Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Filipović je naš Walker. Desni bek koji igra kao centralni odbrambeni u iznošenju lopte, ulazi u sredinu, stvara višak, zatvara stranu, pojavljuje se u napadu.
Sa njim u ekipi pri izgradnji napada Zdjelar ne mora da se spušta po loptu, Urošević može da ide da ide duboko.
Primetio sam da u našem presingu, kad protivnik kreće u napad, Natko više nije taj koji iz veze napada štopera, nego krilni napadač to radi. Čini mi se da u ovakvoj postavci igre Natho može više od 60 minuta da se koristi.
Saničanin odličan u skoku, na tim prvim visokim loptama, imam osećaj da će sa ovakvom postavkom Saničanin/Vujačić imati više slobode u tim istrčavanjima, zato što su iza Sveta i Filipović.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
365
Reaction score
978
Локација
Kraljevo
Bazdar, od kada ga ja pratim, stagnira fino vec neko vreme sto u velikoj meri moze da zahvali onome koji je onu neznalicu postavio za trenere juniora prethodne sezone. Sto se tice Petkovica on je moj miljenik :) jos od kada sam ga prvi put gledao. I dalje ozbiljno kuburi sa nedovoljnom koncentracijom sto se najvise ogleda u prvom dodiru sa loptom kao i u predaji lopte.
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.500
Reaction score
5.979
Локација
beograd
Bravo Partizane.
Otvorena sezona na identičan način kao i prosl. Ako je to znak da ćemo se boriti do kraja, onda imamo mnogo razloga da budemo zadovoljni.
Stolica za razliku od Stanojevica ne učestvuje u igri samo savetodavno, vec se ne libi da menja pozicije igračima, da promeša karte u toku utakmice i da napadne protivnika na više načina.
Danas pored malog Petkovica i Bazdara, posebno bih izdvojio i Andradea koji je pokazao kakvo će pojačanje biti. Dva igrača koja su danas na mene ostavila izuzetan utisak, imaju najviše veze sa pozicijom i zadacima koje su dobili od Stolice. Reč je o Urosevic i Filipovicu. Izuzetno mi se dopadaju napadi gde njih dvojica igraju na poziciji krilnih napadača i to nam daje uvek opciju više u napadu.
Da ne bude sve savršeno, smatram da moramo dosta da radimo na iznošenju lopte jer ovaj pritisak koji prizivamo može mnogo da nas košta protiv boljih timova od ovog mučnog Javora. Lično ne razumem zbog cega to radimo, ali dobro, ako daje rezultate, nemam problem sa tim.
Da ne zaboravim da pomenem Natka. Alal ti vera majstore. Kakva kretnja, kakva dodavanja.. Poezija
I za kraj, jako je bitno da se Rikardo upisao u listu strelaca. Delovao mi je demoralisano nakon poništenog pogotka, tako da je ovo jako bitno za njegovo samopouzdanje. Ako hoćemo titulu, treba nam Rikardo od prošle godine.
 

Prljavi

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
128
Reaction score
432
Локација
Brdo brate
Stolica za sada ima moju naklonost. Korektna igra, vidi se neki plan i rukopis. Saničanin mora da napreduje ako želi da ostane. Sveti su potrebne tekme. Filipoviću gde si bio do sada? Klinci uvek krenu extra pa ih noćni život ubije. Neću da ih ureknem. Andrade daje pokretljivost koja je nedostajala. Menig je malo nedorečen. Natko je klasa. Riki ore kao Mitar. Čaki i Zdjelar su primer kako se igra za klub. I na kraju, znači mnogo golman koji ne izgleda uplašeno. Biće ovo dobro.
 

Cuba_Libre

Početnik
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
93
Reaction score
197
Stolica za sada ima moju naklonost. Korektna igra, vidi se neki plan i rukopis. Saničanin mora da napreduje ako želi da ostane. Sveti su potrebne tekme. Filipoviću gde si bio do sada? Klinci uvek krenu extra pa ih noćni život ubije. Neću da ih ureknem. Andrade daje pokretljivost koja je nedostajala. Menig je malo nedorečen. Natko je klasa. Riki ore kao Mitar. Čaki i Zdjelar su primer kako se igra za klub. I na kraju, znači mnogo golman koji ne izgleda uplašeno. Biće ovo dobro.
ma brate mogu da pricaju ljudi sta zele,Stevanovic je Buffon licno za malog Popa...msm Pop je go k* nesiguran,usran uvek ko grlica,tacno je neciji igrac i guraju ga,nema druge...fali jos jedan golman za rotaciju,ovaj rezervni nije ni za Teleoptik
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.555
Reaction score
2.606
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Cestitke momcima i Iliji na pobedi.

