Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Naravno da bi bilo lepo da imamo klub kojeg vode ljudi koji ga vole i kioji ga ne kradu, ali ne znam po čemu bi Partizan bio manje naš ako bi bio privatizovan? Zar je trenutno naš? Ako jeste, a nije (niti je ikad bio) naše vlasništvo - gde pod "mi" mislim na navijače Partizana - onda smo mi, samo mi i niko drugi direktni krivci za stanje u klubu, a to nije istina. Ako mi, ovako zadrti i tvrdokorni, iznad svega volimo klub kojeg trenutno vode dokazani lopovi, neznalice i raspikuće koji se prema Partizanu odnose onako kako se i prema narodu inače odnose preko svoje političke stranke koju finansiraju preko našeg kluba, ne vidim zašto bismo manje voleli klub koji bi bio u rukama nekog ko bi zaista domaćinski poslovao sa njim. Da li ga danas manje volimo nego kad je upravu činio duo Bjeka i Zeka, ili oni pre njih? Strah od pogrešne prvatizacije je razumljiv, ali status quo je još gori i neminovno vodi u kolaps, koji je vrlo, vrlo blizu. A ako taj neko ko kupi naš klub bude tolika budala da promeni ime i boje (u šta ne verujem), sigurno bi izgubio veliki deo simpatizera kluba, kao i istoriju, pa i ono malo bodova na osnovu kojih klub ima kakve-takve povlastice vezane za evropska takmičenja. To, vala, ni mutavi gmaz ne bi uradio.
 
Последња измена:

Dr.Greenthumb

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
649
Reaction score
18
Локација
Beograd
juce onaj tekst na B92, danas ovo na Sportalu, nadam se da ce i ostali mediji ici ovim putem...
svaka cast novinaru...
Cuj svaka cast...
O pitanju gde su pare u nasim klubovima se trubi zadnjih ko zna koliko godina( nije vezano samo za ovu upravu naravno ).
I do sad nista, a sad su se setili da se raspisu...
U prevodu, dobijeno je zeleno svetlo da se to pise i objavljuje...
Naravno podrzavam sve da bi se malo otvorile oci onima koji ne vide sta se radi( a ima i takvih dosta), ali mi se pegla od naseg objektivnog novinarstva a i narucenih clanaka...

Sto se privatizacije tice...
Prvo ne verujem da ce ista od toga biti dok ne vidim svojim ocima.
Ne bi bio prvi put da se bacaju dimni signali oko privatizacije, o kolonama na granici stranih investitora koji jedva cekaju da udju u nas mafijaski fudbal i da tu slupaju svoje pare( za cige su u redu cekali arapi, pa od toga ne bi nista naravno, evo ga sad Abramovic :buhahasledeci ceka na red satro ) i da na kraju ne bude nista...
Da nas spasu sebe samih i da nas ubace medju redovne ucesnike LS i LE.
Kad mi nismo sposobni da to uradimo.
Nije nego.

Spas bi za pocetak bio da se udje u klubove i pretresu malo knjige, da se vidi gde su pare, da se malo popuni cz, koja presuda, da se skloni koja desetina zasluznih sportskih radnika i tako to.
Naravno toga biti nece i onda je lakse prodati( ili prodavati maglu) nego srediti.
 

DaneZR

Grobar
Учлањен(а)
17.05.2007
Порука
242
Reaction score
7
Локација
Nemacka
@Dr.Greenthumb

