Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Јуче ја уђем у бус, идем на посао, кад на следећој станици унутра уђе Марина Давинић, кошаркашица Партизана...
Јавим јој се, попричамо мало, ок, нећу ваљда девојку да гњавим да је још и фотографишем за Форум, кад већ то често радим на утакмицама, међутим...

Опет ја данас у аутобусу...
...кад оно унутра две наше кошаркашице, Сара Опачић и Јована Боричић, које су кренуле да одиграју данашњи меч...
Е па, сад сам већ морао да ,,поделим,, са целом (интернет) планетом своје утиске (плус фотографију са мобилног)... :D

Кошаркашице Партизана су васпитане, скромне, вредне, добродушне, како већ приличи свакоме ко носи наш грб!
Али наравно - оне су и праве ратнице на терену - како такође приличи свакоме ко би да носи тај наш грб! :clap



Имате још сат времена ,,форе,, да стигнете до Хале и погледате њихов меч!

:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Dvanaest gledalaca na početku utakmice i dvadesetak na kraju, zaleđeni Beograd i hladnjikava Hala sportova u kojoj su se bolje snašle gošće iz Vrbasa i na kraju zasluženo slavile 67:62...

Naše su gotovo celu utakmicu ,,jurile,, vođstvo protivnica, poslednji ,,nalet,, imali smo pred kraj utakmice, ali za pobedu je danas bilo potrebno još nešto više...
Laik sam za košarku, ali imam utisak da naše protivnice često koriste isti ,,recept,, za pobedu: ukoliko imaju nekog dominantnog centra, stalno ,,spuštaju,, loptu ispod našeg koša, a mi tamo ne uspevamo da jednog takvog protivničkog centra zaustavimo - bar ne u dovoljnoj meri.
Danas je Nataša Mijatović odigrala svih 40 minuta za Vrbas i za to vreme dala nam je 33 koša...mi neku takvu košarkašicu jednostavno nemamo i tu je kraj priče za ovu utakmicu.

Možete pročitati izveštaje iz medija o dve naše poslednje utakmice, pogledati fotografije...a sutra ću vam pripremiti još nešto...
























 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Kad god stignem, odem na utakmicu Partizanovih košarkašica, napravim tamo neke fotografije, ali pade mi na pamet da većina članova foruma ipak slabo poznaje ovu našu sportsku ,,sekciju,, da ne zna sastav našeg tima, itd, i zato evo malog podsećanja na to koga sve imamo u ,,rosteru,,...



Jučerašnju utakmicu odigrali smo sa osam košarkašica, ostale nisu ulazile u igru, celokupnu statistiku imate u prethodnom postu, a evo ko je najviše minuta proveo na terenu:

- broj 10, Sofija Olić, 36 minuta i 8 sekundi, Sofi je bek šuter, nastupala je i za A tim reprezentacije Srbije...



- br. 4, Anđela Gligić, 33:52, Gliga je naš plejmejker...



- br. 16, Jovana Boričić, 33:29, Borka je, kao što joj prezime i nadimak kažu - veliki borac na terenu, a pozicija u timu - gde god se bitka vodi. :D



- br. 33 je Marina Davinić, takođe plej, juče 28:08 na terenu...



- Nina Samardžić nosi broj 27 na dresu, igrala je 24:08, u stara vremena bismo rekli da igra ,,krilo,,...



- Svi ,,centarski poslovi,, ove sezone najvećim delom ,,padaju na pleća,, Gorane Marjanović, provela je 23:07 na terenu, ali bi ,,Bobi,, sa brojem 19 na dresu sigurno tamo bila i duže, da zbog jednog žestokog udarca u lice nije morala malo da izađe da se ,,restartuje,, - i naravno opet vrati na teren...



Eto, to su devojke koje najviše vremena provode ,,na parketu,, a ostale ipak imaju manju minutažu, juče su priliku dobile

- Sofija Radojčin, br.5 na dresu, u igri 11:21...



i

- Sara Opačić, br. 3, koja je igrala 9:47...



