Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Учлањен(а)
22.02.2023
Порука
278
Reaction score
2.565
Локација
Subotica
da nije imao problema sa povredama, verovatno bi i dalje igrao u NBA
Doslovno, on je i letos imao ponude nba ekipa, ali je dosao u evropu na licno insistiranje, jer njegova kolena ne mogu da izdrze utakmice na svaka dva dana u nba ritmu. Funkcionisalo je to manje vise okej ovde prva 2-3 meseca uz sve mere predostroznosti, ali kako odmice sezone njegovo stanje je sve losije. Ali ono sto se ne vidi na parketu je za ogromno postovanje, zelja i trud da se na svakoj utakmici pomogne ekipi je izuzetno visokom nivou. Ne zelim da pravim od njega heroja, samo nije ni za pljuvanje, a tek ove pojedine teske reci, da ne postuje klub i nije dorastao nasem dresu
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.567
Reaction score
3.371
Pa, evo, ako je ovo istina, i pored losih vesti da je stanje PJ- a sve gore, ovo je u neku ruku i dobra vest.

Meni je delovalo da igra da odradi ugovor i zapali prvom prilikom, ali da ga odradi onako, korektno, t.j.dovoljno korektno da ne insistira na nekuminutazu, i da u skracenim minutima ne izbaci 6 trojki i zabole ga tuki za odbranu, ali da ce to odigrati sa minimum koreknoscu, bez nekog rezultatskog fokusa, i posebno bez da mu se jebava sa lokalnim cigojnerima u nedelju dana haosa koje slede u projektovanom finalu.
 

vernijug1

Početnik
Учлањен(а)
01.04.2023
Порука
117
Reaction score
264
Локација
Zemun
Pred nama su 3 veoma bitne utakmice u najjacoj ligi u Evropi. Verujem da mozemo da zavrsimo sa 50% pobeda u sezoni, sto ce biti uspeh pored ovako kvalitetnih ekipa napravljenih sa vecim budzetom od naseg. Izgledalo je na trenutke da ce biti i bolji plasman od 9-10 mesta, ali kako smo promenili nekoliko igraca u odnosu na proslu godinu i dobili skup dobrih igraca sa puno neiskoristenog potencijala, jer se jednostavno nisu namestili kao tim, vrtimo se oko sredine tabele.
Ne zaboravljajte gde smo bili pre 3-4 godine, gde smo sada!!
Mislim da nema razloga za malodusnost.

Napred Partizan!
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.286
Локација
Beograd
@Suboticki basen ako je ovo sto pises za Douzera tacno, onda ko god da je u klubu dao zeleno svetlo da se dovede igrac u takvom zdravstvenom stanju treba ozbiljno da se zapita.

Amerikanac koji nikad nije izasao iz Amerike odbija NBA, pa makar i negarantovani ugovor, da bi otisao u Evropu zbog manjeg broja utakmica, pa to je moglo da se zavrsi samo ovako i nikako drugacije. Pritom nije jedini takav slucaj ove sezone, i Ponitka je dosao sa povredom ramena.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.749
Reaction score
6.268
Lepo vece u Areni. Imam dva utiska od sinoć. Prvo Kaminski koji je doktor košarke i cela naša igra bukvalno zavisi od njega. Sa njim u ovakvoj formi , Zekom i Kevinom koji će konačno doći na neku utakmicu dobijamo sve do kraja.
Drugi je broj ljudi odnosno prodanih karata za nivo 400 ali nenumerisane. Ako nije bilo bar 5000 ljudi vise evo gde sam. Ostoja Majstor da preproda vec prodatu kartu. Mada ako je to cena da se odjebu govna tipa Mts stajacu opet na stepenicam kod prolaza jer gore bukvalno nije moglo da se prodje.
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
@Suboticki basen ako je ovo sto pises za Douzera tacno, onda ko god da je u klubu dao zeleno svetlo da se dovede igrac u takvom zdravstvenom stanju treba ozbiljno da se zapita.

Amerikanac koji nikad nije izasao iz Amerike odbija NBA, pa makar i negarantovani ugovor, da bi otisao u Evropu zbog manjeg broja utakmica, pa to je moglo da se zavrsi samo ovako i nikako drugacije. Pritom nije jedini takav slucaj ove sezone, i Ponitka je dosao sa povredom ramena.

Ajde dosta, tišina tamo.

Na ovom forumu se takve stvari ne govore, to je širenje defetizma, podržavanje psihopate, brnabe, čovića i patrijarha.

Trebaš kao zombi da ponavljaš mantru, podrška treneru i igračima.
(Kao da se to ne podrazumeva)

Uostalom, ti nemaš završenu trenersku školu, moraš biti stručnjak da bi uputio bilo kakvu kritiku i izneo mišljenje.
A ne verujem da si fizioterapeut, ni kondicioni trener. Tako da nisi kvalifikovan za iznošenje takvih paušalnih procena oko povreda.

