Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.502
Reaction score
23.285
Локација
U zemlji cigana i realnih debila

vernijug1

Početnik
Учлањен(а)
01.04.2023
Порука
117
Reaction score
264
Локација
Zemun
To je i meni na pameti sve vreme, ali nisam znao tako lepo da sročim, u centar brate.
Ok, jasno kao dan.
Koji je nas cilj? Ikebana? Vecito kenjanje da nista ne valja?
Ako mozes da mi das tvoje vidjenje sto se tice grupa navijaca, pojedinaca i simpatizera Partizana.
Inace me zabole za tudje vlazne snove, i plus mislim da su u danasnje vreme novci na prvom mestu.
Svi nasi kvislinzi to potvdjuju.
Sto kaze Lane: nije Sojic nista napredovao, no smo se mi sklonili/klonuli, a on ispade vazan.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Evo mene posle dužeg vremena u kom nisam pisao, bilo je preteško pratiti, a tek komentarisati.

Pokušaću da bude konstruktivan da eventualno predložim neki pravni način da se otarasimo barem ovih smradova.

Moram priznati da nemam dovoljno informacija o radnjama koje su preduzimali Ostoja Mijailović i njegova ekipa, koliko sam razumeo i ono što sam iz dokumenata video reč je o uvođenju prinudne uprave.

Nevezno za to, jedini pravni način da se razreše Predsednik kluba, Generalni direktor i Upravni odbor jeste da to bude učinjeno od strane Skupštine društva.

Skupštinu društva čini 41 predstavnik. Počasni predsednik je jedan i on imenuje još 4 predstavnika; Veće redovnih članova imenuje 4 predstavnika; Zaposleni u klubu imenuju 7 predstavnika; Redovni članovi imenuju 25 predstavnika. Za razrešenje navedenih organa potrebna je apsolutna većina, odnosno glas 22 predstavnika.

Redovni članovi kluba su lica koja su stekla svojstvo člana automatski:
- sportisti koji su angažovani u Klubu;
- sportski stručnjaci i stručnjaci u sportu koji su angažovani u Klubu;
- zaposleni u Klubu;
- fizička lica koja svojom kontinuiranom aktivnošću i angažovanošću daju doprinos ostvarivanju ciljeva Kluba kroz rad u organima i radnim telima Kluba;
- fizička lica koja su kao igrači ili treneri ranije bili angažovani u Klubu;
- udruženja (klubovi) prijatelja i navijača Kluba koji imaju najmanje 100 članova i koji redovno plaćaju članarinu.

Ostali članovi postaju podnošenjem molbe i potpisivanjem pristupnice - svojstvo člana stiču odlukom Upravnog odbora.

Nažalost mi nemamo pristup knjizi članova (klub vodi evidenicju) u kojoj se vodi evidencija članova kluba, te ne možemo znati ko su lica koja biraju predstavnike u skupštini i imaju mogućnost da smene navedene organe kluba.

Smena organa kluba bi se sprovela održavanjem vanredne sednice koju može sazvati 1/3 članova skupštine - odnosno 1/3 od 41. predstavnika članova.

Ja se izvinjavam ako sam smorio članove foruma, ali ako ništa drugo bar znamo ko su lica koja imaju mogućnost da nešto učine za ovaj klub, ali to ne čine.
 

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
972
Reaction score
4.349
Локација
Nis
Nisam rekao da si napisao nesto sto nije tacno.
Lepo si objasnio koji je njihov cilj, da se zgrcu lake pare, gde god moze. Ovde ako bude tvrdo, vec ce se snaci na nekom kapitalnom projektu.
Ne bi bilo lose da postavimo stvari na pravo mesto: ko je vlasnik kluba, sta su navijaci Partizana u sportskom drustvu? Ko bira skupstinu. Sta znaci clanska karta? Pa, valjda razumete da je i do nas?!?

