Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bivši igrači i treneri Partizana po svetu

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.510
Reaction score
29.264
Локација
Novi Sad

Insomniac

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
59
Reaction score
167
Локација
Ražanj
Разочаран сам био када смо продужили уговор са њим а пресрећан оног дана када је званично отишао.

Надобудни вашарски играч и тачка.

Надам се да ће онај део који у њему види Месија лично напокон схватити зашто је растанак био најбоља опција.
 

Partiz

Grobar
Учлањен(а)
25.12.2007
Порука
369
Reaction score
1.529
Разочаран сам био када смо продужили уговор са њим а пресрећан оног дана када је званично отишао.

Надобудни вашарски играч и тачка.

Надам се да ће онај део који у њему види Месија лично напокон схватити зашто је растанак био најбоља опција.
Meni Sumica(mesi) i pijan, drogiran, trezan , drazi nego vegi Zeka
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.743
Reaction score
29.580
Локација
Beograd
Разочаран сам био када смо продужили уговор са њим а пресрећан оног дана када је званично отишао.

Надобудни вашарски играч и тачка.

Надам се да ће онај део који у њему види Месија лично напокон схватити зашто је растанак био најбоља опција.
Evo prilike da ponovo ispišemo nekih ,,cirka,, 100 strana o Sumici - Mesiju! :ziveli
Ali samo prvo citiraj te postove gde ga je neko uporedio sa Mesijem?
Pre bih rekao da smo ga upoređivali sa sadašnjim igračima Partizana a ne sa Mesijem, ali, hajde... :icon-rolleyes:

A ne mogu da se setim (izvinjavam se) koji kolega je napisao da mu se čini da je Vlahović malo nadmen na terenu. Deluje tako, ali mislim da je više deo imidža, niti je sebičan niti kulira kada saigrači daju golove, više mi liči da hoće da ostavi utisak ubice na terenu.
Ono što sam primetio kod njega je da ima ono što ljudi greškom nazivaju aroganciju, želi da da gol više od svega, kao Ronaldo.

Suma je nadobudan, pijan i drogiran, a Vlahović samo nadmen i arogantan... Baš nezgodno... samo što je u fudbalu bitnije da li umeju nešto da pokažu na terenu, nego kako izgledaju (nekima)...
A ova dvojica umeju da pokažu nešto na terenu. Tačka.
Za razliku od nekih koji pokazuju daleko manje, ali eto, ne piju, ne drogiraju se, nisu nadonudni, nadmeni i arogantni. Mnogo fini, samo nisu za ozbiljan fudbal. Tačka.

Inače, baš mi simpatično ovo što je pomenuto za Vlahovića, jednom sam bio u nekoj kladionici, dva momka pričaju o njemu, kažu, ma super je kao fudbaler, ali u glavi nije baš...jedan od tih momaka igrao (valjda mali?) fudbal protiv Vlahovića, i kaže da Duca kad postigne gol on se plazi protivniku, itd, kaže, šta će mu to, itd...
Pa ne treba mu, ali, eto, Duca sad poznato fudbalsko ime, a ovaj što se nije plazio na malom fudbalu - sedi u kladionici i gleda Ducu na TV-u...
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.113
Reaction score
4.026
Локација
Београд
Suma je nadobudan, pijan i drogiran, a Vlahović samo nadmen i arogantan... Baš nezgodno... samo što je u fudbalu bitnije da li umeju nešto da pokažu na terenu, nego kako izgledaju (nekima)...
A ova dvojica umeju da pokažu nešto na terenu. Tačka.
Za razliku od nekih koji pokazuju daleko manje, ali eto, ne piju, ne drogiraju se, nisu nadonudni, nadmeni i arogantni. Mnogo fini, samo nisu za ozbiljan fudbal. Tačka.

Inače, baš mi simpatično ovo što je pomenuto za Vlahovića, jednom sam bio u nekoj kladionici, dva momka pričaju o njemu, kažu, ma super je kao fudbaler, ali u glavi nije baš...jedan od tih momaka igrao (valjda mali?) fudbal protiv Vlahovića, i kaže da Duca kad postigne gol on se plazi protivniku, itd, kaže, šta će mu to, itd...
Pa ne treba mu, ali, eto, Duca sad poznato fudbalsko ime, a ovaj što se nije plazio na malom fudbalu - sedi u kladionici i gleda Ducu na TV-u...

