Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Raspadali se godinama u sistemu koji je uspostavio coravi moralni gmizavac uz amin i pomoc ciganske picketine vucica, pa bi sada hteli da Zeljko pucne prstima i osvoji sve preko noci. Ne ide to tako.

Razumem kritiku i stav, ali ne razumem da ej jbte posle prve utakmice na strani, bude ovoliko negativnih komentara i ovoliko crnih predvidjanja, kao da je kraj sezone u kojoj nismo nista osvojili.

A kako tačno treba da ide? Posle 8 godina horora čekati još 4 ili celih 8? Sam Željko ne bi toliko čekao. Neko reče, odgovoran je čovek, ako ne ostvari uspeh sam će da snosi odgovornost. Pitam se samo zašto dočekati taj trenutak? Nije li daleko lepše kupiti lovorike i pobeđivati?

Kažeš crna predviđanja posle prve tekme? Neće biti. Imamo celu sezonu /prošlu/ + pripremni period za ovu sezonu, imamo i Cibonu /koja nije dobila samo jer su raspali/ i onda tek Alba. Dovela se 4 igrača bez pleja i bez centra. Tešimo se da Avram nije tu? A Avram nije plej nigde osim u Žocovoj glavi! Sve da je i najzdraviji ne bi bio od pomoći na pleju.

Smajli je kao centar? Jeste, al za ABA ligu isto kao i Lesor... Al jbg, Željko valjda zna...
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Gledajte to sve sa vedrije strane. Meni u tome pomaze to sto o kosarci realno pojma nemam, da nije Stojanceta i MVP -a i dalje bih se mucio sa pnr -om, a ni uz njihovu nesebicnu pomoc i dalje ne kontam sta je skrin.
Uglavnom, prva utakmica donela je Exuma. Decko sa stomakom, plej koji to nije i krilo koje to nece da bude, odradio je svoj deo posla.
Na sledecoj utakmici nek dobijemo Pantera kao beka sutera a ne carinika, pa posle Nanelija sa redovnih 10 + poena itd. Posle pet utakmica eto fizionomije, eto euforije.
Da se ne lazemo jbg, EL ne trpi ni sekund pomracenja svesti, a nase je trajalo skoro 10 minuta. Iz tog bunara povratka nema.
Ne vidim scenario po kom se ne dizemo individualno i timski, i stizemo do borbe za top 8. Uz sva svicovanja i bez svih bampovanja.
Samo strpljivo rodjaci, cak ni Zeljko nije kljuc cele price, mada nas je licno svojom pojavom ugurao u El. Kljuc je karma koja polako prelazi na nasu stranu, verujte mi na rec.
Sto rece jedan umetnik - vraticu se i pakao ce doci samnom.
Vratili smo se, ceka se pakao sa tribina da resetuje ekipu na fabricka i onda je nebo granica.
Ove dostavljace bele tehnike iz Berlina dobijamo 15 + u BG.
Protiv Baskonije ocekujem 20 + Papapetrua i rutinsku neizvesnu zavrsnicu koju resava exum LA - upom, ako se tako pise uopste.
Pricacemo posle Baskonije, do tada , stedite zivce.
 

