Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dule Vujošević

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Pre svega, prestanite da pravdate ovaj potez kao... nije on tužio Partizan nego SNS bagru. Duško Vujošević je tužio KK PARTIZAN, a ne Tošu, Mlađu, ili nekoga trećeg.

Da li Duško Vujošević ima pravo da tuži Partizan. Apsolutno da ima pravo da ga tuži, jer klub mu duguje, a ako neće ili ne može da plati, onda zna se procedura, na sud.

Nažalost, u tom grmu leži zec! Ako Vujošević ima pravo da tuži klub, zašto ste kivni na ove druge što imaju isto to pravo i naravno tuže klub.

Kenjati kako je Partizan napravio igrače od njih i oni mu duguju je CIGANSKA fora! KK Partizan je napravio ugovor sa njima i duguje im taj novac. Tu nema nikakve diskusije. KKP je imao ugovor i sa Vujoševićem... nije ga ispoštovao i ovaj ima sasvim legitimno prvo da tuži klub. To je sada i uradio i ja s tim nemam nikakav problem. Duguju mu novac i treba da ga isplate.

Naravno, nisu svi tužili klub. Ima i onih koji su oprostili dug, mada nisu morali. Spisak je podugačak.

E sada, neko je Lovernj, a neko ... ...

Edit: izvini, nisam primetio da tema ide pod ključ, pa ako hoćete možete i da obrišete ovaj post.
 
Последња измена:

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Тема откључана. Ко има потребу да пљује и вређа нека нађе неко друго место за своје фрустрације. Ко жели пристојно и аргументовано да разговара нека изволи:
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.091
Reaction score
15.815
Локација
Храм фудбала
Od pocetka sam znao da ce se ovo zavrsiti sa tuzbom. Imamo dve zaracene strane, na jednoj Dule koji ne prasta nikome, na drugoj Tosa koji je zeleo da upravo dovede do ovoga kako bi pokazao da Dule nije svetinja.
Meni je smetalo i kad je Dule prozivao igrace koji su tuzili klub, jer su ljudi to zaradili (neko manje neko vise) i to im je obecano. Pa ne vidim sto ne bi trazili svoje. Ista situacija je i sa Duletom. Zaradio - daj mu njegovo. Momenat tu vise nije ni bitan, jer kad god bi se dogodilo mi bi rekli a gdje bas sad.
Sledece sto ocekujem je da ce komentar na ovo dati Muta, a ne onaj koki bi trebao. I sad ce Muta da objasnjava Duletu kako je teska situacija, a kad je ovaj to govorio Muta rece da laze i da sigurno nije toliko lose. Karma jebena, sve se vraca sve se placa.
I stvarno mi pocinje ici na zivce ovo vidjenje Duleta kao bezgresnog. Volim ga i ja, ali vi ste pretjerali. Pa evo tako imamo priliku da cujemo da mozda mu nije dobra finasijska situacija, i da ko zna koliko kosta lijecenje od secera. Pa nije to tolika rijetka bolest da nemamo podataka sta i kako. Sve vise je ljudi oboljelih, i u milion puta goroj fin. situaciji pa se nekako nose sa tim.
Poenta, neka je tuzio i treba da trazi svoje, ali nemojte da to pripisujete bilo cemu sem zelje da naplati svoj rad.
I jos jednom da kazem da svi mi mnogo vise volimo Partizan od svih tih koji su radili i igrali u njemu, oni su tu prvenstveno zbog para i zelje za napretkom, MI SMO IZ CISTE EMOCIJE I LJUBAVI!
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Овде постоји не разумевање суштине и лаконско закључивање како перцепција свега што се догађало са овим клубом последњих година може да изроди као најинтелигентнији закључак да је Дуле Вујошевић савршен, непогрешив и боголик.
То је наравно потпуно погрешно и једино што таквом ставу даје на снази јесте непрекидно млатарање њиме и мантрање сваки пут када је потребно нешто што је погрешно и по клуб недостојно, заштити од критике и превести на праву страну.
Ако ништа друго, погрешно је зато што је потпуно немогуће да толики број активних и заинтересованих посматрача и учесника у неким дешавањима не могу ништа интелигентније да смисле и закључе. То је мање важан аргумент.
Оно што је важније или да кажем најважније јесте питање самог клуба, његовог достојанства и самопоштовања и тога како се они који га воде односе према тим питањима.
Овде је речено да Вујошевић није тужио Тошу, Шилобада, Перу, Лазу, МИку, него Партизан и то би требало да значи како је направио проблем клубу уместо неким појединцима.
Такво размишљање је потпуна заблуда, замена теза и бркање узрока и последица.
Без обзира на велике речи и пароле, клуб је оно чиме га учине они који га воде. Данашњи Партизан је клуб Тоше, Шилобада, неких тамо кумова, и ко зна каквих других њушки и нема никакве везе са Партизаном који познајемо. Ко сумња у то нека се подсети шта је све клуб урадио или пропустио да уради у последње две године, каква је понижења доживљавао и ми заједно са њим, какве поразе и саморањавања и колико растакање достојанства и величине једне истинске институције.
То је Партизан који је Вујошевић тужио и то по истеку две године за које нам је речено да су потребан период да се Партизан врати на стари пут.
Замена узрока и последица је још очигледнија. Није проблем Партизану направио Вујошевић тужбом и евентуалном блокадом регистрације нових играча, већ су проблем клубу направили они који су га довели у стање да му ова тужба прави проблем, који су обмањивали, лагали и служили не клубу него његовим душманима. Случајно, то су исти они људи који нису продужили уговор Вујошевићу.
Замена теза је у томе да се позиција Вујошевића изједначава са позицијом било којег играча, службеника, вероватно и кафе куварице, јер као паре се дугују овом или оном, па је нормално да их овај или онај тражи преко суда ако већ не може другачије, самим тим и Вујошевић
Наравно да то не може бити исто. Не може се ставити у исту раван неко ко је деценију гурао Партизан ка европском врху, правећи од њега кошаркашку институцију, неко ко је постао готово синоним за ту институцију и неко ко је и физички уградио себе у историју клуба.
Оно што је Партизан морао учинити а да остане институција и очува самопоштовање и независност, јесте да се не растане од тог човека онако џукачки и послушнички и да га ако већ не може другачије исплати одмах и то до последњег динара, без обзира колико би то проблема правило са финансијама.
Тако би показао да поштује себе и тако би се избегле све мање пријатне последице па и ова о којој данас расправљамо. Тако не би дошао у ситуацију да нема никога ко би хтео и смео да позове легендарног тренера и каже му како ствари стоје са дуговањима и тако би спречио да тај исти тренер дође у ситуацију да буде у спору са нечим што је по много чему његова креација.
Дакле не због Вујошевића, већ пре свега због себе самог. И кажем Партизан, јер Партизан је данас то што сада данас гледамо, а онакав велики и важан какав је био у својој историји, биће тек онда када се врати себи и свом идентитету.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ako FK Partizan nisu Đurić, Zeka, Bjeka, Vazura i Vučela, onda ni KKP nisu Toša Mlađa i ostali.

