Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

manager23

Grobar
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
284
Reaction score
1.304
Локација
Čačak
Mnogo je valio Avram... da odigra odbranu u trećoj četvrtini... ne bi nas sigurno stigli. Ali šta je tu je sad, okrećemo se ABA i mislim da motiva neće nedostajati, čak će ga biti i više
 

nikola1970

Grobar
Учлањен(а)
06.10.2008
Порука
999
Reaction score
2.060
Локација
BGD
Velika steta... Posle +18 ovo bas tesko pada. Bolji smo bili od njih kroz celu seriju (uzimajuci u obzir suspenzije) i nezasluzeno su prosli mamu im jebem govnarsku!

Sad zna se, glavu gore, cigane da otresemo i da zadrzimo kostur tima kako znamo i umemo. Panter i Lesor moraju ostati!
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
473
Reaction score
2.605
I konacno...Moguce je biti ponosan na igrace i Zeljka, ali istovremeno i laicki kritikovati neke stvari, pogotovo sto se tice ove serije.

Smajilagic ima kosarkasku inteligenciju i neka zaista izvrsna rjesenja u napadu koja zbunjuju sve na terenu, ali sta vrijedi ako ne moze da izdrzi vise od 10 minuta utakmice bez 5 licnih? S jedne strane napada reket sa Tavaresom u njemu dok ostatak naseg tima ne smije ni da pogleda tamo, a s druge pravi neke epski glupe faulove. Pogovoto mislim cetvrti, kad bukvalno lijeze na igraca Reala nakon jedne ocigledno izgubljene lopte. Biti agresivan i imati zelju je sjajno, ali ipak treba imati i razuma.

Papapetru mi je skroz dobar lik, ali... Sve vrijeme mi po ponasanju i igri izgleda kao trinaesto prase u timu. Izgleda mi da se nikad nije do kraja prilagodio i postao u potpunosti dio tima kao sto su to postali, recimo, Panter i Lesor. Mozda je to zato sto ima mirniji karakter od njih. Na racun njegovog profesionalizma se nema sta reci, ali (s izuzetkom cetvrte utakmice)... ne znam sta nam je tacno novo donio u timu.

Lesor, sa izuzetkom druge utakmice, u citavoj seriji jednostavno nije bio ono sto smo ocekivali. Kad Tavares nije bio na parketu, pucao je od samopouzdanja, lomio odbranu. Ali cim bi Tavares krocio na parket, Lesor vise nije postojao. Razumijem respekt, ali majku mu, pa ipak nije to Dvajt Hauard iz najboljih dana...

Madar... Uz svu povremenu lucidnost u napadu, u odbrani je cesto izgledalo da sa njim imamo igraca manje na parketu. A taj nedostatak nije dovoljno kompenzovao u napadu.

I na kraju nesto sto bi se okarakterisalo kao bogohuljenje. Zeljko... Niko mu nikad ne moze osporiti da je najveci Evropski trener u istoriji ove igre, i da je zbog njega Partizan sada ovde gdje jeste, ali... Ne znam, citavu seriju ocekujem neki njegov potez ili odluku o kojoj ce se pricati, pogotovo u odlucujucim momentima. A ispada da ga je Cus u svakoj utakmici u zavrsnici nadmudrio. Ne znam da li je ista moglo biti drugacije, uzimajuci u obzir sirinu kadra i kvalitet u oba tima, ali... Lako je biti general poslije bitke, ali na +15, minut i po prije kraja trece cetvrtine, pa valjda se moglo pretpostaviti da je ta ludacka rukometna odbrana i mahniti sutevi za tri i prodori jedino sto je preostalo Realu da se vrati u utakmicu. Ne mirni napadi od 24 sekunde i igranje na Tavaresa. I kako, pored takvog maga na klupi, mi dopustamo da se kola strmoglave onom brzinom. Znam da on ne moze izaci na teren i igrati, ali ipak mi se ne cini da je on sa klupe ista uspio da promijeni. A skoro isto bi se moglo reci i za zavrsnice svih ostalih utakmica. Da nam nije bilo genijalnosti Pantera i trice preko ruke iz potpuno neizdradjenog napada u prvoj utakmici, mi bismo izgubili sve neizvjesne zavrsnice protiv njih.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Od mene samo cestitke,iako sam sinoc pozeleneo sto rece Stojance.
Sezona u EL je prebacila svacija ocekivanja,druga stvar sto smo bili mnogo blizu F4 pa nam sada svima krivo.
Ponosan sam na momke i strucni stab kako su odigrali i spremali utakmice sa najboljim timovima evrope.Svaka cast i nama Grobarima kako smo sve izneli.
Bravo za sve nas :clap
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
381
Reaction score
3.442
Локација
Kući.
Ceo (odrasli) život se trudim da ne posmatram samo izolovane situacije, nego i širu sliku...

-Kukamo kako smo baksuzni klub zbog ovog večeras...a zapravo kada pogledamo šta smo proživeli tokom cele sezone nema kluba/navijača koji se ne bi menjao sa nama;

-Činjenica, propustili smo šansu jer smo imali +18...ali isto tako smo ove sezone mi nadoknadili takve zaostatke u prebitnim utakmicama (cigani, Efes...);

-Jeste, boli. Ali za mene razlika između pobede ili poraza sinoć je samo u tome što ovaj poraz boli a pobeda bi izazvala neku euforiju. Ali sreća zbog Željka i Partizana u ovoj sezoni je konstantna, bez obzira na ishod ovog sinoć. A to koliko boli, ne moram nikom da objašnjavam. Zato verovatno nikada neću odgledati ovu utakmicu ponovo...

