Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Slazem se sa vecinom ljudi koji su pisali iznad ovog mog posta. Ja znam makar 4,5 ortaka koji nisu prisli stadionu 5god sigurno zbog lige koja je namestena od 1og kola i zbog politike i mafije koja hara klubovima. Ko zna koliko je jos takvih iskrenih ljubitelja fudbala i partizana.

Ne znam da li ste primetili kako vas drustvo gleda kada kazete bio sam na utakmici npr partizan rad ? Odmah sloze oci kao da gledaju jadnika ili debila sa max 70 iq,i to sve sa komentarima gde ti je mozak,ko jos gleda te stele,trosi vreme na nesto pametnije itd itd.

Dokle god utakmica ne poprimi status kulturnog izlaska/mesta tipa bioskop,pozoriste poseta ce biti max 3000dusa..

Znaci mnogi su napisali
1.prvenstvo koje je regularno
2.uprava koja nije sastavljena od najgorih krimosa i lopova politicara pa tek onda moze da se prica o poseti na stadionu.

Ruku dajem da se to sve sredi da bi na nekom novom stadionu u svakom kolu bilo oko 15000ljudi.
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Stadion dobiti necemo vjerovatno narednih 10-15 godina a mozda i duze. Lista razloga je predugacka a pocinje sa sadasnjom vlasnickom strukturom kluba zatim stadiona pa nadalje. Sve da evo danas pocnemo graditi necemo ga vidjeti 3 godine.

Hipoteticki ako dobijemo novi stadion i vlasnika trebace i ulaznica da se plati, ja ne mogu da zamislim da bi 100 ljudi bilo spremno da plati 10 eura ili vise po utakmici. Nema sanse taman doveli i Mesija.
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.256
Reaction score
3.275
Локација
Beograd
Toliko je tuzno i jako mucno prolaziti kroz ovu temu stoti put.Kao prvo,mi smo bolestan narod,drustvo.Srbija je zemlja u kojoj nema vladavine prava,truo je sistem i to je podloga.Partizan i mi smo deo trulog sistema,pa,kad je vec trulo,zasto se ja ne bih ovajdio od kluba,u upravi sam samo par godina,platice neko drugo,ionako je dug 20 miliona.

Kao sto ste rekli,ljudi me gledaju popreko,drug,koji je pre isao na utakmice kaze da je korisnije kupiti kilo mesa nego otici na utakmicu.

Drugi drug nece ja juznu tribinu,zbog baklji,topovskih udara.

Pre sam se divio bakljadama,koreografijama,sprdao se kako su Englezi smesni,publika im je mirna,dok smo mi baje,palimo baklje,tucemo se.

Tek kada se prebacim,kada pogledam sa strane,vidim da smo mi mnogo smesni i jadni.Hocu da budem smesan na nacin na koji su Englezi.Hocu da se za upaljenu baklju ide u zatvor godinu dana,hocu da se za utrcavanje na teren ide u zatvor na dve godine,da se svaka tuca na tribini kaznjava sa 2000e.

Bruka i sramota.Koliko god su mi te nase huliganske stvari kao detetu bile mocne,sada mi je muka.

Ej,jedino mi u Evropi imamo tribine koje su od blizeg gola udaljene 40m,kada gledam gol kod severne tribine,bukvalno mi treba teleskop da bih video akciju.Zasto?Zato sto mi i nismo za bolje.Pricamo o novom stadionu,bez smesne atletske staze,sa lepom travom.Mi?Nama neko da da takav stadion?Nije to ni za nas ni za cigane,da sami sebi i jedni drugika unistavamo terene,pljujemo igrace.Kad se setim utakmice u Nemackoj,ogradili nas zicarom.Tako bih ja ogradio ceo novi stadion,da ga ne bismo unistili,zato sto to nije za nas.Sebe bih ogradio.

Zalosni smo,drugari.Zalosno drustvo,bedno!Nikada se necemo nauciti pameti,zato sto riba smrdi od glave.A svaka glava je odraz drustva.

Partizan propada uporedo sa Srbijom.Kada Srbija postane jaka,postacemo i mi.Do tada,tonemo sve dublje i dublje.I kada mislimo da je to-to,potonemo jos dublje...
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Dobili ne dobili novi Stadion, mi na ovom trenutnom mozemo odigrati 2 najvise 3 sezone u Evropi,... za vise necemo sigurno dobiti licencu, koliko god ga mi jos sminkali...to je cinjenica jer kada uporedim nas sa ostalim klubovima koji igraju u Evropi i njihove stadione,... mi kao da smo iz 3. lige Ugande...
 

