Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
22.02.2023
Порука
278
Reaction score
2.565
Локација
Subotica
Dek je jedan usranko koga je sinoc usralo sve sto je moglo i sto nije
Dek je strasan igrac i u Bgu nas je razbio i sinoc, bas nam je nepovoljan matchup, od Pape i Nanelija je jaci u igri ledjima, od Ledeja brzi. Mada bih mu ja uvek rizikovao onu strelu od suta ako je ikako moguce
a sam zaista lud, ali po meni bolje je da igra Tavares, nego da gledam Deka i Yabuselea na 4 i 5 35+ minuta
mislim da dugorocno nece biti tako, samo je neocekivani sok bolje delovao na njih nego nas. Yabusele se nije video protiv Lesora u 4/4, ali da im je igra tecnija jeste, samo sto u toj ekipi onda nema ko krsten blok da postavi
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.788
Reaction score
55.689
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
I slobodno pohvali Madara... Nije toliko teško
Pa ja nigde nisam komentarisao individualne partije igrača, ne znam kakve veze ima s Madarom, i njega sam i hvalio i kritikovao kako je sezona tekla. Otprilike svakog, pa čak i nesretnog Anđušića kog mi je iskreno žao sada, žao mi je i Trife jer je onako izašao iz utakmice sa 2 nesretna poteza. To što su se ljudi uhvatili za neke kritike nekioh igrača tipa Madar, Ledej, o kojima sam pisao i milion puta pozitivno itd, i iza kojih stojim i kada dobijamo +20 i gubimo +20 jer su konkretne nije moj problem. Svakako nisam pisao idiotizme da je Papapetru skupi grčki Zagorac i slične ciganštine.
Pisao sam generalno o timskoj igri, pomenuo sam i 1 na 1 sa Ćaćom, tu se može prepoznati i Madar.
Ako bih nekog nešto isticao van onoga što se jasno vidi u statistici to bi bio Aleksa iako zna da nas baci u očaj nekim ludilom, znači neverovatno timski.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Igru pod kosem mozemo da zaboravimo ako Tavaresa ne ubacis u pick and pop, a to sa Lesorom mozemo da zaboravimo, sto znaci da je upitno sta bi bilo da je ostao Tavares u igri, imajuci u vidu cinjenicu da je Smajli vec u 3/4 imao 4 faula kao i njegovo neiskustvo u gradjenju pri skoku…

Njima je Smajli razbio def. koncepciju na pocetku utakmice, pick and popom, fintom suta, licem ka kosu, pasom…urnisao je Tavaresa, a za to je najveca Zeljkova zasluga.
Naravno, greška njihovog trenera je bila što je igrao skoro 20 minuta bez prestanka pa mu je na kraju učinkovitost porpilično pala.

Inače kad je Tavareš u reketu, i Exum i Lessor su dosta limitirani.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.357
Reaction score
11.201
Локација
underground
Priprema utakmice sa Tavaresom i bez njega izgleda totalno drugacije.
Naravno da Real ima kvalitet ali na duzi rok ako je on izgubljen za citavu seriju to im je ogroman hendikep.
Sutra ocekujem da oni izginu i da ce imati u tome logistiku sudija, nadam se ne vecu od uobicajenog domacinskog ali pribojavam se i vise od toga.
Tako da ce sutra biti izuzetno tesko , ali kako rekoh ako je Tavares izgubljen za seriju to im je ogroman a nadam se i nenadoknadiv hendikep.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Celu noc oka nisam sklopio, ne znam za vas?!
Mislim kako spavati nakon one ludnice juce? :icon-smile:

Utakmicu koju smo bar 2 puta izgubili i jos 3 puta dobili, srecom na kraju je bilo za konacno slavlje!:shal

Kralj je pao prvi put, sada mora jos 2 puta za put ka "obecanu zemlju" - Final 4 Evrolige!

