Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.585
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne znam zašto stalno mora da se ide iz krajnosti u krajnost.
Jedna krajnost je da je Željko zaboravio svoj posao, da nemamo igru već 2 godine, i nemamo akcije, samo divljamo (totalna budalaština, da vidim kako divljanjem možeđ konstantno da daješ u el skoro 90 poena) i posle svake loše partije određeni igrač nema pojma danas Panter, juče Papapetru prekjuče Exum.
Druga krajnost je da ako ne valja Željko, jebite se evo vam FIlipovski. Što je prvo nekorektno prema FIlipovskom, krajnje korektan trener i čovek, njemu je doveden igrač iz sredine poljske lige koji da se 12 puta dovede ne košta koliko Panter recimo. I realno da je na klupi on i da imamo identične rezultate oteran bi bio odavno. Činjenica je da naspram ulaganja i kvaliteta trenera nisu ostvareni ni rezultati a ni realno gledano kvalitet igre u kontinuitetu.
Zašto kažem kontinuitetu jer mi povremeno blow outujemo protivnika koji nam odgovara i kada uđemo u ritam i obrnuto, ne možemo da se sastavimo kada loše uđemo u utakmicu. Da ono sinoć nisu bili cigani rekao bih da nam nedostaje utakmica kao sinoć i protiv armanija gde se konstantno igra egal jer tu smo slabi pre svega zbog potrošnje u odbrani.
Mi našu odbranu kako sad voli svako da napiše u navodnom nedostatku reči preuzimanje switch, zasnivamo na tome da nema mnogo filozofiranja i ne gubi se na momentumu u piku, ali isto tako zahteva vrhunsku selekciju gde par igrača isporučuju stvarno vrhunski taj deo (Exum, Papa, Lesor), Ledej solidno radi taj deo, ali očajno neke druge delove u odbrani i skoku. Ali ti igrači se troše nenormalno. Pored toga sve se svodi na to koliko brze noge i ruke imaju centri i zato mi kada izađe Lesor često ne možemo da se sastavimo.
Drugi najveći problem te odbrane je da je jaka koliko i najslabija karika, ali bukvalno, odigraš jedan pik da slab igrač preuzme višeg i ti si pukao, onda kreće, pomoć udvajanje, ostaju sami igrači na trojci i to je potop.
S tim u vezi igrači koji su minus na višim igračima Anđušić, Madar pa i donekle Panter, moraju da to opravdavaju sa druge strane terena, i Madar realno to radi i u odbrani na lopti na nižim igračima, čak uspeva i da probje blok. Ali kada ne daje doprinos u napadu i on kao i Anđušić, samo je problem jer ova koncepcija zahteva jake dvosmerne igrače.
I kada se stavi na papir, to neko naše jezgro Exum, Panter, Papa (Naneli), Ledej, Lesor, kada su na terenu mi imamo neku čvrstoću i pobeđujemo manje više. Ali to zahteva koncetraciju, kondiciju snagu itd.
Zato je i Željko natrpao dve trojke visokog kvaliteta cene jer trojke su najmanji rizik u preuzimanju.
Panter nikada ne može da igra top odbranu jer u napadu šutira iz driblinga probija 10 blokova rve se sa nekim bolidom tipa Lazić i ne može se od njega tražiti da bude Dangubić da secka napad protivnika. Slično donekle očigledno važi i za Ledeja, mada po mom viđenju košarke četvorka mora da bude defanzivno top.
Kod Pantera ima još jedna stvar koju ljudi ne kapiraju a to je da je on očajan spot up šuter. U odnosu na šut iz driblinga gde je verovatno najbolji u Evropi ili u top3 po tome što niko ne može da ga odbrani. Ali spotap mu je očajan i to je često za takve igrače jednostavno ne mogu bez ritma da šutnu retko su i sami, i mislim da je u tim situacijama ovako odokativno na 20,25 post, gde su mnogo gori šuteri na 40,50. Tu ne računamo kada sam šutira iz kontre iz onog sitnog naskoka ili iz ritma, nego kad primi loptu s 2 noge na zemlji. Sinoć je to maltene 2 puta imao na kraju, uveren sam da takve šuteve neće pogoditi isto kao što bi verovatno pogodio iz driblinga samo malo prostora da ima.
Druga njegova mana zašto ne igra u najboljim El igračima kao najbolji igrač je to što ne čini saigrače boljim, ne zato što je ovakav ili onakav, sebičan nego zato što ne zna, nema osećaj za to.
Ali budite sigurni da će on iz ove ekipe uvek imati najveće poverenje Željka jer zna uvek da izmisli poen i da prekine crnu seriju kada svi stanu.
Meni je tu nejasna uloga Nanelija iako ne volim da izdvajam igrače, jer on je taj koji treba da oslobodi prostor za Pantera, da pogađa u 40,50 posto spotup šuteve, da izmisli nekad lak poen. On uđe u igru i statira kao da je Dangubić, ok nisi prva violina ali nisi baš doveden da odigraš odbranu i šutneš ponekad za 3. Papapetru je mnogo konkretniji recimo sinoć, radi u napadu ono za šta je plaćen, pokušava da izmisli poen kada stane protok.
I moram da kažem da ne bude da konstatno kontriram svima, ali to vidim i kao Exumov problem. On bi realno trebalo svaki drugi posed da napada koš prodorom, ljudi kažu da je sinoć silovao, ja kažem da je morao više, iz prodora jakog igrača se cela akcija pokreće, daje se prostor za polaganje, asistenciju ka Lesoru, kick out, sve je tu. Mi smo opet po ko zna koji put izgubili kada je on izašao na kraju i ušao Madar. To nam se ove godine ponavlja iz utakmice u utakmicu. On sa svojom brzinom i snagom mora da bude aktivniji u napadu, i na kraju utakmice je mnogo logičnije da on pokuša da krene u prodor nego da Panter davi loptu i šutira iz driblinga ili nekom uvali vruć krompir kada ne može da se izbori za poziciju. I opet smo sinoć maltene prelomili utakmicu posle njegovog prodora i 2 asistencije ka spolja, jeste jednu promašio valjda Papapetru ali se posle stvorio poen jer su oni loše stajali posle tog prodora, a to je i poenta da ih izvučeš iz zone komfora.
Ima tu nešto i do trenera i uigranosti, ali par igrača na pokazuju svoje najbolje kvalitete a pokazuju mane i to je očigledan problem.
Bojim se nekih ishitrenih reakcija pod pritiskom javnosti, ali to nam je što nam je, mora se ući u seriju pobeda.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.662
Reaction score
5.533
Ostoja je morao te karte da da,jer se on pita koliko i mi odavde. A napravio je pricu sa kartama u slobodnoj prodaji da ne bi morao posle da objasnjava odakle njima 1000 karata. Mi smo jedini klub koji daje uputstva gostujucim navijacima kada da dodju da bi svi usli a svoje odjebava zbog ovih gostujucih da ce se,ako ne udju refundirati karte. Umesto da oni ulaze od 20- 20:30h ,dok svi navijaci Partizana ne udju,kao sto i normalno, pa neka ulaze i do 3/4,ne, oni usli prvi...dobro nisu i izasli prvi a Grobari ostali da cekaju kao i uvek kada su derbiji u fudbalu. Zbog svega ovoga zato nam i treba ovako kako smo prosli sinoc.
 