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
E, sad moram i ja da se ukljucim u diskusiju. :)

Kao sto rece Mijatovic, nekako se zapostavlja cinjenica da svake nove sezone mi imamo sve vise problema sa licenciranjem stadiona za evropska takmicenja. Sve je blizi dan kad cemo morati da se suocimo sa izborom ili izgradnja novog stadiona, ili igranje domacinskih utakmica u Skoplju, Solunu, Rumuniji ..., ili odustajanje/zabrana igranja. Mozda vec ove sezone, ko zna? Ko god bude u buducnosti upravljao klubom, mora pod hitno da raskrsti sa pilicarskom politikom koja je klub i dovela na ovako niske grane. Elem, ako uporedimo, a cesto i uzimamo za primer, nas KK i posetu i uslove poslovanja, zaboravljamo jedan detalj. KK Partizan je u vreme pravljenja dominacije uprkos daleko skromnijim sredstvima nego sto ima nas FK, stremeo elitnom takmicenju i gradio imidz na fanaticnoj borbi protiv mnogo bogatijih i mocnijih ekipa od sebe. To je pored rezultata u vidu standardnog ucesca u zavrsnim delovima sezone, kod publike uticalo i na sticanje navike odlaska na kosarkaske utakmice, sto dalje za posledicu ima i vernost u "manjim" utakmicama i u sezonama kad bas i ne ide. Zamislite sta bi se desilo da je, ne daj Boze, tamo negde 2005. godine uprava KK kojim slucajem dosla na ideju da Evroliga i nije bas takmicenje za nas, jer ne mozemo ekonomski da se merimo sa daleko imucnijim protivnicima, te moramo da se okrenemo Evrocelendz kupu? Garantujem da bi u tom slucaju i stara dvorana na NBG posetiocima pruzala vise nego dovoljan broj sedista. Da je sa druge strane bilo srece, ili bolje receno pravih ljudi u FK na mestu neljudi, fudbalska dominacija u nacionalnim prvenstvima bi sa filozofijom ljudi iz KK za rezultat imala redovno ucesce i poneko prolece u Ligi Sampiona, redovno prolece u LE za utehu, a danas bi i FK i KK imali nove objekte u svom vlasnistvu i ne bi se deca prodavala za milion dva, vec bi iz kluba u inostranstvo odlazile igracine za 10,15,20 miliona, kao nekad. Svi znamo ko je kriv sto nije tako - brlog pijavica u obliku politicara, "drustveno-sportskih radnika" neogranicenog veka trajnja, menadzera i prodaje prava istim, naravno ima tu i udela i "onih, znamo vec kojih" (i jos par sporednih faktora vezanih za drustvo i sistem, ali da ne odem jos vise u sirinu, i ovako sam oduzio :) )...

I pored svega, nudi nam se nova sansa za izlaz. Naime, od 01.05.2015 bi trebalo da smo se jednog zla od gorenavedenih ratosoljali - prodaje menadzerskih prava trecim licima, a dace Bog da se do kraja meseca jos kojeg navedenog faktora ratosiljamo. :) Kazem, "trebalo bi", jer je poznato da stvari i zakoni u Srbiji imaju drugaciji tretman i znacenje. FK Partizan mora po novonastaloj prirodi stvari pod hitno da napravi i registruje svoju sopstvenu menadzersku agenciju, i to ce nam biti orijentir po kome ce se nazreti buducnost poslovanja kluba. Struktura ljudi u toj agenciji ce nam i reci hocemo li se i dalje kretati po dobro utabanoj stazi prodaje mladog mesa na kilo koja vodi pravo u propast, ili mozda ipak ima jos nade u svetlije dane koji sa sobom nose i normalne "glavobolje" zdravog poslovanja: planiranje na duge staze, pitanja kapitalnih investicija, konstantno jacanje igrackog kadra, prihodi od marketinga, prihodi od sponzora, prihodi od UPRAVNOG ODBORA, prihodi od sezonskih karata, itd.

Nov stadion je pitanje sa kojim aktuelna uprava MORA da se nosi i pod hitno ga resi. Za eventualni neuspeh resavanja tog pitanja bice krivi SAMO ONI, nece biti krivi ni mutavi , ni ruzice, ni bureci, ni zeke, ni bikovi - SAMO ONI, jer nisu hteli da kazu da nisu dorasli da se izbore sa tim, jer nisu hteli da kazu sta su zatekli u klubu, jer nisu hteli da kazu ni kakva je trenutna situacija, ni sta se ocekuje, niti kakvi su planovi DO KRAJA NJIHOVOG MANDATA. Do kraja mandata, a ne od zimske prodajne polusezone, do letnje prodajne polusezone. Uprotivnom, ostace zanavek upamceni kao ljudi od zadatka, i to uspesno obavljenog. Neke stvari ne mogu promeniti preko noci, ni na bolje ni na gore. Prethodna garnitura je za vreme svog mandata pored pocinjene ekonomske devastacije polako, ali sigurno uspela i da toliko usere klub, da on na petogodisnjem evropskom koeficijentu izgubi skoro 50% bodova (sa skoro 28 na 14,xxx). Zar je onda stvarno toliko tesko zakljuciti u kom pravcu treba da se radi (uzevsi da se radi i za dobrobit kluba, a ne samo zarad licnog profita)? Kao sto rekoh, za sve treba vreme, tako i za stadion, a vremena sve manje ima. Zato je i pitanje pocetka izgradnje novog stadiona od esecijalnog znacaja za bolje i mirnije sutra ne samo FK Partizan, vec i celokupnog sportskog drustva.
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.256
Reaction score
3.275
Локација
Beograd
Izasap je finansijski izvestaj.Dugujemo 14,8 miliona,potrazivanja su na 2,8 miliona,a 4 miliona ne mozemo da naplatimo.Dakle,kada bi nam vratili taj novac,dug bi bio 12 miliona.Okrecemo se mladim snagama i prodaji igraca.