Korektna igra na samom startu, nadam se da ce ici samo na bolje. Neko ce reci pa dali smo 4 gola sta ocekuje ovaj, da jesmo ali protivniku koji svojim kvalitetom ne moze da nam parira, za ozbiljnije utakmice treba da bude i ozbiljnija igra.

Klincima svaka cast odigrali su odlicno, neka samo tako nastave.
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
ma brate mogu da pricaju ljudi sta zele,Stevanovic je Buffon licno za malog Popa...msm Pop je go k* nesiguran,usran uvek ko grlica,tacno je neciji igrac i guraju ga,nema druge...fali jos jedan golman za rotaciju,ovaj rezervni nije ni za Teleoptik
Stevanović je daleko od kvaliteta kakav treba Partizanu, a za Popovića mislim da bi najbolje bilo da odradi pozajmicu u nekoj ekipi sa slabom odbranom, pa da se tu prelomi.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Dobar početak, ali odbrana, naročito stoperi moraju da se uigraju sto pre, bas je bilo klimavo danas. Raduju klinci, Natko koji izgleda u top formi i Andrade koji je pokazao da je pojacanje
 

rajko123

Početnik
Учлањен(а)
31.01.2014
Порука
39
Reaction score
45
Igra raznovrsnija nego kod Stanoja. Odbrana malo konfuzna na pocetku, posle se videlo da umeju i da se nose sa presingom lako, to valjda zavisi od kretanja fudbalera pozadi i na sredini, a ono nije izgledalo lose... Filipovic kvalitetan, to psihicki pozitivno utice na celu odbranu u odnosu na proslu sezonu... Na sredini Andrade takodje bar stepenicu iznad prethodnika. Razume fudbal, ume da odigra na prvu, a i moze da odigra ono sto zamisli za razliku od onog od prosle sezone. Takodje je bitno za oba fudbalera koja sam pomenuo da su oni prvenstveno bez lopte, a onda i sa loptom bolji od stvojih prethodnika. Natho pokazao da moze i deset minuta duze nego prosle sezone, ako treba. Sto se tice Petkovica ja prvo sto ocekujem od svih mladih fudbalera to je kretanje kao u preijer ligi, dakle pluca. On mi je ok sto se toga tice, eksplozivan je, ali necu nista dalje od toga, jer imali smo primere cesto da klinci daju gol na prvoj utakmici, a potom nista. Tako da sacekacemo jos...Sto se tice Brezancica on mi nema to kretanje po terenu koje ocekujem od klinca koji ulazi na nekoliko desetina minuta. Kod njihove kontre na sredini terena on uopste ne juri igraca kome je najblizi, ne svidja mi se to. Vec ga cini mi se Zdjelar prestize u vracanju nazad i stize tog protivnickog fudbalera, dok Brezancic kaska...Na ovoj utakmici je bilo prilicno prostora na sredini, videcemo kako ce biti kada ga ne bude uopste, takodje tek treba da vidimo kako odbrana funcionise, a i tek treba da vidimo kako sve ovo izgleda na normalnoj podlozi...Jos par sitnih utisaka su da iz var sobe nista ne javljaju kod prvog ociglednog penala nad Rikardom, da komentator kaze da je Mening napravio ocigledan faul onda kada je napravljen faul nad njim, kao i Stevanovic koji ne moze da dodje do vazduha tri minuta nakon trka od dvadeset i pet metara....
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
773
Reaction score
1.900
Čestitka ekipi i Stolici na pobedi kao i prvencima u Svetom dresu Petkoviću i Baždaru.

Izgleda da od prvog kola krenula ciganska kuhinja. Prvom po medijima potenciranje dali Javor može prvi put da pobedi Partizan a onda i slanje ovih ciganskih specijalaca da sude i na terenu i u var sobi. Srećom pa se dobro završilo.
Nažalost nemamo nikog u klubu ko će reagovati na sudidke kradje i sada i u buduće.
 

