Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
A kako ta dečurlija dođe na stadion ako ne "porodično"!

Sranja se dešavaju na stadionima širom planete, a ne samo na našem. Da samo znate koliko tuča i sranja se dešava ove... bolje da ne pričam. OK, nisu to tuče iste kao na prethodnom fudbalskom derbiju, ali ni na kojem stadionu, nigde u nekoj masi, nisi 100% bezbedan.
Ja sam sa 11 godina bez pratnje roditelja išao na jug, što je sada nezamislivo. Jeste, drugo je vreme, ali je i tada bilo šorki i ispred i na stadionu, samo nisu letele rakete.
Zakasnim 5 minuta na utakmicu protiv Radničkog iz Niša, a jug krcat, gledam sa ulaza, ljudi vide klinca, pomere se, a ti ljudi kao komšiluk najobičniji. Na jug se često išlo i zbog cene ulaznice.

Sada su moderni stadioni u svetu, imaju ponudu za celu porodicu. Ovo kod nas je sociološki problem, a koliko se zastranilo sa time pokazuje i primer iz komšiluka gde su navijači postali legalna naoružana vojska, bolesno društvo.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ovo kod nas je sociološki problem, a koliko se zastranilo sa time pokazuje i primer iz komšiluka gde su navijači postali legalna naoružana vojska, bolesno društvo.

Tu se apsolutno slažem! Jasno je ko ima moć u njihovom klubu, a i u našem nije to toliko daleko od istine.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Možda je prije za srpski fudbal, ali čisto da se nadovežem na priču o navijačima. Čini mi se da je sva ova farsa "odu sponzori - dođu sponzori" i "bježanija" u upravi ćortana samo uvod u nešto veće.
 

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.322
Reaction score
2.551
Локација
Humska 1
Colovic86 pocinje da radi najave za nas klub zvanicno, ima na njegovom twiter nalogu, konacno da ga neko iz kluba pozove.:clap

Zvanično, "colovic86" sponzor FK Partizan. Sutra zvanična najava za NS. Nadam se uspešnoj saradnji sa Snežom Filipović i Biljanom Obradović.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
uspesna saradnja sa snezom ? :)

jbt izgleda da olosi iz uprave ipak prate ovaj forum..
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Aaaaaa! Partizan je doveo video editing maradonu. Još "Sale22", i imamo tandem snova za pultom :)
 

Chalmers

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2014
Порука
591
Reaction score
69
Pre par meseci potegla se tema a vise mastanje o novom stadionu. Doslo se cak i do zakljucka da je dovoljan kapacitet 20 000,jer je protiv Totenhema bilo 18 000. Eto protiv rumuna je bilo 30 000...Grobarski svet je toliko nepredvidiv i nista se sa sigurnoscu ne moze reci i izracunati :wink:,da li se isplati veci stadion za tih par evropskih utakmica ili ne,pitanje je sad.
Evo malo o stadionu Bate Borisova,14000,navodno je kostao 40 miliona evra
http://www.goal.com/rs/news/9842/li...stavlja-spektakularna-borisov-arena-partizane
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
U Hramu da se spuste tribine, ojaca konstrukcija postojeceg i dosta toga promeni + da se udene krov...ili da se napravi nov stadion kapaciteta 30 iljadi mesta sa mogucnoscu nadogradnje u buducnosti za jos 20 iljadi...30 iljadi grobara u borbi za LS u akusticnom okruzenju...to vredi osetiti bar jednom :)
A sto se realnosti tice bice dobro ako bar nastavimo da sminkamo postojeci :D
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Када се пројектује нови стадион, просечна посета на домаћим и на европским утакмицама не треба да буде примарно мерило у одређивању капацитета, поготово у нестабилним срединама као што је наша, како због променљиве ситуације у клубу, тако и због непредвидивости понашања навијача... треба гледати барем 20-30 година унапред.

Ако се узме у обзир величина популације града као што је Београд, али и целе Србије и делова околних земаља (приближно 10 милиона) у којима се навија и за наш клуб, јасно је да Партизан има добар навијачки потенцијал. Уосталом, нико не може поуздано знати какве ће овде бити друштвене и економске прилике у наредним деценијама и колику ће фудбал имати улогу. Када се буде правио нови стадион (кад год), треба ићи на капацитет приближан садашњем, 30.000+... Због будућности, а и прошлости, Партизан не сме да дозволи да му стадион (који се најчешће прави једном или два пута у веку) буде сведен на 20.000 места.
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Ja sam inace za manje stadione ali da ti budu puni! Siguran sam da bi NOV stadion u evropskim takmicenjima napunili i da ima 40.000 mesta ali to se desi mozda par puta godisnje i posle na tom istom stadionu kada dodje 5.000 u domacem prvenstvu kao da nema nikoga.

Stadioni se ne grade po tome koliko bi MOGLO doci navijaca nego koliko stvarno dolaze. Sto to bi na 2 utakmice u godini napunili 60.000 ne znaci i ne sme se po tome graditi stadion.