Duško Vujošević je tužio KOŠARKAŠKI KLUB PARTIZAN. The End!!!

Zašto nije pojedinačno tužio ove što mu nisu produžili ugovor i od njih tražio novac od prethodnog ugovora.

Ponavljam, Vujošević ima svo pravo ovog sveta da tuži klub, jer klub, a ne Toša i drugi, mu duguje novac.

Meni smeta samo jedna stvar, a vi to pokušavate da opravdate. Sasvim je nebitno ko je šta i koliko uradio za klub, ugovori i pravila su jasni! Ne možeš jednom reći da je uradio mnogo za klub i da pravila za njega ne vrede, a drugome, koji je uradio manje, da tražiš da oprosti dug klubu, pa čak ga nazivaš đubretom ako tuži klub.

Ili svi da praštaju dugove, ili niko!
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.464
Reaction score
41.151
Локација
Žrnov
Sve si Gazda u pravu, osim u poslednjem pasusu.

jedino zaboravljas da su ti igraci, jer to se odnosi iskljucivo na igrace, OTISLI SVOJEVOLJNO, a mnogi I napustili klub kada je bilo najteze, I prema svima je Klub bio vise nego korektan I omogucio im da postanu igraci I zarade lepe novce.

A Vujosevic je OTERAN (nadam se da necemo sad pokretati pricu- nije oteran nego mu nije produzen ugovor - valjda smo prevazisli tu mantru).

Isto kao sto I u pravu postoji zakon, ali postoje I okolnosti koje su olaksavajuce ili otezavajuce, tako je I ovde.