ne mislim na novinare u celini, nego na ovog jednog sto je napisao ovaj clanak...
naravno da je to neko normalno pitanje koje je trebalo vec odavno da se postavi, zato se slazem sa tobom 100% sta se naseg novinarstva tice...njihovo cutanje je dosta doprinelo tome da paraziti mogu da rade sta hoce, a obicni simpatizeri nemaju pojma o tome...
ipak mi je drago da je krenulo...jeste kasno, ali je krenulo...
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Да се надовежем на Dr.Greenthumbа. Колега је истакао један врло важан моменат који у значајној мери доводи у сумњу стварне мотиве и домете евентуалне приватизације.
Питање искрености државе и њених органа, шта год они подразумевали, је суштинско питање.
Толико тога је могло бити учињено и до сада. Контрола и санкционисање пре свега финансијских неправилности би довели до тога да се ми још давних дана отарасимо мутавог и дружине, да послујемо позитивно и да на бази тога остварујемо једнако позитивне резултате.
Не морамо да улазимо ни у какве посебне полемике и филозофирања, довољно је да се подсетимо да држава није у стању или просто не жели да одговори на једноставно питање где су нестале толике паре, за шта није потребно никакво посебно знање, већ елементарна логика.
Напротив, лоповлук иде још даље и још отвореније, реакције нема, а санкција поготово. Сада би требало да се из таквог неправа изроди некакво право неком ад хок приватизацијом.
Па довољно је било да се поштују закони, марљиво контролише и немилосрдно санкционише вођење клуба, па би ми данас били у неком другом универзуму, све и да је сам Кардељ задужен за нашу власничку структуру.
Ко нам гарантује да сутра у неком новом сплету политичко - тајкунских комбинација, нећемо присуствовати неком сличном скрнављењу Партизана у коме би и тај власник узео своје, као што и ови данас узимају своје, државни и партијски чиновници своје, а ми би и даље остали са својом кукњавом и главобољом и то без икаквог права да од неког тражимо било шта.
Па толике су озбиљне фирме продате у овој земљи, а данас се за њих не зна као да никада нису ни постојале. При томе није одговарао нико нити од купаца, нити од продаваца.
То да ће се власник уплашити пар хиљада навијача који нису кадри ни да напуне сопствени стадион је прича за малу децу. Такви навијачи не представљају ништа што би привукло пажњу новог власника, у финансијском смислу не доносе ништа, а генерално представљају тек нешто мало фолклора. Уосталом каква они имају права на нечију имовину, па макар волели да је зову својим клубом.
Најзад није немогуће да клуб прелази из руке у руку, па тако заврши у рукама неког ко можда нема лоше намере, али једноставно не уме да води такву врсту посла и доведе Партизан до банкрота и стечаја, као што има примера и по западној Европи.
Пресеците сутра то врзино коло лоповлука, похапсите криминалце и већ прекосутра ствари ће кренути правим путем, Партизан ће бити у стању да истовремено напредује спортски, да издржава и себе и остатак црно-беле породице, да држави да шта је њено и да од државе не тражи ама баш ништа.
Хммм, занимљиво како ником та могућност није пала на памет...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
A bre Gazda ,šta napriča ?????????
Pa koji bre naš Partizan ? Po čemu je naš ?
Zar misliš da je moguće da u ovoj državi dodju ljudi koji će pošteno voditi klub ? Ako veruješ ,onda si davno otišao odavde i zaboravio kako ovde stvari funkcionišu već 60 godina.
Jedini spas je privatizacija ,ali jedini . Slažem se da je idealno da vlasnici akcija budu navijači ili naprimer nekoliko jakih likova ili najbolji sistem na svetu Real i Barsa , ali to je nerealno .
Misliš da bi se neki gazda ovako odnosio prema igračima, trenerima, navijačima ? Pa sigurno ne bi .
Ne zato što je dobar čovek , već zato što zna da mu svi donose pare.
Ne bi prodavao decu već bi pravio od njih igrače ,pa uzimao pet puta više para. Ne bi kupovao prevare od igrača ,već bi dovodio koliko toliko kvalitetnije ,pa sa njima pokušao da zaradi još više para , itd,itd

Niko se ne bi ovako ponašao kao uprave Partizana i zvezde . Toliko nenormalni ne mogu biti ,pa nek su najgori.
Ovako nam predstoji krah ,kad-tad .
Ja dižem obe ruke za privatizaciju . Šta god ,samo da se uvede neki red.

A da li ti misliš da je u ovoj državi moguće izvesti privatizaciju i da ti dođe neko ko je "pošten biznismen", pogotovo ako ga dovede SNS! Ej bre... politička partija koja je preko Kokeze uzimala milione Evra od kriminalaca. Zar oni da nas privatizuju!

Nisam ja toliko protiv privatizacije, ako se odradi kako treba i ako vlasnika interesuju titule i sport, a ne samo zarada radi zadare, a da rezultati ispaštaju.

Kako god, kad dođe ta privatizacija Partizan više neće biti Partizan nego samo tamo neki fudbalski klub iz Srbije.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Jako zanimljive opservacije povodom mogućnosti da Partizan prevashodno ne bude stranačko potkusurivanje, a samim tim i dobije domaćina ili ti gazdu, kao što ga i ovaj forum ima.:D

Ide se korak napred sa pričom kakav monstrum može da bude budući vlasnik, slažem se isto kao i opreznošću da umesto mutavog dođe bilo ko, jer od đure ima gore.

Ako nismo sigurni koji model funkcionisanja našeg omiljenog kluba je najbolji, onda barem da se utvrdi šta ne valja, kako ne treba. Ovako klub očigledno više ne može da funkcioniše, kada poslujemo u plusu mi smo na pozitivnoj nuli, kada smo u minusu ostajemo u minusu, ništa i minus na žalost nisu ništa, nego minus koji će biti sve veći i veći. Što više budemo finansijski lošiji imaćemo manje prostora za manervisanje, a samim tim i pozicija kluba prilikom nekog neophodnog hirurškog poteza lošija.

Sve te nabrojane zlokobne mogućnosti privatizacije stoje, ali ovako se pozivati na nekog imaginarnog da postavi stvari na svoje mesto i da jedno javno preduzeće postane nezavisno od ostalih u Srbiji je totalna utopija. Dokle god je ovakvo statutarno stanje sa klubom stvari neće krenuti na bolje, jer nije probelm u ljudima nego u sistemu, pustite priče dobar je komunizam samo ljudi nemaju tu svest...
Ono što mene plaši u ovakvoj situaciji je da smo i mi i cigani taoci države iz jednog razloga što smo u različitim istorijskim periodima imali takvu državnu podršku koja je na neki način omogućavala i razvitak klubova. Cigani kada su osvojili kup šampiona, mi kada smo dobili Teleoptik, sve to očigledno nije rađeno iz ljubavi i na lepe oči, jebiga država(sps) je imala nos gde da uloži, pa kada dođu teški dani odakle da se krpi.

