Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok (Radio Mileva), 2021/22

Статус
Затворена за писање одговора.

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.477
Reaction score
5.905
Локација
beograd
@PFChampion
E bas tako kako si rekao, jednoumlje je svojstvemo onoj strani brda, zbog toga sam i napisao post. Da se ne bi samo provlacila prica kako nista ne valja. Mnogo vise stvari valja u sportskom(igrackom i trenerskom) delu Partizana, ali pojedincima je draze da spomenu Floru, a precute Soci.
Nasi ljudi, nasi obicaji.
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
Pročitao sam 5 strana, nisam video da je iko blizu potpisa, ali sam stekao utisak da smo mi kurcina od ekipe, da smo opet na - 12 u odnosu na cigane, da nam svaka ekipa na JNA daje po 2-3 komada, da nemamo napad koji je dao 50+ golova, da nemamo odbranu koja je primila samo 6 golova. Ja ne znam sta ljudi ocekuju kada kazu da nismo kreativni?! Mozda zelite da dajemo jos lepse golove, ovi vam se ne dopadaju?! Da odbrana bas nikada ne primi gol?!
Najvece pojacanje za Partizan ce biti da ostane cela ekipa na okupu uz alhemicara Stanojevića!
Druže, sad će da ćute sat vremena, onda će opet da krene pljuvačina.
Teško je pisati posle tebe ali, moram.
Jojić baš nije box2box igrač. On ušprica 20x u toku utakmice u protivničkih 16. Pretrči duplo od većine ekipe, fenomenalno izvodi prekide, odigra i po neku asistenciju za gol... ali, jbg, nije on igrač za Partizan.
Miljko i Urošević su igrači manje u napadu?! Daj, razumem da niste igrali fudbal, ali jbt, bek je odbranbeni igrač i to je prioritet, uvek bio i biće. U napadu, sve što uradi je samo plus. Da, postoje sistemi sa tri štopera gde ovi spoljni igraju bekove, a bekovi su u stvari klasična krila (recimo kao što igra naša repka), ali za to moraš da imaš i specifične štopere i krila koja nisu krater u odbrani. Čak mislim da bi mi to mogli da igramo i u tom slučaju ni Miljko ni Urošević ne bi trebalo ni da budu u ekipi. Meni bi bilo zanimljivo to da gledam, ali rezultat bi trpeo jedno vreme.
Druga stvar... kada dovedeš igrača u Partizan, niko ne može da predvidi kako će da se snađe. Bez obzira kakav je igrač, gde je igrao, itd. Neki prosečni igrači su postali legende u Partizanu, a neka Azija im je krajnji domet. Drugi prosečni, ali sa talentom naprave karijere i posle Partizana. Neki vrhunski igrači su igrali kriminalno kod nas.
Zato su povratnici najsigurnije rešenje, znaju šta ih čeka i imaju iskustvo. Mnogo je teško igrati u Partizanu.
Zato ja i dalje mislim da imamo odličan tim. Ko god da dodje, dobro došao, ali očekivati neke igrače od 2-3 miliona, nije realno. Jedino ako dobiju garancije od AS-a da će da ostane, pa da polako gradimo tim za leto.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.895
Reaction score
13.758
@PFChampion
E bas tako kako si rekao, jednoumlje je svojstvemo onoj strani brda, zbog toga sam i napisao post. Da se ne bi samo provlacila prica kako nista ne valja. Mnogo vise stvari valja u sportskom(igrackom i trenerskom) delu Partizana, ali pojedincima je draze da spomenu Floru, a precute Soci.
Nasi ljudi, nasi obicaji.
Ми смо били фаворити (носиоци) у том двомечу, а кад си фаворит мало ти се мање одају заслуге за успех него кад ниси. Пролази против Андерлехта у Њукасла су били велики понајвише због тога што смо неочекивано избацили велике фаворите. Лично не оспоравам пласман у нокаут фазу али ипак нисам максимално одушевљен начином на који смо доспели тамо. Одушевљенији сам био 17/18 него сада, а за 2010-у, 2004-у, 2003-у нема потребе да трошим речи.
Схватам шта значи кад тренер каже "задовољан сам екипом" јер то је лепши начин да каже "људи за ове паре мука је саставити бољи тим".....али ипак мислим да Станојевић треба да покаже више амбиција у том правцу јер да се управа пита они крштеног играча не би довели никад чак ни кад би имали новца јер то кошта, а они хоће да добију и јаре и паре и ако је тренер стално задовољан од јачих трансфера никад неће бити ништа. Рикардо није дошао зато због жеља управе него због тренера као ни Мениг ни остали. Тренер мора да пкаже иницијативу и амбицију. Сава је оборило то што се задовољио екипом и жмурио на рупе у селекцији, а обориће и Станојевића ако не предузме нешто више поводом тога. Наши тренери уместо да искористе успех да убеде управу да створи лову они упадају у њихов вртлог зван "добар је тим не требају нам појачања"
 