Eto, ko dosad nije znao ko je tačno ko, sad ipak lakše može da prepozna ,,glavninu,, našeg rostera, a evo i još nekih foto-detalja od juče:











 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
,,Sofi,, je već redovna na okupljanjima reprezentacije, a evo sada je i ,,Borka,, dobila poziv...

http://instagr.am/p/CZXEptkqruS/
Naravno, roster reprezentacije Srbije za najvažnije utakmice i dalje se zasniva na košarkašicama koje igraju negde u inostranstvu, ali su za devojke iz domaće lige ovakva okupljanja lepa prilika da ,,pokupe,, bar neka iskustva od Marine Maljković i iskusnijih igračica...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Репрезентација Србије је завршила оне своје квалификационе обавезе код ,,Фонтане,, па су се такође и оне друге репрезентативке свих тих екипа из далеких земаља већ вратиле или својим кућама или у своје клубове, и сад ће на истом том ,,новобеоградском локалитету,, кошаркашице Партизана наставити своје домаће лигашко такмичење, дакле - сутра (среда 16.2.2022.) од 18 часова оне играју у хали Ранко Жеравица са Пролетером...
Овога пута црно-беле ратнице су изразити фаворити, и можда би та информација могла била одлучујућа да неко ко досад то није радио ипак одлучи да дође на једну утакмицу женске кошарке? Или бар да гледа њен пренос који ће бити овде:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Evo i celokupne statistike, izveštaja sa sajta Kosarka24.rs i...još fotografija... :D

:napred-partizan:






















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Победа наших кошаркашица на гостовању Радивоју Кораћу! :clap



 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Pobeda u kupu. Idemo dalje! :šal

Prema ,,šemi,, KSS-a, sledeći protivnik u ovom takmičenju nam je Vojvodina 021...




 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Данас од 18 часова, на ,,старом месту,, (Хала спортова, Фонтана, НБГД) кошаркашице Партизана играју првенствену утакмицу против Арт Баскета, једног од најјачих клубова Србије, ко може нек дође да их гледа!

Ко не може, нек ,,баци поглед,, на пренос који ће бити овде:


Ја вечерас морам на посао па нећу моћи да гледам целу утакмицу, али...снимићу неке фотографије бар на њеном почетку...

:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Пораз од Арт Баскета 84:78, ја сам гледао само ,,прво полувреме,, али утисак ми је био да су ривалке биле физички јаче и брже, а играчки уиграније и концентрисаније од наших...

Ипак, ко жели напредак, може да га оствари само ако игра против јачих од себе...

У марту нам следе првенствене утакмице против јаког Краљева и још јаче Ц.звезде, а иако је званични сајт КСС-а био ,,нацртао,, неку ,,шему,, ко се са ким сусреће у Купу све до краја (и по ,,шеми,, нам је следовала Војводина), изгледа да је ипак уследило некакво накнадно ,,жребање,, па ћемо уместо да играмо са ,,Вошом,, имати још једну прилику за ,,одмеравање снага,, са моћним Арт Баскетом...

Ни крај сезоне није тако далеко, па можда треба сачекати тај крај за неке тачније утиске, али...по мени, резултати и домети овог нашег подмлађеног овосезонског тима су отприлике ту негде какви су били и очекивани...
Бар што се мене тиче.

Идемо даље, а знам да ће се девојке максимално борити на свакој утакмици, наравно у оквиру својих тренутних могућности...

Ево и још разноразних ,,извештаја,, од синоћ:






















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Иста мета - исто одстојање, дежа ви - већ виђено, не можеш два пута ући у исту реку?
Од свега овога по мало, или ништа од свега овога? :D

Како год, али поново играмо против Арт Баскета (само овога пута за Куп) - а шта ће на утакмици бити...сазнаће онај ко од 18 часова дође у Халу спортова на НБГД-у, или - испрати овај ,,интернет-пренос,,:


Да некако ,,прекратимо,, ово време до почетка, можда нам мало помогну фотографије са прошлог меча...