Ja bih pre svake registracije uveo pravilo da se priloži fotokopija diplome i slike sa ličnom kartom pored face.
Tada će svako moći da komentariše samo ono za šta je stručan.

Diploma bato, pa onda pametuj, molim lepo.
 
Последња измена:

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.476
Локација
Beograd
Ne volim da iznosim informacije koje imam iz kluba, ali zeleo bih da stanem u odbranu PJ-a, jebiga ljudi, kolena su tom decku unistena, mesec dana vec nije odradio trening u punom kapacitetu, od kad je dosao kad su dupla kola, on ne trenira sa ekipom, jer ne moze od bolova, zato jako cesto i preskace aba ligu i ovo sto igra je na suvi kvalitet. Koliko ja znam, nece ostati kod nas sledece sezone. Meni je najgore kad vidim njegovu minutazu na poslednjim utakmicama jer znam koliko kondicioni treneri i fizio rade na oporavku sa njim posle svakog meca, ali to dovoljno govori u kakvom su stanju Smit i Jaramaz. Ne vredjajte decka, niti strucni stab, ovo je iznad mogucnosti sto on trenutno pruza, koliko god nemoguce zvucalo
Ovo je 100% tačno. PJ ima toliki problem sa kolenima da je pitanje da li će posle karijere moći da funkcioniše normalno kao civil, pričam o najobičnijem hodanju. Divan momak koji je po ceo dan na terapijama ne bi li izgurao sezonu. Njegovo dovodjenje je bio veliki rizik ali usled nedostatka pravih opcija ušlo se u takav rizik, sto bi ameri rekli boom or bust. Jednostavno rizikovalo se jer njegov kvalitet i talenat može da ti resi sezonu ako uspe da bude zdrav. Za sada se taj rizik ne isplaćuje ali je potpuno logičan.
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.301
Reaction score
10.817
Локација
Beograd
Bravo momci na borbi.
Rajko debil radi za neke ovine Čikago, ne zna engleski...jebote bog! Zemlja debila.
Uglavnom se ne oglašavam posle poraza, bolno mi je, ali Rajko ne zna ni srpski, da ne pominjemo bilo koji drugi jezik... Kad sam već tu, ne znam šta je slađe - pobeda stoka razlikom ili samo +1, tako i za poraz, ne znam šta je bolnije... Vidiš da možeš a ne možeš... Idemo dalje, naravno, nije smak sveta, ali, jbg, bilo bi, na više načina, dobro da smo ih dobili sinoć...
 

milos28nov

Grobar
Учлањен(а)
04.01.2023
Порука
400
Reaction score
714
Ne volim da iznosim informacije koje imam iz kluba, ali zeleo bih da stanem u odbranu PJ-a, jebiga ljudi, kolena su tom decku unistena, mesec dana vec nije odradio trening u punom kapacitetu, od kad je dosao kad su dupla kola, on ne trenira sa ekipom, jer ne moze od bolova, zato jako cesto i preskace aba ligu i ovo sto igra je na suvi kvalitet. Koliko ja znam, nece ostati kod nas sledece sezone. Meni je najgore kad vidim njegovu minutazu na poslednjim utakmicama jer znam koliko kondicioni treneri i fizio rade na oporavku sa njim posle svakog meca, ali to dovoljno govori u kakvom su stanju Smit i Jaramaz. Ne vredjajte decka, niti strucni stab, ovo je iznad mogucnosti sto on trenutno pruza, koliko god nemoguce zvucalo
Ja bar od njega neocekujem neke prodore i sl..vec samo ono sto je radio u prvom delu sezone a to je poludistanca kad ne ume da promasi...i gde je to sada nestalo?
Mada mislim da su mu tu potrebni i dobri blokovi da bi izgradio sebi poziciju
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.275
Reaction score
10.716
Локација
underground
Stvarno se divim onima kojima je ovo veceras bilo pozitivno. Jbt, mi Mi smo igrali protiv Reala koji je i matematicki obezbijedio prvo mjesto na kraju sezone, i kome je sad primarno da im se niko od igraca ne povrijedi i da sacuvaju snagu. Ovo je Real kojem Tavares igra 17 minuta, Musavi 8. I treba da budemo srecni sto smo poluvrijeme i po bili egal sa takvim Realom, kojem je uz ocigledno cuvanje, igrao citav jedan igrac. Gdje se Tavares jedva pojavio, Kampaco proveo vecinu vremena na klupi zbog licnih. I mi njima za poluvrijeme damo 31 poen. I oni, kad odluce da malo odigraju, naprave seriju 16:0, prelome utakmicu, i onda zadnjih 8 minuta odigraju opet sa pola gasa.
Ono kad neko gleda a ne vidi , slusa a ne cuje.
Nista netacnije nije napisano.
Da li si ti uopste gledao Real ove sezone ? Da li znas koliko u proseku uopste igra Tavares , a da Poarje igra sezonu zivota?
Napisati da je Real sinoc igrao sa pola gasa je zakljucak koji je donet na osnovu tabele a ne na osnovu utakmice. U areni pred ovakvom atmosferom niko ne igra sa pola gasa a pogotovo Real koji od prosle sezone pristupa utakmicama sa nama kao da je Barselona Pogledaj ti jos jednom ovu utakmicu pa ako ti zakljucak ostane isti onda jbg, prebaci se na skijaske skokove ili tako nesto.
Jedino sto je tacno napisano je da je Real mnogo jaci, kao uostalom i od svih drugih.
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
998
Reaction score
3.692
Локација
Ne znam da li gledamo istu utakmicu ponekad, uzimajući u obzir šta se ovde piše. Vidim da se kolektivno pljuje Panter, što je trend u suštini cele sezone, koji je inače naš najbolji poenter u ekipi. Panter to i jeste, klasičan combo guard, može da pomogne oko prenosa lopte, zadatak mu je 1 na 1, šutevi iz driblinga gde je on onaj tip igrača koji lakše pogodi u momentu iz driblinga pa čak i preko ruke, nego li iz spot apa, specijali kad treba da se lomi, navlačenje udvajanja gde se pravi višak brzim protokom lopte i eventualno pik igra 2 na 2 gde će češće da digne poludistancu nego li da baci pas, pošto je tata sa perimetra. U odbrani je onaj tip igrača koga često ekipa krpi, ali ima pored toga svoje kvalitete pre svega zbog dugih ruku.