Последња измена:

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Par bitnih stvari napisano na dve strane ali ajde neke stvari da uprostimo -
  • Naš tim nije kurčina, pokazali su odlični rezultati. Ali nije tim koji ima perspektivu za veći nivo. (LE).
  • Stanoje jeste alhemičar. Treba ga zadržati. On je namestio glave i napravio sistem za ligu. Napravio dobar rezultat u LK. Ali Stanoje kaže da ne zna dal ostaje i sva njegova skorašnja izlaganja su kratkoročna. Zašto to mislim? Prvo: Ako ide nakon uzete titule, što bi sada proširivao roster i pravio problem nekom drugom treneru koji možda ima svoj sistem? I drugo: Zašto bi bilo koga sad tražio ako ove momke zna u dušu, veruje da će uzeti titulu i otići na kraju sezone?
Da se on vidi i sledeće sezone možda bi transfer politika bila drugačija. Vrlo se sećam priprema kada je bio trener u prvom mandatu i video se na duže staze gde je pričao kako će tražiti nadogradnju tima kroz brže bočne igrače itd. Nema te priče sada upravo zbog tačke dva koju sam naveo.

Pokušavam da razgraničim neke stvari da ne dodje do konfuzije. Ja sam prezadovoljan rezultatima i vrlo cenim Stanoja za iste rezultate. Pozitivna kritika je upućena za kratkoročno razmišljanje u smislu nadogradnje tima jer ovaj može samo u LK da obitava. Ili u LE kroz kf za LŠ ali da gravitira oko pozicije 3 i 4 u grupi.

Ako to nekima nije jasno onda imamo problem poznavanja ove igre jer se ne merimo sa dunsterima iz lige (protiv kojih su prethodnici imali muke i gubili titulu u septembru), već se merimo sa Gentom, Sočijem, sada Spartom i u krajnju ruku ciganima gde možemo da fudbalski vidimo gde je neophodna nadogradnja.

Ako je politika menjamo ako ode neko, otišao Suma, ko je taj plej? Jojić? Nemoj da se šalimo. Nije ni Natko.
 
Последња измена:

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
545
Reaction score
1.923
Druže, sad će da ćute sat vremena, onda će opet da krene pljuvačina.
Teško je pisati posle tebe ali, moram.
Jojić baš nije box2box igrač. On ušprica 20x u toku utakmice u protivničkih 16. Pretrči duplo od većine ekipe, fenomenalno izvodi prekide, odigra i po neku asistenciju za gol... ali, jbg, nije on igrač za Partizan.
Miljko i Urošević su igrači manje u napadu?! Daj, razumem da niste igrali fudbal, ali jbt, bek je odbranbeni igrač i to je prioritet, uvek bio i biće. U napadu, sve što uradi je samo plus. Da, postoje sistemi sa tri štopera gde ovi spoljni igraju bekove, a bekovi su u stvari klasična krila (recimo kao što igra naša repka), ali za to moraš da imaš i specifične štopere i krila koja nisu krater u odbrani. Čak mislim da bi mi to mogli da igramo i u tom slučaju ni Miljko ni Urošević ne bi trebalo ni da budu u ekipi. Meni bi bilo zanimljivo to da gledam, ali rezultat bi trpeo jedno vreme.
Druga stvar... kada dovedeš igrača u Partizan, niko ne može da predvidi kako će da se snađe. Bez obzira kakav je igrač, gde je igrao, itd. Neki prosečni igrači su postali legende u Partizanu, a neka Azija im je krajnji domet. Drugi prosečni, ali sa talentom naprave karijere i posle Partizana. Neki vrhunski igrači su igrali kriminalno kod nas.
Zato su povratnici najsigurnije rešenje, znaju šta ih čeka i imaju iskustvo. Mnogo je teško igrati u Partizanu.
Zato ja i dalje mislim da imamo odličan tim. Ko god da dodje, dobro došao, ali očekivati neke igrače od 2-3 miliona, nije realno. Jedino ako dobiju garancije od AS-a da će da ostane, pa da polako gradimo tim za leto.
Evo ucutasmo se covece,prosto sram nas bilo sto zelimo jacu ekipu da imamo. Jojic maestro,brz ko munja,trci kao etiopljanin,gde kopackom lupi tu trava ne raste! A bek ni slucajno u napad,bravo! Iskljucivo da stoji na nasoj polovini,ko predje polovinu ide na klupu! Top fudbal.
 