Momci vi to mozete, ne sumnjam u vas!:napred-partizan:
Ja sam zaista lud, ali po meni bolje je da igra Tavares, nego da gledam Deka i Yabuselea na 4 i 5 35+ minuta.

Dugo u Evropi se nisu pojavila tako dominantna bica, na poziciju 3 i 4 ( primarne ).

Na strani sto igraju rukometnu odbranu sve vreme i svira im se tek cetvrti peti kontakt.

Mislim da Papapetru mora i moze bolje da brani Deka, Yabuselea tek nema sanse.

Sa Tavaresom na parketu u prvom poluvremenu smo imali fluidniji napad.

Nije bilo za ocekivati da on odigra citavo poluvreme u "svom" ritmu, gde ce da deli banane na sve strane i pohvata sve lopte pod oba obruca.

Madar x-factor, sa njim na parketu, Avramovicem i Panterom napadi izgledaju bas lepo, mada znamo da protiv Reala tesko da se moze igrati sa 3 niska, jer oni imaju miss match bukvalno na sve pozicije od 1-5.
Ne sumnjam u tvoje strucno poznavanje kosarke, ali imam pravo da se ne slozim s' tobom.
Juce je splet okolnosti bio takav da nam se prividja da bi nam vise odgovaralo da Tavares igra, nego sto su prinudno ubacili small ball postavu sa Rendolfom i Jabuseleom na poziciji centra.
Bilo je puno faktora da je to tako bilo, ali ja mislim da mi bismo lakse dobili da su oni tako poceli i zavrsili mec.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.560
Reaction score
11.107
Jabusele se malo zajebao kod one poslednje odbrane,pola metra prostora pa cak i metar skoro je za Pantera livada,ali ni najmanje ga mi nije zao,ko ga jebe kad je papan.
Odigrao je solidnu odbranu.
Svicovali su bez razmisljanja, veovatno je dogovor bio da preuzimaju sve.
Svi su znali da ce Panter da resava, ali verujem da su svi ocekivali ili poludistancu ili da napadne kos i da proba eventualno faul da iznudi.
Sam Jabusele nije mogao da zna bas tacno koliko sekundi ima do kraja, to je trenutak. Nije smeo da mu "udje pod dres'" jer bi ga lagano zaobisao.
Dobro je stajao i za delic sekunde je zakasnio da zasmeta za sut. Gotovo da je bio na ruci.
Nije da se puno pitao.
Sa tim sto se naravno ne radi o sreci.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Pa ja nigde nisam komentarisao individualne partije igrača, ne znam kakve veze ima s Madarom, i njega sam i hvalio i kritikovao kako je sezona tekla. Otprilike svakog, pa čak i nesretnog Anđušića kog mi je iskreno žao sada, žao mi je i Trife jer je onako izašao iz utakmice sa 2 nesretna poteza. To što su se ljudi uhvatili za neke kritike nekioh igrača tipa Madar, Ledej, o kojima sam pisao i milion puta pozitivno itd, i iza kojih stojim i kada dobijamo +20 i gubimo +20 jer su konkretne nije moj problem. Svakako nisam pisao idiotizme da je Papapetru skupi grčki Zagorac i slične ciganštine.
Pisao sam generalno o timskoj igri, pomenuo sam i 1 na 1 sa Ćaćom, tu se može prepoznati i Madar.
Ako bih nekog nešto isticao van onoga što se jasno vidi u statistici to bi bio Aleksa iako zna da nas baci u očaj nekim ludilom, znači neverovatno timski.
Dobro ako nećeš da ga pohvališ individualno.
Možda sam se nadovezao na poentu držanja egala u koji nas je 2 puta vratio Madar kad niko očekivao nije.. A ti odmah o tome ko se zašta uhvatio.
Neka...
Ne moraš.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.481
Reaction score
41.343
Локација
Žrnov
Smajli je ladno Tavaresu "spržio" kolena, bar je to moj utisak. I to je direktna odgovornost Ćus Matea, koji to očigledno niej preopoznao. Bukvalno, sve dok je Tavares bio u igri, bio je i Smajli. I doveo ga je do ludila. :buhaha Taman kad ovaj pomisli da mu je zatvorio ulaz u reket, Smajli mu sprži trojku u facu :buhaha
 