Ono što sam primetio kod njega je da ima ono što ljudi greškom nazivaju aroganciju, želi da da gol više od svega, kao Ronaldo.

I na 3:0, 4:0, 5:0 se on nervira jer on nije dao gol, a to je nešto najbolje što napadač može da poseduje kao osobinu.
I nakon što je postigao pogodak, na 6:0 se nervira jer mu nisu dodali loptu kako treba a imao je dobru priliku.

Strašan napadač, Bajern je idealan za bilo kog napadača sveta a pogotovo njega koji je nevidjeni potencijal, ali isto tako City koji nema pravog špica, za Arsenal ne znam, baš gubitnički mentalitet. Ali ne sumnjam da će se pokazati gde god da ode, samo da nisu neki Real, Čelzi, Barselona koji su groblje za napadače.

Inače bih voleo da napusti Italiju, dosta je bilo, ne bih voleo da ga neki Juventus ili Inter upropaste.



Ili ja nisam razumeo poentu tvoje poruke, ili si ti negde pročitao da ja kritikujem Vlahovića, a čitava moja poruka je jedna ogromna pohvala?
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Ovo je bas za neku analizu. Zanimljivo je :D Kako slucaj 'Suma' samo ceka da ispliva. I kad ispliva, svi se vrlo zdusno nakace. Ajdee, nema nista u prelaznom roku, pa da kazemo da ljudima nedostaje tema. Al sta je tako kontroverzno kod Sumice, povremenog madjionicara na petoparcu? Zasto je ostala tako duboka rana, koja se svako malo otvori :D

Inace SUma i Duasna Vlahovic su braca blizanci, potpuno uporedivi :D Blagu karakternu manu, kod momka koje se ubija radaci, sto sa ekipom, sto individualno, daje ujednacen visok nivo iz utakmice u utakmicu poredimo sa ponasanjem coveka, koji ne dolazi na treninge, pripreme, ugrozava svoje zdravlje na stetu ekipe, a odigra samo na 'velikim utakmicama', al ne bas na svim... Ta su dvojica toliko uporediva koliko 70 miliona i besplatno :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.743
Reaction score
29.580
Локација
Beograd
Ili ja nisam razumeo poentu tvoje poruke, ili si ti negde pročitao da ja kritikujem Vlahovića, a čitava moja poruka je jedna ogromna pohvala?
Kada pišem nešto ne razmišljam o tome da napisano mora da ima baš uvek i neku poentu...

Ne mislim da si kritikovao Vlahovića, pričamo malo kako ljudima neko izgleda - i o svemu i svačemu usput...
Dakle nekome Duca deluje tako i tako, a ja sam još dodao šta sam o njemu slučajno čuo sedeći pored nekih momaka u ,,kladži,, - i ništa više od toga...

A ljudi su mnogo različiti, istu stvar (ili čoveka) svako vidi na neki svoj način...I Ducu i Sumu i Rodionsa Kurucsa...
Recimo da dam nekoliko primera: neko možda misli da su tipovi iz Zadruga i voditeljke sa Pinka super likovi koji su uspeli u životu, a neko ih vidi samo kao nevaspitane prostačine... nekome je super folk muzika, a nekome je to ,,seljana,,...neko sluša operu, a neko to ne bi ni da mu platiš...nekome je Duca arogantan, nekome izgleda da samo želi gol više, nekome je Kurucs borben kolko treba, nekome je to siledžijski...

Nekome je Suma simpatičan i fudbalski upotrebljiv, a neko, kao kolega @Micun kao da jedva čeka da ironiše o dotičnom, i onda se pita zašto se ljudi ,,nakače,, na tu priču...

Pa ne zbog Sume nego zbog tog negativizma 21. veka koji ne prija svima, evo meni na primer ne prija.

