Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.932
Reaction score
21.697
Stvarno ne razumem zasto je Zoc dozvolio 12:0, a da ne reaguje.
Šta je trebalo da uradi, da prekine utakmicu? Bio je tajm-aut pre 12:0.
Imaš ekipu ozbiljnog kvaliteta koja je izašla baš motivisana i dovoljno je da se ovi drugi malo pogube da bi to otišlo na tih 12:0. To su sve normalne stvari, pa nije ovo KLS ili ABA protiv donjeg doma. I naši su otvarali utakmice sa 8:0, 15:3 i slično, domaći teren je to.
 

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
321
Reaction score
2.050
Локација
Beograd
Zasluzena pobeda Makabija uz domacinsko sudjenje onako kako smo svi navikli kada se igra tamo. Ni u jednom momentu nismo bili ni blizu preokretu. Par puta spustili na -6 i tu stali. Poslednjih -6 i nas napad je katastrofa. Cini mi se da je Trifa bio sam na sutu za tri pa iskomplikovao i onda usledio sut Pantera iz ocaja.... Panter, Zek, Egzum, Lesor, Aleksa, kapa dole. Iako je delovalo katastrofalno,razlika u skokovima nije velika, medjutim iskoricenost tog drugog ili treceg napada nas bas kopa. Makabi je debelo morao da se oznoji da ovo prelomi. Falilo je desetak Nanelijevih poena i neka jos trojka Pape, Zeka ili Andjuse, onako iz ocaja pa da sve prokljuca. Naneli? Ocigledno covek ne radi sta mu se kaze i Zeljko ga posle startnih 5 vrati na klupu za celu tekmu. Ne moze me niko ubediti u to da je Trifunovic bolji igrac od Nanelija u bilo kom smeru(napad-odbrana) pa da igra ovoliko duze. Slede nam 4 eliminaciona meca do kraja januara. Moze sve ovo da se okrene u nasu korist. Ne da verujem,nego posle ove utakmice bas verujem u TOP 8. Zasto? Zato sto znam i vidim da mozemo i hocemo, a to mi je i vise nego dovoljno! Potrebna je prepuna Arena, potrebna je puna podrska i vera u svakog igraca koji je terenu jer su gotovi svi pokazali da mogu da bljesnu. Napred Partizan!!!!
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.088
Reaction score
15.810
Локација
Храм фудбала
U redu, daj neki primer sa vecerasnje utakmice. Sta bi ti uradio drugacije u odnosu na Zeljka veceras?
Јест он провокатор, али вечерас је Аврамовић после првог уласка требао много раније да изађе, а поготово Анђушић који је чини ми се везао 4-5 грешака.
Исто тако ми на крају није јасно шта смо ми који курац гањали, зна ли ко???
Контам да нам је циљ требао бити да сведемо пораз на 8 или мање, а опет на крају не правимо фаул да би пробали неком тројком то достићи.
Али шта је ту је, окренути се следећој утакмици, у наредних пар утакмица ће се видјети јесмо ли за борбу за топ 8 или да се окрећемо Аба лиги.
 

Kinzal

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
93
Reaction score
120
Локација
Sarajevo
Kao sto su mnogi i najavili ovde smo mnogo mogli da dobijemo ali nismo bas tako mnogo izgubili.

Naredne 4 utakmice moraju da budu bar 3:1. Obe kuci Baskonia i Asvel se moraju dobiti i bar jedna na strani Valensija ili cigani. Obe u gostima bi bile premija i ogroman korak ka Top 8.

