Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.907
Reaction score
13.795
Za Popovica ja mislim da je vreme da bude standardan golman i na derbiju bez obzira na bonus pravilo. Stojkovic je imao svoj vrhunac u sezoni 2017-2018...posle toga sledi pad i sad je dosao do kraja karijere ali nije to nikakva kritika to je normalna stvar da u tim godinama dodje do tacke kad vise nisi onaj isti. Iskustvo niko ne moze da mu ospori ali usporio je mnogo, sve se teze krece.....vreme je za mladjeg i ne bi valjalo da pogresimo sa Popovicem kao sto smo sa Zivkom Zivkovicem. Stevanovic isto moze da bude dobar izbor, a i on odavno zasluzuje sansu, sreca je sto je ostao.

Sto se Markovica tice ceste povrede su ucinile svoje i ne bih rekao da tu ima kurcobolje i nonsalantnosti vec covek jednostavno igra onoliko koliko mu telo podnosi....e sad stvar trenera je sto on kao tako nespreman ima vecu minutazu nego sto bi mozda trebalo ali ocigledno zeli da ga isforsira i nametne ekipi....mislim da bi i za njega i za nas bilo bolje da jedno vreme ulazi sa klupe dok se ne stabilizuje fizicki, ima dovoljno izmena. Prelazni rok se blizi kraju....mislim da narednih par dana mogu da odrede nasu sudbinu za dugo vremena....
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Spustili smo ritam igre na minimum jer jedino tako mozemo koliko toliko kontrolisati stvari na terenu sa ovakvom odbranom. Mozemo mi da igramo brze i sa vise rizika ali to znaci mnogo vise izgubljenih lopti i vjerovatno vise sansi za protivnika. A kad imas ovakvu odbranu pozadi, sa izuzetkom Banjaka i golmana Popovica (u zadnje 3 utakmice) ne mozes sebi dozvoliti ni pokusaj lijepe igre. Zato samo ruzno i sporo, seoski, ako se pobjedjuje nekako cemo prezivjeti.

Suma povukao u drugom poluvremenu, steta sto nije dao i neki gol. Sadik da je iskoristio sanse mogao tri komada strpati, al on ne bi bio Bog fudbala da to odradi rutinski. A mozda je i bolje tako, da je bilo 4-1 svi bi pricali o ekstra dobrom takmicarskom fudbalu. Pohvala i za golamana, danas opet odlican.
 
  • Like
Reactions: Dzo

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.907
Reaction score
13.795
Mi moramo da igramo na gol vise jer koliko god da usporili i umrtvili igru i zaigrali taj pobednicki seoski fudbal mi mozemo iz jedne polu-sanse gol da primimo....ne bi bio prvi put, a Popovic nas vec drugi mec u ligi za redom spasava iako smo kako kazes "smanjili rizik usporavajuci igru".....ja ne vidim da smo smanjili opasne situacije pred nasim golom sa takvom igrom cak naprotiv.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.327
Reaction score
4.007
Локација
Kobasicarija "Venac".
“Spustili ritam na minimum”???
Ne moze biti jer u tom slucaju nam backa ne bi mogla praviti onoliko problema. Stanojevic zna kako da poslozi defanzivu, i nadam se da je ovo danas bio izuzetak. Los dan, umor, kako god.
Sad trenutno, najvise brine ko ce da istrci u milanovcu sledeci vikend. Valjda nas bagra nece osakatati nekom multipl prodajom iducih pet dana. Mnogo je bitno dobiti tu utakmicu.
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
631
Reaction score
2.054
Plata ,na primer, Markovica u Partizanu pokriva plate svih 11 igraca u Backoj.
Ovo potpisujem. Pitanje je samo koliko jos ostaje para.
Da li je Markovica makar malo sramota sto 4 od 5 utakmica on pusi 80% utakmice??
Ja bih u zemlju propao od stida.
I jos kapiten????
Daje primer ostalima!!!!?????
Isto vazi i za neke strance ali njih ovde ne pomonjem jer nisu "deca
Partizana"
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Upisana nova tri boda je najvažnije u ovom trenutku. Ono što se videlo je definitivna potreba za osvežavanjem kadra kroz par pozicija o kojima pišemo brat bratu godinu dana.

