. Jedino bi morali malo da se razzvlače kablovi za frižidere, al i to se sredi kad se hoće.
 

ptica

Grobar
Учлањен(а)
17.07.2010
Порука
389
Reaction score
0
Ja se sa Gazdom jedino ne slazem sto se tice pojedinih naziva za clanarinu kao npr Srebrena ili nedaj boze Bronzana nije to za nas FK mi smo šampioni.

I ovo sto rece PAOK hool mora biti za svaciji dzep nesto,mozda osnovna clanarina 5,10 eura a ovi jaci paketi sigurno bi se naslo ko bi i to uzeo.Ako bi neko vec dao 500 eura onda mu treba pruziti i odredjene pogodnosti za to.
Kad bi se od svakog navijaca,simpatizera izvukao makar euro u prosjeku trebala bi nam jako velika kasica za to.
 
Последња измена:

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Прво морам да кажем да од нас, који не чинимо ни 1% армије навијача која воли Партизан овде се могу чути предлози који су за наш маркетинг појам како треба клуб да извуче максимум из ове гране нашег СД-а. Небитно ко је за то крив овај или онај, суштина је да се по питању маркетинга слабо шта ради. Овде морам да кажем свиделе су ми се две идеје понајвише, а то су чланарина и црно-беле столице. ја бих те две ствари објединио а ево и конкретног предлога:
Увео бих ту чланарину, у смислу уписа у клуб навијача Партизана. Неко је изнео категорије, ја бих ипак ту ставио неку фиксну категорију, јер сви ми волимо Партизан. На пример упис у клуб навијача Партизана (чуо сам негде да то већ постоји, али ово би било јавно испред клуба без икаквих председника за овај или онај регион и тако даље, значи сав приход би ишао директно у клуб) би коштао нпр. 500 динара може и више. Са тим би на пример навијач добио чланску карту са својим подацима итд. ништа претерано шминкано, већ ето, нека ствар престижа. Од повољности том навијачу клуб би типа на његов рођендан поклањао 15-20 посто попуста за куповину у бутику или онлајн куповину. За те људе би такође увео и рачун на који би они могли да уплаћују новац (због људи који би хтели на пример да помогну и више, поготову због дијаспоре) као и нек погодности типа додатна обавештења на моб или мејл и све то што иде уз то... Клуб би тиме добио значајну финансијску ињекцију, а због тог рачуна и можда константну какву-такву финансијску подршку, али би као примерни циљ ставио да прва средства која се прикупе одатле иду за уградњу црно-белих столица. Када се узме у обзир да је једна столица између 30-50 евра, са чланарином од 500 динара лако се долази до тога да првих 300.000 навијача који се учлане у тај клуб навијача доносе 30.000 столица илити цео црно-бео ЈНА! Мислим да је ово лако изводљиво само да маркетинг клуба покаже бар мало добре воље и да се ова акција покрене! Ја бих се одмах учланио, као и што сам купио Партизанов при пејд, као што пијем пиво са Партизановим грбом, а верујем да би многи од нас то учинили колико у провј недељи те акције.
Такође бих маркетингу клуба предложио да буде отворенији за овакве навијачке предлоге. Значи да се одвоји дан у недељи, или једном месечно када би на мејл стизали предлози од навијача. Где би људи задужени за то анализирали и на крају недеље, месеца прихватали или одбијали предлоге. И наравно да се и то озваничи, јавно изнесе и тако даље! Гарантујем да би бар један од хиљаду предлога био прихваћен, а опет и то би доносило зараду!
Знам да је пост предугачак али бих изнео и још једну ствар а то је да би на сајту клуба, или на том сајту где су сви обједињени и где би много више људи радило на ажурирању и тако даље, могло и да се обавештава мало чешће о маркетиншким потезима нашег СД-а. Типа да када се организује сликање са играчима ту и ту, да се то објави раније, а не само да када цела манифестација прође изађе извештај о томе како је било на сликању.
И све у свему поред још једног извињења за дужину поста морам да кажем још једну ствар, а то је, да са оваквим брендом, величином и популарношћу какав је Партизан, маркетинг овог клуба не би смео да се доводи у питање, а ми изгледа имамо понајвише потешкоћа са тим! Због кога или чега је то тако не знам, али делује у најмању руку сулудо да нешто што толико дуго и добро опстаје на тржишту, нешто за шта су чули сви у Србији, али и добар део Европе и света има проблем са маркетингом. Када би то знали људи у маркетиншким фирмама, људи у било ком клубу са запада верујем да нам не би поверовали колико смо слаби у том сегменту!
 

