Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.008
Reaction score
26.072
Локација
ante portas

SMK

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.002
Reaction score
3.729
Локација
Klasičan tviteraš. Ne može jedan "tvit" da prođe bez da iskoristi stranu reč. Piši onda ili na engleskom ili u potpunosti na srpskom/hrvatskom, pazi molim te "very lookalike pistol akcija s handoffom i pickom koji se pretvaraju u stagger za šutera". Ja razumem da se neke reči teško mogu prevesti sa košarkaško-engleskog jezika na naš, ali umesto "very lookalike" sigurno se može napisati "vrlo slično". I ovo sa "pickom" suludo zvuči, pogotovo za nekog laika koji čita to. Poseban krug pakla za tviteraše.

Ovako, ništa specijalno u vezi tih njegovih analiza. Znalac.
 

Tolle

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2014
Порука
824
Reaction score
2.833
Klasičan tviteraš. Ne može jedan "tvit" da prođe bez da iskoristi stranu reč. Piši onda ili na engleskom ili u potpunosti na srpskom/hrvatskom, pazi molim te "very lookalike pistol akcija s handoffom i pickom koji se pretvaraju u stagger za šutera".
Picka je nasa rec.
Primer u recenici: :picka-ciganska:
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.535
Reaction score
29.418
Локација
Novi Sad
Klasičan tviteraš. Ne može jedan "tvit" da prođe bez da iskoristi stranu reč. Piši onda ili na engleskom ili u potpunosti na srpskom/hrvatskom, pazi molim te "very lookalike pistol akcija s handoffom i pickom koji se pretvaraju u stagger za šutera". Ja razumem da se neke reči teško mogu prevesti sa košarkaško-engleskog jezika na naš, ali umesto "very lookalike" sigurno se može napisati "vrlo slično". I ovo sa "pickom" suludo zvuči, pogotovo za nekog laika koji čita to. Poseban krug pakla za tviteraše.

Ovako, ništa specijalno u vezi tih njegovih analiza. Znalac.
Za mene je coek tito licno za kosarku, kao i ovde dobar broj vas forumasa. :D Dajte i vi ovako nesto, da ne nabrajam sad ovde ljude (vec sam rekao imamo trenera, igraca, bivsih igraca i pitaj Boga kakvih sve znalaca kosarke) ali verujem da vas ima koji mozete ovo nama ovde prezentovati, cak mozda i bez snimka vec uz par slika ako je to vec neko cimanje i definitvno na nasem jeziku, mislim znam engleski dobro ali ove strucne kosarkaske izraze kapiram jedva...
Eto molba za stvarno strucnu javnost da nam ovako nesto prikaze... Kad vec imamo cast da gledamo Zeljka uz nas Partizan, da malo i shvatimo te njegove zamisli.


Ps. A i kontam da bi brat Spalding bacio svrsku u gace da vidi ovakve analize na forumu :šaljel tako? Priznaj Spaldinže? :D:confused-smiley-013:
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar
Za mene je coek tito licno za kosarku, kao i ovde dobar broj vas forumasa. :D Dajte i vi ovako nesto, da ne nabrajam sad ovde ljude (vec sam rekao imamo trenera, igraca, bivsih igraca i pitaj Boga kakvih sve znalaca kosarke) ali verujem da vas ima koji mozete ovo nama ovde prezentovati, cak mozda i bez snimka vec uz par slika ako je to vec neko cimanje i definitvno na nasem jeziku, mislim znam engleski dobro ali ove strucne kosarkaske izraze kapiram jedva...
Eto molba za stvarno strucnu javnost da nam ovako nesto prikaze... Kad vec imamo cast da gledamo Zeljka uz nas Partizan, da malo i shvatimo te njegove zamisli.


Ps. A i kontam da bi brat Spalding bacio svrsku u gace da vidi ovakve analize na forumu :šaljel tako? Priznaj Spaldinže? :D:confused-smiley-013:
Moje misljenje ko zna o kosarci to je:SMK,TaraNdrel,Stojance,Zuul PFC, sto sam do sad vidio upise od kad sam na forumu, neko je prije rekao da Mister MVP ima kosarku u malom prstu,izvinjavam se sto sam vas imenovao ali to je misljenje
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
To je već drugi par cipela i već sam pisao da će trebati vremena da se svi naviknemo jedni na druge i na okolnosti. Ali utisak je u ova prva tri meča (od kojih sam bio na poslednja dva) da je atmosfera daleko iznad očekivanja i da to sve ide uzlaznom linijom.
Koga bre kurac boli za neku himnu EL, neke gluposti, nerealno da naši ljudi padaju na to.
Ne bih u polemiku, a ostaću pri svom mišljenju da je navijanje (organizovano) a samim tim i celokupno, u četvrtak bilo smešno u odnosu na kako može i kako je znalo biti u toj istoj hali.