 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Kakva utakmica i kakva borba!
Nisu Crno-bele uspele da savladaju jači i bolji Art Basket, ali su pružile žestok otpor, za svaku loptu su se bacale, padale, ustajale...može lopta da uđe ili izađe iz koša, može koš da se pogodi ili promaši, ali ovako se bori za Partizan!
Bravo devojke! :clap






















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Koliko je žestoko bilo večeras u Hali sportova, možete videti i na snimku utakmice, recimo od 1:33:40 - posle jedne naše akcije i sudijskog zvižduka - usledila je ,,reakcija,, naše i njihove košarkašice, a zatim i prekid utakmice dok sudije i ,,zapisnički sto,, ne reše kako da podele pravdu - epilog je bio isključenje za košarkašicu Art Basketa, ali i za jednog gledaoca utakmice jer je bio previše ,,glasan,, - ovo drugo je bio prizor koji je nezamisliv na ,,muškim,, sportovima...
Teraj dalje.
Našim košarkašicama ostaje da se odmore i saniraju posledice ove ,,žestine,, od večeras, sledeću (i prvenstvenu) utakmicu igraju u subotu od 14 časova u Kragujevcu protiv Radničkog...

:napred-partizan:




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Ко прати ову тему, сигурно ме је ,,приметио,, на овом делу форума, али, обзиром да сам чест и на утакмицама, већ ме тамо познају и неки из нашег Клуба, из публике, па и оно двоје младих који су тамо ,,редарска служба,, - е, са њима сам нешто причао јуче после утакмице са Арт Баскетом, и они ми кажу, видимо се, сутра је утакмица, ја им кажем, видимо се, али ја не долазим сутра...

Ја мислио они имају неку редарску ,,обавезу,, на некој - а не баш на Партизановој утакмици, АЛИ...

Грдно сам се преварио - нисам могао ни да помислим да КЖК Партизан у два дана има две утакмице (?!), и то да је ова друга под ,,окриљем,, Ваба лиге!
Ја мислио да смо са ,,Вабом,, одавно завршили, међутим - нисмо, имамо обавезу да ,,разигравамо,, за девето место, тако да су Црно-беле лавице и тигрице не само играле у исто време кад и фудбалери на ЈНА, него су и победиле Баскет Кам са 86:71, а чека нас и реванш 16. марта у Северној Македонији...





Из ових извештаја примећујем да је играло свих наших 12 играчица, што се иначе обично не дешава, па претпостављам да је ривал вероватно слабији од већине оних са којима смо се сусретали ове сезоне...али примећујем и да нам је Кристина Пуљизовић убацила чак 34 коша, што ме опет наводи на размишљање да би овај исти тим уз бар једно, или још боље два озбиљна појачања сигурно имао неупоредиво боље резултате...
Но добро, то су већ нека размишљања о следећој сезони...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Sistem takmičenja u ligama u kojima KŽK Partizan učestvuje je takav da oko pola godine nema utakmica, ali zato u ovih ostalih pola godine nekada je raspored ,,razređen,, a onda se devojkama ,,zalomi,, da igraju ,,svako malo,, - posle one dve utakmice u dva dana, danas su već u Kragujevcu, a očekuje ih i put u Makedoniju, pa C.zvezda, pa put u Kraljevo...

Evo prenosa današnje utakmice, i...nešto fotografija iz Hale sportova da opet malo ,,prekratite,, vreme do početka duela sa Kragujevčankama...











 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Наша сигурна победа у Крагујевцу, 74:59, ето мало да се одморите од мојих фотографија, а и ја да погледам бар део утакмице макар преко нета... :D

Оно што ми се током преноса учинило онако ,,на око,, је то да нам је шут за три ишао доста боље него на неким претходиним утакмицама (а видим после утакмице да у статистици пише да је био 41%), и занимљиво је како ти ,,отворени,, шутеви увек боље ,,улазе,, против лакшег противника и када се води, него у ,,обрнутом,, случају...

Наравно да је све теже када је противник јачи, али причам о ,,ОТВОРЕНИМ,, шутевима, дакле, када ,,чувар,, НИЈЕ непосредно испред наше играчице...дакле, када нас све ,,хоће,, онда ,,крену,, и ,,трице,, али када не иде...е онда и шут за три обавезно ,,стане,, - биће да ипак није све до ,,физикалија,, и ,,меке руке,, или противника, него је ,,мало,, и до ,,притиска,, и до психологије...

Видим у статистици да су наше кошаркашице доста ,,равноправно,, и у неким ,,паровима,, поделиле свој ,,кошгетерски,, учинак:

Софи и Глига по 15 поена, Борка и Нина по 14, Боби и Марина по 8, и то су сви кошеви које смо дали данас - и кад се математички ,,саберу,, - сасвим довољни за ову убедљиву победу! :šal

:napred-partizan:

 
Top