Idemo dalje, ja iskreno jedva čekam prvu sledeću priliku da odem u Areni da gledam Partizan, nebitno protiv koga. Jebe mi se da li ćemo igrati derbije, da li će biti 5 hiljada ili 20 hiljada.

Ja samo jedva čekam da ih vidim opet...
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
hiperboreja
Svima bi nam ovo malo lakse padalo kada bi mi bili normalan klub pa da znas da cemo zadrzati okosnicu timu i uz par pojacanja pokusati da ispravimo ovu nepravdu koja nam se desila. Medjutim, posto mi navijaci nemamo blage veze sta nam se desava u klubu, s kolikim novcem raspolazemo, niti kakva nam je buducnost a najvaznije od svega sto ne znamo raspolozenje onog koji o svemu odlucuje, preostaje nam da zalimo za ovom istorijskom sansom kojoj smo dozvolili da nam pobegne iz ruku. Bili smo nadomak cuda, ali...

Pouceni iskustvom ali i neizvesnoscu koja vlada u ovoj zemlji, naivno bi bilo ocekivati da nam se tim nece raspasti na leto, s toga jedino sto nam preostaje jeste da jebemo mater ciganskoj gamadi, nizoj vrsti koja do korena unistava sve dobro u ovoj drzavi, zlu koji preti da proguta sve ono malo sto je ostalo a da valja. To bi bio prihvatljiv zavrsetak price ovog tima...iako smo se nadali bajkovitim krajem
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Na 4-9 da je neko ponudio Top8 i pet utakmica svi bi prihvatili, ovako pogotovo zbog nacina na koji smo izgubili pogan ukus u ustima koji nista ne moze da ispere. Plus 18, Tavares sa 4 faula, jedan jedini napad smo igrali u kojem smo pokusali da mu napakujemo petu?! Najvise nas je kostalo sto je Smajilagic izletio sa prelakim faulovima i onda smo gledali istu pricu. Oni stanu u 2-3 zonu a mi napadamo sa Lesorom, Ledejom, Papapetruom, Eksumom koji ocito vuce probleme sa ramenom i svaku su ga pustali opusteno da sutira i Panterom koji vise atoma snage nije imao. Mozemo mi da pricamo o sirini do sutra, ali ljudi njima je dete 2004 godiste odigrao dobru rolu, (jednako dobru kao Tristan za nas u trecoj i vidi cuda nije nam se igra raspala), ali mi smo glavom kroz zid od +18 dosli do -10, 11 koliko vec bez da se proba nesto promeniti, Andjusic je imao dobre minute u oba meca u BG i kolektivno +21 +- u ta dva meca, danas ni sekunde. Jbg, da bi imao sirinu moras prvo na parket poslati Kad je njih krenuo sut tu je sve besmisleno postalo, ubacivali su frizider a nasi se stegli jos vise. Najvise to boli jer je sudijski kriterijum bio takav da se svira idje ista i umesto da tako cuvamo prednost, usporimo igru, ganjamo bacanja koja smo za divno cudo fenomenalno pogadjali vecinu meca mi smo usli u jurnjavu i ispucavanje. Steta velika za sve, sta drugo reci, a vec sad se polako treba spremati za sledecu sezonu i iskristalisati ko ce biti u sastavu i kakav profil igraca nam treba, ove sezone smo ispravili najvecu falinku iz prosle a to je nepostojanje poena sa pozicije 3, sledece sezone treba da dovrsimo posao, nadam se uspesno. I nadam se da cemo da ozbiljno razmislimo o nekoj makar ABA 2 nivo ekipi kojoj mozemo da damo da razigramo ljude koji nam vise u rosteru umesto da ih samo dajemo. Koliko bi ove sezone znacilo da smo imali i dalje Miletica na raspolaganju i dalje a ne trosili pare na onog Slovaka koji kako dosao tako otisao i apsolutno nista nije pokazao. Sad ABA pa sta bude, izduvani smo sigurno psiholoski, ali valjda mozemo da zavrsimo sa trofejom :napred-partizan:
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.233
Reaction score
1.930
Локација
Подгорица
Ја читам и слушам од синоћ многа кењања гдје год се окренем од назови навијача. И онда видиш ово искрену емоцију играча и онда схватиш да си велики и да ово нема нико на планети ни један једини клуб. Поносан на момке, против свих некошаркашких ствари није се могло, али вратиће се на добро
 

Dr.Hofmann

Stara garda
Учлањен(а)
05.03.2023
Порука
347
Reaction score
2.448
Локација
Vukovar
Sezona je mnogo iznad mojih očekivanja, vratili smo se na veliku scenu u velikom stilu.

Onaj momenat kada se desila ona tuča na kraju druge utakmice sam doživeo odprilike kao da mi je neko na glavu iskipovao 10 kubika šljunka, dok ja sedim u fotelji.
I od tog momenta sam praćenje nastavka ove serije sa Realom izbegavao zbog čuvanja sopstvenih živaca.

Na kraju sve je ovo samo sport, teraj dalje valjda ćemo izvući neke pouke iz ovoga.

Okrenuti se završnici ABA lige, tu treba insistirati da sudije budu stranci, u protivnom biće svega i svačega ali najmanje košarke.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top