grtalica

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
238
Reaction score
1.634
Локација
Canada
Jedan detelj mi je privukao paznju.Mislim da je bio na kraju 2/4.Ostalo nekoliko sekundi mi poentirali i cigani krecu u napad.Željko trazi da se napravi faul izgleda da u toj drugoj četvrtini nismo bili u bonusu i niko da pokusa da napravi.Svi nesto u fazonu libo me racku i primimo kos i - 7.
Nesto nam fali,da li je to Novica,Gagi neko ko bi jebo mater svima dok ne izginu.U mom proslom komentaru sam kritikovao neke od igraca a sad da pohvalim Papapetrua,Tristana,Madara i nevjerovatnog Lesora.
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
634
Reaction score
3.899
"Svakome se dešava šta mu priliči najčešće i sreću treba zaslužiti"

Idemo dalje, dok ne zaslužimo... Odbrana u prvoj četvrtini pokazuje da mogu mnogo, mnogo više nego što su pokazali do sada od početka sezone. Kada svakoj utakmici budu prilazili tako i sa tom agresivnošću i borbom, tada će da uđe zadnji šut. Kad zasluže! Do tada u rudnik.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.384
Reaction score
37.824
Ako ništa drugo u jednoj stvari smo najbolji na svetu: Niko ne ume da ti usere dan (nedelju) kao Partizan. Ali to nas ne sprečava da ga i dalje volimo. Što bi naš narod rekao, nema ljubavi bez bola i patnje.
 

