Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
ПС: Од кад знам за себе КК је као домаћин играо у белој, а као гост у црној опреми! Ове године је обрнуто! Неко из управе је то променио. Зашто???

Ne znam zašto ali mi se to baš, baš dopada! Volim kad izađemo skroz u crnom, uf! Mada ja bih igrače na predstavljanju pre tekme terao i lopate sa sobom da nose, makar kapiten! :napred-partizan:
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.288
Reaction score
10.765
Локација
underground
Sada vec mozemo da pricamo o slucaju Parahovski.Prvi put je ostao bez ikakve minutaze,a prednost je dobio cak i Miletic.Obicno se to radi u situacijama kada se pokusava uraditi sporazumni raskid,pa se igracu na taj nacin stavlja do znanja da se vise ne racuna na njega.Ne znam da li ce to biti i u ovom slucaju,ja bi voleo da on proigra kako zna,ali sve mirise na to.Nama naravno za ovakvu sezonu treba on,ili neki drugi centar,i nadam se da ako je tako,da vec postoji neko resenje,jer je poznato da je kvalitetnu peticu najteze naci na trzistu.
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
# Partizan je jedini tim bez poraza u evrokupu.

# Partizanova odbrana je najbolja.

# Partizan je prvi po broju blokada po utakmici.

# Partizan je drugi po broju ofanzivnih skokova.

# Partizan je treci po broju izgubljenih lopti, samo 12.6 po utakmici.

# Partizan je treci i po procentu za dva poena.

# Medju poslednjima smo u procentu sa slobodnih bacanja i za tri poena, i pored toga smo najbolji klub u takmicenju.

Ovaj tim ima mnogo visok plafon.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.663
Reaction score
2.830
Локација
Humska ulica
Momci pokidali :respect
Meni i dalje nije jasno kako smo izgubili od Olimpije.Jaci smo za dve klase.
Pohvale svima,Mozli,Rasha,Gorda,Markus.
Nema Voldena,nema problema.
Pejners konacno sa svrhom.
Gazimo dalje u drzavi u kojoj je veci uspeh 1-4 od 5-0
Napred Partizan :napred-partizan:
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.102
Локација
Академија
Нисам пратио Гордића док је играо у Будућности али партије које он пружа у свом другом мандату у Партизану су неупоредиве са улогом коју је имао код Дулета. Трчи, асистира, шутира за три, често зна да покрене екипу када крену празни минути и веже неколико поена.
После овог првог дела групне фазе стиче се утисак да ће наше противнике болети глава када покушају да нас скаутирају и прочитају начин игре. Неће моћи да праве неке специјале у одбрани како би затоврили, рецимо, Томаса или Мозлија, јер ту увек могу да искоче Загорац, Гордић, Пејџ.... Радује што се против Лиможа активирао Жанис. Надам се да ће се коначно тргнути из досадашњег зимског сна. Чека се још белоруски горостас. Када и он проради, парни ваљак више неће моћи да се заустави...
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Нека ме неко исправи али мислим да никада раније нисмо имали пет везаних победа у Европи и овако убедљиву победу у гостима.
Jesmo u sezoni '97/'98 i to protiv koga?! Protiv sledecih timova:
Protiv Fortitudo (TeamSystem tadasnji) kuci, protiv AEK u gostima (te godine finalista Evrolige) u drugoj fazi; protiv Olimpiakosa 2 puta (tadasnji branilac titule prvaka Evrope) u 1/8 finala i protiv CSKA u prvoj utakmici 1/4 finala! :clap

Nas rekord je iz sezone '78/'79 kada smo izdominirali u Kupu Koraca i bez poraza u 9 utakmica osvojili trofej u tom takmicenju, dugo vremena drugo po rang u Evropi, danasnji pandan je ovaj Evrokup u kome sada igramo.
Tada se finale igralo u Pioniru.
 

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Ako se ne varam devet uzastopnih pobeda smo imali i u cuvenoj sezoni kada smo igrali prvi f4 u Ganu.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Mozli u svom modu. Prva situacija u kojoj dolazi u pomoć 4 tj Tomasu.