Sve utakmice su bitne ali s' obzirom da od Makabija imamo losiji skor ona u Litvaniji moze biti isto kljucna.
4:0, po trenutnom odnosu snaga. Lorenzo Braun je po meni najbolji plej u evroligi trenutno
 

djolehaubica

Početnik
Учлањен(а)
12.12.2011
Порука
86
Reaction score
598
Da iskoristim pravo na jednu poruku u dva meseca izmedju banova. Idalje mi se ovo nista ne svidja. A nista ni ne ocekujem. Znam bice tu "velikih" pobeda i naizgled dobrih igara, kako to vec obicno biva kod velikog rada, a malo rezultata. Da ovde nema niti ce biti kontinuiteta to se vec odavno vidi. Bitno je da se posmatra ad hominem i da ono sto bilo ko kriticki prica nicemu ne vredi... Ja necu da cutim, jer vidim kuda ovo ide, nasa tvrdoglavost pogurace gane na fajnal for...

Iskreno se nadam da će ti ovo biti poslednja poruka na ovom forumu ikada!

Još polovinom decembra si u istom danu u dva navrata tražio da Željko ode.

Citiram, "ne fali ovde želja, ovde fali perspektivan moderan mlađi trene, ali MI ZGLEDA NISMO IMALI IZBORA " + "nama treba mlad trener sa karijerom u usponu, a ne STAR NA ZALASKU KARIJERE" !?

IMG_20230111_223538.jpg

Pazi ovako. Svestan sam nastupajuceg bana, ali sada ja NEMAM IZBORA pa ću ti se slatko najebati ciganske majke po sred ciganske pičketine, iako je NA ZALASKU KARIJERE!

Živeo Partizan, a maćeha Srbija neka crkne u najstrašnijim mukama kad su joj cigani i glasači pičkouste nakaze u većini!

p.s. Prelepo je gledati ovaj tim, a najlepše tek dolazi! :action-smiley-031:
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Glavni krivci poraza su Naneli i Smajli jer su dozvolili da budu klupirani na način da ne budu više u stanju da pomognu ekipi. Istu stvar bih rekao i za Madara ali mogu da praštam jer razumem da je njemu pritisak bio i veći od ogromnog.

Sledeći krivac je Anđuđa - No comment! Najbolje tako.

Ako se izuzme okolnost da su Izraelci imali 100 "šestih" napada u jednom, ovo je sasvim dobra tekma rezultatski. Oko 16 izgubljenih lopti. Meni ide na kurac samo nedostatak hrabrosti /najblaže rečeno/. Evo slika:

1673473454414.png

Ovde Exum ima ŽELJU I NAMERU da šutne, nikako ne da ide na ulaz /gužva je u reketu/ i nikako ne da asistira Panteru koji je u odličnoj poziciji da ili šutne na asistenciju ili ide na lagani ulaz jer svi igrači Makabija su usmereni telom /licem ka Exumu/ a da fintira šut to sigurno nije, jer nema koga da fintira. Nema veze, čovek je rešio da šutne - poštujem! Ali nema muda jer je tek peti sekund napada. Nije problem da on odustaje od šuta ako reši da asistira. Problem je u tome što on sam NE ZNA šta će da uradi, u glavi on i dalje misli šta će. I najgore, ni ostala trojica dole ne stižu da završe svoje kretnje niti da grade u pripremi za skok posle eventualnog promašaja, niti da Exumu prave "livadu" svi ostali "zamrznuti".

Brate ili šutiraj ili asistiraj ali nemoj između. Da je Panteru išla lopta za šut, ovaj bi možda i pogodio.

E u košarci jednu sekundu nemoj znati šta ćeš i prođe voz. Gledajući u obruč a nemajući muda da opali, probije /Pantera ne vidi/, on ZAPINJE. Posle toga u nuždi uvaljuje loptu Panteru. Premišljajući se daje loptu igraču koji uopšte nije trebao da je dobije u tom trenutku već sekund ranije /trenutak sa slike/.

Napad se RASPAO u 2 jebene sekunde. A onda i Panter uzima šut /nije da ga nije tako pogađao/ i OK, bilo je boljih rešenja ali je znao šta hoće taman to bilo i pogrešno. Za svakog drugog to je nerezonski šut, za njega možda i ne sasvim al jbg. On sam je bio u 5x boljoj poziciji dve sekunde ranije ali ga Exum nije ni video.