Pato9

Grobar
Учлањен(а)
10.12.2007
Порука
403
Reaction score
1.527
Desetine hiljada kilometara je iza mene zbog Partizana, ako Bog da zdravlja biće ih i stotine.
Bio sam ubeđen da nas u onakvoj atmosferi ne može dobiti ni Milvoki Baks.
Na 18:7 nismo iskoristili njihove promašaje da ih zakucamo i otaljavamo do kraja.
Retko se dešava da šuter poput Pantera promaši onako 2 šuta u završnici.
Njima je ušlo 3x3 u isto toliko pokušaja pred kraj i to je to.
Nije lako kad ovako izgubiš egal utakmicu ali dalje se mora!

Mogu samo da kažem posle svega sinoć u svrhu odbrane poslednjeg bastiona slobode u crveno beloj državi :
NAPRED PARTIZAN!
 

-nusknvp-

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
139
Reaction score
939
Локација
NI
Nisam hteo juce da pisem jer ne zelim da pljujem.
Najtezi poraz za mene od kada pratim sport uopste.
bukvalno, ja ne mogu da verujem da ljudi pisu da vadimo pouke iz ovoga, cigani usli u halu, pevamo im zasto cutite na 3 min do kraja +6, gubimo sutem ivalida u zadnjoj sekundi raspali konjusar, oni se deru pevaju zeljko uzmi evro titulu pred 18000 nasih, ja uopste ne mogu da cverujem da je neko ravnodusan posle ovog poraza bukvalno se tresem od sinoc na nacin na koj smo izgubili u kojim okolnostima, to je PARTIZAN, porepoznavanje ovakvih momenata!!!!!!!!!!
Nisu odlucujuci mecevi protiv cigana pa daj da im damo da nam nabiju muda u usta jos 3 puta do kraja godine...jebote ne mogu da verujem sta citam bukvalno

nasa je greska sto naneli ako ne primi platu boli ga k da igra i protiv cigana za utakmicu koju zivi 3 miliona ljudi u Srbiji


nego ajde...nije odlucujuca utakmica.......
......

lazarevic, lazic, dobric, Holland, bentil nedovic retard ja ne znam kako mi mozemo da vadimo pouke posle izgubljene utakmice na domecem terenu od ovih ivalida 2 puta u 10 dana, evo ne znam stvarno, da nam adin vrabac igra pg pa da razumem, moze jedna solja optimizma za mene ustao sam na pogresnu nogu ovo mi sve izgleda kao da je otislo u pm slika se od sinoc nije promenila
 
Последња измена:

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.280
Reaction score
16.043
Локација
Beograd
Ako može neko košarkaški pismen da pročita ovaj tekst i da kaže šta misli o ovoj analizi ili je u pitanju još samo jedno ciganisanje u nizu od strane devetdva.

 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.384
Reaction score
37.824
Nisam hteo juce da pisem jer ne zelim da pljujem.
Najtezi poraz za mene od kada pratim sport uopste.
Da je težak jeste, ali nisam baš siguran da je najteži, mada je to individualno.

Meni recimo ne može da se poredi sa jebenom Artmedijom i Ciganijakosom u Parizu. Posle te dve sam bio bukvalno bolestan po 7 dana. Pokojni ćale bi verovatno rekao: Nemaš pojma, nisi gledao Real '66...
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.560
Reaction score
29.596
Локација
Novi Sad
Nisam smeo sinoc da udjem na forum jer sam bio los psihicki... prelistah na brzinu ove silne stranice i ima tu dosta ljudi koji su upravu ali dosta i onih koji preteruju. Ja sam ovde uvek pruzao podrsku, kenjao ovima sto kenjaju stalno nesto... ali ono sinoc, po mom skromnom misljenju, je SRAMOTA! U onakvoj atmosferi je trebalo da bude stoka razlike i to je to. Nista manje od toga.
Nerezonski potezi, pogotovo u samom finisu utakmice, 16 sekundi do kraja promasis trojku i uhvatis loptu i zuris na jebeni sut i to opet za 3??? Panteru brate, daj malo ono, oladi jbt... ja razumem i da zelja povuce i da pomisli eto on ce da ih resi kao kapiten, ali ne ide ti covece. Razigravaj, navuci na sebe 2 njihova, izmosiraj ih, oslobodi nekog drugog da sutne. Sad je vec kriticno sve ovo, gubimo u Aba gubimo u EL, mora neki OPASAN restart da se desi. Citam sinoc ih Zeljko zakljucao u svlacionici. Nemoj ih pustati napolje do sutra.

Sve u svemu, najlepsi momenat utakmice mi je kad je cela hala pevala ostoji majmunu, sve ostalo osim one prve cetvrtine je za zaborav.

Nista, ostajem mazohista, volim i bodrim, jebaji ga, ne mozes protiv bolesti koliko god da te razocara ili iznervira, ne mozes bez njega.