Panter nama ove sezone igra sve. I primarnog i sekundarnog pleja, prenosi loptu, organizuje napad, igra 2 na 2, rešava u poslednjim momentima, pa čak često i probija. Ogromna je energetska porošnja, pritom sve odbrane su skoncentrisane na njega poučene prethodnom sezonom i činjenicom da je trećina naše napadačke snage. Ali prethodne sezone si imao Egzuma kome nisi smeo da ostaviš ni šut, niti da mu previše priđeš jer probija kao tenk. Pa završava kucanjem ili baca loptu Lesoru da on zakuca. Imaš Madara koji organizuje napade i prenosi loptu, brz prvi korak, nisko težište, skok šut. Pogađa ti i Papapetru, Naneli, Ledej i Smailagić cele sezone, pa na to dodaš pomenutog Pantera koji je jedan od najboljih napadača u ligi. U odbrani Egzum i Papapetru čuvaju od 1 do 4, Lesor od 1 do 5. Panter radi samo ono što najbolje zna i ume, ne troši poslednje energije života na odbrani, prenosu lopte, već igra čovek 1 na 1 i pobeđuje Monako, Real, cigane u finalu ABA lige.

Ove sezone imaš Doužera za koga svi znaju da ima kolena Nenada Krstića, Kaminskog za koga se zna da je odbrambena rupa, nemaš zamenu za Madara. Od petorke Egzum, Panter, Papapetru, Ledej, Lesor gde demonstriraš ofanzivnu i defanzivnu kliniku, došli smo na Doužer, Panter, Ponitka, Ledej (Kaboklo juče), Kaminski, gde ne znaš odakle će da te biju, a u napadu zavisiš od individualnih kvaliteta Kaminskog, kreacije Pantera 1 na 3 i poludistance Doužera. Plus na ludilo Avramovića kao šestog igrača. Probija samo Avram i povremeno Panter, protok lopte je spor, pik je loš jer su centri ili spori (Kaminski, Koprivica) ili funkcionalno nepismeni (Kaboklo), proizvod svega toga je manjak asistencija.

Stanje je takvo kakvo jeste, ekipa je defanzivno vrlo limitirana i to je blaga reč, u napadu nemamo ni blizu opcija kao prošle godine. Jedini cilj do kraja sezone je titula u ABA ligi, što će biti teško jer smo gosti ciganima. Ali u seriji na 3 pobede i Željka na klupi, moguće je.​
 

Vanjor

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2023
Порука
324
Reaction score
2.273
Локација
Novi Sad
Nagađanja, lažni insajderizam, pisanje lažnih reportaža
Ovo je 100% tačno. PJ ima toliki problem sa kolenima da je pitanje da li će posle karijere moći da funkcioniše normalno kao civil, pričam o najobičnijem hodanju. Divan momak koji je po ceo dan na terapijama ne bi li izgurao sezonu. Njegovo dovodjenje je bio veliki rizik ali usled nedostatka pravih opcija ušlo se u takav rizik, sto bi ameri rekli boom or bust. Jednostavno rizikovalo se jer njegov kvalitet i talenat može da ti resi sezonu ako uspe da bude zdrav. Za sada se taj rizik ne isplaćuje ali je potpuno logičan.
Isti slucaj i sa Panterom, doktori koji su redovno uz Partizan su nakon onih povreda na pocetku sezonu rekli da on sa tim nogama vise ne moze da bude igrac koji u duzim nizovima daje 15-20 poena po utakmici. Tako da naklon do poda za kapitena koji rizikuje sve za klub.
Neko je pitao, nismo sigurni 10i sa sve 3 pobede, zavisi i od ostalih rezultata.
 