Dr.Hofmann

Guest
Sve stoji dobronamerni predlozi al si se zajebo u računici 500 dinara je ajmo zaokružiti 5 evrića 30 000 navijača x 5 evrića jeste 150 000 evrića, svaka stoilica nek košta 30 evrića to mu dođe 150 000/30 = 5000 stolica:D
Naravoučenije znači potrebno nam je 180 000 članova za svih 30 000 stolica :D

Marketing nam je očajan to vide svi, a zbog čega se ne želi pokrenuti sa mrtve tačke to valjda najbolje znaju oni janjojedci u upravi i oko nje, kome to ne odgovara i zbog čega se stvari stopiraju i ne pomiču sa nule...
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Ja sam jutros cuo za ovaj Partizan postpaid i sutra idem odmah u telekom da probam da predjem na njega posto sam vec godinu dana na postpaidu... Po meni mora da postoji vise Partizan shopova sirom Srbije sa svakakvim artiklima(case, solje, kacketi i kape, naravno dresovi, duksevi itd). Ja recimo imam dosta stvari al realno su cene dosta visoke i za mene koji imam dobru platu i radim, a ne za nekog klinca i studenta. To bi mozda mogli da obrate paznju malo npr na cene tih artikala al da ih ima sto vise...
Jebote pa u usranoj zemlji kakva je nasa dres je skoro 50 evra, opet kazem meni nije puno al ima mnogo onih koji kupuju neki slepacki kvalitet po pijacama i vasarima samo da bi imali dres svog kluba.. Koliko Arsenal, Man utd, Barsa i ostali zaradjuju od dresova, a koliko mi?
Kolika je cena tamo i kakav je standard u tim drzavama, a kakav kod nas?
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.316
Reaction score
3.969
Локација
Kobasicarija "Venac".
Sve stoji dobronamerni predlozi al si se zajebo u računici 500 dinara je ajmo zaokružiti 5 evrića 30 000 navijača x 5 evrića jeste 150 000 evrića, svaka stoilica nek košta 30 evrića to mu dođe 150 000/30 = 5000 stolica:D
Naravoučenije znači potrebno nam je 180 000 članova za svih 30 000 stolica :D

Marketing nam je očajan to vide svi, a zbog čega se ne želi pokrenuti sa mrtve tačke to valjda najbolje znaju oni janjojedci u upravi i oko nje, kome to ne odgovara i zbog čega se stvari stopiraju i ne pomiču sa nule...

ne odgovara ljudima koji su jos uvek u fazonu "informbiro vs. tito". em su djuturumi*, em ih boli ono mlohavo u gacama da se menjaju pod stare dane. njihovo razmisljanje ti je otprilike sledece:"sta ti meni mali pricas tu. ja kad sam dolazio na stadion, ti si jos jeo pacja govna. bice kako mi kazemo." da se razumemo nisu oni iz doba cetres' osme, ali nisu nista bolji od ilije cvorovica.

*hercegovacki izraz za starije muskarce.
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Докторе изменио сам рачуницу одмах при првом читању поста, али изгледа ти си био бржи и од мене самог :D
 

ptica

Grobar
Учлањен(а)
17.07.2010
Порука
389
Reaction score
0
Evo jos ovo cu napisati oko clanarina da ne uzurpiram temu.
Normalno clanarine direktno na klub i nikakve posebne uplate kao pomoc jer niko ne daje pare na lijepe oci a i kad das pare hoces da znas sta se sa njima desava.
Dakle neka osnovna clanarina 5-10 eura nisam za te pakete racunao neke pogodnosti ali nisu losi ni prijedlozi od grobar032.