Čist primer "vode u ušima" na 1:40 do kraja. Od najmanje tri rešenja, čovek nije izabrao ni jedno već gubi korak /zapinje skoro/ i u nuždi uvaljuje loptu Panteru, a ovaj "il ču da je rešim il jbg" ali i to je jasan izbor.

Takvih uvaljivanja je bio ne mali broj večeras, ovo opisano svakako nije jedino.

Posebno je sranje što Makabi nije odigrao ništa posebno, čak se može reći da su odigrali očajno ali smo mi bili još gori. Na stranu domaćinsko suđenje koje se i očekivalo.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Pozitivne stvari na ovom meču su prvo Trifa. Koji nzm dal je jednu grešku napravio za 17 minuta.

Avramovic koji je počeo da se budi iako i dalje ima mnogo grešaka.

Exum koji je pokidao. Ovakva igra pod kontaktom, ovo je za ne poverovati. Decko je toliko izdominirao. Svaka čast.


Sad mi trebamo da pišemo dopis evroligi. Da su nas sudije oštetile za ova 2 poena. Sutra to možda odluči top8. A gledali su snimak...
 

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
321
Reaction score
2.050
Локација
Beograd
Glavni krivci poraza su Naneli i Smajli jer su dozvolili da budu klupirani na način da ne budu više u stanju da pomognu ekipi. Istu stvar bih rekao i za Madara ali mogu da praštam jer razumem da je njemu pritisak bio i veći od ogromnog.

Sledeći krivac je Anđuđa - No comment! Najbolje tako.

Ako se izuzme okolnost da su Izraelci imali 100 "šestih" napada u jednom, ovo je sasvim dobra tekma rezultatski. Oko 16 izgubljenih lopti. Meni ide na kurac samo nedostatak hrabrosti /najblaže rečeno/. Evo slika:

Погледајте прилог 18954

Ovde Exum ima ŽELJU I NAMERU da šutne, nikako ne da ide na ulaz /gužva je u reketu/ i nikako ne da asistira Panteru koji je u odličnoj poziciji da ili šutne na asistenciju ili ide na lagani ulaz jer svi igrači Makabija su usmereni telom /licem ka Exumu/ a da fintira šut to sigurno nije, jer nema koga da fintira. Nema veze, čovek je rešio da šutne - poštujem! Ali nema muda jer je tek peti sekund napada. Nije problem da on odustaje od šuta ako reši da asistira. Problem je u tome što on sam NE ZNA šta će da uradi, u glavi on i dalje misli šta će. I najgore, ni ostala trojica dole ne stižu da završe svoje kretnje niti da grade u pripremi za skok posle eventualnog promašaja, niti da Exumu prave "livadu" svi ostali "zamrznuti".

Brate ili šutiraj ili asistiraj ali nemoj između. Da je Panteru išla lopta za šut, ovaj bi možda i pogodio.

E u košarci jednu sekundu nemoj znati šta ćeš i prođe voz. Gledajući u obruč a nemajući muda da opali, probije /Pantera ne vidi/, on ZAPINJE. Posle toga u nuždi uvaljuje loptu Panteru. Premišljajući se daje loptu igraču koji uopšte nije trebao da je dobije u tom trenutku već sekund ranije /trenutak sa slike/.

Napad se RASPAO u 2 jebene sekunde. A onda i Panter uzima šut /nije da ga nije tako pogađao/ i OK, bilo je boljih rešenja ali je znao šta hoće taman to bilo i pogrešno. Za svakog drugog to je nerezonski šut, za njega možda i ne sasvim al jbg. On sam je bio u 5x boljoj poziciji dve sekunde ranije ali ga Exum nije ni video.

Čist primer "vode u ušima" na 1:40 do kraja. Od najmanje tri rešenja, čovek nije izabrao ni jedno već gubi korak /zapinje skoro/ i u nuždi uvaljuje loptu Panteru, a ovaj "il ču da je rešim il jbg" ali i to je jasan izbor.

Takvih uvaljivanja je bio ne mali broj večeras, ovo opisano svakako nije jedino.