MiM

Početnik
Учлањен(а)
29.06.2018
Порука
167
Reaction score
996
Локација
JNA
Smajli je ladno Tavaresu "spržio" kolena, bar je to moj utisak. I to je direktna odgovornost Ćus Matea, koji to očigledno niej preopoznao. Bukvalno, sve dok je Tavares bio u igri, bio je i Smajli. I doveo ga je do ludila. :buhaha Taman kad ovaj pomisli da mu je zatvorio ulaz u reket, Smajli mu sprži trojku u facu :buhaha
Tavares je dobio udarac kod one "blokade" kada je Smajli krenuo na zakucavanje ... Kada su pali tamo iza kosa , vidi se na snimku da se Tavares drzi sa bolnom grimasom za koleno, instant karma , sto bi se reklo , cist udarac po ruci Smajlijevoj nije mu sviran faul , dobio udarac po kolenu pri padu...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.788
Reaction score
55.689
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Dobro ako nećeš da ga pohvališ individualno.
Možda sam se nadovezao na poentu držanja egala u koji nas je 2 puta vratio Madar kad niko očekivao nije.. A ti odmah o tome ko se zašta uhvatio.
Neka...
Ne moraš.
Različito gledanje na košarku, različito gledamo situaciju na terenu.
Od mene je najpozitivnije od njega odbrana 1 na 1, gde nije dozvolio da padne intenzitet.
Trojke, uđu ne uđu, to je košarka, bitno je da se ne iskače iz sistema i da se šutne kad si sam i da se doda ako je neko u boljoj poziciji. Izdvojio sam dva momenta s Aleksom i Exumom zbog momenta u kom su se dogodili, ali i oni spadaju pod tu kategoriju, uđe izađe, bitno da se poštuje rezon.
Nisam pomenuo ni Lesora koji nas je držao dole na postu kad smo upali u krizu, iznuđivao faulove itd. Mislim da je to svima očigledno.
 
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
246
Reaction score
1.119
Локација
Trebinje
Имао је Мадар и добру одбрамбену улогу на НВ Госу (промашио је пар шутева). Само је једном погодио кад је био чуван од стране Мадара.
А и на задњем шуту је једини ишао на офанзивни скок, али би било прекасно да је Пантер промашио.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.442
Reaction score
38.158
Možda je više za temu Srpska košarka...
Dokle god se cigani pitaju za bilo šta u ovoj zemlji on ne bi igrao makar zbog bolesne sujete, ako ništa drugo.

A moje lično mišljenje je da ne treba da igra ni pod razno, ali ne zbog košarkaških i ljudskih kvaliteta nego zbog njegovog mentalnog zdravlja. Što manje posla sa ciganima to bolje.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Različito gledanje na košarku, različito gledamo situaciju na terenu.
Od mene je najpozitivnije od njega odbrana 1 na 1, gde nije dozvolio da padne intenzitet.
Trojke, uđu ne uđu, to je košarka, bitno je da se ne iskače iz sistema i da se šutne kad si sam i da se doda ako je neko u boljoj poziciji. Izdvojio sam dva momenta s Aleksom i Exumom zbog momenta u kom su se dogodili, ali i oni spadaju pod tu kategoriju, uđe izađe, bitno da se poštuje rezon.
Nisam pomenuo ni Lesora koji nas je držao dole na postu kad smo upali u krizu, iznuđivao faulove itd. Mislim da je to svima očigledno.
Naravno...
Razlikuju se fragmenti na osnovu kojih ljudi donose zaključke i ono što je njima bitno je neretko i ekvivalent sa onim "to se podrazumeva"
Recimo i ovo što si napisao Za Ledeja da je očigledno... Da se "i spomenuti ne mora" Tako nešto rezonujem i Pantera, Lesora, Egzuma... Tokom cele sezone nas vuku, kroje se taktike protiv nas kako bi njih otupeli...
I onda mi je verovatno vredno pomena nešto što "iskoči"... Što je slomilo taktiku rivala... To je po meni prelomilo utakmicu.
Smajli i Madar.
Naravno ne kažem da nisi u pravu, već sam očekivao da neko baci akcenat na nekog ko je na početku sezone bio samo projekat i nepoznanica kako će da legne u sistem, šta će mu Željko dozvoliti da radi i da li je uopšte kapacitet za Evroligu
 