Ja sam navodio primjere clanarina 10,20,30,50.. npr u ovoj od 20 eura osnovna je 10 i dobijete vaucer na 10 eura za koji se moze uzeti nesto preko crno belog butika(ako ima sta) ili mozete iskoristiti za kupovinu prenosa preko klupskog sajta.

Gazda je naveo opcije i od 100,500 eura zasto se za te pakete nebi obezbjedila i mogucnost rezervacije i kupovine karata takodje preko vaucera s tim da bi se karte morale preuzeti do odredjenog roka ili ide u prodaju.

Poceli smo sa licitacijama oko broja clanova ja sam uvjeren da bi za godinu dana taj broj bio preko spominjanih 30 000 a i neka clanska karta od 5-10 eura nije skupa a mogla bi biti i lijep rodjendanski poklon kako za onog od 7 tako i za onog od 70 godina.
 

Dr.Hofmann

Guest
Postoje i danas članovi "kluba prijatelja Fk Partizan", ja sam čak pre par godina par godina za redom uplaćivao i to pored milion drugih stvari koje trošim na Partizan, nije mi blo teško odvojiti tada oko 15 evra za tu kao godišnju člansku kartu kluba prijatelja i nebi mi bilo problem oped tako nešto napraviti, ali jednostavno Marketing je toliko očajan d amalo ljudi i zan da tako nešto postoji.

Da se razumemo na tu istu tzv. "člansku kartu " kluba prijatelja Fk Partizan nemaš nikakve beneficije niti bilo šta slično, nego eto čisto je poseduješ reda radi i znaš da si simbolično pomogao klub!

Evo ti recimo iz 2005-te godine...
http://imageshack.us/photo/my-images/810/img067ab.jpg/
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
Hof, ja uclanjujem moje kumce svake godine, clanarina je 300, 350 kinti ako se ne varam ?

pritom ta clanarina ne znaci nista koliko sam skapirao, osim sto si, eto clan. ulazis u neke izbore za putovanja sa Partizanom, bla bla truc, ukoliko te izvuku (mo's misliti) iz bubnja i slicne budalastine. prilicno neozbiljno je sve to.
 

Mister NO

Ex - Чика Црни
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
797
Reaction score
32
Локација
Borèa
Gazda je spomenuo da sponzori plate postavljanje crno belih stolica sto je lepa ideja mozda bi neko platio i da se preko cele jedne tribine ispise ime njihove kompanije i jos jedna stvar sto se tice stolica zasto ne omoguciti i obicnim navijacima da postave svoje ime na stolicu ja bi bio presrecan da na stadionu postoji stolica sa mojim imenom. Samo 30.000 ljudi i eto crno belog stadiona.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Predlažem da se otvori Partizan shop u Banjoj Luci, jer je sramota da ga još nema tamo. Otvoren je u Bijeljini, ali nema ga u prestonici i najvećem gradu RS.

S obzirom da je Đura vlasnik robne kuće Boska u centru, lokacija ne bi trebala biti problem, vrijeme je da Partizan jednom i od predsjednika ima koristi.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Ma kakvo ime kompanije preko tribine.Ne znam,meni je to užas živi!

A to za ime na stolici je super,ali onda platiš PLATINUM (500 eura) članarinu.Auuu koliko bi njih to želelo.Znaš šta je za srpskog seljaka da mu svi vide ime!IHH!!
Jebiga,možda nam takvi ne trebaju na tribini ali klubu trebaju njegov pare.


EDIT:

@Sacayak

Jeste,pa da onda zakup tog lokala bude 50.000 eura mesečno i eto ti legalno punjenje Đurinih džepova iz Partizanove kase.Bolje briši taj post da mu neko ne javi. :D
 

djavo

Partizanovac
Учлањен(а)
17.01.2007
Порука
771
Reaction score
25
Imaš i sada PLATINUM bar po ceni ali bez imena :D
 
Top