Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Е јебига, шта да радимо када на једној фотки имамо дресове из две деценије?

Мислимо да је ово у реду. Позадине јасно означавају о ком клубу се ради, нема појединаца, или појединачних ситуација, дресови и године се прилично јасно виде. Такође, све позадине су црно-беле да би се избегло претерано шаренило. Можда би неки дизајнер то боље одрадио, али ми нисмо дизајнери. Сама чињеница да су Гробари све сами одрадили, од идеје преко техничких решања, до финалног производа, говори сама за себе. Уз поштовање свачијег мишљења, ја мислим да је ово сасвим коректно одрађено.
 

Zagor

Guest
Нисам ни рекао да није добро одрађено, напротив. И као што рекох, немам техничка знања да покушам сам да то унапредим. И од доброг има боље, од одличног одличније... :D :ziveli
Уосталом, слике иза дресова за две деценије су баш такве на какве сам мислио.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
А добро, увек може да се доради нешто. Давид и ја смо вид изгубили у ових пар дана :D па ако је неко други вољан нека допуни 2000. са НААИ дресом и 90-те са оним БЕКО, и нека измени позадине а све остало нека задржи.

Ако и не одраде то, ово је сасвим ОК. :wink:
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
Могу на било коју позадину, имам сачуване радне верзије.
Ево са мало светлијом подлогом, прегледније је, мада је и онако прилично прегледно. Иначе, из објективних, техничких разлога, позадина мора да буде светлија и шарена.

Ova verzija je po meni mnogo bolja.
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
... I tako su, sine, jednog dana cika Aca i David, uz pomoc pokojeg mladog entuzijaste, dali doprinos, do tada potpuno mrtvom, marketingu FKP. Sve ostalo je istorija :D

Bravo i za Voju 'Stankovica' koji je ovo stavio na sajt. Jos jednom, svima bravo! :clap
 

giga

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.452
Reaction score
47
Локација
Istok JNA
Momci :D - svaka čast, ovo izgleda sjajno.

Moj favorit je dres iz 86-te.
 

morrel

Партизановац
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
4.391
Reaction score
811
Локација
Winterfell
... I tako su, sine, jednog dana cika Aca i David, uz pomoc pokojeg mladog entuzijaste, dali doprinos, do tada potpuno mrtvom, marketingu FKP. Sve ostalo je istorija :D

Bravo i za Voju 'Stankovica' koji je ovo stavio na sajt. Jos jednom, svima bravo! :clap

Ja sam spreman da budem upregnut u svakom narednom poduhvatu koji se tice Partizana, jer sve do sad, generalno, sto sam radio nije mi predstavljalo zadovoljstvo kao neka sitnica (citaj Vokado dres koji ti osteti vid za 7% :D) koja je pohvaljena, i jos bitnije objavljena na zvanicnom sajtu FK Partizan.

Crno beli, aj pokrenite akciju da klub uzme na razmatranje izradu materijala, a pripremu za stampu, koja ume da bude paprena, da preuzmemo na sebe volonterski. Neki konkurs, nesto zanimljivo da smislimo, da se objavi pa da kreiramo. Naravno posle to mogu i da prodaju u butiku, ako neko uradi neki dobar predlog za majice ili neku sitnicu ili sta vec.

U sustini meni je jedini cilj licna satisfakcija, oni nek gledaju materijalnu stranu.
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.407
Reaction score
196
Локација
Цен.Балк.Реп
да није било Вас не бих сазнао у којем сам дресу сликан као клинац ( још нисам ни проходао ) испаде да је то дрес из 1976-77 ... :ziveli

Хвала Вам у моје име на одлично одрађеном послу :clap
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Ako neko bude nesto menjao ili pravio malo drugacije , mogu mu posluziti i ova dva dresa . Promenjeni su neki detalji od postojecih 04/05 i 08/09 .
Inace odlicno je ispalo , svaka cast na ideji i trudu .



dres200809prugastikappa.png


dres200405prugastikappa.png


1975belikragnacopy2.png


Diadorin iz 1993

dreslincopy.png
22815227.jpg


dreslin.png
 
Последња измена:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ja sam spreman da budem upregnut u svakom narednom poduhvatu koji se tice Partizana, jer sve do sad, generalno, sto sam radio nije mi predstavljalo zadovoljstvo kao neka sitnica (citaj Vokado dres koji ti osteti vid za 7% :D) koja je pohvaljena, i jos bitnije objavljena na zvanicnom sajtu FK Partizan.

