Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.379
Reaction score
4.004
Локација
NBG
Opsirnije

Smiljanić: Živim za novi ugovor sa Partizanom!

Tri šampionske titule, trofej u Kupu, takmičenje u Ligi šampiona i Ligi Evrope, petogodišnji staž u prvom timu Partizana, internacionalno iskustvo u Espanjolu, potom i u reprezentaciji, a onda - potpuna krajnost. Bez licence za Evropu i domaće prvenstvo, bez mesta u protokolu i prilike da se igračkim umećem potiru greške iz prošlosti... Ne beži Milan Lola Smiljanić od činjenice da je grešaka bilo, zato se minulih nekoliko meseci nije ni oglašavao u javnosti, smatrajući da igrač treba da priča na terenu, kada snosi odgovornost za rezultate, a ne kada nije u planovima i kada se svaka reč izvlači iz konteksta ne bi li se "iščačkala" afera.


Ćutao je Smiljanić i radio, vremenom počeo da menja sebe i svoj status, da bi naposletku ponovo došao na vrata prvog tima, rešen da se izbori za novi ugovor sa crno-belima, što mu je, kako sam reče, najveća želja!. Rešio je i da konačno otvori dušu u razgovoru za "Sport"...

- Nisam se oglašavao u javnosti, jer za to naprosto nije bilo razloga. Fudbaler treba da priča na terenu, da obrazlaže pobede, poraze i sve u vezi sa igrom, ali kada učestvuje u svemu tome, a ne kada niste deo priče. Naravno, kako to kod nas već biva, podigne se velika prašina bez rezona i ogrezne u gluposti koje smenjuju jedna drugu. Ipak, dobro, sve je to sada iza mene i gledam na sve što mi se dogodilo kao na iskustvo više u karijeri, životu. Naš narod kaže: "Ko nije skočio u vodu, nije naučio ni da pliva".

Bez obzira što u jednom trenutku nije bio ni licenciran za takmičenja Partizana u Evropi i domaćem prvenstvu, Smiljanić, kako sam kaže, nikome nije pravio probleme zbog toga.

- Takva reakcija bi značila da sam se predao, da ne verujem u sebe. Odrastao sam u Partizanu i od malih nogu sam naučen da se borim na svakoj utakmici, treningu, u svakom danu kada dođem u sportski centar. Daleko od toga da mi je bilo svejedno, svašta mi je prolazilo kroz glavu, ali sam ćutao i radio. Tražio sam razloge, pre svega u sebi, i nisam nikome pravio probleme, ni treneru, niti saigračima i nisam bio ljut ni na koga! Bili smo minulih meseci u specifičnom trenutku, kvalifikacije su počele, prvenstvo takođe i da sam odreagovao neprimereno ispalo bi da sam na jednoj strani ja, a na drugoj ekipa, koja se bori na dva fronta. To sebi nikada ne bih dozvolio!

Trener Vladimir Vermezović je nekoliko puta rekao da ste sve vreme razgovarali, imali dogovor. Kakav je tokom minulih tri meseca bio vaš odnos sa Vermezovićem i kakav je on danas?

- Istina je, pričali smo, imali dogovor koga smo se pridržavali do kraja. Što se našeg odnosa tiče, isti je bio i kada sam bio "na ledu", a i sada. Postoji obostrano poštovanje, koje ne može da se naruši, igrao ja ili ne igrao. Upućeniji navijači sigurno znaju da sam kod Vladimira Vermezovića debitovao u prvom timu, pre sedam godina i to na meču protiv Hajduka sa Liona, koji smo dobili 7:0 i proslavili titulu. Znam kako radi, poznaje i on mene kao fudbalera i naš odnos će uvek biti fenomenalan.

Zamerate li nešto sebi, nešto što vas je možda dovelo u situaciju da u jednom momentu ne budete deo tima?

- Čovek valjda prirodno uvek prvo traži razloge u sebi. Daleko od toga da sam bezgrešan, ali sve je to sada iza mene. Potpuno sam se usredsredio na karijeru i cilj da se vratim u prvi tim Partizana. Verujem u sebe i ubeđen sam da mi nije mesto na klupi, već u prvoj postavi. Prošao sam kompletne pripreme, potpuno sam spreman i nadam se da ću dobiti priliku da to i pokažem.