Posebno je sranje što Makabi nije odigrao ništa posebno, čak se može reći da su odigrali očajno ali smo mi bili još gori. Na stranu domaćinsko suđenje koje se i očekivalo.
Znaci to je ipak bio Egzum.... Trifi bih oprostio aliEgzum je preiskusan da ne iskoristi otvorenu trojku koja je mogla da nas pogura mozda cak i do pobede... ne ocekujem da 100% pogodi ali ocekujem da barem pokusa! Medjutim moram da se ogradim,ja ne znam sta od njih trazi Zeljko. Da li trazi da se sutne u ovakvoj situaciji ili ne. Previse je igraca klupirao kada promase u petoj sekundi napada ovako otvorene suteve. Neka oni budu disciplinovani i neka slusaju Zeljka i nema zime. Kod nas navijaca u ovakvim situacijama,bez obzira na sport je uvek: "Sut, sut, ma dodaj.....". Napred Partizan!
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.160
Reaction score
3.679
Generalno gledano, uzasna utakmica za gledanje. Posebno uzasna jer je Partizan izgledao lose.

Makabi nam je pokazao sta je tranzicija. Ti kosevi i pasovi iz kontre su nesto sto lomi volju. U 1/4 nismo stizali ni da ih fauliramo.
Druga stvar, ne znam kako smo dosli do toga da Andjusic probija. To nije radio ni protiv Mege.

Bez Alena, Madara i Nanelija bilo je tesko napraviti nesto dole. Makabi se pretvorio u obicnu domacicu, a nekada je bio ponosan klub.

Tezak pad igre i koncentracije. Sada me vec strah od utakmice sa Baskonijom.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.734
Reaction score
22.814
Локација
Beograd
U tom napadu što svi potenciraju i krive Pantera, koji je daleko najbolji igrač bio večeras je najveće sranje napravio Aleksa, koji je imao 2 na 1 i umesto da ide do kraja kao Panter koji minut pre toga, kada je upravo on pokupio otpadak, jer ima igrača pored da to izniveliše, on vraća Exumu, a ovaj dalje Panteru, kome apsolutno ne zameram, što kaže Goran malo čas, propalite, a ne mudašca kao lešnici.
Anđušiću, brate rođeni, ako nema index -20, ništa nije uradio, Željko, kao Boga te molim zabrani mu pasove da pokušava da deli, osedeću kao Lesli Nilsen zbog njega.
Ne sećam se kada sam se više nervirao tokom utakmice kao večeras, jer smo ih imali za u najmanju ruku zanimljivu završnicu.
A da, Ana Panter, da ne bi jače nešto rekao, najedi se govana, ono je sramno na šta liči suđenje.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Sada me vec strah od utakmice sa Baskonijom.

Jedini strah je taj što smo i mi "gostujuća" ekipa u Areni za ovu tekmu u petak. Jeste domaći teren ali se momci vraćaju iz Izraela, putuju jednako kao kada su putovali odlazeći na gostovanje. Da nije duplo kolo, bilo bi lakše mnogo. Ovo skoro da neće stići ni da se raspakuju kad slete u BG već pravac dvorana.

A nije da se večeras manje zapinjalo ili da je utakmica "predata". Naprotiv, momci su se borili do zadnjeg. Opet kažem falili su Naneli, Madar i Smajli ali su sigurno sami za to krivi. Ako je to zbog nečega i dobro, onda je to tekma u Petak. Bar će biti svežiji od ostalih.
 