Licno, imam neprijatni osecaj zbog ovoga, ali daleko od toga da ga osudjem.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Ako FK Partizan nisu Đurić, Zeka, Bjeka, Vazura i Vučela, onda ni KKP nisu Toša Mlađa i ostali.
О још како јесте. Тај Партизан мутавог Ђуре си сасвим оправдано звао Ђургарден. Зар би Партизан Бобека и Моце звао тим именом? Наравно да не.
Е па тако је ово сада Партизан Тоше, Шилобада, Пековића и напредњачких кумова, то је Партизан који пише срамна саопштења, Партизан који не сме да писне на понижења и још се и сам понижава приде, ово је Партизан чији председник преко његових леђа зида локале на Златибору, ово је Партизан који сада и нема председника јер је годишњи одмор, ово је Партизан који је човићева прћија у коју играчи не долазе ако пудлица то не жели, ово је Партизан који се слика са циганским грбом на паркету, а свога и нема, Партизан у чијој кући туку родитеље на очиглед деце....
Можда би и њему могли смислити неко име као што је био Ђургарден?
То није Партизан из Инстабула,Фуенлабраде, Пионира и Арене у којима се стварала најлепша историја. То није Партизан фајнал-фора, Партизан од кога противници стрепе и Партизан који меље све од реда. Партизан који је свој и који неда на себе, који не проси и не понижава се.
И нису Партизан тек уговори и потписи, ваљда смо увек веровали да постоји и нешто више и нешто изнад тога, јер да није тако Партизан би био радна заједница, теткице и кафе куварице, фикуси и кумови...
И да, наравно да ћеш казати - опрости дуг - ономе кога си учинио играчем и дао му у руке каријеру и милионе и наравно да ћеш платити све до последњег цента ономе ко је све то градио, а добио тек болест и понижење. И то због свог образа, а не због Вујошевића.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.406
Reaction score
4.452
Meni se u celoj ovoj prici ne svidja tajming tuzbe... zasto nije tuzio klub kada je Pekovic (koji ga je i oterao, btw) bio na celu?! Zasto se cekalo da dodju neki novi ljudi u klub, Muta?! Ne zelim ni da pomislim da su u igri neke igrice zalizanog... Ipak se nadam da to Dule ne bi sebi dozvolio...
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Opet riječ tajming u vezi Duška Vujoševića. :D Da je tužio u sred sezone, rekli bi, zlobni Dukljanin remeti ekipu u pohodu ka 4 trofeja.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.009
Covek je cekao tacno 2 godine od poslednje uplate. Sto se tice Dula, tajming nikad ne bi bio dobar. Ovo jednostavno nije smelo da se dogodi, da su mu se javili i rekli bilo sta siguran sam da ne bi tuzio. Niko na svetu ne moze da me ubedi da ovo nije radjeno namerno kako bi doslo do tuzbe. Picka im bre materina govnarska.
 

zugrobar

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2008
Порука
1.638
Reaction score
971
Локација
Морава
Тајминг му стварно није добар, касни 2 године.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.546
Reaction score
2.575
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Mislis da su hteli ovo namerno da bi mi eventualno pljuvali i omrzli Duleta? Ako im je to cilj malo su se zajebali, bar u mojim ocima a verujem i u ocima velike vecine nas Dule ma kakav potez napravio tesko da ce ikada doziveti tako nesto.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Зато је тајминг сваког саопштења управе, тајминг одстрањивања Миће Берића, тајминг ручка са ћоравим патуљком, тајминг шамарања обичних навијача био савршено одабран.
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.505
Reaction score
23.309
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Svaki taj tajming je bio u interesu Partizana, kao što je i Duletovo teranje bilo u interesu Partizana...

Sve ostalo što imam o tome da kažem stoji u potpisu, samo bih dodao: za sitne pare i lične interese!
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.144
Reaction score
4.603
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Meni se u celoj ovoj prici ne svidja tajming tuzbe... zasto nije tuzio klub kada je Pekovic (koji ga je i oterao, btw) bio na celu?! Zasto se cekalo da dodju neki novi ljudi u klub, Muta?! Ne zelim ni da pomislim da su u igri neke igrice zalizanog... Ipak se nadam da to Dule ne bi sebi dozvolio...

Nije tužio klub jer je tad i napravio reprogram duga u dogovoru sa klubom i rokovima isplate.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.406
Reaction score
4.452
Dule je legenda, ličnost koja nas je zadužila godinama unapred. Po meni on i Obradović su savremene ikone kluba. Slažem se da je sramotan način na koji je oteran iz kluba. ali upravo zbog toga nije trebao da nas tuži baš sada, kada je došao Muta i kada formiramo tim... morao je ranije ili kasnije, ne sada, loš tajming
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.505
Reaction score
23.309
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Cuj ranije, pa ranije su cak i njegove izjave nazivane losim tajmingom za klub, sve i jedna izjava, u bilo koje vreme da je recena, bio je los tajming. Pa sta bi tek bilo da je tuzio, kad je jedna jebena izjava stetila klubu?

Mada, u neku ruku, i ja smatram da je trebao ranije to uraditi, tj. prvi dan kad mu je neko, ko vec, saopstio da se tera iz kluba.

Ne veruj kvislingu! A on verovao...
 
Последња измена:

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Nema tu los tajming, dobar tajming.
Jednostavno ima judi koji ne vole Duleta, i bilo sta da uradi, pronaci ce mu zamerku.
Sa druge strane, svesni su koliko je doneo klubu, pa nece bas javno da ga vredjaju.
 
Top