Dok većina srpskih igrača teži transferu u inostranstvo, Smiljanić želi da - ostane u Partizanu!

- Bio sam u inostranstvu, ali nigde nije lepo kao u Partizanu i kod kuće. Puno mi je srce kada krenem ujutru na trening, kada obučem crno-beli dres, čujem naše navijače. Zato mi je velika želja da produžim ugovor sa klubom i učestvujem u narednim uspesima. Uz trofeje ove sezone, ugovor sam sebi postavio kao prioritet i nadam se da će i iz kluba doći pozitivna reakcija - zaključuje Milan Smiljanić.

ŠTETAODTABLOIDA
Mnogo štete u minulom periodu su Milanu Smiljaniću naneli i srpski tabloidi. Fotografije iz privatnog života, priče, sve je to prilično uticalo na status fudbalera tokom minula tri meseca...
- Ljudi koji nikada nisu upali u to vrzino kolo verovatno svašta pomisle. A, oni koji me poznaju i provode vreme sa mnom znaju istinu. U poslednja tri meseca sam izašao jednom i to sa dozvolom trenera, kada sam diplomirao na fakultetu. Svašta sam prošao u životu i donekle sam oguglao na sve te nebuloze koje se pojavljuju po tabloidima. Ali, ne može da vam bude svejedno kada vam se fotografija od ko zna kada pojavi u javnosti i piše da ste noć pre toga bili tu i tu, a prespavao sam na sportskom centru, jer je ujutru trening. I, to gledam kao deo prošlosti, neka piše ko šta želi, trener zna šta može da očekuje od mene, zna i da može da računa na mene, ostalo me ne interesuje - kaže Smiljanić.

NECA ME NIJE ZABORAVIO
Tokom prvog kvalifikacionog meča za Ligu šampiona Nemanja Tomić je posle postizanja gola podigao dres pokazujući poruku: "I u dobru i u zlu, tvoj brat je uvek tu", upućenu baš Milanu Smiljaniću, koji nije bio među putnicima na Maltu.
- Bio je to gest prijatelja. Neca Tomić je upravo to - prijatelj. Znao je koliko mi je bilo teško u tom momentu i nije me zaboravio. Nisu ni ostali saigrači, svi su me podržavali, što me je dodatno motivisalo da pojačam rad i pokušam ponovo da se dokažem i nametnem. Kockice se polako slažu, verujem da je ovo tek početak - jasan je Milan Smiljanić.

novosti.rs
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.072
Reaction score
26.362
Локација
ante portas
Meni je Lola gotivan u svakom smislu jer je prava grobarcina .
Voleo bih da gledam njega i Kamaru u paru na poziciji zadnjeg veznog jer bi bili sjajan tandem osecam to .
Iskljucivo od Lole , njegovog ponasanja i njegovog odnosa prema profesionalnim obavezama zavisi da li ce on biti onaj pravi Lola .
Steta da zbog nekih sporednih stvari upropasti fudbalsku karijeru . Nadam se da se opametio .
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.210
Reaction score
18.790
Локација
U Kinšasi
Kod nas sve neki koji su bili glupi pa se opametili. Blago nama sa njima.
 

Zagor

Guest
Сплав много дугује Партизану. Крајње му је време да почне да враћа...
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Da, sigurno se on opametio...cujem juce u Sabcu ponovo sav sabanluk isplivao.
da ima pameti oslobodili bi se njega i dali ga bilo kome, ako ga neko uopste i hoce, a njegovu jednu od najvecih plata u fk dali VK da plati Udovicica najboljeg vaterpolistu sveta i jos da isplate neke dugove i da im ostane pride...to je postenije i casnije nego da bacas pare na jednog bezobraznika, prepotentnog ^$#^%^, prosecnog fudbalera koji je sa svojim mentalitetom i ponasanjem sebe doveo skoro do amaterizma a mogao je biti dobar igrac.
Sto dalje od kluba.
 

markmilos

Početnik
Учлањен(а)
27.12.2007
Порука
160
Reaction score
2
Jel sam ja nesto propustio ili Gazda jos nije otkrio zasto je "jutro lepo"? :)
 

Zagor

Guest
Јеси ли ти свестан какво је иначе време у канади?!