SMK

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.002
Reaction score
3.734
Локација
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.770
Reaction score
55.470
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
"Skrin" je isto što i "p" u skraćenici "pnr". :D
Jedna dodatna zanimljivost :D
Čisto ako ulazimo u tehnikalije u američkoj literaturi tj engleskoj pick se odnosi na ono što mi zovemo blok na lopti tj igraču sa loptom “on ball”, a screen može biti i od lopte “off ball” i na lopti.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.914
Reaction score
7.823
Tema nisu grčka košarka ni cigani
PAO je prosle godine imao 2 domaca igraca sa bitnom ulogom (Papajanisa i Papapetrua), za razliku od Olimpijakosa koji je imao…2 domaca igraca sa bitnom ulogom, Slukasa i Papanikolaua (Dorsi se ne racuna za ovu pricu, i ako jeste delom Grk). Jedine 2 ekipe kojima su domaci igraci cinili bazu ekipe su fmp i Zalgiris, i videli smo da se to bas i nije pokazalo sjajno. Da je sve u ekipi isto, samo da su ovi stranci koje imamo domaci igraci sa istim kvalitetima i manama, situacija bi bila ista, problemi su na nekom drugom mestu.
Slukas,Papanikolau,Larencakis,Printezis,Dorsi + Vezenkov koji je maltene kao domaci igrac, ako mogu crnogorci u Srbiju da budu domaci, moze i on u Grcku, pritom Vezenkov,Slukas i Dorsi najbolji igraci u timu, dopuna MekKisik, Martin, Vokap i Fal, Zan Carlsa i ne racunam.
Kod cigana, ko je prevagnuo u finalu, opet domaci, najki, davidovac, dobric, mitrovic, cak i markovic u petom mecu.
Real takodje tezi da ima sto vise domacih, iako oni nemaju problem sa finansijama, mogu da priuste jako kvalitetna pojacanja.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar
Nista onda, svinjo debela. Pola hale minimum, prvih nekoliko godina. I to pamtim. Posle cemo hvalospeve, nikakav problem.

Kurcinu smo osvojali zadnjih 8 godina. Raspadali se godinama u sistemu koji je uspostavio coravi moralni gmizavac uz amin i pomoc ciganske picketine vucica, pa bi sada hteli da Zeljko pucne prstima i osvoji sve preko noci. Ne ide to tako.

Razumem kritiku i stav, ali ne razumem da ej jbte posle prve utakmice na strani, bude ovoliko negativnih komentara i ovoliko crnih predvidjanja, kao da je kraj sezone u kojoj nismo nista osvojili.
Ja ne razumijem da neko moze ovdje dati kritiku Zeljku, kritiku po meni to je moje misljenje moze dati:Kicanovic, Vujosevic, Laso, Skariolo, Mesina, Ataman,Blat,Gerson
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.770
Reaction score
55.470
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ako to polazi od logike da samo oni imaju znanja da ga kritikuju ta logika nema uporište u realnosti.
Jer Filipovski recimo zna o košarci koliko svi mi zajedno ne znamo pa puta 1000. To ne znači da Željka treba kritikovati ili da ga poredim sa Sašom, meni je prvom smešno to neko štrebersko ulaženje u sitna crevca gde mu kao tim greši na lopti, skupljanju itd na ovom nivou košarke to je automatizam, ali svi su podložni kritici bože moj da li zbog selekcije, igre, motivacije nebitno.
Drugo realno nisam video neka pljuvanja, pa da ga sada treba braniti, imaju ljudi pravo da istaknu nešto što ne valja, to nas valjda razlikuje od jednomislećih cigana.
Mada mislim da je pola kritika smešno, pogotovo one “nemamo akcije”, ali ako ćemo da odlučujemo ko sme da se kritikuje na osnovu znanja, ne bi smeo maltene ni jedan profi trener sem Drulovića.
Idete iz krajnosti i jedni i drugi, niti je ovo jeftin sastav pa da nam očekivanja budu kao za vreme DV, niti se rim sagradio za jedan dan pa sad Željko treba sva sranja da ispravi za jednu sezonu.
 

grobarkogrobar

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
100
Reaction score
498
Локација
Srbija
Ma bez okosnice domacih igraca, bar kod nas u regionu nema rezultata.
Tu pre svega mislim na grcke timove PAO i Oli, Pao je bio mocan dok je imao okosnicu domacih igraca, Diamantidis,Spanulis,Fotsis,Carcaris,Dikudis, ranije Alvertis,Hadzivretas, sad kad su se presaltali silom ili milom na strance, imaju ih po 8-9 odma su postali kanta za napucavanje.
Totalno razlicit pristup imaju Pirejci, vratio se Barcokas, okosnica i jezgro tima domaci igraci, nadopunjeni sa kvalitetnim strancima ( prave odabir, stranac sa dobrom odbranom pr. Vokap,Bolomboj ) i fino su odigrali proslu sezonu, a bogami jedan od favorita su i ove sezone.
I slican primer su i limenke, sinoc su bez 3 ili 4 igraca igrali 3/4 egal sa sampionom Evrope, ali ocekujem da i oni ove sezone dozive krah, jer je previse stranaca stiglo, a otisli su neki jako vazni domaci igraci.

