Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 2020/21

Статус
Затворена за писање одговора.

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Ne kapiram zasto je menjao sistem koji je funkcionisao, sistem koji je davao solidne, cak odlicne rezultate, sistem u kome je i sam ucestvovao.

Moguče da je zbog sujete, koja je nekako, baš zgodno, uvijek tu kad su u pitanju problemi u KKP ili FKP.
Zbog toga što to ipak nije bio njegov sistem, nego je Vlado vjerovatno htio nešto svoje, da ostavi neki svoj pečat, umjesto da kopira od boljeg od sebe.
Sad vidimo da imenovanje trenera početnika baš i nije dalo rezultat - nešto što su oni koji se mnogo bolje razumiju u košarku od mene predviđali još na samom početku.
 

Bazzile

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
451
Reaction score
2.412
Ne razumem u kom smislu je promenio sistem koji je funkcionisao.Tim nije isti, MkIntajer je razlicit tip igraca od Voldena,Dangubic je tek razlicit od Redinga, Mozli,Gordic i Velickovic su stariji godinu dana ,Pejdz i Zagorac su ostankom zapali u kolotocenu, gde vreme za njih stoji, sto utice na njihovu posvecenost.

Pritom,ne moze Scepanovic da ima isti sistem kao Trinkijeri, jer je Trinkijeri medju deset najboljih trenera u Evropi,a Scepanovic je pocetnik. Zaboravljaju se problemi i od prosle godine, koje je Trinkijeri peglao u bitnim utakmicama. Selekcija i prosle godine je bila manjkava, a sada je slican tim samo je slabiji uzrokovan razlozima koje sam pomenuo, pritom na klupi je ogromna razlika.
Ne moze trener pocetnik da gradi sistem. Tu se sva prica zavrsava, nismo mi neki mali klub. To je trebao i Scepanovic da zna. Onom izjavom sinoc on je pokazao da je izgubio kompas, ako ga je uopste i imao.
Izaci pred novinare i reci ,,Nemam objasnjenja za utakmicu. Sve mi je jasno, mozda igraci znaju vise od mene pitajte njih." je tako silovanje mozga....Opet je imao stav ja sam neduzan oni su krivi, ali eto ja cu preuzeti krivicu.
Pa zamislite vi da vam tako kaze sef na poslu, pa se zapitajte sa kojim elanom bi radili.
Igraci takodje prst na celo, odnos katastrofa. Navijaci Partizana to nisu zasluzili. Isti ti navijaci su ostajali po par sati posle izgubljene utakmice i pjevali sa igracima. Sada ako misle da mogu da igraju sa bolom u preponama jer nema navijaca, treba da se zapitaju gdje su i sta rade. To bar moze kapiten da im slikovito objasni.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
U redu je da se trener promeni u toku sezone, ali mora da postoji plan šta dalje nakon toga.
Ko će da dođe, i šta se od tog novog očekuje.

Uprava mora da odgovara za svoje postupke.

Oni su oterali Trinkija, a onda bez znanja ko će nam biti novi trener doveli pojačanja.
Valjda prvo nađeš trenera pa onda dovodiš pojačanja.

Znači koliko god da je Šćepa kriv, ovi su krivi duplo više.

I sad nije dovoljno promeniti Šćepu a umesto njega dovesti Džikića ili Milojevića.

Ako misle dobro klubu za početak moraju da obezbede ozbiljnu četvorku, a ne da nam svako kome se digne natrpa preko 20 poena sa te pozicije...

Onda da nađu nekog dobrog psihijatra/psihologa za ovog Zagorca, da dečko reši jel želi da igra košaku, ili nek ide malo u Mladost/Megu, pa nek tamo pokazuje tamo taj svoj večiti talenat...
 

Jsd Partizan 1945

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2020
Порука
75
Reaction score
52
Локација
hram
Govorimo o sistemu igre, naravno da je potrebno da trener ima autonomiju, ukoliko nema onda ne bi trebalo da bude trener.

Proslogodisnji tim je bio funkcionalan, jer je Trinkijeri odlicno nivelisao tokom sezone, koje ce utakmice .kako da se igraju. Bio je u stanju da od igraca dobije njihov optimum, uz njegove trenerske sekvence u pravo vreme, uz mogucnost promasaja Peinersa i Parahuskog, taj tim je mogao da osvoji Aba Ligu i da se plasira u finale Evrokupa. Ne zbog izuzetnog sistema,Trinkijeri je vise trener improzivacije, koji zna da se snadje.

Za vecinu trenera je problem, kada nasledjuje takvog trenera, nasledjuje dobre rezultate i dobro stanje, koje je na staklenim nogama, samim tim cim tog trenera nema. Problem je sto Scepanovic nista nije doneo, a mogucnost koriscenja zaostavstine iz prosle sezone nije bila velika. Ja mislim da je kadrovski trebalo da se promeni vise, ali ocigledno neshvatanje da ono sto je bilo prosle godine pripada tom periodu i ne moze se preneti u buducnost, prelomilo je da imamo slican tim, bez stila ,orijentacije i funkcionalnosti.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Da li ste vi slušali izjavu Gordića pre utakmice.

"Niko nije mogao da kaže da li bismo mi osvojili evrokup, trte, mrte...."

