Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dragan Mance - njegova duša lebdi nad jugom

NS TIM

Moderator-izaberi Partizan
Учлањен(а)
03.10.2006
Порука
1.111
Reaction score
2
Локација
Novi Sad
danas 23 godine posle Draganove pogibije-pustićemo nešto fotografija iz privatne arhive njegove porodice-ustupljenoj redakciji časopisa IZABERIPARTIZAN.
Dragan je bio i ostao ljubimac JUG-A,i danas kao i u predhodnim godinama,zapalićemo sveću i odati poštovanju-ljubimcu PARTIZANOVOG JUG-a
Mance je rođen 26. septembra 1962. godine u Beogradu. U Partizan je došao 15. septembra 1980. godine, odigrao 279 utakmica i postigao 174 gola.

Igrao je četiri puta za `A`, sedam puta za mladu i dva puta za olimpijsku reprezentaciju Jugoslavije.

Poslednji gol u dresu Partizana je postigao u prvenstvenom meču Partizan – Budućnost odigranom na stadionu u Humskoj, 1. septembra, dva dana pre pogibije.


mance01.jpg


26.10.1983. Derbi na JNA. Ovo deluje kao da je dao gol, ali je ipak samo šansa. Na tom derbiju je bilo 0:0

mance07.jpg


Pripreme na Tari. Mance, Rojević i Ješić


mance09.jpg


4.6.1983. Derbi sa ciganima. Mance dvostruki strelac. U 62. i 77. minutu. Za Partizan je još Varga dao prvi gol u 36. Maljani dva komada. Konačno 3:2

mance03.jpg


Proslava titula 85/86. Godinu dana nakon Draganove smrti. Pored krajnje nenormalnog Bajre Župića u šorcu sa brojem 5, prepoznajemo Bjekovića, Rojevića, Šoškića, a u crnoj majici u sredini donjeg reda Goran Mance, Draganov brat.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Последњи гол Драгана Манцеа - са пенала, Партизан-Будућност 2-1, 01.09.1985. Два дана касније је пошао на тренинг и никада се више није вратио. Отишао је право у легенду.

2d1qvbd.jpg
 

Bokkie

Grobarčina
Учлањен(а)
10.12.2006
Порука
1.564
Reaction score
13
Гробари те никада заборавити неће!
 

undertejker

Grobar
Учлањен(а)
07.11.2006
Порука
893
Reaction score
122


Легенда живи!


------------

Прва утакмица после трагедије - http://uk.youtube.com/watch?v=rUm_ZnVvLHc

U to vreme Pristina je iz druge lige stigla u prvu, nosena euforicnim siptarskim nacionalizmom, na prepunom stadionu sveopste histerije, za sve ekipe i bod je bio nemoguca misija - upravo je Mance doneo pobedu. Partizan kao prva ekipa odlazi sa oba boda, a Manceu se peva: "Mance, Mance jebo si albance". I upravo protiv te Pristine odigrala se prva tekma posle tragedije.

Igrači u šoku, navijači takođe, tuga, žal, neverica vise u vazduhu. Dolazi Priština, od željenog odlaganja susreta nema ništa - i onda se dogodio on. U poslednjim trenucima, Radanović, večiti heroj, postiže gol i proklizavanjem na kolenu, uz pogledu ka nebu, oprašta se na najlepši način od klupskog druga... Nek ti je večna slava, legendo!
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Steta sto nisam bio tada rodjen kad je on igrao, ali moj cale kod kuce jos cuva desetinak video lente sa utakmicama na kome glavni junak je Dragan Mance, i svako slobodno vreme provodim gledajuci iste. Zaista je prava legenda, nemam reci. Moj cale jos cuva sal sa utakmice PFC-QPR(4-0).
Vecna ti slava Dragane:cry:
 

gravedigger_ns

Početnik
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
6
Reaction score
0
Локација
HUMSKA 1
krivo mi je sto na njegovu godisnjicu niko iz kluba nije bio,za ovu stvarno ne znam ali znam da prosle godine je bio jesa i rade zalad! nije to lepo...ali dok je navijaca legenda zivi!!

web@ ne mogu da otvorim video sa youtub-a?
 
Последња измена:

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nećemo valjda opet tu temu ....
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Sutra je 24 godine od pogibije :cry::cry:

OTISO SI DRAGANE

Sav Beograd danas je
Zahvatila tuga,
Izgubismo Mancea,
Najboljega druga.
Otiso si Dragane,
Ostala je tuga,
Uvek ce te voleti,
Grobari sa Juga.
Vozio si prebrzo,
Nisi imo srece,
Grobarska te srca,
Zaboravit' nece...
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
262 утакмице, 145 гола!:respect:respect:respect

Гол против Квинс Парк Ренџерса :respect:respect:respect

Вечна ти слава легендо.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.324
Reaction score
3.995
Локација
Kobasicarija "Venac".
24 godine je proslo, nas dragane:cry:

drago mi je sto sam ziveo u vremenu kada si igrao i hvala ti za sve sto si ucinio za nas.
ja te nikada necu zaboraviti!
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
Икона...драго ми је да због установљене доделе трофеја,да живи сећање на њега и да се оно негује међу млађим генерацијама.
 
Top