crna ovca bela vrana

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2018
Порука
1.077
Reaction score
4.313
Локација
Humska 1
Divim vam se svima. Pogotovo onima koji su neposredno sinoc posle utakmice imali bilo sta zivo u sebi da bi srocili ovde nesto smisljeno. Ja nisam znao ni gde se nalazim, ni kud da podjem, sta da radim sledece... Kapiten uzima sut za 3, ona ulazi - hvala ti Boze! - a u meni se budi milion osecanja. Vulkan jebeni! Slomi se covek, krecu suze, prolazi ti u sekundama film i ono sve kroz sta smo prosli da bi dosli do tog jednog suta, te jedne lopte.

Partizane, Partizane, Partizaaane jedini...!
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.167
Reaction score
2.153
Локација
u srcu šesnaesterca
Tavares je dobio udarac kod one "blokade" kada je Smajli krenuo na zakucavanje ... Kada su pali tamo iza kosa , vidi se na snimku da se Tavares drzi sa bolnom grimasom za koleno, instant karma , sto bi se reklo , cist udarac po ruci Smajlijevoj nije mu sviran faul , dobio udarac po kolenu pri padu...
To je bio cist faul, a gledajuci onu “namernu” Ledeja u Podgorici, ovo naknadno bacanje Smajlija u kupine je u najmanju ruku iskljucujuca tehnicka, ako ne i za prijavu MUP-u. Taman da ga uhapse na Aerodromu kad sleti.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.027
Reaction score
5.833
Локација
Court seats
Prva od tri potrebne!
I to je komentar utakmice bez ikakve euforije...

Ipak, zanimljiva su mi neka zapažanja sa prve:

1. Ćus Mateo je oterao Tavaresa u povredu dunsterskom minutažom od 19 minuta u prvom poluvremenu.
2. Spremili su se za Exum-a - prave pritisak na njegov dribling, usmeravaju ga na bočne linije, ne daju mu sredinu i često ga čak i udvoje. Čekaju da se "naguzi" pa mu skinu loptu sa leđa i vidi se da su detaljnije skautirali kako dribla loptu, a dribla je plitko i malo dalje od tela. Ipak, utisak je da je Real uradio domaći iz skautinga ali ne dovoljno temeljno i detaljno za jednog Željka Obradovića.
3. Kako neko reče, zvuči ludo ali veću tranzicionu i "drive and kick" prednost imamo sa Tavaresom na terenu. Drugo poluvreme je Real znatno brže igrao sa Deckom i Jabuselom, a kako je Jabusele bikčina u pravom smislu te reči mi tu nismo došli do neke prednosti.
4. Dubina njihove klupe je zastrašujuća! Sticajem okolnosti i problemima sa faulovima sinoć im je ta dubina skresana u dobrom delu drugog poluvremena, a doprinos tome je dao i ziheraš Ćus svojim odlukama.
5. Za šansu za novu pobedu u Madridu mi ne smemo imati igrače u "minus fazi", a ako takvih bude naša rotacija će se smanjiti na 6-7, daj Bože 8 igrača i tu potrošnja raste srazmerno Panterovim cohones-ima.

Fokus na sledeću!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top