VOLIM TE PARTIZANE!
Pusi kurac ostoja!
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.384
Reaction score
37.824
Veći efekat bi bio da su prozvali vođu starim dobrim hitom, a onda otpevali Ostoji "Jeb'o te Vučić, u dupe jeb'o te Vučić...".
 
  • Like
Reactions: BiP

grobarkogrobar

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
100
Reaction score
498
Локација
Srbija
Da dovedemo Čovića, on garantuje rezultat? Nekima očigledno trebaju drugačije legende.
Sad bih potpisao da izgubimo sve utakmice do kraja u svim takmičenjima, samo da Obradović ostane i sledeću sezonu. Čisto da ostane zabeleženo, ako se to slučajno desi.
I odlučite se jednom, da li su igrači debili ili nisu? Budući da očekujete da dobiju baš svaku utakmicu, pa se onda silno razočarate kad se to ne dogodi.
Uprava je dno, navijači su tu negde rame uz rame sa njom. Ovi što su na terenu su ipak najbolji među nama, tako da nemate baš mnogo kredibiliteta da serete ovoliko po njima.
Biće bolje, kad, nemam pojma kad, samo znam da će biti. A do tada da se ne obrukamo previše.
Ovo je jedina istina. Bravo @djomla za komentar!:respect
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
431
Reaction score
2.798
Локација
Beograd
Bukvalno sam uzeo dan odmora na poslu... koliko sam mrtav fizički i psihički... pa pošto ležim i vaskrsavam da izlupetam neka moja zapažanja, više psihološke prirode...
Iskreno jedino što zameram ovom timu je što u njemu nema ko da se pobije, kako figurativno tako i bukvalno... na sve taktičko-tehničke stvari koje su bile pogrešne o kojima su ljudi ovde izlagali, meni protiv Baskonije, Armanija, Valensije i FMP-a izgledalo kao da smo nekako mlaki i da ne znamo u telo... da nema gladi
Ja ne kapiram da ti ne treba neki Vesa Petrović, Vule Avdalović, Lovernj...Gagi Milosavljević...
I primećujem da to nikako da klikne dole i prenese se na publiku.
Kad smo ih ubijali u pojam u prvoj četvrtini i čuo se onaj ludački huk na tribinama kad jebeni vazduh treperi, igrači na terenu to ne osećaju kao talas koji treba da jašu, nego se stiče utisak da žure i jure da se što pre šutne kao da osećaju pritisak od tolikog naboja, ej bre to naši igrači reaguju tako na našu publiku. Iako mi ni Aleksa ni Smajli nisu baš taj tip "pobiću se" igrača, oni uz Papapetrua, i možda malog Tristana naizgled jedini mogu da se nalože i jašu atmosferu dobrog momentuma. Najviše me je zabolelo kad smo imali Armani, bikvalno mogli da lomimo, to da je takva atmosfera čak stvorila pritisak našim igračima i slomila nas a ne protivnika...
Gledali smo to i protiv Valensije i FMP-a... u trenucima kad vodimo i sve leti i pršti prelako padamo i to čak najviše ond kad je atmosfera na tribinama najluđa.. kao da je igračima to teret, i kao da misle da treba nekim ludilom da se nadmeću i stižu igrom tu amtosferu... što je suludo, pa baš tada kad protivnik skine gaće, ko ovi juče, treba da igraš u svom ritmu i da igraš i duge napade... ovaj tim ima problem psihološke prirode, koliko i taktičko-tehničke... a to je odgovornost svih od trenera do samih igrača... o sramoti da ne možeš da osposobiš ekipu da ti svi budu zdravi da zahavalite ciganu u stafu, valjda je prof. Koprivica zaboravio sve o svom poslu ko i Željko pa je nepotreban...
Sve ovo dovodi do kruga u kojem iz umora pada koncentracija, sledi pad igre, zatim psihološki pritisak samonametnut i uzrokovan spoljnim faktorima(publika i očekivanje rezultata-od samih igrača i publike) i dolazimo do kruga koji razbija samo jedan vođa, samonametnuti vođa koji vuče i nosi kad je najteže... ko je vođa ove ekipe?

Ili da kažem, ko je Novica ove ekipe, ko je Đorđević ove ekipe?