Mi navijamo za Partizan da vas podsetim, loš period jeste ali da citiram @Goran Tomić ja drugi klub ne poznajem. Tako da dobro je dok pobedjujemo, igra će doći.

Nema potrebe za sarkazmom, omalovažavanjem čoveka koji je došao nakon što je Savo digo sidro. Pa zamislite samo da su ostavili Ćurčića čega sam se bojao?

No, ovo je sve prošlost, meč u subotu je jako važan i tu očekujem još jednu pobedu na mišiće. Metalac je poslednji put izgubio meč kod kuće prošlog septembra. Koliko god to bilo vezano za drugu ligu u većem delu mečeva, to je jedan ozbiljan podatak gde mi moramo da izadjemo u najjačem sastavu bez ikakvih kalkulacija.

Ova pobeda protiv Metalca je izuzetno bitna jer dolazi pre pauze i meča sezone. To bi bila četvrta u nizu koju nismo videli još od tanga smrti. Upišite, slikajte šta sam izjavio. Ako pobedimo Metalac i ciganku, uzimamo titulu.

Napred Partizan!
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.290
Reaction score
8.059
Локација
Космос
Kako nismo videli 4 pobede u nizu?

Pod Savom, kraj sezone 2018/19, vezane 4 pobede u ligi za redom (Mladost 2:1, Napredak 2:1, Vojvodina 1:2, Proleter 2:0), plus 2 na početku sledeće sezone (Inđija 0:1, Mačva 4:0).

To je 6 pobeda u LLSLS za redom.
 

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
348
Reaction score
214
Локација
Odakle Bog izvodi korner
Jednu stvar nerazumijem sto ne fauliraju igraca npr. kod njihovog gola ko djecu nas vozo i dao gol.
Isti slucaj nesto bio nedavno nemogu da se sjetim.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.477
Reaction score
38.444
Jbg, to nas prati od '66. Ja verujem da moj pokojni otac još uvek juri Vasovića negde gore da se razračunaju. ;) ;-)

Što se same utakmice tiče, 3 boda se pišu, sve ostalo u ovom trenutku me NE zanima. Pobedili smo, kraj priče. Polako, biće vremena za pljuvanje, toga smo bar svi svesni pa ne moramo i posle pobeda da se stresiramo. Upišite, zaboravite i kraj. I tako ništa vredno nije bilo za pamćenje.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Baš tako, ušli smo u negativnost kao da pola nas peva umro je umro umro je on. Ja znam šta ću pevati 17. oktobra, na svu žalost većine srpskog naroda. Jebaćemo vas cigani ružno!
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.089
Reaction score
8.451
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Kako nismo videli 4 pobede u nizu?

Pod Savom, kraj sezone 2018/19, vezane 4 pobede u ligi za redom (Mladost 2:1, Napredak 2:1, Vojvodina 1:2, Proleter 2:0), plus 2 na početku sledeće sezone (Inđija 0:1, Mačva 4:0).

To je 6 pobeda u LLSLS za redom.

Jesmo mi propali, najvise zahvaljujuci krvopijama koji nam urnisu klub a utakmice gledaju iz loze... ali zar smo toliko propali da naglasavamo kad vezemo 3-4 pobede u ligi i to igrajuci protiv ekipa koje su usle iz druge lige ili ce verovatno ispasti u drugu ligu?