Kad uđem na forum Partizan.neta, ne bih da od 10 komentara u bar 8 čitam o negativcima: zvezdi, SNS-u, Čoviću, Vučiću, Ostoji, Vazuri, Vučeli, nekom ,,ciganu,, što ga garant dovodimo na ,,zadnjeg veznog,, - te o tome kako je Nole odvratni antivakserski lažljivi navijač ,,cigana,, a Suma neki seronja koji svugde stvara problem.
A i neka sve to jeste tako, ljudi bre, kao da jedva čekate da pomenete nekog ,,negativca,, ili da nekome lupite neki ,,minus,, - ajde razumem kad zameramo igračima koji su nam još na platnom spisku, ali zamerati i dokazivati i dalje nešto o nekome ko je otišao...?
Što bi kolega rekao:

Al sta je tako kontroverzno kod Sumice, povremenog madjionicara na petoparcu? Zasto je ostala tako duboka rana, koja se svako malo otvori

Uostalom ko od nas može da stvarno proveri i potvrdi tu vest Mozzart sporta koji je zdušno javio kako El Mago Suma puši, pije tulumari (itd) i ,,ne jebe živu silu,, u dresu svoje ,,repke,, a zbog koje je inače svojevremeno ,,povređen bežao iz Partizana da bi se tamo još više povredio,,...? :icon-rolleyes:

U to ime:


 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@Goran Tomić

Za Sumicu, covek mora da te 'troluje' Gorane. To ti je izraz iz 21. veka, i meni je nov. :ziveli

Naraaaavno, medijske sekulacije ne mogu da se provere. Nista ne moze da se proveri... Ali evo sta moze da se proveri: Leonardo da Silva Souza, na poziciji ofanzivnog veznog, za godinu dana ugovora na 41oj utakmici potize 27 golova i 10 asistencija; Bibras Natho sa pozicije centralnog veznog, a po nekad i zadnjeg veznog, za dve godine ugovora i 100 odigranih utakmica posize: 33 gola i 27 asistencija, Takuma Asano sa pozicije napadaca, ali pretezno krilnog napadaca, za dve godine ugovora i odgiranih 77 utakmica postize: 30 golova i 15 aiastencija.

Sejduba Suma, sa pozicije prednjeg veznog, poluspica i redje krila, u toku basnoslovnog ugovora u trajanju od 4 godine (godinu dana na pozajmici) na 114 utakmica je postigao: 27 golova i 24 asistncije. Nije da nije imao sansu, igrao je 114 utakmica za prvi tim. Za te pare koje je placen, za igraca ciji su posao asistencije i golovi, ovo se moze nazvati samo polovicnim ucinkom, ne preterano impresivnim ucinokm. Zasto? Pa zato sto je na pola utakmica koje odigrao niti dao gol niti asistirao...

Evo na primer, Zeka Vegan, koj kao kurcu ne valja, koji je ostao, dok je Sumica nepravedno deportovan, na svojih 113 utakmica za Partizan i postigao: 20 golova i 31 asistenciju. I to sve sa pozicije centralnog veznog. Maletne isti ofanzivni ucinak, a pritom se Zekica i vraca nazad i ponesto zatvori, pretrci kao dve Sumice. I jos onako sa cvikerima i knjigom u ruci, verujem da je prava napast u svlacionici.

Kazes mora da se pokaze na terenu nesto, eto ovo su pomenuta gospda konkterno pokazala. Mos da kazes da je statistika bikini i da je bitan i umetnicki dojam, jer si ti covek esteta, pa da je Suma svoj polovicni ucinak materijalizovao kroz takvu fudbalsku lepotu, koja je sama po sebi vrednost. Ali onooo.. NIje, jbg, jednostavno nije....

