Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dragan Mance - njegova duša lebdi nad jugom

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Na kolenima klizi po travi,
podize ruke, golove slavi...

Ne bih da zvucim pateticno (mada patetika i ne moze ici uz ime Dragana Mancea), ali je takodje bolna istina i to da dok je nas idol glavu izgubio jureci na trening, sadasnje nedokazane nade ce pre da izgube glavu jureci na splav, nego ovo prvo. Takodje se nadam da ce se bar neko iz uprave setiti da obelezi ovaj zanavek tuzan dan.

Laka ti zemlja, legendo nasa!
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.994
Reaction score
26.027
Локација
ante portas
Тамо далеко,у миру почива, тамо је Драган Манце слава му вечита !!!

Ух, језа ме хвата кад гледам на видео клиповима оно његово клизање по трави и подигнуте руку ка југу после постигнутог гола.
Таква љубав између југа и једног играча, никад више, рече ми деда !
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
Vest me je zatekla kod oca na poslu, mislio sam da me zezaju i kao u bunilu istrcao napolje, gde videh nekog coveka kako place. Ne znam kako sam dosao kuci. Cela soba mi je bila izlepljena njegovim slikama. Bol je bila neopisiva... zasto bas on, zasto bas meni to da se desi?
Sutradan kupim Politiku i u citulji pise: 'Svog idola Dragana Mancea nikada nece zaboraviti verni jug' a ispod poznata imena. Tada sam tek shvatio... on je bio svima nama idol, svetinja, bog. I nismo ga zaboravili i necemo nikada.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Pocivaj u miru Dragane. Neka vjecno zivi sjecanje na tebe, a time i na neka bolja vremena.
 

ukotta

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
379
Reaction score
51
Локација
Onamo 'namo, za brda ona...
Iako sam rodjen dosta kasnije, iako ga nisam gledao uzivo, znao sam oduvek za njega, otac mi je pricao... Od malih nogu sa video kaseta video stekao sam idola. Idola kakvog vise u nasim redovima nece biti... Kao da sam i tad bio svestan... I cesto mu polozim na grob poneki cvet, stojim i gledam ga kako kliza sa osmehom na licu... I danas sam to uradio... I uvek cu kad mogu, jer ce zauvek biti u nasim srcima!
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
1982 Mance
manceeeee84-.jpg
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
живим близу места погибије Драгана и свакодневно пролазим испод тог надвожњака.замолио бих све Партизановце да када пролазе испод тог надвожњака да на неки начин одају пошту Драгану.ја лично увек затрубим(свирнем),неко угаси радио у колима.небитан је начин
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.567
Reaction score
1.080
Ја не пролазим тако често, нарочито од када постоји обилазница, па идем туда ка Новом Саду, али сам раније често пролазио, и увек се прекрстим и отпевам "Отиш'о си Драгане ..."
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Легенда живи!

hqdefault.jpg



"Прва утакмица после Драганове смрти... Радановић постиже гол... Гол прославља клизањем на коленима... И тек тада настаје неки чудан делиријум на трибинама... радост помешана са тугом... срећа помешана са болом... Победа! Која као да није значила победу над противником, него победу живота над смрти... Као да је тог тренутка Манце са фудбалских терена пренет у наша срца, где му је дат живот вечни, а потврда да се управо то и десило је време данашње, када после толико година, Манцеа... његови Гробари памте и воле."

Када је Радановић отклизао на коленима са подигнутим рукама у вис... ухватио се за лице и оборио главу... заплакао је...

Партизан - Приштина, 08.09.1985.

2:37
http://youtu.be/_fGkUqURanw
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Svaki ali svaki put osetim veliku tugu na ovaj dan, place mi se kuka nzm sta jos. Svake godine ista prica. Kazem sebi proci ce al ne vredi.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.567
Reaction score
1.080
Прошло је 29 година, али легенда и даље живи ...
 
Top