Ne znam na koju foru i magiju mozemo uzeti titulu, sve i da cigani igraju regularne utakmice, kad smo do sada vec u zaostatku od 6 bodova, uz katastrofalne partije? Ako se pogledaju rezultati, mi smo, sem vojvodine, igrali sa svim ekipama koje ce ove godine ispasti ili ce se boriti grcevito za opstanak. Napredak, Pazar, Javor, Radnik, Indjija, Rad, Zlatibor, Backa... ne zna se ko je od koga gori. Tek nam ide mnogo tezi raspored, slede derbi, gostovanja Nisu, Subotici, Tsc-u, Vozdovcu i Cukaricki kuci... ocekivati sve pobede na ovim utakmicama, uzimajuci u obzir mucenje protiv fenjerasa zadnjih mesec dana, je oksimoron, i to skolski primer oksimorona. Tim pre ako se ostvare neke prodaje igraca koje se najavljuju...
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
https://s3.ezgif.com/save/ezgif-3-bf9185606e6a.gif
ezgif-3-bf9185606e6a.gif


Miljko pod ručnom!
Ako ima neki doktor da objasni ovo poskakivanje kad odustaje od trčanja.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.477
Reaction score
38.444
Popovića je velika većina ovde precrtala posle prve utakmice, očekujući valjda da bude na nivou Bufona iz najboljih dana. Tako da sve ovo što brani je čist bonus.

Svakom golmanu trebaju utakmice i kontinuitet, mladom golmanu uz to treba i strpljenje. Rekoh već ranije, mislim da je Popović u pogrešnom klubu za tako nešto.

Svakako mu želim mnogo sreće i sve najbolje, kao i svima nama. Trebaće nam.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.947
Reaction score
7.401
Локација
Banja Luka
@President
Krut je ko svalerski kurac, što bi prost narod rekao.
Inače, naglo "koči" a zbog inercije onda poskakuje jer ne može da stane. Popucaće mu lože koliko u narednih par kola.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.907
Reaction score
13.795
“Spustili ritam na minimum”???
Ne moze biti jer u tom slucaju nam backa ne bi mogla praviti onoliko problema. Stanojevic zna kako da poslozi defanzivu, i nadam se da je ovo danas bio izuzetak. Los dan, umor, kako god.
Sad trenutno, najvise brine ko ce da istrci u milanovcu sledeci vikend. Valjda nas bagra nece osakatati nekom multipl prodajom iducih pet dana. Mnogo je bitno dobiti tu utakmicu.
Ma vidno je da igramo presporo i Sava je mnogo puta kostalo to sto je usporavao igru protiv bunkera umesto da krene u opstu trku i jurnjavu sa njima pa neka bude i 4:3 ili 6:5, 7:5....svi nasi treneri imaju strah od primljenog gola - neki vise neki manje....u napad bre cega se plasimo protiv autsajdera kad igramo.....to nikad necu moci da razumem, a odavno imam veliku zelju da pitam sve nase trenere ono sto ih ni jedan novinar nikad nije pitao "zasto se vise plasite da primite gol nego sto ceznete da ga postignete?". Mogu ajde da razumem tu vrstu straha protiv dosta jacih ekipa od nas ali u ligi protiv bilo koga da igramo to ne razumem...i ovako limitirani na nekim pozicijama ipak imamo najveci kvalitet u ligi i ne znam zasto drzimo rucnu i cega se bojimo, odakle ta nesigurnost i nedostatak samopouzdanja, vere u ekipu i svoje mogucnosti..... Prvih 15-20 min treba da prsti sve da igramo sa 101% mogucnosti, da ih jedemo presingom, da posto poto uguramo 2,3 gola makar primili 1-2, da ih otvorimo, da ih na psihickom planu ometemo, a posle da ih natenane dotucemo......pa ako protiv nekog moze da se igra visoko ofanzivni fudbal sa visokim tempom i presingom to su ove bunkeraske ekipe koje dve cuke nemaju......samo im pravimo uslugu lagano i strpljivo kruzeci oko njih i kiksnucemo pre ili kasnije sa ovakvim pristupom....
Videli ste onu sansu Stojkovica - brza razmena pasova i ovi ne znaju gde se nalaze....a kad kruzimo polako deluje kao da ih ima 15, a ne 11....
 