Preplaceni, ne preterano produktivni igrac, sa prevelikom platom i losim odnosom prema obavezama (neprverljivo: mozda lazu svi mediji i svi treneri Partizana koji kazu da su sa njim imali problem, a mozda nam se instagram lajv u kom se blati klub i trener samo pricicnjavao). Ako se osvrnemo na transfer politiku kluba u proteklih 5,6 godina, raskid ugovora sa Sumom je jedan od retkih racionalnih poteza koje su povukli. Kaze general Vujosevic: jedan igrac ne cini svlacionicu, ali jedan igrac moze da je unisti. :D Bez ikakve ironije. :D
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.632
Имао је Сума и своју позитивну улогу овде. Његов утицај на пролаз у групну фазу против Видеотона, Молдеа и Санта Кларе није занемарљив. Осим тога Сума је решио један дерби, а Зека чини ми се 3 :D Иначе учинак крилних играча и нападача бих гледао кроз голове и асистенције, а учинак везних попут Јојића и Суме бих осим тога гледао и кроз успешне дриблинге, прецизност додавања и слично мада је те податке тешко наћи па се вероватно зато и хватамо за асистенције и голове јер је та статистика доступна. Сума је много пута био посредник између асистента и стрелца односно иницијатор тих акција које су завршиле голом, а нико не рачуна његов утицај у том правцу. Човек против Аз-Алкмара постигао гол и био иницијатор буквално свих акција које су биле опасне по противника на том мечу и допринеле да имамо 2-0 и играча више 5 минута пре краја, а многи су му замерали што је пропустио да постигне још неколико голова против другопласираног тима холандског шампионата и у њему видели једног од криваца за тај исход што мени ни дан данас не може никако да буде јасно.
Његов проблем јесте то што није тимски играч али то је зато што није лако бити тимски играч кад знаш да си ако не убедљиво најбољи онда један од 2-3 убедљиво најбоља играча у тиму. Личности попут Натха могу да истрпе поглед на селекцију једног тренера који се зове "сви смо ми тим, сви смо једнаки" али Сума није та личност и то је цела прича око њега.

Колико се ја сећам овако је изгледао долазак Суме - Илиев је запео да га доведе јурио га је месецима можда и више од годину дана, а овде на форуму није баш владало неодобравање тог трансфера чак напротив. Испоставило се да смо га довели повређеног и да је вукао ту повреду целе сезоне, а оно циркуско представљање је само додатно допринело да његов ионако осетљив его постане још осетљивији. Сума је играч са упутством за употребу и ко не чита то упуство од њега неће да добије ништа, а ми смо тог играча јурили и ишчекивали месецима и нико нам није крив што нисмо знали ни шта смо довели ни како да рукујемо са тим што смо довели
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@PFChampion
Tacno si napisao. To je posebna vrsta igraca kojom mora da se rukuje. Igrac koj ce da ima poseban tretman mora da bude vanserijskog ucinka, kao Leonardo. Znaci ako ces da se cimas i opterecujes ekipu posebnim rukovanjem jednog od igraca, za kog svi znaju da dobija vise para od ostatka tima, taj mora da kida, mora da bude nedvosmisleno efektivan. Igrac prosecnog ucinka, uporedivog ili slabijeg od Zekicinog, (ofanzivno su postigli slicno, ali Zekica igra i odbranu, kako tako, za razliku od Sumice, koj je ne igra nikako) ne moze zavredjivati posebno rukovanje i posebno visoku platu. Suma je veliki fejl, jer je prelacen u transferu, preplacen je po pitanju plate, nije iskoriscen na pravi nacin i na kraju je cak doveden u situaciju da ugrozava disciplinu (kazem doveden, jer sigurno nije samo on kriv za situaciju u kojoj se nasao). Na njemu nije zaradjeno, jer smo mi jedini retardi koji bi platili takvog igraca toliko para. I zapravo je jedino normalno bilo da se sa time prekine raskidom ugovora.
 