Mentalitet obične pičkice, u najavi je bilo da će da nas natankaju.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.377
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne kapiram zasto je menjao sistem koji je funkcionisao, sistem koji je davao solidne, cak odlicne rezultate, sistem u kome je i sam ucestvovao.
Sujeta, kao da da pečat.
Sve mogu da razumem al zašto je promenio principe odbrane i odustao od preuzimanja ne kapiram ( recimo VJ se donekle držao principa odbrane DV kada je ovaj otišao pa i nije bilo nekih katastrofa na višem nivou)
Opet bila je minimalna šansa da trener početnik uspe posle Trinkijerija, ali ni njega ne žalim sam je prihvatio, postoje izuzetci tipa Šaras, ili štreberi treneri koji se nisu bavili košarkom ali su izuzetci, za košarku treba iskustvo u vođenju utakmica jer je to živa stvar iziskuje kontrolu.
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
stoje izuzetci tipa Šaras, ili štreberi treneri koji se nisu bavili košarkom ali su izuzetci, za košarku treba iskustvo u vođenju utakmica jer je to živa stvar iziskuje kontrolu.

Saras je mogao da bude i fudbalski trener i pilot i astronaut.
Dok je igrao kosarku, na terenu je znao i video sve i brbljao celu utakmicu i svojim i protivnickim igracima i sudijama.
Za razliku od naseg Scepe koji nije od velikih reci, on na delu pokazuje...
 

Krle_93

Početnik
Учлањен(а)
28.11.2019
Порука
21
Reaction score
13
Локација
Beograd
Treba biti realan.Kriv je i Scepo,ali ruku na srce,treba reci da sa ovim kosarkasima ni Zoc ne bi nista uradio.Pa sta covek da radi sa Zagorcem,Dangubicem,Nikolom,Stefanom Jankovicem.....Mekintajer od prvog minuta kad je zaigrao,covek deli samo neke ''koske''.Bukvalno ''tonu'' lopti gubi na svakoj utakmici.Za sta nam sluzi filijala??Zasto se ne prekomanduje neki kosarkas.Garantujem da tamo ima puno boljih igraca koji su za prvi tim.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Nikada nećemo saznati dokle bi stigli da ih neko drugi trinkira...trenira.
Pa stvarno treba ruku na srce staviti jer aritmije čovek da dobije kada Partizan propade zbog odlaska Pejnersa,Birčevića i Voldena.
Šta da radiš sa Dangubuićem i Stefanom?
Recimo da ga upotrebiš za trening kao vežbu za jak nesportski faul .,nikako da im daš slobodu da završavaju napad u 10.sekundi.

Ja sam mislio da bar do polusezone se može izvući neka računica...Ali čovek je stvarno pošandrcao kad krenuo da "autoritet" gradi preko vike,dreke bez da se potrudi da od momaka napravi tim.

Ja sam odgovoran,zaštitiću igrače! Evo gledaj me kako ih štitim ....Eno ga! Pitaj ga zašto neće da igra! Baš me zanima?
Taj hepening je definitivno dokaz da nije niti će ikada biti trener. Bar što se Partizana tiče
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.083
Reaction score
15.791
Локација
Храм фудбала
Treba biti realan.Kriv je i Scepo,ali ruku na srce,treba reci da sa ovim kosarkasima ni Zoc ne bi nista uradio.Pa sta covek da radi sa Zagorcem,Dangubicem,Nikolom,Stefanom Jankovicem.....Mekintajer od prvog minuta kad je zaigrao,covek deli samo neke ''koske''.Bukvalno ''tonu'' lopti gubi na svakoj utakmici.Za sta nam sluzi filijala??Zasto se ne prekomanduje neki kosarkas.Garantujem da tamo ima puno boljih igraca koji su za prvi tim.

Jel ti od ove sezone navijas za Partizan?
Igrac koji je prosle sezone posle Jaramaza najvise napredovao je upravo Jankovic.
I logicno je bilo ocekivati nastavak toga, a mi dobijemo ovako nesto. Gdje je svaki igrac losiji nego prosle sezone barem 30-40%. A vecina igraca je u najboljim godinama.
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Bavio sam se košarkom skoro 24-25 godina, i mogu da vam kažem da ovo što vidim na terenu je klasično miniranje trenera. E sad, zašto je to tako možemo da raspravljamo.
Prvo mislim da je veći deo igrača produžio ugovor sa idejom da još jednu godinu radi sa Trinkijerijem. Ovo podvlačim kao najvažniju stvar. Brzo smo zaboravili vremena kada su igrači dolazili samo da bi radili sa Duletom.
Drugo, mislim da je Sćepa krenuo sa nekom svojom filozofijom (ja još uvek ne mogu da primetim koja je to) i da je tu ,,ugušio" neke igrače (npr. Pejdž).

Da ne bude offtopic. Što se tiče utakmice protiv Burga, ono je za mene bio horor za gledanje. Prvi put u životu sam drndao telefon tokom cele utakmice i gledao s vremena na vreme. Nezalaganje, nema skoka u napadu (i dalje mi u glavi odzvanja Duletov tajm out ,,SKOK U NAPADU! BORBA BRE!) i napadačka rešenja kao na basketu iza zgrade. Po principu - ko dohvati loptu, taj šutira.

Nama je sad svaka sledeća utakmica FINALE! Bukvalno.

I da, veliko pitanje: ČIJA ĆE ODGOVORNOST BITI AKO NE PROĐEMO GRUPU U EC?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top