Последња измена:

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Mi moramo da igramo na gol vise jer koliko god da usporili i umrtvili igru i zaigrali taj pobednicki seoski fudbal mi mozemo iz jedne polu-sanse gol da primimo....ne bi bio prvi put, a Popovic nas vec drugi mec u ligi za redom spasava iako smo kako kazes "smanjili rizik usporavajuci igru".....ja ne vidim da smo smanjili opasne situacije pred nasim golom sa takvom igrom cak naprotiv.

Kakav je to fudbal na gol vise, kakva je to taktika i igra? Pa zar nismo juce dali gol vise? Isto tako nece se desiti vise od 3-4 utakmice u sezoni gdje nam protivnik nece stvoriti neku opasnu situaciju. Sistemski smo smanjili rizik, mora ti biti jasno i da ne postoji ekipa koja ne prima golove iako su im odbrane skuplje od citave nase lige. Ove nezgodne situacije koje je Backa stvorila ustvari smo stvorili mi, prvu stuaciju Vitas, drugu kad je Urosevic zaspao pa dobio oprecnu loptu iza ledja, treca situacija i gol Miljkovic zaboravio gdje je a Vitas ispao kao i voza. U vezi seoskog fudbala si pogresno shvatio, ja niti volim da gledam niti podrzavam takav fudbal da dva poluvremena mogu da pogledam bez da promjenim pozu u kojoj sjedim na fotelji, koliko mi je zanimljivo. Rekoh dok se pobjedjuje moze se prezivjet i to je sve.

“Spustili ritam na minimum”???
Ne moze biti jer u tom slucaju nam backa ne bi mogla praviti onoliko problema. Stanojevic zna kako da poslozi defanzivu, i nadam se da je ovo danas bio izuzetak. Los dan, umor, kako god.
Sad trenutno, najvise brine ko ce da istrci u milanovcu sledeci vikend. Valjda nas bagra nece osakatati nekom multipl prodajom iducih pet dana. Mnogo je bitno dobiti tu utakmicu.

Igramo sporo, da ne bi gubili lopte i da nebi primali golove iz kontri. Sta tu nije jasno? Tri problema nam je Backa stvorila i kod sva tri smo im pomogli uveliko preko Vitasa, Miljkovica i Urosevica. Da je Sadik dao jos dva gola, sad bi se ovdje pricalo o tom famoznom kladionicarskom terminu "na gol vise" i kako se sve ostalo ok.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Kod bunkera mi nije jasno zašto naša krila konstantno idu unutra i prave još veću gužvu. Stani kod jebene aut linije pa čekaj loptu. Onda je i protivnik tu pa može i bek naš da protrci ka unutra. Ovako se nabiju svi unutra i ne može lopta da prodje a tek nedobog da neko proba sa distance šut, to bi bila senzacija.
 

Juzna pruga

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
403
Reaction score
2.216
Локација
Gde god on da igra
^Upravo je to cela filozofija. Sirenje i promena strane i najbitnije kretnja bez lopte. Ali mislim da ovo dovodi do zakljucka da je fizicka sprema loša. Nasi igraci moraju da budu neuhvatljivi za protivnicke narucito u kretnji bez lopte. (govorim o linglong blatu). A za to treba da su spremni da trce non stop, ili bar dok ih ne otvore. Verujem da takticka postavka nije bas toliki problem. Bar bi protiv backe ili zlatibora Stanoje trebalo da ima znanja kako da se postavi. Niko nam se nece skloniti to moramo da budemo svesni a i ne treba, bez obzira na ciganske sklanjalice. Mi moramo da krojimo svoju sudbinu a u derbiju vec standardno padaju sve iluzije o ciganskoj nadmocnosti. Vazne su ove "male" utakmice gde se vec godinama mucimo.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top