Kada se sve sabere i dobije dolazimo do zakljucka da bi jedan stadion, bez atletske staze, sa krovom i ful nesto slicno izgleda kao Juventusov, bilo sasvim dovoljno 20-25.000 maksimum. Sve ostalo nebi uspeli da isfinansiramo jer takodje na novom stadionu besplatan ulaz (kao juce protiv ciganije) bi bio samo jedan san!
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
kad dodje 5 hiljada ljudi isti ti je djavo da li je kapacitet stadiona 25 ili 60 000...zverace prazan. Nas trenutni kapacitet je po mom misljenju super. I nov bi trebao da ima isto toliko (mozda cak i simbolicno identican broj sedecih mesta), samo bez atletske staze..i sa obaveznim krovom iznad tribina.. no, pusti snovi. Da ne prezvakavamo opet nesto sto se nece desiti..a i ako se ikad udje u neki projekat, i krene neka izgradnja - ne znam za vas ali ja cu biti strasno uplasen u lopovluk i prevare koje ce tu da se izdesavaju...da ne zavrsimo na kraju sa upola zavrsenim stadionom, koji je uradjen jadno i bedno, gde se sve raspada i...da ne pricam bolje. Ovakvim lopurdama ne bi poverio maketu da mi naprave, a kamo li da udju u projekat zidanja stadiona..
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
U prvenstvu nas ponekad ima 10.000...znaci prosek je ispod toga i po toj nelogicnoj logici mi bi trebali da napravimo stadion od 15-20h mesta? Nema veze to sto samo 3-4 puta u evropi i kad je derbi imamo potrebu za vise od toga?
Partizan je klub sa milionskom armijom navijaca. Neka nas ima 2 miliona, od tih 2 recimo neka budu i samo 200.000 "verni, odani" ko mi ovde na forumu :D Lako se dodje do cifre da je za neku buducnost (a mi uvek imamo visoke ambicije i tezimo da postanemo mnogo konkurentniji klub u evropi) pozeljan stadion od najmanje 35-40.000 mesta....necemo svakih par sezona da menjamo stadion pa e ove nam treba od 15.000 losi su rezultati, a ove od 60.000 dominiramo svuda....
Mozda ne vidimo ni novog levog beka, a pricamo o stadionu :D
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
I treba da se digne glas. Napokon. Ovo je kriminal kakvo mi sudjenje imamo iz meca u mec.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.037
Reaction score
26.180
Локација
ante portas
Malo zapažanje. Da nije mutava fukara iz Zekstre napravila to što je napravila sa Andrijom Zivkovicem, FK Partizan bi danas mogao da izađe iz duga i da uđe u plus. Blizu šest miliona eura od Uefe + čitam danas neki Francuzi nude osam miliona + procenti od Mitra. Proklet bio Mutavo djubre lopovsko štetočinsko .Taj ugovor se mora revidirati. Ja bih išao i na sud.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Renoviranje stadiona ne dolazi u obzir, već je apsolvirano da to košta više nego nov i da nije rešenje.

Kapacitet treba gledati na osnovu primera drugih. Npr. Olimpijakos. Klub za koji navija 70% Grčke i grad koji je 50% veći od Beograda ima stadion 32.000. Oni su našli kompromis između veće tražnje za LŠ i manje za domaću ligu. Sasvim dovoljno.

Ako pogledamo da imamo gradski derbi, da se igra Evropa svake godine, da bi takav stadion bio poželjan i za koncerte, mislim da je to 30-35.000 plafon naših potreba. Naravno treba uzeti u obzir i da bi nov stadion privlačio više publike nego #JNA.
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
Malo zapažanje. Da nije mutava fukara iz Zekstre napravila to što je napravila sa Andrijom Zivkovicem, FK Partizan bi danas mogao da izađe iz duga i da uđe u plus. Blizu šest miliona eura od Uefe + čitam danas neki Francuzi nude osam miliona + procenti od Mitra. Proklet bio Mutavo djubre lopovsko štetočinsko .Taj ugovor se mora revidirati. Ja bih išao i na sud.

Takodje bih konsultovao advokate i postavio pitanje sudu, da li je ok da gledaju pljacku jednog kluba a ovo je skolski primer, za Wikipediu.

Btw, dokle se stiglo sa sudjenjem Djuricu, nesto ste se utisali novinari a ni drzava se ne oglasava.

Nismo zaboravili!
 

Chalmers

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2014
Порука
591
Reaction score
69
Cena izgradnje novog stadiona bez nekih preteranih izdrkavanja(bioskop,penthaus,40 liftova i slicno :?) krece se oko 2-3 miliona evra na 1000 sedecih mesta...recimo Juventusov koji je pominjan je kostao 120 miliona za 42 000 mesta,najvisa kategorija 4.
Najrealnija mi je opcija nacionalnog stadiona(40-50 000) negde na Novom Beogradu recimo gde ce se igrati evropska klupska takmicenja i reprezentacija a domace na postojecim stadionima.jedino tako..sami klubovi posebno nema sanse...mozde te male do 5000 mesta tipa GM

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_stadium_categories

https://en.wikipedia.org/wiki/Juventus_Stadium
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.324
Reaction score
3.995
Локација
Kobasicarija "Venac".
Partizan digao glas: Olako se sude penali protiv nas! Piper bolje čuje nego što vidi (VIDEO)
http://www.mozzartsport.com/vesti/p...s-piper-bolje-cuje-nego-sto-vidi-video/112607

ma jok, nemojte traziti izuzece onog smrada:banghead
vucelic ni reci o nesviranom penalu nad lukicem. premlaka i pickasta reakcija funkcionera, koji mora da je dobio mig da malo prikoci sa branjanjem kluba. do pre par nedelja je malo vise talasao po medijima. reklo bi se da je dobio packu sa vrha kupole.
 
Top