Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Stonoteniski klub Partizan

  • Зачетник теме hrza
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.789
Reaction score
29.726
Локација
Beograd
Па...искрено да вам кажем, ја имам још стотине снимака са овог нашег стонотениског финала и освајања титуле, али...

Баш сам нешто заузет свим и свачим ових дана, те ћу морати да сачекам неке нерадне дане и неке празнике да полако направим неки избор фотоса, мало их обрадим, итд...

Важно је да смо ми шампиони, а са фотографијама ће се морати полако и поступно...
Ипак су оне - ИСТОРИЈА!

:shal
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.789
Reaction score
29.726
Локација
Beograd
Имао сам ту част и задовољство да присуствујем стонотениском мечу којим је наш Партизан освојио титулу...
И...могу вам рећи да је стони тенис брз и стресан спорт, око сваког поена било је напетости и узбуђења...на крају радост за све нас, али да је било лако - није...

Лепо је било видети како наши стонотенисери бодре један другог, како се радују сваком освојеном поену својих колега, па онда и ону децу која, ето, расту баш и директно уз Партизан, и те разне и разноразне породичне традиције навијања за наш Клуб, али и оне људе мојих година - и оне још старије од мене - који и даље у себи чувају ту неку наивну, дечију љубав за Партизан, па и понеко Партизаново обележје још из доба њихове младости...

Ето, и овом титулом, једном од ретких у последњим годинама, показали смо да те неке наше ,,буктиње,, и даље нису угашене, али и, по ко зна који пут, да ми нисмо само београдско и српско и југословенско, него смо и европско и светско спортско друштво, јер се НАШ Ванг борио и радовао пехару и титули као да је рођен у Хумској 1, а НАШ Миша, чија је партија заправо одлучила победника, после ње био најскромнији и најповученији човек у хали, као да су га васпитавали на дан 4. октобра 1945.-е, када се мислило да је стварно могуће створити један нови и бољи свет и нове и боље људе.

И зато ХВАЛА нашим ШАМПИОНИМА, нашим стонотенисерима за овај бљесак радости (али и скромности и васпитања којима су узвраћали на свако честитање ове титуле!), а ја једино могу да њима (и вама) поклоним, па... једно... ,,цирка,,...120 фотографија са меча... :D

Па...да почнемо:




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.789
Reaction score
29.726
Локација
Beograd
Сини муњо, удри громе, Партизане шампионе! :D

За успомену и дуго сећање:






















(снимио Горан Томић)

:napred-partizan:

Идемо даље!

Не знам тачно шта следи после освајања титуле, али...вратили смо на форум интересовање за наш СТК...па...ко први сазна за нешто ново - нек јави.

И...некако ми се чини да памети имамо и за извоз...да паметовања имамо и превише...али можда је ипак корисније или сврсисходније да свако проба да уради нешто за Партизан, бар онолико колико му неће бити тешко...

Можда бар да некад оде и да ,,уживо,, погледа неки од наших клубова, рецимо неки који никад досад није гледао...
Или...шта већ...

Ево и онога што сам нашао у медијима:






 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.619
Reaction score
13.707
Локација
Yaoundé
Gorane, da li si razmišljao o tome da objaviš neku foto monografiju JSD Partizan? Ne bi to ni bila klasična monografija, već nešto onako iz navijačkog ugla... To "navijački ugao" moglo bi biti čak i deo naslova.

Čini mi se da bi bilo šteta da ostanu samo ovako na netu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.789
Reaction score
29.726
Локација
Beograd
@ђедВук

Нисам.

Обећао сам себи да ћу покушати да посетим сваки (тренутно постојећи) клуб нашег ЈСД-а, и да, рецимо, направим понеку фотографију на њиховим такмичењима, или бар на тренингу...или било какву...
И онда да направим неки фанзин на коме би се на свакој страници нашао по један тај наш клуб...

До сада сам фотографисао фудбалере, кошаркаше, кошаркашице, одбојкаше, одбојкашице, рукометаше, рагбисте, куглаше, стонотенисере, рагбисте, ватерполисте, клинце из Веслачког Клуба, боксере и хокејаше (сениоре још у прошлом веку, јуниоре у овом)...

А што се тиче тога што си рекао да је штета да све остане само на нету...

Довољно је да неко негде притисне неко ,,дугме,, па да на том нету не остане апсолутно ништа.

И зато је данас мени цео дан у глави она нека песма од ,,Дугмића,, - да је мало парафразирам:

Мислио сам да се звери боје оне ватре која траг ми прати,
и то сам мислио,
а сад носим како ми га скроје,
по мени се ништа неће звати,
памтите ме по пјесмама (фотографијама) мојим...

Додуше, није ми баш само то у глави, кад си већ поменуо неку књигу, али...
 
Top