Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Dr.Hofmann

Stara garda
Учлањен(а)
05.03.2023
Порука
351
Reaction score
2.519
Локација
Vukovar
Kada se igra loše treba reći igra se loše ne vidim problem da se to napiše na forumu ili bilo gde.

Meni nije jasno da Obradović ne uspeva da natera naše igrače da se bore i da igraju kvalitetnu defanzivu.
Ja sam sinoć odgledao prvo poluvreme i prebacio kanal, nisam hteo više da gledam pošto stvarno nemam živaca da gledam onu zajebanciju u odbrani.

Naši igrači stoje daleko od protivničkih igrača, odbrambene kretnje su im mekane, spore, beže od kontakta, , ne grade poziciju za skok, sve je ovo pokazatelj da nema dovoljno motivacije za borbu.
Na gostovanju gde imaš 2500 svojih navijača iza sebe ti igraš odbranu ko preko one stvari, trčkaraš po terenu.
Ovima glavni skakači povređeni i oped nas nadskoče, naravno kad niko dupe ne pomera.

Ova ekipa će sigurno napredovati, da li će to biti dovoljno za plej of, nemam pojma videćemo, kako bude biće.

Nije mi jasno da Obradović sa tolikim iskustvom i imenom , nije u stanju da disciplinuje naše košarkaše, jer ovde je mnogo do discipline, manite se priče o atleticizmu i fizikalijama, uz malo truda i napora naša odbrana bi izgledala dosta bolje.
 
Учлањен(а)
22.02.2023
Порука
278
Reaction score
2.565
Локација
Subotica
Naneli i skok, mislim da su se na njega odnosile neke kritike o indolentnosti i iako je on brat lajsna defanzivno ucestvuje slabo a na skoku nikako, sinoc je to bilo drugačije.
Meni je to mozda i najveci nas problem ove sezone kako nema Pape, Naneli koji uslovno i nije toliko undersize bek/krilo i koji vrlo cesto ume da ostane u mm sa visokim najcesce krilnim centrom ima veliki problem sa defanzivnim skokom, ali upravo je on sinoc dozvolio 6-8 lakih poena posle ofanzivnog skoka na njemu, sto Bukera, Gilespija, Ibake. Pored svega toga imao je 8 skokova, jedan od pokazatelja kako statistika nije najsrecniji pokazatelj stvari na terenu.
Sto se Kabokla tice, slazem se ne treba praviti preveliku euforiju i jos veca ocekivanja koja su od samog dolaska vec na visokom nivou, ali definitvno je pokazao bar na mahove ono sto nam nedostaje ove sezone, odbrana post igre i pravljenje cvrstih blokova u napadu. Skok mora doci timski svakako.
Ovom timu fali samo jedna neizvesna pobeda na strani da prelomi samopouzdanje, sto se vidi u sutu za 3 kod mnogih
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
@Ilyasova
Nadovezacu se na tvoj post. Mislim da si u pravu i u poslednjem pasusu bih dodao i PJa. Odmah nakon povrede Pantera sam rekao da on mora preuzeti vecu ulogu i biti znacajniji faktor (samim tim bi u konrektno tvom primeru Naneli imao vise prostora).
On na momente nesto pokazuje, ali nazalost to jos uvek nije uradio.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.395
Reaction score
37.926
Dajte Jareta da šutira preko metle. Kod njegovog šuta nema nikakvog luka, zato ništa i ne pogodi, ni slobodna bacanja.
Od Jareta gori procenat sa bacanja ima samo Ponitka... nije šutnuo ni jedno. :D
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.623
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Iskren da budem nisam video neka pljuvanja da se sad kopaju rovovi, normalno je da ljudi budu nezadovoljni pre svega odbranom i da je trenutna igra ispod nivoa koji ocekujemo nije pljuvanje to reć.
Dali jos neko ima utisak da mi napadacki previse trosimo produktivnost Nanelija, jer on mora sve vise da kreira u otsustvo Pantera?

Nanelijev sut za 3 je njegov zastitni znak, ali to smo izgubili u poslednjih par utakmica, tu pre svega mislim na Evroligu, jer on vise ucestvuje kao kreator, a ne suter .

