Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ljudi da li neko zna kakvo je stanje u klubovima iz EC-a? Da li su raspustili igrače, da li treniraju? Ima li ikakvih vesti. Kako sada stvari stoje ima samo opcija: 1. Da se takmičenje nastavi u nekoj zemlji gde budu postojali uslovi ako zdravlje igrača ne bude ugroženo... Ja nisam razumeo da će u suprotnom sezona biti poništena u EL i/ili EC?

Drugo, rečeno je da će Balkan (čitaj ABA) svakako imati predstavnika jer je Balkan "važan" za EL... Čak i ako se sezona ne odigra. Da ako se ne odigra... Ali to ne znači da FMP po automatizmu dobija WC ili sam pogrešio u tumačemju?

Hajde neka neko to ipak malo detaljnije razradi i objasni jer ja pogubih sve živce. Kako su to u klubu tumačili, da li se iko oglasio?

Tegi je svoju objavu počeo sa "I DALJE SE NIŠTA NE ZNA!" E sad, ili on nešto drugo tumači iz onoga što je rečeno, ili se stvarno "ne zna" ili je tako zaista crno kao što mi ovde predviđamo...? Međutim, nečuh šta će da se desi ako se "sezona ne odigra". To što će ABA (Balkan) "sigurno imati predstavnika jer je dao najviše igrača" u EL meni najviše liči na poziv Partizanu... Ovde zaista nije jasno šta je plan "B" za EL i EC u slučaju da se ne ostvari mogućnost odigravanja (čak i na našu štetu)... Drugo, nemojte biti sigurni da nećemo osvojiti EC po svaku cenu makar i na neutralnom terenu. Mi jesmo pokazali najviše i jesmo najbolji a ove sezone smo nekarakteristično često dobijali u gostima i kada su tribine pune i neprijateljski nastrojene. Tako da ne bih ja nas otpisivao tako lako. I opet kažem, ne verujem da će ostvariti ono što planiraju u varijanti "A".

Hipotetički, i da se odredi neki "neutralni" teren, da se igra pred praznim tribinama... Šta će da se desi ako liga i klubovi donesu takvu odluku a neki igrači odluče da ne igraju? (Nešto slično se desilo u Turskoj pre nego što je prekinuto ili kako li je već kod njih bilo...). Znam da poslednja dva odigrana kola neki igrači iz pojedinih klubova nisu želeli da igraju... Sve drugo da i zanemarimo, teško da im odigravanje može proći a varijantu "B" nisam mogao naslutiti... Šta znači promena formata takmičenja? Jel to za kraj ove sezone ili za svaku sledeću koja se bude igrala?

Drugim rečima, jebe lud zbunjenog a na žalost mnogi od nas su zbunjeni dok se ja pravim lud i verujem da ćemo mi ipak završiti u EL bilo kao pobednici EC-a na ma kom terenu i bilo kako da se igra (može i 5 na 3) bilo kao klub sa WC.

Nekako mi je lepše da sam lud nego da sam jeben :buhaha:buhaha:buhaha
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Izvinite na duplom postu. Kasna je noć, nije "gužva" na forumu bar među onima koji pišu u ovo doba. Mogao sam i da menjam prethodni post ali bi bio predugačak. Zaista se sekiram do mere da ne mogu čestito ni spavati. Ne, ne lečim se ovde :D:D:D Napravih i nešto više od 1h razmaka u postovima pa se nadam da me nećete banovati....

Danas je veliki dan (JUČE) i svima nama čestitam od srca! Pratih sve ono na BCPartizanTV.... Mi smo istorija i nema za nas zime šta god govna da nam urade, možemo biti samo jači i još spektakularnije im jebati mater. Ono što smo mi uradili u Fuenlabradi, španski bogataši ne bi ni pokušavali da urade u Beogradu ili bilo gde drugo izvan Španije da je situacija bila obrnuta. Posebno što je to najmlađa šampionska ekipa PRVE u istoriji EL ikada odigrane. Ekipa koja na strani pridobija ŠPANSKU PUBLIKU od koje pravi SVOJU navijačku grupu (a ne samo "navijače") je ludilo nezapamćeno u istoriji sporta! Ne vredi pisati opširno, trebaće mi tri tepiha i 25 postova zaredom... JBG.... Nego da ja citiram :angry-smiley-002: Đordija:

"Očigledno je već u ovom trenutku da F4 u maju neće biti. 1. Želimo da nastavimo naša takmičenja. 2. Verovatno će to biti bez navjača, ali nećemo ništa raditi pre nego što se steknu uslovi za neometano održavanje utakmica. Nećemo se igrati ni sa čijim zdravljem. 3. Što se tiče Evrolige, mislim da region nema razloga da se plaši da nema poziciju u takmičenju. Oduvek je imao predstavnika. Shvatamo koliko je Balkan bitan za Evropu.
4.
Nismo ni razmišljali o sledećoj sezoni jer se foksuiramo na kraj ove. Nemamo još na umu ko će igrati sledeću. A) Kada bismo završili sezone (A KADA NE BI SMO?), imamo procedure kako timovi ulaze u Evroligu i jedini problem koji možemo da imamo je da se neka domaća takmičenja možda ne završe. -Sa druge strane, B) očigledno je i da radimo na različitim scenarijima i za Eurocup. Najverovatnije ćemo morati da nastavimo sezone u jednom gradu. V) Najvažnije je da pronađemo zemlju koja ima sve uslove za takav turnir, ali da to u isto vreme bude najbezbednije moguće mesto u smislu zdravlja učesnika. Postoji mnogo opcija u ovom trenutku, prerano je spekulisati. G) Ne možemo igrati duže od jula. Ne možemo da igramo utakmice u septembru i oktobru. 5. Liga će aktivno raditi na problemu smanjenja zarada igračima pod ugovorima sa učesnicima EL i EC".

Evo i mog tumačenja ako nekoga zanima (a želeo bih da čujem i ostale bilo da su optimisti ili da to nisu). Ovo je cenim VEOMA VAŽAN TRENUTAK za KKP, možda i daleko važniji nego što se nekome može učiniti. Šta je po meni on ovde natrućao:

1. Za učesnike EL/EC-a ne želi da se izjašnjava jer je prva opcija da se pronađe rešenje za završetak OVE SEZONE. To je prvo što klubovi žele da se dogodi (ne igrači, naročito kada im umanje plate pod tač. 5, i ne navijači koji "najverovatnije" (dakle ni to još ne zna) neće moći da prisustvuju na tribinama). Ako im se želja volšebno ostvari i sezona se nastavi sve je jasno, OSIM šta sa ligama u kojima se sezone nisu završile?! Dakele on to navodi kao JEDINI PROBLEM koji može da se dogodi (ne kaže i šta će tim povodom da se desi: Da li on daje WC, da li prihvata "zatečeno stanje u trenutku prekida" ili "smatra da sezona nije ni odigrana" te da li u ovom poslednjem slučaju takmičenje u EL "zaslužuje" pobednik tog takmičenja od prošle sezone ili šta u tom slučaju se dešava?! Ako je npr to neka liga koja je slabija od EC-a da li će poziv dobiti najbolje plasirana ekipa u EC koja dolazi iz te zemlje? U našem slučaju regiona?

Dakle nastavak sezone je jedina RAZMATRANA OPCIJA i dogodiće se AKO:
1. Je to moguće organizovati da se završi do kraja jula, najdalje do početka avgusta;
2. U roku u tač 1. pronađu neki grad u nekoj zemlji gde to može da se odigra BEZBEDNO (a pre svega proceduralno - da ta država dozvoljava ULAZ bez karantina za svoje ali i za strane državljane);
3. Da država/grad ima ADEKVATNE košarkaške uslove: (dvorana, smeštaj i sva prateća sranja;
4. Kaže da ima mnogo opcija u ovom trenutku ali pošto nije naveo ni jednu jedinu, mislim da trenutno nema ni jednu opciju - čak i da pronađe takav grad/državu kakvu traži jer:
5. Svi igrači koji dođu u taj grad iz drugih zemalja moraju biti sigurni da neće završiti u KARANTINU kada se vrate u zemlje iz kojih su na takmičenje došli;
6. Čak i da se to ostvari, pitanje je da li će do tog "takmičenja" u tom "gradu", sve ekipe moći da TRENIRAJU i da li će u datom roku uopšte moći da OKUPE svoje ekipe.

Nama je za sada otišao samo MEKADU? Kako su i gde su ostali? Kako stoje ostali timovi u EC sa kojima treba da igramo (AKO se uopšte bude igralo...).
 

milanspasic91

Početnik
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
83
Reaction score
105
Локација
Baric
Opet je pocelo sa spinovima i napadima na Partizan.
Vidim da su se Bokan i Covic udruzili, pa nas i napadaju. Pazi, Bokan predlozio F4 u Beogradu. Srecom ovi nasi odbili i cestitam im na tome. Nije takjna da Coki lobira kod Djordija da im da jebenu A licencu za koju smo mi toliko puta izvisili, cak i da je Vucic dao finansijsku garanciju za to. Ne odgovara ni ciganima da se zavrsi na terenu jer cemo im se svima usrati u zivot. Sve sem nastavka sa publikom i u formatu play off-a nama ne ide u korist i mi smo u najvecem gubitku. Teski smor od situacije, ali nadam se da ce i nas sunce obasjati i da ce ovi ispusiti i da ce ponovo morati da menjaju adresu i klub za koji navijaju.
 
  • Like
Reactions: BaX

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Tesko da je bokan gadni predlozio f4 u Beogradu...