  • Like
Reactions: Dzo

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.632
Колику плату има Јојић? Нисмо платили његов трансфер па се то ваљда гледа као олакшавајућа околност. Те паре што смо дали на Суму су можда велике ако се гледа из угла осамдесетих. Ако је трансфер био 2 милиона, а плата пола милиона ми смо на њега потрошили 4,5 милиона за 5 година (и то ако урачунамо сезону у којој је био на позајмици и ову сезону која није још завршена). Мање од милион годишње на једног играча није цифра од које у данашњем фудбалу можеш да очекујеш спектакл већ отприлике баш оно што нам је Сума и дао. Ми смо навикли да за мало пара добијемо добре играче (Леонардо, Мореира, Дијара, Клео итд), а кад уложимо мало више и не добијемо неког таквог онда то видимо као промашај. Зашто тај новац није уложен у останак Леонарда или Ђурђевића или зашто није дат за неког квалитетнијег, а слободног играча (или два таква) тада то је већ питање за труст мозгова у управи испред којих председава геније за офанзивне трансфере његово господство Ивица Илиев. Трансфер Садика и Асана је прави пут којим треба да идемо кад доводимо играче - кад хоћеш да купиш играча купи неког млађег, а ако ти треба већ изграђен играч доведи неког слободног као што је Натхо. Немамо луксуз да новац трошимо на трансфере већ изграђених играча. То можда имају ови преко пута у које држава сипа као у рупу без дна.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.743
Reaction score
29.580
Локација
Beograd
Mos da kazes da je statistika bikini i da je bitan i umetnicki dojam, jer si ti covek esteta, pa da je Suma svoj polovicni ucinak materijalizovao kroz takvu fudbalsku lepotu, koja je sama po sebi vrednost.
Bravo kolega, odličan post (bez ikakve ironije).

Fudbalska lepota jeste sama po sebi vrednost, i nije čudo što je nekada na večitim derbijima bilo po 100 000 ljudi, ne samo zbog ogromnog rivalstva, nego zato što su se tamo mogli gledati igrači koji potezom ili driblingom ,,nateraju,, tih 100 000 ljudi da ustanu na noge i ,,svi k'o jedan,, huknu - da l zbog sreće ili nesreće, ali, jbg...potez je potez, dribling je dribling, gol je gol, pobeda je pobeda...a kako je mučeniku kome je umetnik dva puta zaredom probacio loptu ,,kroz suknju,, bolje i da ga ne pitamo...


Kakva je konkretna korist od toga, a koja ne ulazi u statistike, kada se ne asistira, kada se ne postigne gol?


Pa ima je, nema da je nema, dribler na sebe mnogo ,,navlači,, pažnju protivnika pa ostali mogu da dobiju više prostora, uveseljava publiku pa publika jače bodri tim, pa čak i kada se ne pobedi tada, ostaje sve to i za neke sledeće utakmice, itd...

Kao što na košarci svi jure Pantera a drugi treba to da koriste, kao što na košarci kad neko zakuca loptu u koš cela hala i igrači (pozitivno) ,,polude,,...da li se taj koš statistički više vrednuje nego obično polaganje ili možda bodovno više vredi nego ,,trica,, - naravno da ne - ali mnogo znači publici i ekipi...

Kakva je korist od ,,čarkanja,, na derbiju, nije sportski, nije fer, ne ulazi u statistiku, ALI, diže adrenalin, publika voli to da gleda, diže moral ekipi i navijačima, itd...



I tako redom...

Na njemu nije zaradjeno, jer smo mi jedini retardi koji bi platili takvog igraca toliko para.

E ovaj drugi tvoj post mi se već manje sviđa...zarada na igraču me ne interesuje, interesuje me umetnost fudbala...
I rezultat svakako i uspeh, trofej, prolaz...

Dakle, što se tiče estetike, ko u ovom sadašnjem Partizanu može opet da baci Megvajera na dupe kada jesenas (u sastavu Miljković, Jojić, Pantić) uđemo u Ligu Šampiona grupe?!
I, što se tiče rezultata i statistike - hoćemo li tamo uopšte ući? Ko je ,,kalif umesto kalifa,, odnosno ko je dobri vredni dobroćudni učinkoviti fudbaler Harun Al Prašid ,,Kleo,, koji će nas tamo uvesti, kad već nemamo više tog zlog Iz No Gud Sumu?

Dobro, Riki je Kleo, ali ko je Suma umesto Sumice?
Ko je box to box umesto Šćekare?
Ko je Everton? Ko je ludi Leonardo?
Itd?

:ziveli
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@PFChampion

to ti i kazem. Zekacia ovde vazi za preplaceni zajeb, i ja verujem da je preplacen. Ali ako je Zekica preplaceni zajeb, suma je minimum isto toliko... To je poenta! Svakako je bolje imati jedan preplaceni zajeb manje u timu, jel da? :D
 
Top