Do nas je toliko, koliko i do miki mausa. Mi nemamo nikakvog uticaja. Kad budemo izasli na ulice i oterali sadasnjeg diktatora mozda i budemo se nesto pitali, sve zavisi ko dodje posle njega.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.876
Reaction score
13.653
Градња новог стадиона Мараци компаније је стопирана из истог разлога из ког је стављена хипотека на стадион. С тим што у првом случају није омогућено да Партизан добије власништво над земљом како би изградио нови стадион, а у другом случају је омогућено и то само зато да би могао да стави хипотеку. Па према томе свако ко уме да сабере 2+2 уме да сабере и који резултат желе да остваре са овим односно шта се планира са ФК Партизан - потпуно исељење са Аутокоманде и трајно затварање СЦ Телеоптик и бојим се да се тај план неће зауставити ни после ове власти јер очигледно је да су две различите власти урадиле потпуно исту ствар - стопирали су да Партизан пусти корење на Аутокоманди и велика је шанса да би и нека нова власт наставила исти овај процес уколико ови не успеју то да доврше. Изгледа да је Аутокоманда толико исплатива локација да је недопустиво да је ФК Партизан експлоатише сам за себе и зато деценијама стадион стоји буквално нетакнут као каква античка грађевина коју је забрањено модернизовати и приближити овом времену.
Очигледна је сад већ вишедеценијска агенда да је ФК Партизан сметња на Аутокоманди. Са друге стране, контра томе, цигани ће остати ту где јесу и добити ултра-реновирану јаму плус најмодернији тренинг центар, а Партизан карту у једном правцу, без икаквих инфраструктурних потенцијала који су кључ за неки мало већи искорак и биће подстанар на неком националном стадиону или тако нешто под изговором - "док му се не изгради нови стадион" којег наравно никад неће видети. Како то спречити ? Не знам. Имају асполутну контролу над свиме што би могло то да угрози.
 
Последња измена:

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.027
Reaction score
7.676
Градња новог стадиона Мараци компаније је стопирана из истог разлога из ког је стављена хипотека на стадион. С тим што у првом случају није омогућено да Партизан добије власништво над земљом како би изградио нови стадион, а у другом случају је омогућено и то само зато да би могао да стави хипотеку. Па према томе свако ко уме да сабере 2+2 уме да сабере и који резултат желе да остваре са овим односно шта се планира са ФК Партизан - потпуно исељење са Аутокоманде и трајно затварање СЦ Телеоптик и бојим се да се тај план неће зауставити ни после ове власти јер очигледно је да су две различите власти урадиле потпуно исту ствар - стопирали су да Партизан пусти корење на Аутокоманди и велика је шанса да би и нека нова власт наставила исти овај процес уколико ови не успеју то да доврше. Изгледа да је Аутокоманда толико исплатива локација да је недопустиво да је ФК Партизан експлоатише сам за себе и зато деценијама стадион стоји буквално нетакнут као каква античка грађевина коју је забрањено модернизовати и приближити овом времену.
Очигледна је сад већ вишедеценијска агенда да је ФК Партизан сметња на Аутокоманди. Са друге стране, контра томе, цигани ће остати ту где јесу и добити ултра-реновирану јаму плус најмодернији тренинг центар, а Партизан карту у једном правцу, без икаквих инфраструктурних потенцијала који су кључ за неки мало већи искорак и биће подстанар на неком националном стадиону или тако нешто под изговором - "док му се не изгради нови стадион" којег наравно никад неће видети. Како то спречити ? Не знам. Имају асполутну контролу над свиме што би могло то да угрози.
Da putamo ćutu i zelene aktiviste kako oni uspeše na Staroj Planini?
Uvek postoji način...
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.452
Reaction score
4.810
Ćuta i kompanija su na Staroj planini pobedili nekog sitnog investitora, ne državu.
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.027
Reaction score
7.676
Bar su zakotrljali kamen..i nije "sitan" investitor u pitanju,već eSeNeSnošljivi lobi,kao i za sve što se gradi po smrdiji.
I kamen postade lavina..i reke još postoje.

Al dobro,više oni vole rečice na Staroj Planini, nego li mi Partizan, zar ne?....
 

knez

Početnik
Учлањен(а)
12.12.2011
Порука
53
Reaction score
120
Drzavu vodi tajna sluzba, ne nasa nego znas se čije! Taj isti hil da naredi vučiću da smjeni upravu Partizana on bi to morao! Mislim da je lakse nagovoriti tj.izlobirati kod hila nego kod pedera!!! To je moje mišljenje.
 

Djomla97

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
678
Reaction score
4.477
Локација
Kosovska Mitrovica
Niko da spomene, ali za ovu situaciju u klubu.. Debili Profesor je u istoj meri kriv, kao ova dve spodobe. Lično je on "obezbedio" kvorum na skupštini, i promenio statut kluba. Eno ga sad, morališe. I on, a i onaj kvazi novinar.

Svako, ali svako ko je učestvovao u svemu ovome, javno da se kaže.


I ono najgore od svega, sve ovo što razglabamo su priče u prazno. Jer se ništa neće promeniti.

Još jednom, hvala Najvećem u državi!


EDIT: Prebacite u temu, o upravi. Greškom napisah o'de..
 

Dragiša

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
57
Reaction score
367
Evo mene posle dužeg vremena u kom nisam pisao, bilo je preteško pratiti, a tek komentarisati.