MiltonPalasio4

Početnik
Учлањен(а)
06.07.2022
Порука
7
Reaction score
27
Локација
Ulaz L
Играјмо најлепшу игру! Коначно прави Партизан,одмор за очи.Наравно,тек је почетак,радује што све ово може само да иде на боље,још кад би наша "драга" управа смела да доведе још пар играча.Молба Филиповићу да промени број на дресу,некако је стресно,док не дође до лопте. Мељи Партизане!
 

jucaantonello31

Početnik
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
48
Reaction score
157
Локација
Užice
Dobar pocetak. Lep dan danas u Ivanjici, raduje igra klinaca, Andrade mi izgleda bas ubica. Generalno pohvale za sve igrace i trenera. Verujem da kad se uigramo bice to jos bolje. Napred Partizan, uprava napolje!!!
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
405
Reaction score
2.765
Локација
Novi Beograd
Stil igre koji forsira Stolica je najkompleksniji danas u svetu fudbala. To je stil Pepa Gvardiole. Veliki problem ovog stila je sto svaka greska pa i mana fudbalera vrlo lako dolazi do izrazaja i protivnik vrlo lako moze da je realizuje. Pored toga za takav stil igre je neopodan vrhunska travnata podloga.

Nama u ligi ce infrastruktura praviti ogroman problem, sto smo i danas videli. Da izuzmemo takticko tehnicke stvari, mi smo na pripremama vezbali da iznosimo loptu sa golmanom kroz pas i da pravimo visak. To danas, a i na vecini gostovanja nece biti uvek moguce zbog terena. Tbog toga kazem da ovo u prvom poluvremenu nije nuzno losa odbrana, jesmo bili mlaki u odbrani, pasivni, ali greske u predaji i improvizacija neka da iznesemo loptu kroz pas pa onda duga lopta, ili izbijamo zbog uslova terena nas je dovodila u te situacije.

@dusan.petrovic
Poenta ovakvog stila fudbala je da kontrolises stvari na terenu i da sto vise zavise od tvojih igraca, pa cak iako ne mozes da uspostavis dominaciju na terenu. Ovakva postavka u build-up zahteva da igraci stoje vrlo siroko a plus i po dubini visoko, razlog je da bi se stvorio visak kroz pas igru. Ukoliko stvoris visak i prebacis loptu po dubini dobijas tranziciju (polukontru) protiv ekipa koje bi inace igrale bunker. Mana je kao sto sam napisao iznad da protivnik stoji dosta usko na terenu, sto znaci da svaka izgubljena u ovoj zoni moze biti kobna po gol. To nam je danas stvaralo dosta problema. Nismo pravili greske u zadnjoj liniji kao na pripremama ali u sledecoj zoni jesmo. Posto nasi igraci stoje visoko po dubini i siroko to je dovelo da protivnik kontrolise svaku niciju loptu i lako nam se priblizi golu. Pored toga stvarno smo bili mekani nakon izgubljene lopte i pasivni.

@Dusan
Super post. :ziveli
Samo jedna stvar, "la pausa" je stil igre pojedinaca kada imaju otvorenog igraca na boku recimo i oni ne odigraju odmah pas nego naprave korak dva, navuku protivnika i posalju vertikalan pas koji otvara odbranu. To su doktorirale stare desetke, posle Ronaldinjo, Pirlo, Iniesta, Cavi... Danas je toga sve manje a Modric uz Kevina De Brujnea to radi najbolje na svetu. Ima otvoren pas na stranu (krilo), ocarini loptu jos korak dva navuce igraca i kada svi ocekuju pas na stranu (krilo), on je da vertikalno ka golu.
Ovo sto mi igramo je build-up sa golmanom gde se insistira da se kroz pas iznese lopta. Tiki-taka poznata u narodu :D

Ja sam prizeljkivao Stolicu kad je Marko otisao iz Partizana i to sam i ovde pisao. U medjuvremenu se uopste nije razvio, cak je imao dosta neuspelih pokusaja. Tako da polako sa procenama. Stil igre, razvoj mladjih igraca, sistem, predanost radu nikad nije bilo upitno. Glavni trener ipak treba da ima jos dosta skilova pored toga, na planu taktike, motivacije, autoriteta i mnogo toga. Videcemo kakvu ce pricu ovde napraviti, ja mu zelim sve najbolje. On je bio pomocnik Kizi Milinkovicu kod nas, jos tad se pricalo da je vodio glavnu rec na treninzima, imao velike ideje, bukvalno nosio tim. Ali jedno je biti pomocnik a drugo glavni trener. Za pocetak da ga ove hulje ispostuju i dovedu jos nekog igraca i poguraju sa jos nekim dobrim individualcem.