Šta misliš o vatrometu na stadionu pred utakmicu??
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar
Moje misljenje ko zna o kosarci to je:SMK,TaraNdrel,Stojance,Zuul PFC, sto sam do sad vidio upise od kad sam na forumu, neko je prije rekao da Mister MVP ima kosarku u malom prstu,izvinjavam se sto sam vas imenovao ali to je misljenje
Htjeo sam na kraju reci,ali to je moje misljenje, isteklo vrijeme da ispravim, nadam se da se niko ne ljuti
 

SMK

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.002
Reaction score
3.729
Локација
ma sta zna Toni o kosarci..

Nisam rekao da ne zna. Komentarisao sam način pisanja na toj društvenoj mreži gde svi pametuju i konstatovao da izdvaja očigledno, glumeći znalca. Ako je cilj da pojasniš i uprostiš ljudima košarku, nećeš se izražavati na polu srpkom polu engleskom jeziku, koristeći pritom strane košarkaške izraze. Dakle narodski rečeno, lik glumi baju.

@Bobrock

Nisam ti ja prijatelju neki znalac, ali bavio sam se košarkom i dalje aktivno igram i košarku 5 na 5 i basket 3 na 3, poznavajući osnove košarke i fraze i termine koji se koriste jer pratim koliko stignem od posla NBA i evropsku košarku. U svakom slučaju, pišem ako smatram da imam šta pametno da napišem.

Čovek koji zna košarku i koji je očigledno učio o košarkaškoj taktici i igri, da li samostalno ili profesionalno, je Stojanče, pored njega i nikola1970. Ima još njih koji su trenirali i koji poseduju osnovno znanje, ali prva dvojica se izdvajaju. Mogu da napišu analizu odmah nakon utakmice, ja bih morao barem još jednom da pogledam celu da bih uočio neke stvari koje oni primete odmah.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar
Nisam rekao da ne zna. Komentarisao sam način pisanja na toj društvenoj mreži gde svi pametuju i konstatovao da izdvaja očigledno, glumeći znalca. Ako je cilj da pojasniš i uprostiš ljudima košarku, nećeš se izražavati na polu srpkom polu engleskom jeziku, koristeći pritom strane košarkaške izraze. Dakle narodski rečeno, lik glumi baju.

@Bobrock

Nisam ti ja prijatelju neki znalac, ali bavio sam se košarkom i dalje aktivno igram i košarku 5 na 5 i basket 3 na 3, poznavajući osnove košarke i fraze i termine koji se koriste jer pratim koliko stignem od posla NBA i evropsku košarku. U svakom slučaju, pišem ako smatram da imam šta pametno da napišem.

Čovek koji zna košarku i koji je očigledno učio o košarkaškoj taktici i igri, da li samostalno ili profesionalno, je Stojanče, pored njega i nikola1970. Ima još njih koji su trenirali i koji poseduju osnovno znanje, ali prva dvojica se izdvajaju. Mogu da napišu analizu odmah nakon utakmice, ja bih morao barem još jednom da pogledam celu da bih uočio neke stvari koje oni primete odmah.
Izvini ali bio ili ne bio znalac lijepo je citati tvoje a i ostalih kolega sto sam spomenuo upise,hocu da kazem samo pisite ljudi
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.716
Reaction score
22.777
Локација
Beograd
Ja o organizaciji koja nosi ime naše slavne grupe gotovo dve decenije sa nekim kratkim prekidima mislim sve najgore, pa treba li da ti posebno objašnjavam šta mislim o tom potezu, usudiću se reći namerne saboraže našeg kluba.
Složićemo se da se ne slažemo u tome.
Inače, najbolje navijanje u toj hali po mome mišljenju i gde sam prisustvovao je bilo u onoj nesrećnoj utakmici sa Cedevitom i pogotkom Nolana Smita porazu.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Ja ne vidim neku veliku razliku između onoga što je opisano kao ogromna sramota, pičkizam ili nekakva slična pogrdna etiketiranja nakon odigranog finala sa Panterima i ovoga što se naziva "Partizan spreman za velika dela".
Ne pričam o poređenju Evrokupa i Evroligaškog izdanja gde
Pad koncentracije ima jasno manju minutažu jer su i oni svesni kvalitetu protivnika već o poslednjim duelima sa Panterima.
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.547
Reaction score
3.853
Локација
Beograd
Bas sranje. Protiv zelenih bez Nanelija a protiv grckih cigana bez Andjusica, Koprivice i Trifunovica.
Nije da ne moze da se nadomesti ali potrebno je da neki igraci iskoce, posebno Panter.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Dal su Slukas i Larenzakis pozvani da igraju za Grčku?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top