Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bivši igrači i treneri Partizana po svetu

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.081
Reaction score
15.770
Локација
Храм фудбала
AQ3I5567.JPG

AQ3I3658.JPG

AQ3I5475.JPG

BM8I9986.JPG
Gdje je i sta radi Stevan Mojsilovic, trebalo bi da iskoristi sansu i jos se jednom sagne i popusi ĆELAVOM PREPOTENKU!!!

Edit: Sad vidim da je i Djed Vuk pisao isto, da sad ne brisem ovu kopiju, moze Stevan i vise puta da ga...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
– Meni je krivo što nisam ostavio veliki trag u Partizanu. To je klub za koji navijam od malih nogu. Bilo mi je teško kada sam odlazio i to na mala vrata. Pričam vam iskreno, jer je stvarno tako bilo
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Izduvao ga Marko Nikolić za Ligu šampiona :-(
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Turska je bolja opcija. Tu je bio Kapiten, Galata mi nekako ekipa po meri za veće domete u evropi. On bi ih doveo u red pozadi jer vlada divljina u ligi, znaš i sam koliko turci igraju odbranu.

...
 
Последња измена од уредника:

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.179
Reaction score
6.952
Локација
NbG
Ja sam pre za Rusiju, Turska mi nekako divlja kao liga. Da uradi dobar prelazni rok pa da se pobije za vrh, a i po Evropi da skine neki dobar skalp.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Боља опција му је Галатасарај. Имаће много више простора за кориговање у селекцији екипе, турци не жале лову да направе јак тим. Има већу шансу за Лигу шампиона, а у Русији поред танких финансијских могућности Локомотиве и великој конкуренцији у виду Зенита, ЦСКА, Спартака па и Краснодара тешко да може да направи неки већи искорак у односу на ово до сада. Тако да по мени Галатасарај му је левел изнад Локомотиве у сваком смислу.
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Slično je. Lokosi manje više poslednjih 5 sezona imaju slične rezultate. Sad ima priliku da teško udarene temelje nadogradi, ili da krene od početka. Možda blaga prednost je na Galatu zbog kvalifikacija za LŠ, ako se ne varam igraju ih?
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262

LEGENDA I REKORDER - Velibor Vasović do pet titula u nizu sa dva kluba

Rekorder po broju uzastopnih šampionskih pehara igrao i za Partizan i Crvenu zvezdu

Posebnu dimenziju Vasovićevom dostignuću daje činjenica da niz nije ostvario u jednom klubu, četiri titule osvojio je sa Partizanom i jednu sa Crvenom zvezdom. Šampionska serija trajala je od 1961. do 1965. godine, sa crveno-belima je trijumfovao u sezoni 1963/64.

Velibor Vasović nije bio samo igrač, nego i trener večitih beogradskih rivala. Titulu je osvojio na Marakani, u sezoni 1987/88.

Partizanov trener Vasović je bio od 1971. do 1973. godine, a na klupi crveno-belih sedeo je od 1986. do 1988. Radio je u inostranstvu u Francuskoj, Grčkoj, Egiptu i Švajcarskoj.

Prelazak Vasovića u Crvenu zvezdu uzdrmao je tadašnje fudbalske prilike, o čemu je govorio u intervjuu 1986. godine.

- Tada mi je isticao ugovor, takođe i Jusufiju. I on i ja smo bili reprezentativci. U upravi Partizana je bio i moj ujak David Laušević, pa su mudraci u klubu mislili da je bolje dati velike pare Jusufiju, da on ne ode, a da ja po prirodi stvari moram da ćutim, i kao da će ujak da sredi stvar sa mnom. Naravno, otišao sam odmah kod Ace Obradovića i rekao: „Čika Aco, ako Zvezda ima para, ja bih...” I tako sam došao u Zvezdu, plaćen iz crnog fonda. U Partizanu su se šlogirali. General Ilija Radaković bio je tada predsednik i odmah je odlučio da mi, takođe iz crnog fonda, da duplo više samo da se vratim. Počeo je neviđeni pritisak. Zvali su telefonom, pisali pisma, organizovali navijače...Čuvam pismo u kome mi oficir JNA preti ubistvom na sred stadiona, i to iz snajperke, ako se ne vratim. I što je najlepše, čovek se i potpisao punim imenom i prezimenom, ostavio i adresu – pričao je Vasović.

Osvojio je titulu sa Zvezdom Vasović, ali slađe mu je bilo u Partizanu i vratio se među crno-bele posle samo 13 prvenstvenih utakmica za najvećeg rivala. Igrao je potom finale Kupa šampiona protiv Reala, pa postao legenda Ajaksa, došao kao kapiten Kopljanika do najvrednijeg pehara i postao šampion Evrope.

Za Vasovića je treća bila sreća, prvo je izgubio finale Kupa šampiona od Reala sa Partizanom u Briselu, pa od Milan sa Ajaksom u Madridu 1969, a onda slavio sa Kopljanicima 1971. u Londonu na Vembliju nad Panatinaikosom
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
67
Reaction score
67
Локација
Beograd
Na Vikipediji piše da je Leonardo od 2021 opet u Partizanu ?????
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
Ček i sebe da upišem na Wiki, pa napiši Dejan i Leonardo u Partizanu od 2021, da se hvalim malo na fejsu :D A mogu i tebe da upišem, samo nemoj sa stolice da mi se prevrnes.

A sad stvarno, Wikipediu može svako da uređuje i menja, čak i ti. Tako da nam ta informacija ne znači mnogo, bar kada su u pitanju transferi :)


Da ne bude off topic totalni.
Tawamba i ćela :D

IMG_20210518_133453.jpgIMG_20210518_133439.jpg
 

Dzo

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
286
Reaction score
942
Локација
013
– Meni je krivo što nisam ostavio veliki trag u Partizanu. To je klub za koji navijam od malih nogu. Bilo mi je teško kada sam odlazio i to na mala vrata. Pričam vam iskreno, jer je stvarno tako bilo
Иако су овакве изјаве постале клише, Дућа је искрен.
Са ћалетом је редовно био на истоку као клинац. Чак смо га ми матори џукци и зезали кад се појавио у неким 'свемирским' патикама након што је потписао за Фиорентину.
И увек је прихватао шалу и зезање, смешкао се...
Нисмо тада наравно препознали његов огроман потенцијал јер нисмо ни имали прилике да га много гледамо у нашем дресу, али је дечак заслужио овај успех.
Када нам оваква деца буду 'тотији', 'малдинији'... бићемо озбиљан клуб.
Утопија али ето као надамо се.
 
Top