Andrade je zver od igraca. Po meni bez razmisljana igrac utakmice. Prekucao je momak i u odbrani i u napadu, sve ono sto predstavlja Box-to-Box po definiciji je danas on radio. Pretrcao najvise do izlaska iz igre, stalno pokretan, blizu igraca, vrhunska anticipacija zbobg cega je imao gomilu presecenih i oduzetih lopti i uz to vrlo aktivan u napadu.
Kod prvog gola Petkovica, Andrade kao od sale preseca loptu na sredini prosledjuje do Natha... dalje znate. Dupli pas sa Filipovicem strasna stvar... Stvari koje radi nisu toliko uocljive ali pravi nenormalnu razliku na terenu. Cim sam video da je bio u timu godine LK i bio igrac sa najvize oduzetih lopti, a nije defanzivan igrac, odmah mi je bila lampica da ima potencijala da bude bomba. Nemamo naprednu statistiku, ali siguran sam da je danas imao najvise oduzetih lopti uz najvise pretrcanih kilometara. Urosevic standardno odlican

Koliko znace fizikalije u danasnjem fudbalu je i primer Andradea, ja sam siguran da je Daca Pantic u najboljem izdanju imao bolju bazicnu tehniku od Andradea ali nikad nije mogao da je primeni, kada se na to doda da nije krvnicki trenirao dobijemo prosecnog srpskog igraca.
Zbog ovih stvari me je Stanojevic izludjivao, na kraju sam bukvalno dosao u situaciju da ga ne podnosim. Nakrcao tim igracima koji nisu u stanju da igraju ozbiljan fudbal zbog brzine i fizikalija, na stranu da pricamo o individualnom kvalitetu. Tragedija... a jos forsira pricu kako gaji nemacki stil fudbala za sta je osnova brzina trcanja.

Filipovic osvezenje.
Menig mi je mrsav. Jedino sto ima fizikalije za kvalitetan fudbal ali mu bas fali individualnog kvaliteta. Nadam se da ce Dijabate da napravi ozbiljnu razliku.

Tako da polako sa procenama. Korak po korak.
:partizan-fan::napred-partizan:
 

Petar Popovic

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
167
Reaction score
39
Локација
Gde on igra tu smo i mi...
Dobar početak, sasvim dobar.

Andrade nije dao gol niti imao asistenciju danas, ali pogledajte koliko bitne uloge je imao kod prva tri gola! Naravno, i kod onog poništenog. Opasan igrač, znao sam da je dobar ali i bolji nego šro sam očekivao. Defanzivno takođe dosta dobar, agresivan, čvrst.

Sveti trabaju utakmice, biće to dobro.

Fale nam ograči na sredini terena, mnogo utakmica ima, samo na Fejsu još može ozbiljno da se računa, a ja ne vdim ko su prave zamene za Natha i Patrika, pogotovo ne sa ovim ulogama, možda Pantić, jednom... Terzić mora na krilo, ne odgovara mu ovo.

Naravno, pod hitno napadač koji će menjati Rikarda, tu baš nikog nimamo.

Sezonska u džepu, biće prijatno ove godine u hramu fudbala!
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.289
Reaction score
7.199
Sto rece @Oplenac uvijek je lijep dan kad Partizan pobjedi. Meni je ovo bilo korektno, prvo poluvrijeme slabije, ali u drugom smo ih samljeli. Dosta kvalitetnih upisa i analiza, pa ja ne bih nas tu nista dodavao (a i ne znam). Drago mi je da pored @Direktor_Grobar imamo i @TaraNdrel sa super analizama. Nadam se dobroj sezoni! Ajmo Crno-Beli!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top