Crno beli, aj pokrenite akciju da klub uzme na razmatranje izradu materijala, a pripremu za stampu, koja ume da bude paprena, da preuzmemo na sebe volonterski. Neki konkurs, nesto zanimljivo da smislimo, da se objavi pa da kreiramo. Naravno posle to mogu i da prodaju u butiku, ako neko uradi neki dobar predlog za majice ili neku sitnicu ili sta vec.

U sustini meni je jedini cilj licna satisfakcija, oni nek gledaju materijalnu stranu.

Пре свега је битно да смо објединили један делић историје Партизана на једном месту. На људима из маркетинга је да виде да ли им може нешто од овога користити. Нисам нешто оптимиста, али добро, ако се неко замисли и наредних година направи бар један ретро дрес, биће ОК. А можда им најзад падне на памет па да врате бордо-плаве (црвено-плаве) као резервну гарнитуру. То је наша историја и мислим да би се сећање на ту прву деценију по оснивању најбоље чувало преко резервне бордо-плаве гарнитуре.

А уз то је сасвим логична као избор ако се зна да је црно-бели дрес (уз доминантну белу боју на шорцу и штуцнама) прва гарнитура.

Ето, имају дресове на једном месту. Мене би највише обрадовала ова комбинација пола-пола из 1953, када смо згазили жгадију 7-1. Или на крају крајева, било која из тог времена а да је бордо-плава.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Намерно никада нисам писао на "маркетинг ФК Партизан", јер уз част неколицини ентузијаста - ФК Партизан нема маркетинг. Да га има, већ би се покренула акција да барем неки од ових легендарних, старих дресова (нпр., тај пола-пола из 1953., или онај из 1966., или онај са попречном пругом из 1983.) буде у продаји кроз црно-беле бутике. За њих сигурно не постоји никакав "копирајт" (мрзи ме да пребацујем на латиницу), и могла би да се организује њихова производња и продаја на стадиону по прихватљивој цени.
Свака част свима који су правили ове дресове.

црно-бели: могу и модел из ове сезоне лако да пребаце, оно што је бело да буде плаво, оно што је црно да буде бордо - и ето правог резервног плаво-бордо дреса.
 

Strelac

ex-alekst88
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
660
Reaction score
21
Локација
Stradija
Мене би највише обрадовала ова комбинација пола-пола из 1953

Тај дрес изгледа фантастично. Заиста се надам да ће следеће сезоне адидас исправити дечије бољке и да ћемо добити један премоћан црно-бели дрес и нову верзију овог из 1953.
 

wllayco

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
98
Reaction score
0

wllayco

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
98
Reaction score
0
partizandres.jpg


Kako se tek sad setih...

Ko je beše radio ove dresove?

Trebalo bi ova dva ubaciti umesto poslednja dva.

P.S. znam da vam je dosta da vam svako ko se uključi temu sere, al' ja samo želim da pomognem.


Još jedared, BRAVO I HVALA!!!
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Оба БЕКО дреса су ношена у јесен 1989. јер тада је био спонзор БЕКО / Ли Купер. Урадио сам исти такав дрес (пругасти) са рекламом Ли Купер, овде је стављено нешто више штрафти него што треба, али нема везе.

Диего - овај бели те је вероватно подсетио на 1983. зато што је то дизајн из тог доба, па и раније - негде 1980, 1981... Али, те 1989. био је крај сарадње са Адидасом па се крпило и носило до краја полусезоне све и свашта, па су тако ископали и тај стари дрес.

Ја кад помислим на дрес из 80-их, прва асоцијација је Адидас са црним или белим рукавима, пругасти, Искра Делта крпа - реклама на њему.
 
Top