Djomla97

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
685
Reaction score
4.515
Локација
Kosovska Mitrovica
Normalno da će otići. Nije lud, da ostaje u ovoj sredini, da ga neki prozivaju i pored solidnih rezultate. Ima tu,još dosta razloga. Ako ode, što se kaže.. Razumem ga.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
697
Reaction score
1.370
Локација
Komsija Cvarkov Djordja

Covek je sve rekao. Fizikalije, fizikalije, fizikalije. To je ono o cemu je i Savo pricao, takve igrace treba traziti, brze, eksplozivne...I ne, ovo nije post na temu Savo vs Stanoje, nego cinjenica. Mi moramo imati sto vise igraca takvih karakteristika ako zelimo da napredujemo i nosimo se sa evropskim ekipama.
Samo iz tog razloga mi se sere od povratnika koji se vecinom vracaju da bleje po splavovima jer im je dosta trcanja i teskih treninga. A u ovom smehotresu od lige sve prolazi...
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.278
Reaction score
7.090
U pravu je Amar, ali to je nesto sto svaki ljubitelj fudbala zna. Upravo u premijer ligi se vidi to o cemu Amar prica, trka, fizika. Drugo se sve nauci. Ali kod nas je jos ta neka stara skola, jos nismo shvatili sta treba i kako treba. Skoro sam citao intervju sa Cavijem, gdje je rekao da mu nije jasno da igraci Barselone ne razumiju sistem, pa je pomenuo da je on znao sa 11 godina kako treba da izgleda sistem igre u Barseloni. Ne mogu da grijesim dusu i da govorim kako se kod nas radi, ali nema kontonuiteta, a i ako se u mladjim kategorijama radi, sta vrijedi jer kad dodju do prvog tima sve to pada u vodu, jer trenere mijenjamo kao na traci, a onda i kad ih mijenjamo, dovodi se po sistemu daj sta das i sta je slobodno, ne razmislja se o tome da sef treba biti neko ko moze da implementuje sistem koji se nasa djeca uce u omladinskim skolama. Ne nadam se previse od ovog prelaznog roka, samo da ne bude odlazaka, pa da se na proljece zaigra taj tango smrti!
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.229
Reaction score
4.051
Локација
Uvek uz Partizan
Stanoje me zapravo najviše i razočarao zbog tih najava da uskoro odlazi. Ovamo puna usta ljubavi prema klubu, a planiraš da odeš posle jedne ljudske sezone. Od pojačanja očigledno je nema ništa. Što se mene tiče želim Partizan koji je standardan učesnik Lige šampiona, koji se bori, osvaja bodove i konačno za mog života osvaja i samu LŠ. Za mene je FK Partizan najbolji na svetu i za takve ciljeve mora da se bori, a ne da padam u nesvest kada pobedimo u Soči na penale.
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
693
Reaction score
1.951
Takodje i za mene je veliko razocarenje ta najava Stanojevica da ce mozda da ode na kraju sezone i ako osvoji titulu. Ali nije i da nismo navikli i na to.

Inace, mi imamo sada prostor za tri nova igraca koliko maksimalno mozemo da registrujemo za prolecni deo u LK.
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.168
Reaction score
4.368
Postavljanje vesti bez izvora ili sa nepouzdanim izvorom
Pominje se Everton i Fejsa kao povratnici i Mijailović iz Čukaričkog.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.940
Reaction score
7.364
Локација
Banja Luka
Čuj Mijailović, menadžerska priča koju je prosinečki progurao to turske i to je to.
Građen ko lepi Mića, aukurac
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.895
Reaction score
13.758
Евертон би нам и у тим годинама донео екстра квалитет на средини у том дефанзивном делу. Такође и Фејса али за разлику од Евертона он је килав ко Обрадовић, стално се повређује. Евертон у овој години 25 утакмица, стандардан.....чича је и даље звер
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top