Dug ce se koliko za mesec dana smanjiti kada ode Zivkovic,Saponjic u Anderleht,Volkov...

Svake godine kvalitet konstantno pada.

Kako je lako ukrasti pare,frljaju se ciframa od 327,5 miliona dinara.Od svake cifre da uzmu onoh 0,5 miliona,briga ih.
 

krme

Grobarčina
Учлањен(а)
28.08.2010
Порука
1.696
Reaction score
332
Локација
u čestitoj kući
Da li ima negdje crno na bijelo da imamo 20% od sljedeće prodaje A. Mitrovića?
Ne valja, al vjerovatno i ništa strašno, a još manje neočekivano...
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Naravno da necemo videti ni dinara od sledece prodaje Mitra.

Ko je lud da objavi detalje transfera?
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Pre cetiri godine smo za troskove obestecenja dali 3 miliona evra, a prosle godine svega 50 hiljada...

Koliko smo propali...

A tek kad cita ove cifre za troskove reprezentacije i ostala sranja...kako su nas ojadili.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.448
Reaction score
12.027
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Kad sam ja studirao ekonimiju postojalo je nešto što se zvalo Računovodstveni dnevnik promena i vodio se ručno :D

Voleo bih da obećanu "transparentnost" Uprava demonstrira objavljivanjem na sajtu kluba analitike svakog konta iz izveštaja. Jebem im mater, baš.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Čekamo da se brat Двоглави javi... Valjda je on nešto "video" od ove silne "magle"!
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.254
Reaction score
3.779
Па кажу ''Реалност је продаја играча и враћање публике на стадион''?!

То је тај СНС менаџмент о којем Глазура труби кад потписује уговоре од 15к евра на годишњем(или двогодишњем) нивоу.

Ја ћу рећи - нерадници, незналице, пијавице...

Не, њих и претходне не треба спалити на ломачи.
Треба их исјећи на најситније комаде и бацити месо керовима луталицама, ако би их уопште такве контаминиране и појели.

Цркли мајци!
 

Viper

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
909
Reaction score
8
Kako bi nam znacio ulazak u ligu sampiona ali to je realno koliko i ja da odem na mesec.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Sa trenutnim igračkim kadrom, a na jesen će biti gori, mi nema šta da tražimo u kvalifikacijama za LE. LŠ, ma daj nema smisla ni misliti, kamo li pričati o tome.

Drugo, vidim da su otkrili toplu vodu, ovi iz SNS uprave FKP... prodasj igrače i plaćaj dug!

A GDE SU ONIH OSAM MILIONA OD SPONZORA ŠTO SU OBEĆALI... pojela maca!

PIČKA VAM MATERINA LOPOVSKA. BAGRO!!!
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Ovo je skandal.
52 dana nakon 15.3. izlazi se sa papiricem na kome pise da nam se duguje 2.8 miliona evra, jer su nas prejebali Saragosa i Galenika.
Nisam ekonomista, nisam racunovodja, ali sam, sto se kaze, gledao kroz prosce.
Dakle, culi smo grub izvestaj o poslovanju za 2014.
onda je ovo cudo koje je izlagalo na kzs izvelo i prost bilans zatecenog stanja na dan 31.12.
Na kraju, aritmeticku operacija 14.9-2.8= 12!?
Prosta udbasko- sns metodologija.
Nije razjasnjena situacija:
- zateceni priliv od UEFA u 2015, na ime sezone 2014/15. Bilo bi razumno staviti tu stavku kao napomenu. Ne vidim to jasno iskazano u poslovanju za 2014.
- Novac od Skuletica. Realizovano u 2015. Mora biti naglaseno u napomenama uz izvestaj za 2014, ili bar kroz projekcije poslovanja ili kao deo izvestaja za prvi kvartal 2015.
- Nema detalja oko prava FK u daljim transferima igraca.

Sve se ovo radi jer je 2015 znacajno KNJIGOVODSTVENO bolja od prethodne, iako za to aktuelna uprava nema ni gram zasluga.
Ocekujem ozbiljniji izvestaj o poslovanju u 2014 i prvom kvartalu 2015, kao i plan ciljeva za celu 2015.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.448
Reaction score
12.027
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Ja ću poverovati u istinitost dobrih namera Uprave tek i jedino onda kada mi ispune zahtev iz prošlog upisa, dakle: Analitika SVAKOG konta, sa posebnim akcentom na stranu rashoda.
 

NS_PFC

Početnik
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
195
Reaction score
16
Znaci kad sracunaju ovo sto nece da pripisu staroj upravi dug je oko 7 miliona, naravno "zasluge" za smanjenje duga idu naprednoj upravi koja je "fantasticnim" poslovanjem (rasprodajom i kreditima) prepolovila dug i dosla na korak do duple krune.
 
Top