Pokušaću da bude konstruktivan da eventualno predložim neki pravni način da se otarasimo barem ovih smradova.

Moram priznati da nemam dovoljno informacija o radnjama koje su preduzimali Ostoja Mijailović i njegova ekipa, koliko sam razumeo i ono što sam iz dokumenata video reč je o uvođenju prinudne uprave.

Nevezno za to, jedini pravni način da se razreše Predsednik kluba, Generalni direktor i Upravni odbor jeste da to bude učinjeno od strane Skupštine društva.

Skupštinu društva čini 41 predstavnik. Počasni predsednik je jedan i on imenuje još 4 predstavnika; Veće redovnih članova imenuje 4 predstavnika; Zaposleni u klubu imenuju 7 predstavnika; Redovni članovi imenuju 25 predstavnika. Za razrešenje navedenih organa potrebna je apsolutna većina, odnosno glas 22 predstavnika.

Redovni članovi kluba su lica koja su stekla svojstvo člana automatski:
- sportisti koji su angažovani u Klubu;
- sportski stručnjaci i stručnjaci u sportu koji su angažovani u Klubu;
- zaposleni u Klubu;
- fizička lica koja svojom kontinuiranom aktivnošću i angažovanošću daju doprinos ostvarivanju ciljeva Kluba kroz rad u organima i radnim telima Kluba;
- fizička lica koja su kao igrači ili treneri ranije bili angažovani u Klubu;
- udruženja (klubovi) prijatelja i navijača Kluba koji imaju najmanje 100 članova i koji redovno plaćaju članarinu.

Ostali članovi postaju podnošenjem molbe i potpisivanjem pristupnice - svojstvo člana stiču odlukom Upravnog odbora.

Nažalost mi nemamo pristup knjizi članova (klub vodi evidenicju) u kojoj se vodi evidencija članova kluba, te ne možemo znati ko su lica koja biraju predstavnike u skupštini i imaju mogućnost da smene navedene organe kluba.

Smena organa kluba bi se sprovela održavanjem vanredne sednice koju može sazvati 1/3 članova skupštine - odnosno 1/3 od 41. predstavnika članova.

Ja se izvinjavam ako sam smorio članove foruma, ali ako ništa drugo bar znamo ko su lica koja imaju mogućnost da nešto učine za ovaj klub, ali to ne čine.

Meni je ovo jedan od najkonstruktivnijih postova u poslednje vreme. Mislim da nam ovoga treba što više, da se posvetimo traženju pravih, korisnih informacija koje nam mogu pomoći u borbi protiv zla koje je okupiralo naš voljeni klub. Treba nam bilo kakav vid fokusiranog i promišljenog aktivizma. Idealno je da jednog dana (iskreno se nadam u što skorije vreme) to budu masovni protesti, ali nije ni to jedini način da se uključimo u borbu.

Verujem da neke od aktivnosti koje bi nam u ovoj borbi pomogle su:

- Potpuni fokus foruma Partizan.NET, kao jedne od najuticajnijih zajednica u Crno-belom svetu, na ideju o smeni uprave, uz zaključavanje svih ostalih tema u vezi sa FK-om;
- Pokretanje različitih digitalnih kanala u vidu podcast-ova, sajtova sa opširnim tekstovima, YT klipova, društvenih mreža... a sve u cilju konkretnog komuniciranja u vezi toga šta je to što ova uprava radi loše, kako bi grobarska javnost sve više ustajala i okupljala se oko zajedničke ideje;
- Neprestana komunikacija i pokušaji da se nađje zajednički jezik između navijača Partizana sa Istoka/Zapada i Juga (iskreno verujem da ogromna većina navijača i sa jedne i sa druge strane najviše na svetu želi da konačno vidi jedan zdrav Partizan, kakav svi mi i zaslužujemo);
- Pozivanje svih legendi kluba za koje verujemo da i dalje imaju veliki autoritet među navijačima i u javnosti, poput Saše Ilića, Peđe Mijatovića (uprkos njegovoj izjavi da su mu svi planovi isključivo vezani za Španiju), Marka Nikolića, Slaviše Jokanovića, Veljka Paunovića i drugih da se uključe u borbu, makar delimično, onoliko koliko oni procene da su u mogućnosti u ovom trenutku;
- Eventualno kontaktiranje i određenih relevantnih sportskih institucija van zemlje, radi potpuno transparentnog prikazivanja celokupne korupcije u kojoj naš FK pliva (iako znamo da je UEFA korumpirana, moguće je da postoje i drugi načini).