Poslednje 4 utakmicu u Evroligu je uzeo samo 11 suteva za 3, a pogodio 5, maltene 45%.

Naneli je snajperista i trebamo ga tako koristiti.

Kanal Alekse, povreda Pantera, limitiranost Jareta je dovelo do ovoga, nadam se da ce povratkom kapitena sve doci na svoje.
Naneli je jeziv u kreaciji, ali opet trenutno to nije njegova krivica.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Dajte Jareta da šutira preko metle. Kod njegovog šuta nema nikakvog luka, zato ništa i ne pogodi, ni slobodna bacanja.
Jare ima problem sa lošom selekcijom šuta i imao sam utisak da je u par navrata "uvaljivao" loptu. Šta hoću da kažem? Napad nije tekao u pravcu "prirodnog" protoka lopte u napadu sa ciljem da se napravi "višak" tj. slobodan igrač, već se stekao utisak da lopta ide iz ruke u ruku kao "vruć krompir" u fazonu, "nemoj mene, ajde ti...".

Ali je meni u celoj priči daleko veći problem u odbrani gde ima puno ispadanja, ili se igra daleko od napadača, ili se igra mekanao, ili se kasni na šut itd... A onda čak i kada smo stiskali u odbrani, nije se išlo ka brzoj tranziciji /verovatno u strahu od greške koja prouzrokuje veći broj izgubljenih lopti/, već se igrao pozicioni napad u kome se komplikuje do besvesti plus što šut bude loš i zbog velike potrošnje u odbrani u tim trenucima.

Nisam košarkaški trener ali kada imaš veliku potrošnju u odbrani onda je logičnije povući kontru i skratiti trajanje napada, umesto da ga produžavaš do krajnjih granica bez prirodnog protoka lopte što podrazumeva još više trošenja snage a time dolazi do već pomenutog "uvaljivanja". To su ipak retki trenutci kad stisnemo odbranu.

Mislim da mi igramo dug napad sa ciljem da se smanji broj izgubljenih lopti, odnosno smanji broj poseda protivnika u toku tekme /jer smo u odbrani loši/. Dakle, smanjiti broj protivničkih napada, otezanjem i usporavanjem igre i time "sakriti" deo problema u odbrani. Kada kretanje lopte u napadu bude pravilo višak i otvoren šut, napad će biti ubitačan, pa će se broj primljenih koševa još dodatno "amortizovati".

Tako ja to vidim, možda i grešim...
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.402
Reaction score
3.272
Локација
Tamo gde su Grobari
dosta misljenja i svako ima pravo na svoje..svaka kritika i misljenje je donekle ispravno.
moje misljenje je da nismo vise ekipa u vreme duleta sa klincima i 1,2 stranca pa da nam treba da cekamo da se upali masina...sada imamo gotov proizvod,iskusne igrace i najboljeg trenera na svetu.
Moje misljenje je da od pocetka sezone moramo da gazimo,a ne da cekamo polovinu.
neko napisa po meni besmislicu u fazonu pa tek pocela sezona sta ocekujete...sezone pocela odavno a mi iste boljke pokazujemo....
nismo mi postali razmazeni da ocekujemo pobede na strani,ali moramo da pobedjujemo timove od kojih smo bolji ili sa kojima smo izjednaceni po kvalitetu...samim tim su porazi protiv barse,reala,olimpijakosa manje bolni jer su oni favoriti protiv nas.
Nažalost.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.339
Reaction score
11.049
Локација
underground
Naravno da sam miran dok god je za kormilom Obradovic. Pomogla bi doduse i a licenca i posebno odlazak glavnog bolesnika. Licno volio bi da vidim kako izglecda petorka Ponitka , Panter, Dozier, Ledej , Kaboklo. Sa bek ap opcijama Avramovic, Naneli , Trifunovic , Smailagic , Kaminski. .
Ne bi nikom bio u kozi u maju ako svi budu spremni za borbu. Uzivajmo u procesu.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
Evo da pomognem.. Npr Avramovic nije dao sve od sebe jer skuplja i pomaze na nebitnom mestu ostavljajuci Edvardsa na otvorenoj trojci. Npr Jaramaz jer stoji i ceka da mu cuvar ustane sa zemlje umesto da prozvizdi pored njega ili uputi šut, Ledej jer baca trojku u šestoj sekundi napada u momentu kad nikog živog nema pod košem...itd itd

Dati SVE od sebe znaci i razmisljati a ne samo trčati tamo amo i igrati kako se odbije.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
485
Reaction score
2.670
Kad vec nema dezurnog statisticara, nekoliko zanimljivih timskih statistickih podataka...