mrksašin

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
139
Reaction score
610
Локација
Beograd
Nama deluje da igramo nerezonski, ali trener mora da kompenzuje nedostatak igre sa niskog krila. Papapetru igra kao da je zadnji vezni, a Naneli kao da je centarfor, daj da šutnem i vučem se u odbrani. Odatle toliko minuta za Trifu i Anđušiča, prvi da grize, drugi da preokrene šutem. Mislim da bismo odavno reagovali da se pojavi neko na tržištu. Ali takvi igrači su uvek negde oko NBA. Odatle toliki kredit za naša krila.
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.153
Reaction score
2.098
Локација
u srcu šesnaesterca
Šta je trebalo da uradi, da prekine utakmicu? Bio je tajm-aut pre 12:0.
Imaš ekipu ozbiljnog kvaliteta koja je izašla baš motivisana i dovoljno je da se ovi drugi malo pogube da bi to otišlo na tih 12:0. To su sve normalne stvari, pa nije ovo KLS ili ABA protiv donjeg doma. I naši su otvarali utakmice sa 8:0, 15:3 i slično, domaći teren je to.
Da promeni celu petorku
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
U napadu korektni u odbrani katastrofalni. Na skoku frustrirajuce losi sto je dovelo do izuzetne nervoze i po ko zna koji put moj jadni xiaomi leti po sobi ali i dalje se drzi dobro...
Napred Zeljko, napred Partizane!
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.007
Reaction score
11.827
Локација
JNA
Realno gledano, niko sem Barse nije dobio Makabi kuci, a ti protiv bilo koje ekipe na 12:0 realno nemas sta da trazis… Ajmo u petak na Baskoniju po pobedu!
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Znaci to je ipak bio Egzum
Ne brate, bio je skoro odličan. JBG zadesio se samo kao "primer" onoga što nikako ne mogu da trpim u košarci. Ovaj jedan detalj sam uzeo samo kao primer. Prva četvrtina je odlučila meč jer smo ostali zatečeni dovoljno dugo da nam zafali vremena. Posle napada koji sam slikao, prosuli smo se... Došlo je do kraja mogućnosti da se pobedi, pa je koncentracija popustila umesto da se vodi računa o razlici. Na kraju nisam ni sam skapirao šta je bilo od onog čelindža za povlačenje mrežice.

Nije bilo tehničkih grešaka ako sam primetio kako treba, a to onda znači da su "videli" povlačenje mrežice pre razloga za tehničke /obostrane ili ne svejedno/. Ako su videli povlačenje mrežice, gde su nam dva poena?

Ako nije bilo povlačenja, gde su tehničke? Čak i da je "obostrana" moralo je da se sudi. Koliko ja razumem, oni su zbog obostranosti rešili da "prećute" i time ne utiču na dalji rezultat. A mrežicu nisu videli, jebem li im Panterovku da im jebem :D
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.226
Reaction score
1.540
Spalding@ Naneli je vec duze vreme katastrofa u odbrani, neka kurcobolja, ne znam, ne zelim da budem negativan jer te odmah proglase za ciganina, pamtim ja i onu trojku protiv Efesa i sve, da ne budem nezahvalan ali... Sreca pa nam je Zeljko trener, ne mozgam previse, svako ce dobiti minuta koliko zasluzuje radom na treninzima i zalaganjem... Lepo je kada trenera boli k, sta ko misli, sto ne igra ovaj ili onaj, covek ima kosarku u malom prstu, sve ce on to dovesti na u red, siguran sam...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad

Nemanja-950

Radi se to kod ekipa koje imaju jasno podeljene prvu i drugu petorku. Međutim, nismo takva ekipa. Kod nas zavisi od treninga pre utakmice, od ideje trenera, od ko zna čega još...

I naravno, takvih podela je sve manje, u pravu si ako kažeš da to skoro više ne postoji.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.280
Reaction score
18.367
Локација
Kej Republika
Da se dobije Makabi tamo, treba baš dosta stvari da se poklopi. Nudili su nam se, naročito zbog njihovog očajnog šuta spolja. Bili smo zreli za kantanje. Smajli, Nunnaly i Danilo najlošiji danas. Zek kao čunj, mada njemu je jebeno baš, pegla svaku 35 minuta.

Dante je lider ovog tima. Kod njega su ključevi.

Vremena je malo. Baskonija je tu iza ćoška.
To bi bilo lepo da se dobije. Duguju nam.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top