Ne kazem da ne moze da se poslozi ekipa i sa 12 stranca, ali bas treba da se pogode igraci, njihov karakter, trener i neverovatna hemija izmedju njih.
To ne mora da znači ništa, bukvalno ništa. Mandovi su prošle sezone bili među poslednjima u Evroligi, sa domaćim igračima. ABA ligu znamo kako su osvojili. Imamo kontar primer UNIKSA, koji je razbijao sve dok nije sve ovo započelo i dok nisu isterali ruske ekipe. Uniks je bio sastavljen od Amerikanaca. Domaći igrači koji nemaju kvalitet za Evroligu, ne mogu doneti ništa dobro. Imali smo i mi većinu domaćih u Evrokupu, kako su odigrali? Koga bi od domaćih stavio u ekipu?
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.172
Локација
Trstenik
Vezano za Željka. Da nije Željka mi ne bi imali Ledeja, Pantera, Nanelija i Papapetrua u ekipi i što je najvažnije ne bi igrali Evroligu. Sad što ekipa ne igra dobro, što sve očiglednije ne mogu svi igrači da shvate Željkove zamisli (što je Željova odgovornost obrni okreni), to valjda može da se promeni...
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.402
Reaction score
4.413
Kritika je ok. Pljuvanje nije... Od forumskih svrsavanja kada je Zoc dosao do pljuvacine da nema akcija... Od euforija posle pobeda, gde osvajamo sve do katastrofe i j...i se Zeljko. To je ciganski mentalitet i plasim se da pocinje da preobladava... sve cesce pojedinci propustaju priliku da cute
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Ajde malo lakse sa tom mistifikacijom Duleta Vujosevica… i kod njega je bilo poraza i to takodje vrlo ubedljivih a o sramotnim prozivkama da ne govorim…
Bilo je poraza, slažem se.
Dal je Dule ikada i približno imao tim sa igračima ovakvog renomea?
Dule je po meni bio pravi alhemičar.
Od nemogućeg je uspevao napraviti moguće
Poraz, kao i pobeda je sastavni deo svakog sporta.
Ali, ono što ne mogu a da ne prokomentarišem.
Tvrdoglavo se forsira, od početka do kraja, koncept igre u odbrani koji podrazumeva da svi preuzimaju sve.
Tako je otprilike i oformljena ova ekipa, upravo sa tom idejom.
Ali, kada nešto ne štima (A, primetno je da ne štima. Nije tu reč o jednoj utakmici. U kontinuitetu broj primljenih se vrti oko trocifrenog broja).
Koja je alternativa i dal je mi imamo?
Kada se već spomenu Dule.
Pretpostavljam da se i ostali sećaju, koliko je to "džokera" Dule uvek imao u rukavu. Pa je zavisno od trenutka i okolnosti umeo da promeni odbranu. Od igre čovek na čoveka, na zonu, ili kombinovanu odbranu.
Kao danas se sećam Duletovih time out-a i "specijala" koji bi sledili.

Nije prethodni komentar kritika samo kritike radi, nečega što bi se moglo podvesti pod nekim mojim, ličnim zapažanjem.
Nije kritika, zato što ne volim ili je cenim Željka.
Čak naprotiv. Zaista smatram da u Evropi ne postoji bolji trener od Željka (Rezultati koji stoje iza njega, govore sami za sebe).
Ali, da bi voleo da vidim neke promene, svakako da bi voleo.
Pre svega , voleo bi da vidim i neki drugi način odbrane, voljni motiv, više energije.
Pa, kada se izgubi od boljeg, pružiš ruku i pomiriš se sa time da si izgubio od boljeg.
Ovo od sinoć..jbmli ga. Možda su moja očekivanja prevelika, ali ako realno nismo jači od Albe, a izgubimo onako, onda...
 