Nema ovde sta, da drzimo svoje stavove ali do kraja.

Kako ce sta biti, jos niko ne zna.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Ovo se sve pretvara u lov u mutnom, a zna se ko se tu najbolje snalazi. Taj princip ujedno odgovara i Đordiju, kod koga se ništa ne podrazumeva. Samim tim, nisam optimista da ćemo igrati Evroligu dogodine.

Velika šteta, jer smo bili u naletu i počistili bi sve do kraja. Dobijali smo i kad smo igrali loše, a kad smo igrali dobro bili smo van domašaja svima.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Ja se nadam da ce se naci neko pametan da predlozi najlogicnije moguce rjesenje - prosiriti Evroligu na 20, pa cak i na 24 kluba i podijeliti to na 4 grupe (mozda cak i 2 istocne, 2 zapadne)

Ne samo da bi bilo postenije, nego bi se smanjio broj utakmica i putovanja, a mislim da je neminovno da do toga dodje naredne sezone.

Sledeca sezona ce kasniti ako budu insistirali da ovu nekako zavrse, pitanje je kakva ce uopste situacija biti naredne zime, ima dosta reprezentativnih akcija koje se trebaju nadoknaditi, Olimpijada bi trebala biti sledece godine.. . Nije realno da se Evroliga igra po dosadasnjem sistemu.

Mislim da ce je igrati samo ovih 12 klubova sa A licencom ili ce se vratiti necemu sto lici na stari sistem.
 

Nemke PFC

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
427
Reaction score
396
Локација
Beograd
Ponovo je danas EL zasedala,EK ako bi se nastavio igrao bi se na jednoj lokaciji u periodu od 4-17.jula.
Klasičan F8 ili bi se mečevi svih faza igrali po 2 utakmice na razliku.
Hoće li se nastaviti sezona znaće se najkasnije do 24.maja.

Ovde u regionu se naravno čeka,meni je to kao cekanje sta ce EL da kaze krajnje smešno.

Prva i osnovna stvar jeste da EL koju god odluku da donese kroz mesec dana vezanu za nastavak takmičenja sigurno neće u maju da se bavi učesnicima njihovih takmičenja za narednu sezonu.

Sva 3 takmicenja EL, EK, ABA su dijametralno suprotna.
Tačnije ABA ni od koga ne moze da preuzme model.

EL i EK su takmičenja iz kojih se za razliku od ABA direktno ne ispada.

EL ukoliko se nastavi odigraće se svih 6 kola,dok za ABA nisam siguran da će mnogi imati ekipe,a pre svega da će hteti da igraju poslednje kolo.
Čime takođe ne postoji nikakvo prilagođavanje onime što traži EL.

I najvažnije ukoliko se desi da EL donese odluku da poništi sezonu bez šampiona zna se kakva će propaganda krenuti.
E sada treba da se zna da ni tu nikakva paralela ne može da se povuče,do kraja ligaškog dela EL je ostalo 6 kola i još je puno nepoznanica,dok je u ABA jasno i kolo pre kraja ko je pobednik ligaškog dela i tu dileme ne sme biti na skupštini lige.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.901
Reaction score
7.786
Kako stvari stoje sve sam ubedjeniji da ce se EK nastaviti, samo je pitanje gde i u kom formatu.
Partizan je svakako ostecen, jer sa publikom i domaci teren ne bi nas i Cska dobila ove sezone, a kamo li Uniks, Prometej i Monako/Malaga...
Jedino posteno je isti format, na dve dobijene i sa prednost domaceg terena koji bi svakako bio bez publike, ali bolje i tako da se zavrsi nego li da izvisimo za zelenim stolom.
 

milanspasic91

Početnik
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
83
Reaction score
105
Локација
Baric
Da li je ovaj normalan... Pa tacno budu nas premestili u NS, a ciganima oslobode Beograd, treba im sve po spisku
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Tesko. Pitaju se takva govna kao sto je ovaj vesic...

Novi Sad?
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Novom Sadu ne fali nista, volim taj grad. :DNije poenta u njemu, nego u tome sto cemo biti vec dovoljno osteceni igranjem bez podrske nas navijaca. Druga bitna stvar je dvorana, obruci...
 
  • Like
Reactions: BaX

milanspasic91

Početnik
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
83
Reaction score
105
Локација
Baric
Ne radi se naravno o Novom Sadu kao gradu... Radi se o tome da mi moramo da se odreknemo necega sto smo obezbedili na terenu, da bi cigani dobili ono sto nisu zasluzili. Lepo je Tegi napisao za ovaj tekst komentar "Zar da moramo da trazimo opet da igramo u Fuenlabradi". Vesic je velika ciganstura i on zna da ako dobijemo EC domacinstvo u BG, mi osvajamo, pa hoce da nas ponizi i ujebe.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top