Грталица се глави од септембра до маја, ако икада гране сунце зором Газда повилени као као панк музичари из средине 70их... Дакле, "лепо јутро" је лепо јутро, без скривених значења...
 

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
Dobio je gazda update informaciju pa vise jutro nije tako lepo :wink:
 

morrel

Партизановац
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
4.391
Reaction score
811
Локација
Winterfell
Nema lepog jutra dok Mutavom ne smrkne.
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Ljudi od odlaska mute nema nista. Gljivica je prvi covjek kluba a mutavi njegov kondom. Valjda bi do sada trebalo biti jasno.
 

Domingez

Banned
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
35
Reaction score
0
Možda je pod time "lepo jutro" mislio za ono što sam ja napisao na temi Marketing.
 

El Fenomeno

Početnik
Учлањен(а)
06.09.2012
Порука
124
Reaction score
2
Локација
Provincijski Urugvaj
Kao novi clan mogao si da procitas pravila, ili makar forum da pratis pa da vidis da ovakav tip poruka nema na forumu.

Dakle
zabranjeno je sledece
- Poruke bez smisla koje neće sadržati nikakav konkretan sadržaj, tipa: slažem se, i ja, da, ne i sl. Bilo da se sa nečim slažete ili ne, ako iznosite mišljenje, to mišljenje i obrazložite ili bar jasno stavite do znanja da se slažete sa nečijim obrazloženjem.


WebCrew edit
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
Ne znam zasto toliko zelite da vidite Loli ledja ,kada god igra on da 100 % sebe ,nikada nije izasao na teren da zabusava ,setka itd. uvek je bio fajter i borac meni je to dovoljno ,sta radi van terena boze moj njegova privatna stvar. U Engleskoj se igraci lese od alkohola po pabovima ,prave privatne zurke siluju maloletnice(Mancester) pa su opet najbolji ,nema to toliko veze sa igrom ,ako je neko koncentrisan na terenu i pun energije ne moze ni nocni zivot da ga umrtvi ,imate ljude koji ne izlaze iz kuce vode miran zivot ,a mlitavi su do zla boga to je jednostavno ljudska priroda koju ne treba dirati . Smiljanic voli zivot provod ,sve dok maksimalno izvrsava obaveze na terenu ne treba ga vredjati .
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Ja u poslednje vreme ne vidim taj njegov fajterski doprinos...jeste samo kod SS kad je trebalo da se zatvori sredina on to odradjivao jer ga je ovaj naspanovao da u tandemu sa jos nekim to odradi....ma najmanji problem su zurke, sponzoruse i alkohol, problem je njegov seljacki mentalitet i ta prepotencija i sabanluk a to ne zelim da gledam u timu, pogotovo kad sa Babovicem i Necom napravi klan i uticu na ostatak ekipe.
Od nekog ko je Grobar i fajter ocekujem da na derbiju kad je u prilici sam na 16m a nikog oko njega da sutne na gol a ne da se usere i doda igracu u gorem polozaju...njega samo prati mit od ranije kad je kao mladji zakljucavao ovo sve


ja se ekstermno lozim na engleski fudbal, zalim sto vise toliko nema onaj stari duh i psiho igraca kakvi su Gaza, Vini, alkosa kao Merson i sl ali to od tamo nema veze sa ovim nasim ovde.

na kraju krajeva, sve bi im i oprostio da je njihov uticaj na klub kao sto ga ima Sale Ilic (verovatno nista manje ne zaostaje u picu za Lolom), Kleo, Mo i sl...a ne da me zajebava igrac bez desne noge koji nikom zivom ne da loptu, debeli bezobraznik koji bi da vodi klupsku politiku a na terenu nista fudbalski ne zna da uradi jer je zaboravio da igra fudbal. ovaj ozbiljni, pravi.
 
Последња измена:

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.326
Reaction score
4.007
Локација
Kobasicarija "Venac".
englezi locu, ali se to kod njih ne oseti mnogo sutradan. u nas srba nije tako.to je valjda ono" kaksekaze"...genetika. nas lola, najbolji primer. srce hoce, ali pluca izdaju.
 

MikiPFC

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
293
Reaction score
1
Локација
-MoJ Beograde-
Jeste locu ali ne svaki dan, ovaj nas ga pretera... Iz kafane na trening. Imas brate posle svake utakmice slobodan dan pa radi sta hoces !
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top