Urije

Grobarčina
Учлањен(а)
03.05.2010
Порука
1.587
Reaction score
3.128
Локација
PRIJEDOR-CRNO BELI GRAD
Pa jedina sezona u kojoj smo mogli preuzimati igrače a da se ništa ne osjeti je kod Trinkija. Pa Volden i Mozli su bukvalno jeli igrače. Kad se sjetim Bolonje i Mozlija u reketu...au
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Ne zelim da kritikujem puno, tek je start sezone, ali iskreno ne dopada mi se struktura ekipe.

Imamo dosta tih igraca koji prosto zive od lopte u rukama, Exum, Panter, Naneli, a lopta je, jelte, samo jedna, i gomilu igraca sa nedefinisanim ulogama, koji su placeni jako dobro da igraju po 10 minuta i nemaju nikakav doprinos bolji od nekog klinca.

Mislim da su kljuc dobrog tima u kosarci jasno definisane uloge (NBA timovi gde se tacno zna u minut koliko ko igra, maltene je ugovorom definisano, i retko koji tim koristi vise od 8-9 igraca u rotaciji), gde npr imas jednog igraca koji je apsolutni carry i isporucuje 20PPG, uz svu slobodu koja ide uz to, jednu dabl dabl masinu pod kosem, jos 2 igraca koji isporucuju 10-12PPG konstantno, pleja koji to sve povezuje, i par igraca koji udju da odrade 10 minuta, pokidaju odbranu, pogode otvoren sut, mislim da je bacanje para trositi novac na Grka, Kurucsa, Ledeya i slicne prosecne igrace koji kostaju boga oca, a nikakvu konstantu ne donose, samo unose tu nedefinisanost rola.

Za mene je i dalje pojam dobro strukturirane i raznovrsne ekipe Duletova F4 ekipa, Bo koji je clutch i drzi ritam, Roberts na skoku i zastiti obruca, Veseli kao mlad igrac zeljan dokazivanja sa odlicnim fizikalijama, Maric kao klasicni centar koji uvek moze da se zagradi i da mu odigras pas da igra 1 na 1 ledjima, Kecman kao siguran trojkas, Bozic tu da uspori ritam, odigra odbranu, pogodi otvoren sut, Rasic i Vranes sa minijaturama i specijalnim zadacima. To je u principu rotacija od 8 igraca. Jasno mi je da sa ovim rasporedom to nije moguce, ali nadam se da je poenta jasna, ja ne vidim tu distinkciju medju nasim igracima kao u toj ekipi, gde svako donosi nesto specificno.
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Vezano za Željka. Da nije Željka mi ne bi imali Ledeja, Pantera, Nanelija i Papapetrua u ekipi i što je najvažnije ne bi igrali Evroligu. Sad što ekipa ne igra dobro, što sve očiglednije ne mogu svi igrači da shvate Željkove zamisli (što je Željova odgovornost obrni okreni), to valjda može da se promeni...
Pa ako ne mogu da shvate evo vec drugu godinu mozda bi mogao da promeni i pokusa nesto sto ce shvatiti jer ovako ne ide
 

Dr. Okltis

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2021
Порука
69
Reaction score
133
Локација
Srbija
Dzabe je sav taj suterski potencijal koji imamo i Zeljko Obradovic ako se igraci ne vracaju na vreme u odbranu,beze od kontakta,ne skacu,ne grade kos,ne udaraju,ne prave faul kad treba.
Evo cela sezona,pripreme za ovu,Alba naprimasmo se lakih poena na sve moguce nacine a ja reakciju igraca ne vidim.
 

mrksašin

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
139
Reaction score
610
Локација
Beograd
Sećam se kad smo isto izgubili u Nemačkoj 16 razlike. Revanš je bila jedina utakmica gde sam video Duleta da se smeje. Doduše, na par sekundi. Brzo je podigao gard.
Ne bi me iznenadilo da u revanšu bude albovanje, kao tad bambergovanje. Još se traži igra. Ima rupa, je se igrači trude da postanu tim. Zato i nema faulova i skokova.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top