Dr.Hofmann

Stara garda
Учлањен(а)
05.03.2023
Порука
345
Reaction score
2.432
Локација
Vukovar
Jebote ispada da mi imamo invalide u ekipi, jedan neće moći čak ni da hoda kad završi karijeru, a ovaj drugi će valjda moći da prošeta do parka.

Dobri smo mi s obzirom ko su nam nosioci igre.

Moj lični utisak je da nas je Real rutinirao, što nije sramota s obzirom da su daleko kvalitetniji, naše mane su očigledne i teško ih krpamo i krijemo , ono što mi se takođe ne sviđa jeste to da nam se igra zasniva na šutu spolja, naši centri više vremena provode van linije za 3 poena nego u reketu, to dovoljno govori o našem konceptu.
Takav koncept sa sobom nosi puno rizika, tako je kako je.

Nije utakmica sa Realom ta u kojoj mi treba da se vadimo , ali sam očekivao veću požrtvovanost i hrabrost kod naših igrača sinoć, očigledno sam se zajebao.

Očekivao sam puno više i od publike u dvorani, navijanje je bilo loše pogotovo drugo poluvreme, praktično nije postojalo, i onda nakon utakmice pevaju pola sata, što nisi navijao kad je trebalo a ne nakon utakmice.
To je verovatno da bi se na društvenim mrežama pisalo kako smo ludi i kako pokazujemo vernost i nakon utakmice, čisto pomodarstvo.
Kad je rezultat nepovoljan i kad loše ide na terenu onda treba da grmi, a ne kad se utakmica završi pa se onda instagram hor namešta za snimak.
Nisam već dugo godina na tribinama, bio sam na mnogo Partizanovih utakmica i znam vrlo dobro šta pričam.


Ostaju nam te 3 utakmice da pokušamo da izborimo doigravanje i ako to uspemo ja ću evroligašku sezonu smatrati uspešnom, kad se u obzir uzme naš igrački kadar.
 
Последња измена:

malicovek

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
185
Reaction score
1.768
Локација
Beograd
Ovo predstavljate kao da smo prvi klub koji je rizikovao sa igračem koji ima istoriju sa povredama, rekao bih da je Egzum bio podjednaki rizik prošle godine. Onda su i ovi iz Olimpije ludaci što su doveli bradatog popa, iz Reala što trpe Tavareša koji stavlja led na kolena nakon 15 minuta igre. Pa jedan Novica je igrao 3 sezone praktično bez kolena.

Ritam u modernoj košarci je takav da igrači nemaju vremena za oporavak i intenzitet utakmica je sve veći, pa su samim tim svi skloniji povredama nego pre 10-15 godina. I, ruku na srce, nije samo kod nas tako, baš je retko imati igrača koji igra na visokom nivou poput Pantera, Hezonje, Lesora, Klajburna, a da ne vuče neku hroničnu povredu, jbg. Ovo ne prodajem kao neku alibi priču kluba i skauting službe, ali tu ima mnogo i do sreće. Egzum je komotno mogao da ima vrlo slične probleme kao PJ (ako je info tačna).
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
209
Reaction score
1.317
Sto neko vec rece, protiv Reala ne smes da imas "prazne minute" u igri jer oni to surovo resavaju.
Mi smo sansu za aktivniji rezultat propustili u prvom poluvremenu, kada su igraci Reala bili zbunjeni i uplaseni zbog atmosfere u hali, ali stradasmo od grobarske, Hezonjine, ruke...
U prvom poluvremenu smo imali ono promaseno Brunovo zakucavanje kao i jedno 3-4 Aleksina ulaza i polaganja na kojima lopta prosto nije htela u kos, a kasnije se to ponovilo i u drugom poluvremenu jos jednom ili dva puta.
Da smo na poluvreme otisli sa 10-ak poena razlike, mozda bi to bila druga prica, ali to su vec nagadjanja.
Nisam razocaran nasom jucerasnjom igrom, i nadam se da cemo se sa Realom jos cerati ove sezone.
Ne bi Partizan bio Partizan kada utakmica protiv Valensije u poslednjem kolu ne bi bila odlucujuca :)
 
Top