Imali smo jednog u nastajanju (čitaj Jare- koji ne bi bio ni sesti igrač ove ekipe, ali bi nio vođa) i olako smo ga pustili...i tačno, ne možeš i bez Novice i bez onog koji preuzima tu baklju, kome je prenesen pelcer...
Ostaje pitanje oće li ova ekipa konačno kliknuti na baš tom psihološkom polju... ja u tome kako su se nosili Papapetru i Vukčević i vraćanju Avrama i Smajlija vidim tu neku šansu... jebiga mi dolazimo, bodrimo, volimo, ali svako je od njih u svojoj glavi sam, mora neko od njih da se nametne energijom a ostali da to slede... pa da bude lom, da bude borba bre!
Svi čekamo.

Za ove što se ne nadaju mogu samo da kažem decembar je "o vi maloverni..."
 

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
Najbolniji poraz od Nolana Smita. Bez srama mogu da kažem da sam poceo zbog cigana da dozivljavam frustracije.
Moram reći da pojedinci odje na forumu strasno iritiraju sa pateticnim komentarima tipa glavu gore momci, izvlacimo pouke, ko zna zasto je ovo dobro itd itd. Koga bre podrzavate vi?! Pola tima nema muda više no u zeca.

Treba ih jajima gadjati, sise jedne, kako ih nije sramota od onoliko ljudi i djece sto su dali sve od sebe na tribinama
 

Steff

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
130
Reaction score
478
Локација
Beograd
Ne može biti ista ljubav prema ovima i onima koji mesecima nisu primali plate ili su primali mnogo manje plate,ja mislim da je ovaj tim imao više nego dovoljno kredita prethodnih godinu i par meseci iako smo ovakvih poraza u bitnim mečevima imali na pretek.

I ne ovaj roster sigurno nije napravljen sa nekim ciljem da raste i da nešto čekamo to su samo alibiji,ovakve igrače i trenera mi nikad nismo bili u stanju da dovedemo,sramota ja da se ovde poredi ono što je Dule morao da radi i ovo.

Naravno da Željko treba da ostane i daleko od toga da je sve gotovo ali mi je neverovatno da ovde neki opravdavaju ovaj poraz kao da smo mi neka Crnokosa koja je izgubila od Konstantina pa nikom ništa pogotovo kad se sve ovo uzme u obzir.
 

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
493
Reaction score
1.769
Desetine hiljada kilometara je iza mene zbog Partizana, ako Bog da zdravlja biće ih i stotine.
Bio sam ubeđen da nas u onakvoj atmosferi ne može dobiti ni Milvoki Baks.
Na 18:7 nismo iskoristili njihove promašaje da ih zakucamo i otaljavamo do kraja.
Retko se dešava da šuter poput Pantera promaši onako 2 šuta u završnici.
Njima je ušlo 3x3 u isto toliko pokušaja pred kraj i to je to.
Nije lako kad ovako izgubiš egal utakmicu ali dalje se mora!

Mogu samo da kažem posle svega sinoć u svrhu odbrane poslednjeg bastiona slobode u crveno beloj državi :
NAPRED PARTIZAN!
Neko je vec napisao da njima sve ulazi a nama nista na kraju i tako vec 2-3 godine. Meni se cini, onako laicki da Panter nema izbacaj kao klasican suter i da nijedna ne ulazi cisto u obruc, sto bi se reklo "kao kap". Ne znam sta se desava, ali ja jos uvijek imam nadu za top 8, hocu da se palim do kraja ili sezona ode. Cini mi se da neki inat raste i da ce imati podrsku do samog kraja i punu halu, toliko su neki igraci i trener zasluzili, ima tu itekako grobarstine. I da vratiti Milosavljevica pod hitno, trebace nam jedan ratnik pa makar bio i mator.
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
340
Reaction score
1.776
Локација
Панчево
Najbolniji poraz od Nolana Smita. Bez srama mogu da kažem da sam poceo zbog cigana da dozivljavam frustracije.
Moram reći da pojedinci odje na forumu strasno iritiraju sa pateticnim komentarima tipa glavu gore momci, izvlacimo pouke, ko zna zasto je ovo dobro itd itd. Koga bre podrzavate vi?! Pola tima nema muda više no u zeca.

Treba ih jajima gadjati, sise jedne, kako ih nije sramota od onoliko ljudi i djece sto su dali sve od sebe na tribinama
Još više od njih iritiraju zloslutni gavrani pljuvači (pa neka dobijem ban opet, jebe mi se, eto, od prava da mislim i kažem to što mislim neću odustati nikad, i da, svestan sam da to pravo povlači i određene obaveze), koji izmile iz svojih rupa samo kad je teško, da lamentiraju i kukaju kano sinje kukavice. Dakle, razložna kritika može, uvek je poželjna i dobrodošla, defetistička infantilna lupetaranja nosite u Železnik. Kad idete da gledate FMP, dabome.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top