U svemu ovome treba biti veoma racionalan, bez mnogo emotivno-uslovljenih i nepromišljenih poteza. Nikoga ne treba vređati lično. Treba samo neiscrpno potencirati činjenice koje su neumoljive i koje jasno ukazuju na to da ova uprava radi očajan posao kada je reč o sadašnjem stanju, a i ulaganju u budućnost našeg kluba. I treba jasno predložiti načine na koje bi mogla da se stvori jedna veoma zdrava atmosfera oko našeg kluba, pre svega poređenjem sa klubovima sličnog ranga Partizanu koji imaju značajno bolju organizaciju i način funkcionisanja. Takođe, umesto megalomanskih želja za potpunom revolucijom i smenom vlasti u državi (to i nije i ne može biti posao navijača), moglo bi se probati sa konkretnijim ciljevima koji su iole realni, poput reorganizacije skupštine kluba i načina na koji se biraju njeni članovi, a kasnije i sama uprava.

Očigledno je da se sve šira grobarska javnost sve više okuplja oko ideje da su promene u rukovodstvu kluba neminovne i ovo što se sada dešava oko našeg kluba, a što je samo kulminacija katastrofalnog vođenja tokom poslednje decenije, je velika šansa da kanališemo svoju ogromnu želju da do tih promena i dođe.
 

vernijug1

Početnik
Учлањен(а)
01.04.2023
Порука
117
Reaction score
264
Локација
Zemun
Pokušaću da bude konstruktivan da eventualno predložim neki pravni način da se otarasimo barem ovih smradova.
Nevezno za to, jedini pravni način da se razreše Predsednik kluba, Generalni direktor i Upravni odbor jeste da to bude učinjeno od strane Skupštine društva.

Skupštinu društva čini 41 predstavnik. Počasni predsednik je jedan i on imenuje još 4 predstavnika; Veće redovnih članova imenuje 4 predstavnika; Zaposleni u klubu imenuju 7 predstavnika; Redovni članovi imenuju 25 predstavnika. Za razrešenje navedenih organa potrebna je apsolutna većina, odnosno glas 22 predstavnika.

Redovni članovi kluba su lica koja su stekla svojstvo člana automatski:
- sportisti koji su angažovani u Klubu;
- sportski stručnjaci i stručnjaci u sportu koji su angažovani u Klubu;
- zaposleni u Klubu;
- fizička lica koja svojom kontinuiranom aktivnošću i angažovanošću daju doprinos ostvarivanju ciljeva Kluba kroz rad u organima i radnim telima Kluba;
- fizička lica koja su kao igrači ili treneri ranije bili angažovani u Klubu
- udruženja (klubovi) prijatelja i navijača Kluba koji imaju najmanje 100 članova i koji redovno plaćaju članarinu.

Ostali članovi postaju podnošenjem molbe i potpisivanjem pristupnice - svojstvo člana stiču odlukom Upravnog odbora.

Nažalost mi nemamo pristup knjizi članova (klub vodi evidenicju) u kojoj se vodi evidencija članova kluba, te ne možemo znati ko su lica koja biraju predstavnike u skupštini i imaju mogućnost da smene navedene organe kluba.

Smena organa kluba bi se sprovela održavanjem vanredne sednice koju može sazvati 1/3 članova skupštine - odnosno 1/3 od 41. predstavnika članova.
Kad dobro sagledas Vuletic je osmislio zatvoreni sistem u kome se oni beskonacno i u krug biraju za iste pozicije. Pocasni predsednik, predsednik i sve ostali organi: clanovi skupstine, upravni i nadzorni odbor. I sve bi to bilo bez greska da ne postoji uskladjivanje Statuta sportskog drustva sa Zakonom o sportu i Ustavom Republike Srbije. Tu su delovi statuta koji govore o tome ko ne moze biti clan ili funkcioner, te se sama Skupstina i njene odluke mogu smatrati nelegitimnim, jer nisu ispunjeni osnovni uslovi za izbor clanova, tj krsio se zakon o Sportu i Ustav Srbije.
Ako neko ima, neka postavi spisak clanova Skupstine, sve ce vam se samo kaz'ti.
Takodje, dajte broj i spisak clanova FK, sa dokazom o uredno placanim clanarinama.
Gadjanje jajima lepo zvuci, al njihov obraz to lako istrpi.
I nemojte se loziti da za vreme sportskog dogadjaja fizicki i nasilno menjate Upravu ( revolucija je romanticarsko sranje).
Da li mozemo definisati neki cilj i grobarsku ideju dovesti do realizacije??
 