- 12ti smo u dosadasnjoj sezoni u procentu suta za 3, i 16ti u broju pogodjenih trojki. Prosle sezone smo bili drugi u procentu suta za 3.
- Ubjedljivo smo POSLJEDNJI po broju skokova po utakmici. Takodje smo ubjedljivo posljednji sto se tice broju ofanzivnih skokova po utakmici, s tim sto nam je broj ofanzivnih skokova u posljednje dvije utakmice bio bitno ispod ionako slabog prosjeka. Prosle godine smo takodje bili posljednji po broju skokova po utakmici, i 14ti po broju ofanzivnih skokova po utakmici.
- Od prvih 8 ekipa po broju ofanzivnih skokova po utakmici, 7 su one koje su igrale protiv nas u prvih 8 kola. Dakle, nabijaju statistiku na nama.

Dakle, samo po ovome gledano, skok nam je manje-vise isto los kao i prosle godine (samo malo gori), ali sut za 3 je bitno gori. Pogadjamo u prosjeku skoro dvije trojke manje po utakmici nego prosle godine. S obzirom da je ovaj tim mozda jos vise bazdaren za sutiranje trojki nego proslosezonski, i da bukvalno svih 12 igraca koje najcesce imamo u rotaciji predstavljaju prijetnju za 3, ovo je prilican problem zasada. A s obzirom da imamo Trifu i Tristana koji pogadjaju u vrlo solidnom procentu, a prosle godine ih skoro nije ni bilo, ispada da su svi ostali u vrlo losoj formi sto se toga tice.

Sto se tice pozitivnih statistika:
- Treci smo po PER rejtingu po utakmici. Prosle sezone smo bili 5ti
- Imamo vise asistencija nego prosle. Trenutno smo 10ti, prosle godine smo bili 16ti. Zanimljivo, s obzirom da nemamo klasicnog plejmejkera i da izgleda da se vrlo mucimo sa organizacijom napada.
- Prvi smo u procentu suta za 2. Prosle godine smo bili 6ti
- Prvi smo po broju blokada po utakmici. Prosle godine smo bili 6ti

Sveskupa... Ako malo popravimo sut za 3 i malo popravimo skok, bicemo strah i trepet i jos bolji nego prosle sezone :D
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.945
Reaction score
21.788
Evo da pomognem.. Npr Avramovic nije dao sve od sebe jer skuplja i pomaze na nebitnom mestu ostavljajuci Edvardsa na otvorenoj trojci. Npr Jaramaz jer stoji i ceka da mu cuvar ustane sa zemlje umesto da prozvizdi pored njega ili uputi šut, Ledej jer baca trojku u šestoj sekundi napada u momentu kad nikog živog nema pod košem...itd itd

Dati SVE od sebe znaci i razmisljati a ne samo trčati tamo amo i igrati kako se odbije.
Znači ni ti nisi odgovorio.
Apsolutno niko ne trči amo tamo i ne igra kako se odbije nego je ono što Željko traži malo više zajebano i normalno je da svi greše u jebenom novembru. Zato kada se to uigra dođeš u situaciju da možeš da igraš sa 3 put skupljima na jednu loptu.
I tvrdim da je svakom igraču više stalo da odigra kako treba nego navijaču.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
Evo si nam otkrio ameriku ...

Ne podrazumevamo isto kad kazemi "sve od sebe" . Za tebe to znači da je nekom stalo najviše na svetu, za mene nešto drugo... U ovom momentu je vecina igraca ispod svog nivoa. I ništa to nije tragično. Ne moraš braniti kkp od mene.
 
Top