ZYXOg5.gif

Druga situacija gde opet pomaže poziciji 4 tj Birčeviću, rampa Bucielu.


p8VwKV.gif



I ova maestralna ukradena lopta.

BNEopY.gif

Gordić radi fantastičan posao, svojim prodorima skuplja odbranu i potom vraća ili na trojku gde Pejdž čeka sam ili Žanisu koji utrčava na zakucavanje.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.593
Reaction score
13.582
Локација
Yaoundé
... Од кад знам за себе КК је као домаћин играо у белој, а као гост у црној опреми! Ове године је обрнуто! Неко из управе је то променио. Зашто???
Мислим да то није до управе.

Чини ми се и да је Европа (преписано из НБА), а самим тим и код нас, раније имала чак и правило да домаћин увек игра у светлој, а гост у тамној гарнитури. Сада је, претпостављам, домаћину примарно препуштен избор опреме у којој ће играти, а обавеза госта је да има адекватну опрему у односу на домаћина. Ми смо синоћ у Лиможу комотно могли наступити и у белом, пропозиције би биле поштоване и у том случају...

Не знам када је то кренуло, али сигурно има већ неколико година да домаћини више нису увек у светлијој варијанти.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Bolje sto smo promenili opremu... Eto sada kidamo u gostima sto se Evrope tice a za ABA ligu mozda bolje da igramo kontra pa da i tu krenemo sa kidanjem u gostima ( malo sale, malo zbilje ).
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Ako se ne varam devet uzastopnih pobeda smo imali i u cuvenoj sezoni kada smo igrali prvi f4 u Ganu.
Da u pravu si.
I u sezoni '87/'88 smo imali 9 uzastopnih pobeda (od 3. do 11. kolo)

Ali ni to nije nas rekordan niz.
Nas rekordan niz pobeda ustvari iznosi 14, ali u 3 sezone.
2 u sezoni '77/'78 - revans polufinala protiv Huventuda i finale protiv Bosne http://www.linguasport.com/baloncesto/internacional/clubes/c3/C3_78.htm
Svih 9 utakmica u sezoni '78/'79 http://www.linguasport.com/baloncesto/internacional/clubes/c3/C3_79.htm
Uvodne 3 utakmice u sezoni '79/'80 u Kupu Sampiona http://www.linguasport.com/baloncesto/internacional/clubes/c1/C1_80.htm
Niz nam je prekinuo nas imenjak iz Tirane :D
 

djole035

Grobar
Учлањен(а)
06.06.2013
Порука
409
Reaction score
441
Opet posao,opet nisam gledao i opet dobijamo ...
Po vašim komentarima pokidali smo....
Čestitke Trinkiju i ekipi....Pa momci,do godine u Tel Avivu ...
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.102
Локација
Академија
Скок и одбрана су поново наше најјаче оружје, као у добра стара времена под Дулетом. Прошле године је Тринкијери стално говорио "Морамо научит' играти одбрану." Очигледно такав систем игре није могао да наметне тиму који је усред сезоне преузео од Чанка. Сада је већ друга прича. Могу да замислим какву ћемо тек играти одбрану на пролеће кад се буде одлучивала сезона.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.380
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Bačen je veći akcenat na EK, vidi se.
Ne igramo aba neodgovorno, ali jednostavno u ovako teškom rasporedu, EK se shvatio kao najbitnije takmičenje.
Sa čim sam i suštinski saglasan.
Ek donosi EL, Aba možda, u EK igramo u završnici protiv skupih timova, u abi, igramo protiv skupog tima plus raznih "trokoraka".
Jedini problem je što u EK jedan loš dan može da nas košta svega.
No to je rizik koji preuzimamo i meni je skroz ok.
Pored toga, stvara se pobednički evropski mentalitet. Mi smo umrtvljeni do kraja sa ovih poslednjih 5 sezona gde nas tambura ko kako hoće si izuzetkom prošle sezone, i ekipa i klub moraju ponovo da rastu kroz ove pobede...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top