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
972
Reaction score
4.349
Локација
Nis
Skinuo sam sa twitter naloga debelog vuletica. Ovde mozete da gledate imena do mile volje.
Ovo sto se diskutuje oko legalne smene okupatora je vlazni san svih grobara. Ovo me strasno podseca na opoziciju i kad pricaju kako ce da pobede diktatora na izborima a on vec ima zaokruzene listice mesec dana pre izbora. Ako cemo o snovima, ja sam za istupanje iz cipiripi lige...al jebiga, to je samo san.
Screenshot_20230825_164842_X.jpg
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Kad dobro sagledas Vuletic je osmislio zatvoreni sistem u kome se oni beskonacno i u krug biraju za iste pozicije. Pocasni predsednik, predsednik i sve ostali organi: clanovi skupstine, upravni i nadzorni odbor. I sve bi to bilo bez greska da ne postoji uskladjivanje Statuta sportskog drustva sa Zakonom o sportu i Ustavom Republike Srbije. Tu su delovi statuta koji govore o tome ko ne moze biti clan ili funkcioner, te se sama Skupstina i njene odluke mogu smatrati nelegitimnim, jer nisu ispunjeni osnovni uslovi za izbor clanova, tj krsio se zakon o Sportu i Ustav Srbije.
Ako neko ima, neka postavi spisak clanova Skupstine, sve ce vam se samo kaz'ti.
Takodje, dajte broj i spisak clanova FK, sa dokazom o uredno placanim clanarinama.
Gadjanje jajima lepo zvuci, al njihov obraz to lako istrpi.
I nemojte se loziti da za vreme sportskog dogadjaja fizicki i nasilno menjate Upravu ( revolucija je romanticarsko sranje).
Da li mozemo definisati neki cilj i grobarsku ideju dovesti do realizacije??
Pa iskreno nisam siguran da je stvoren zatvoren sistem koji je savrsen. Vuletic je profesor rimskog prava i vrlo je inteligentan, ali da li je stvorio savrsen sistem dobro je pitanje i pitanje koje je za analizu.

Imamo situaciju gde upravni odbor odobrava pristup clanovima, kako?, diskreciono ili po ispunjenju uslova? Da li moze nas 10k da se uclani, sudskim putem ili na drugi nacin.

Ako nesto nije u skladu sa zakonom o sportu, zakonom o udruzenjima ili zakonom o provrednim drustvima i za to postoji pravni lek.

Naravno da je sumanuto mastati o legalnoj smeni u drzavi koja nije pravna, medjutim ako pronadjemo rupu u vileticevom sistemu, zasto ne bi pokusali da pred upravnim, ustavnom i drugim sudovima razbijemo tu rupu ili ih bar zatrpamo papirologijom i nateramo da se cimaju.

Pa i medju tim sudijama ima neko ko navija za partizan i ko ce posteno da sudi. Za legalan nacin imamo resurse, za sve drugo nemamo.
 

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
628
Reaction score
2.313
Локација
Beograd
Koliko ja znam, a možda ne znam dovoljno, debeli je u vreme kada je vršena okupacija Partizana samo spolja uspeo da napravi takve pravne akte da svaki takav napad potpuno onemogući, u čemu je i uspeo. Medjutim, zlotvor je uspeo na prevaru da ubaci Vučelića i Vazuru, a oni sad koriste i ne menjaju te pravne akte, pa ih više niko iznutra iz kluba ne može smeniti. Tako je najveća brana od Partizanovih neprijatelja spolja postala najveća brana za zaštitu njih dvojice iznutra, kao i svih onih koje su oni u medjuvremenu postavili u skupštinu i slično. Krug je zatvoren, debeli je postao "saradnik" zlotvora, a okupator teško ili nikako smenljiv.

Od tada nam zlotvor više uništava klub iznutra nego spolja.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Koliko ja znam, a možda ne znam dovoljno, debeli je u vreme kada je vršena okupacija Partizana samo spolja uspeo da napravi takve pravne akte da svaki takav napad potpuno onemogući, u čemu je i uspeo. Medjutim, zlotvor je uspeo na prevaru da ubaci Vučelića i Vazuru, a oni sad koriste i ne menjaju te pravne akte, pa ih više niko iznutra iz kluba ne može smeniti. Tako je najveća brana od Partizanovih neprijatelja spolja postala najveća brana za zaštitu njih dvojice iznutra, kao i svih onih koje su oni u medjuvremenu postavili u skupštinu i slično. Krug je zatvoren, debeli je postao "saradnik" zlotvora, a okupator teško ili nikako smenljiv.

Od tada nam zlotvor više uništava klub iznutra nego spolja.
Uz duzno postovanje to nije tacno, statut postoji i organe razresava skupstina.

Nisam imao vremena za dublju analizu, ali apsolutne zastite nema.
 
Top