Posebno je interesantan Profesorov doživljaj pripadnosti Partizanu, meni je ujak još početkom osamdesetih rekao da je fudbal izgubio dušu i da je postao drugačiji zato što se igra za pare, a ne iz ljubavi. Možemo mi da pričamo o toj emociji, onda najbolje da za Partizan igraju samo njegovi navijači, da igramo amatersku ligu, ako treba i s Simketom i njegovom ekipom:D ja ga sigurno neću voleti manje nego sada, ali onda barem znamo na čemu smo.

Ako hoćemo da nam klub nešto znači na evropskoj mapi moramo da menjamo način funkcionisanja, ovako nećemo još dugo i daleko, najdalje do Ade.:D
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Стварно Газда мијењаш лица. До јуче си дизао у небеса СНС и поздрављао могућност да преузму Партизан са објашњењем да и над попом има поп. Сад?
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Gde sam ja to "dizao u nebesa SNS"!!!! Rekao sam da će preuzeti Partizan i hoće, doduše već ga drže u svojim rukama, jer i dalje drže šnajdera u upravi iako su trebali odavno da ga uhapse. Šta misliš ko će namestiti privatizaciju. Da nećemo možda mi navijači!

Rekao sam i da Vučić nije najveće zlo, i da nad popom ima pop. Pa šta, kao da to nije tačno. Ništa on nama ne bi mogao da imamo normalne ljude u upravi. Veruj mi da ima mnogo većeg zla od Vučića i SNS!
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Ako stvarno Ruzic ode iz UO mozda imamo sanse da vidimo djuri ledja uskoro. Nisam medjutim siguran da ce otici iz UO vjerovatno ce podnijeti ostavku na mjesto podpredsednika kluba jer je to kao neka izvrsna funkcija koju ne moze da obavlja prema pravilima Uefe dok mjesto u UO to nije.

Mislim da je i rekao prekljuce za novine da nece otici iz kluba. Njegov odlazak je doduse najveca sansa da padne cijeli UO sto je i cilj.
 

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd
Ako se sad nisam slogirao..nikad necu..:prekrsti
Ako je neko u mogucnosti nek okaci ceo tekst..
 

Прилози

  • stranice.jpg
    stranice.jpg
    109 KB · Прегледа: 170
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.407
Reaction score
196
Локација
Цен.Балк.Реп
" Миле мења Ђуру " .. ништа немогуће или можда је још боље рећи - врло могуће ..

тачно је да мало чука прескаче , да притисак расте , да пара излази на уши а пена на уста ... али хеј па ја сам само Навијач и мој глас је небитан а са друге стране , то је Миле " одлично " привремено решење владара из сенки .. зна како клуб " функционише " , и шта и како треба ...

" и после ђуре - ђура " .. а после свих њих ПОТОП !!!
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ја могу да скенирам и поставим али тек поподне. Према том тексту, Јовичић Бурек би био само В.Д. до избора новог председника којег би одабрао СНС...
 

ASP GROBAR

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2010
Порука
4.249
Reaction score
214
Локација
grad budala!

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Не да нисам изненађен, него је то било за очекивати. То ми смрди много... Уопште нисам оптимистичан, а пре свега што управо тај СНС за председника има острашћеног циганина. Још сада када крене ова прича о приватизацији, све ће урадити само да продају Партизан, а питање је по којој цени. На цену наравно утиче све.
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
Privatizacija znaci kraj Fudbalskog kluba kakvog ga poznajemo i volimo decenijama. Partizan sa 6 brazilaca, 5 portugalaca, 5 afrikanaca i dva nasa igraca, pa makar igrali i vise puta u poslednjem kolu kvala za LS kao od nekih ovde spominjani Ludogorec (na koga bi trebalo da se ugledamo :banghead) mene licno ne zanima. Jbg, gledacu basket.
Ups, KK ce verovatno da ide u paketu...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Аха, значи ФК Партизан са 6 Бразилаца, 5 Португалаца и 5 Африканаца више не би био ФК Партизан, али је зато КК Партизан са 3 Француза, Летонцем, масом Американаца у последњој деценији и тек понеким српским играчем, и даље КК Партизан? Занимљиво...
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Privatizacija je jedina nada da ce pravi ljudi biti u klubu. Zato sto u ovom sistemu od gnjida ne mogu da dodju tu. Ne verujem da bi neki vucicev Alibaba kupio klub a onda se sprdao i unistio ga. Dajte malo optimizma ljudi... ne crnite bas sve.
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
Аха, значи ФК Партизан са 6 Бразилаца, 5 Португалаца и 5 Африканаца више не би био ФК Партизан, али је зато КК Партизан са 3 Француза, Летонцем, масом Американаца у последњој деценији и тек понеким српским играчем, и даље КК Партизан? Занимљиво...

Ne moze jasnije bit,kome se ne svidja neka zapali kandilo i priziva nekog novog partijskog frizuru,bureka itd.
Treci put ne postoji.
 
Последња измена:
Top