Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dragan Mance - njegova duša lebdi nad jugom

Dr.Greenthumb

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
649
Reaction score
18
Локација
Beograd
26 godina proslo...
Secam se kao da je bilo juce, ja klinac, sedim na zadnjem sedistu, vracamo se iz sela od babe i dede, cale vozi i slusa vesti...
U jednom momentu samo opsuje i stane sa strane puta i rece nesto u fazonu - pogibe Mance...
Tek sam kasnije naravno bolje skontao ko je i sta je bio Mance za Partizan i navijace...
 

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
Гробари те никад' заборавити неће...

 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.227
Reaction score
4.039
Локација
Uvek uz Partizan
Otiso si Dragane ostala je tuga uvek ce te voleti Grobari sa juga.
Pocivaj u miru legendo nasa.
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.597
Reaction score
3.408
Локација
JNA
Pocivaj u miru legendo...Grobari te nikada nece zaboraviti...
 

Garda 1974

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
360
Reaction score
27
Локација
Sabac
Vec 26 godina, nikada necu zaboraviti taj dan kada je javljeno da je moj idol poginuo. Nikada tolike suze nisam prolio, u skolu nisam isao danima.
Dan danas kada se setim Draganovih golova sav se najezim i rastuzim!
Pocivaj u miru LEGENDO JUGA, TVOJI GROBARI TE NIKADA ZABORAVITI NECE!
 

GrobariTopola

Grobar
Учлањен(а)
07.04.2008
Порука
287
Reaction score
4
Локација
Od Topole...
Tamo daleko, u miru pociva, tamo je Dragan Mance, slava mu vecita !

Dragan Mance 26.09.1962. - 03.09.1985.
 
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
231
Reaction score
181
Doživeo (nažalost) jesam teško kao da mi je umro neko naj rođeniji a zaboravio nisam i svaki put kada idem sa decom u BGD pokažem im mesto gde je izgubila život LEGENDA JUGA. Kao igrača sam ga jako voleo zbog golova, klizanja, harizme, lepote i naravno ljubavi prema klubu.
Promašivao je nepromašivo, hteo da pređe u dinamo ali sve je to toga dana prestalo nebitno....
Naravno plakao sam kao lud kada sam čuo vest ali još više kada je RADANOVIĆ u prvoj narednoj utakmici protiv prištine dao gol oko 90-og minuta za pobedu 1:0 u HRAMU, strašno to se na sreću doživljava jednom u životu a preživljava u sebi mnogo puta...
NEKA TI JE VEČNA SLAVA I HVALA ISTINSKA LEGENDO
NUSKNVP
 

komandant

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
1.102
Reaction score
128
Godina za godinom prodje, ali legende zive dok zivi secanje o njima...Pocivaj u miru Dragane.
 

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Жао ми је што нисам могао да гледам чаролије ове легенде Партизана, играчке и људске величине какав је био Драган Манце.

Нека ти је лака црна земља.
 

Sentinel

Grobarčina
Учлањен(а)
07.11.2009
Порука
1.310
Reaction score
28
Локација
Prestonica
Godine prolaze ali tuga ne prestaje...

Godine prolaze ali sećanje ne bledi...

Godine prolaze u srcima si svih nas...

Večna ti slava Legendo...
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
pocivaj u miru legendo!!!!!
nikad necu zboraviti dan sahrane Dragana i tu reku grobara koji su ga ispratili kao legendu!! mislim da nije bilo grobara koji nije pustio suzu kad smo poceli s pesmom pored njegovog groba(otiso si Dragane)...
tuzan i nezaboravan trenutak u mom zivotu(mislim da sam se isto osecao kad su mi umrli roditelji)!!!
jezivo!!!!!!
 

Sagittarius

Početnik
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
7
Reaction score
36
Локација
Sunce iznad Humske ulice
Tamo daleko, u miru pociva, tamo je Dragan Mance, slava mu vecita !

Imao sam samo 7 godina, cale se posle podne vratio s posla i saopstio mi tuznu vest.
Prvo sam bio skamenjen, a onda se zatvorio u jednu sobu, najmanju u stanu, izolovao se i dugo u neverici plakao. Bio mi je idol iako sam tek sledece godine prvi put uzivo gledao neku utakmicu Partizana na JNA. Secam se i sutradan posle njegove pogibije. Otisao sam do najblizeg kioska da kupim Sport i procitam vise o tragediji. Vracam se kuci, citam dok hodam, ne obracam paznju na saobracaj, ne konstatujem prolznike, upijam reci ciji sadrzaj boli kao da ti iznova zabada noz u srce, a suze se same slivaju niz obraze. Nisam ih ni brojao, i da sam hteo nisam mogao da stignem koliko su brzo sledile jedna drugu, ali godine jesam brojao. I dalje ih brojim. Prolaze. I dalje. Ali i dalje izgleda kao da se sve to dogodilo juce. Upravo zato sto je toliko bolelo i nastavlja da boli.

Otis'o si Dragane, ostala je tuga, uvek ce te voleti Grobari sa Juga! Pocivaj u miru legendo. Neka ti je laka zemlja...
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.324
Reaction score
3.994
Локација
Kobasicarija "Venac".
kako vreme leti...bio je jedan od simbola mog tinejdzerskog zivota. sto zbog golova,harizme koju je imao, sto zbog nesrece koja se desila...njemu, ali i svima nama.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
И ове као и сваке године док траје Партизан - живи вечно сећање на легенду Партизана и симбола неког лепшег времена!
 

SaleRus

Početnik
Учлањен(а)
21.04.2007
Порука
13
Reaction score
32
Slava Legendi,koja zivi ....
Ove godine dobice svoju ulicu i nadam se iskreno da ce to biti propraceno sa jos nekim delom koji ce ovekovechiti njegov lik....trebalo bi na dan 26.septembar da se ozvanichi sve...

VECNA TI SLAVA
FUDBALSKI ,SAHOVSKI, REMI ...
KRALJU!!!!
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Iako sam o njemu mogao samo da slušam i čitam bilo je dovoljno da za mene postane legenda Partizana. Večna ti slava, Dragane.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Вечна слава човеку који је одавно отишао у легенду.
Мени и данас крену сузе када се спомене трећи септембар ...

Када је Клео дао онај трећи гол Хелсинкију прошле године, и прославио га клизајући на коленима, ја сам пробао сину да објасним како је то радила једна друга црно-бела "деветка", када сам ја био клинац. И тада су ми кренуле сузе ...

Вечна слава Драгану, ја понављам сваке године, клуб би требао да назове јужну трибину стадиона ЈНА - трибина Југ, Драган Манце.
 
Top