Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dragan Mance - njegova duša lebdi nad jugom

showtime.pekka

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.377
Reaction score
1.128
Zoranik, citao sam cesto tvoje komentare na tom sajtu... Prava kontra onom haosu koji cine moderatori, liberalne demokrate i ostali... Da ne skrecem sa teme. Danas sam bas na tom sajtu napisao komentar... Nije dugacak, pa cu ga kopirati ovde...

Pre mesec dana sam bas pricao sa jednim starijim navijacem Partizana i slozili smo se oko cinjenice da je fudbal na ovim prostorima ranije bio daleko kvalitetniji. Na moju nesrecu ja sam ’85 godiste, tako da ne pamtim ta zlatna vremena naseg fudbala i uopste Grobarskog pokreta osamdesetih. Spominjali smo utakmicu koja se nalazi u klipu koji ste postavili, QPR-Partizan. On je tvrdio da je Klincarski dao onaj fantastican gol sa 25 metara, a ja sam rekao da je to bio Mance, iz protog razloga sto mi je to jedan od najlepsih Partizanovih golova, a i taj preokret od 6:2 do 4:0 u drugoj utakmici je nesto sto se i dan danas spominje. I tako meni donese Dragan Mance pivo posle 26 godina...

Komentar jednog subjektivnog zvezdasa koji je gledao Mancea uzivo je bio u fazonu mozda nije bio najkvalitetniji igrac, ali je imao m . .a i isao je glavom tamo gde drugi nisu smeli nogom!

Dragan Mance, LEGENDA ZIVI!
 

Dr Arslanagić

Početnik
Учлањен(а)
12.07.2010
Порука
196
Reaction score
15
Локација
Zemun, Fontana, Merkator
Zoranik svaka cast :clap

Bio sam danas sa caletom i ortakom na grobu, da upalimo svece i po koju cigaretu uz evociranje caletovih uspomena na Dragana.
Zakljucili smo da je prava steta sto do dan danas FK Partizan nije organizovao neki memorijalni turnir medjunarodnog karaktera u cast Dragana Mancea. Jednom godisnje u pripremnom periodu zvati par ekipa, QPR pod obavezno, neke iz Ex YU. Red bi bio da se u ime takve legende organizuje memorijal daleko znacajnijeg karaktera od turnira u futsalu.
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Tesko je ista pametno dodati na temu Dragan Mance, mozda samo jedno, imao je samo 22 godine ,nepune 23 i bio na pocetku karijere. Ukradeno nam je jako puno lijepih momenata sa Draganom.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.440
Reaction score
40.908
Локација
Žrnov
Kada klub zaboravlja svoje legende, takav klub zaslužuje sve što mu se dešava.
 

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
LEGENDA ZIVI!

I mi mladji narastaji postujemo i uzivamo u carima LEGENDE. Pa makar to bilo i preko snimaka i prica.

Zoranik, ostao sam bez reci...
Oci pune suza...
Tesko je bilo sta reci...
 

dr_error

Početnik
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
119
Reaction score
8
Zoranik svaka cast :clap


Zakljucili smo da je prava steta sto do dan danas FK Partizan nije organizovao neki memorijalni turnir medjunarodnog karaktera u cast Dragana Mancea. Jednom godisnje u pripremnom periodu zvati par ekipa, QPR pod obavezno, neke iz Ex YU. Red bi bio da se u ime takve legende organizuje memorijal daleko znacajnijeg karaktera od turnira u futsalu.

Ne mora to biti ni turnir, za pocetak bi bilo dovoljno da neko od strane kluba ode na njegov grob svakog 3. septembra. Medjutim ni toga vec decenijama niko da se udostoji.
Boze mili, sta si nam uzeo, a kakav nam ljudski otpad vodi klub... Bolje da stanem ovdje, da ne skrnavim ovu svetu temu psovkama i samim spominjanjem spodoba iz naseg FK u kontekstu legende.

Ovaj odnos prema legendama kluba, prema najsvjetlijim stranama sopstvene proslosti najbolje pokazuje razliku izmedju FK i KK Partizan. Dok se za jednog Harisa Brkica, koji sigurno jeste ostavio odredjen trag u klubu, ali koji je daleko od neke istinske legende, svake godine organizuje memorijalni turnir, iz FK se najvece klupske legende niko i ne sjeti. Da nije ljudi poput Vojislava, vjerovatno se ni na klupskom sajtu ne bi moglo ni slovo o njemu procitati.

I treba da se raspadnemo!
 

NS TIM

Moderator-izaberi Partizan
Учлањен(а)
03.10.2006
Порука
1.111
Reaction score
2
Локација
Novi Sad
Dragan je bio i ostao jedan i jedini...vrlo skoro,zahvaljujući jednom čoveku i ekipi ljudi okupljenje oko jedne ideje,ispričaće se još jedna priča........
 

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Vecna slava nasem Draganu.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Родио сам се после његове смрти тако да нажалост нисам имао прилику да га гледам у дресу Партизана али ми је без обзира на то савршено јасно колико је велики играч био,деветку су после њега у нашем клубу носили многи а нико од њих му није ни до колена(Клео вероватно најближи),почивај у миру легендо!
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.551
Reaction score
862
Večna slava LEGENDI.
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
Stari mi je pricao o tom danu kada je otisao Dragan,imao sam godinu dana i nisam ga zapamtio,ali rijeci moga matorog da se osjecao kao da ga je neko udario maljem i bacio u ruzan san dovoljno su mi rekle.
Slava ti Dragane,gdje god bio.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ne mora to biti ni turnir, za pocetak bi bilo dovoljno da neko od strane kluba ode na njegov grob svakog 3. septembra. Medjutim ni toga vec decenijama niko da se udostoji.

Немојте да скрнавите тему оваквим постовима! Осим тога, није тачно да нико из клуба не одлази на гроб на дан Драганове смрти. А ко у име клуба одлази - ружно је и неукусно да лицитирамо о тим стварима.
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Na žalost čini mi se da je Izaberi Partizan prestao da dodeljuje nagradu Dragan Mance - Legenda Juga. Ili ih nije bilo duže vreme. Inače do sada tu nagradu su dobili Moreira, Dule Vujošević i Saša Ilić. I to je bio jedan lep gest, da se setimo Dragana, a i da se nekome ko je zadužio navijače, bar ovako simbolično odužimo.
 
Top