Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.631
Reaction score
8.801
Локација
"preko bare"
Spremni su mnogi ovde da trpe govno koje vodi drzavu, jebe celi narod u mozak, i one koji ga podrzavaju i one protiv njega, dok nam unistava zemlju u svakom jebenom smislu, unistava nam nasu svetinju... Ali ajd mi da vidimo zasto Zeljko nije vrsio ove ili one izmene, zasto nije doveo ovoga umesto onoga, i da bre trazimo njegovu odgovornost! Nego sta! A u kurac! Pre njega smo harali, unistavali, sijali, a onda on dosao i ukanalio nas. I ajde, sad ce proseravanja da niko nije iznad Partizana, da niko nije oslobodjen kritika...covek je Bog otac kosarke, najbolji na kontinentu svih vremena, nas je jbt, pricah ne tako davno da bi ga svaka iole normalna zemlja drzala kao malo vode na dlanu, a navijaca kluba koji bi on trenirao bi osecali ponos. Kakvih gadosti se od navijaca Partizana nacitah na zvanicnim nalozima kluba, pa ono je za hospitalizaciju!
I sve bi to bilo u redu da čovjek radi u normalnim i jednakim uslovima kao ostala gamad. Onda ne bih imao ništa protiv konstruktivne kritike.

Ali svi vidimo da se borimo, ne samo protiv protivnika, nego i najvažnijih institucija ove zemlje. I ko zna protiv čega još i šta se još dešavalo da mi i ne znamo. I opet se ostvaruju značajni uspjesi, pogotovo u poređenju sa mezimicom.

Jbg, znam da se ponavljam, ali nekima, izgleda, treba i crtati i opet nije dovoljno.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.429
Reaction score
4.168
Локација
127.0.0.1
Nema sanse da Baskonija izgubi od ovakvog Virtusa. Jedino nam se nadati u Fener koji je takodje u naletu forme.

Bruno i Frenk su meni na kraju skroz korektan par. Slobodno neka ostanu, i imati jos Lesora uz njih dvojicu i glava nas ne bi bolila. :D
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.700
Reaction score
23.134
Локација
Академија
Какве смо среће, овај што је вечерас дао 50, против Ефеса неће моћи вола да убоде.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.429
Reaction score
4.168
Локација
127.0.0.1
Ma kakvi, istrosio se. Sledece kolo nista od njega. Veceras mi je na fantaziju, sledece kolo ga odmah izbacujem. Mada je i Efes se raspucao ovo kolo, ukljucujuci Larkina. Samo da to Fener nekako prevali na svoju stranu.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!

Dragiša

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
57
Reaction score
367
Ono što nam ide u prilog je što je Fener ima lepu šansu da dođe i do Top 4. Nakon što pobede Efes, u Pireju bi se direktno borili za to 4. mesto. Usput im treba i da PAO izgubi barem jednu utakmicu do kraja. Večeras su se provukli u Bolonji, ali mogli bi da kiksnu u Minhenu sledeće kolo.

U svakom slučaju, Fener i Efes kreću 2 sata pre Bajerna i PAO, pa će Fener sigurno imati ogromnu želju da pobedom nad ljutim gradskim rivalom nastavi borbu za Top 4.

Verujem da će nam se rezultati poklopiti, a mi treba samo da odradimo to što je do nas, Podgorica, pa Berlin... i onda da u poslednjem kolu protiv Valensije bude repriza Unikahe 2007. :)
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
337
Reaction score
1.763
Локација
Панчево
Teško da će Panatinaikos nakon večerašnje pobede da izgubi od Bajerna. Kažem samo onako, usput. Dok gledam ovog Nana, probijača prve linije. Šteta što nije hteo kod nas, možda je i najbolje od svih ovosezonskih NBA pojačanja (računam pojačanja svih klubova, ne samo naša).
 

Dragiša

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
57
Reaction score
367
Zapravo, čak i ako ne kiksne PAO, Feneru odgovara i da Barsa izgubi barem jednu utakmicu (Makabi kući i Asvel u gostima), jer i od Barse i od PAO ima bolji međusobni skor. Poenta priče je da je Feneru utakmica protiv Efesa mnogo bitna, jer je razlika između 4. i 5. mesta nebo i zemlja.

A stvarno želim da verujem da ćemo, nakon prošlogodišnjeg ubedljivog poraza u Berlinu i mnogo uzastopnih izgubljenih gostovanja ove godine, konačno zaigrati kako treba i razbiti Albu.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.865
Reaction score
9.920
Ne moramo da je razbijamo, samo da dobijemo, dovoljno je. Po mogucnosti da bude oko 10, da ne stradavaju nervi.

Plasman je otprilike objektivan po kvalitetu individualnom celog tima, ne najbolje petorke. Ocekivao sam da se uigramo kao prethodne sezone, pa da bude bolji plasman. Medjutim, nije se to desilo iz vise razloga.

Zavrsna pojacanja su iznudjena, ali su dovedeni kvalitetni igraci, sem Smita, koji je doveden da zakrpi Jaramaza.

Zeljko je imao propusta, ali govoriti o tome spram uslova u kojima se radi i njegovog individualnog znacaja za klub je potpuno deplasirano. Ciljevi kojima se stremi su mnogo znacajniji od uspeha u jednoj sezoni. Ozbiljni ljudi planiraju na duzi rok. Instant rezultati su karakteristika nekih drugih u sportovima u kojima mogu da ih kupe.

Drugi je problem sto mi imamo predsednika kluba, koji zbog prirode pozicije na kojoj se nalazi ne moze da se bas nikad ne oglasi, a kad god se oglasi izrekne bar poneki debilizam i utice na one koji njegove izjave uzimaju za ozbiljno.

Jedini cilj treba da bude da Zeljko ostane. Sve ostalo se na tome temelji. Ko ne radi na tome da Zeljko ostane, radi direktno protiv kluba. I ko god ne potpise nastavak saradnje sa Zeljkom, radio je protiv kluba. Ukoliko do toga dodje. Svi se nadamo da nece.

Imao bih i ja primedbe na igracki kadar. Ove sezone pogotovu. U nastavku cu i izneti. Ali, ova prva recenica u pasusu iznad je prioritet.

Sto se igraca tice, zavisi od licnih afiniteta, ali ja sam poceo da se nerviram kad su Jaramaz i Andjusic bili uopste u razgovoru spominjani, a kamoli na terenu kad ih gledam. Aleksa, takodje, nije igrac za najvise domete, ali nam je izuzetno znacajan u ovom trenutku kad bukvalno nema ko da prevede loptu i krene na ulaz. Ocekivao sam to od Dozera, ali se nesto desava sa covekom, ocigledno.

Problem je sto mora da se dovede i neki igrac sa srpskim pasosem (koliko god to retardirano zvucalo da je to problem), da bi se igrao kup i sl. Da se ja pitam, zanimala bi me ABA i EL iskljucivo i dovodio bih onoga ko to kvalitetom i moze da pokrije. Ako je to 0 Srba, onda je to 0 Srba. Kup neka igraju juniori. Od nasih mislim da samo za Alena ima mesta u Partizanu i mozda Aleksu za rotaciju. Naravno, zadrzao bih Trifu i Balsu da napreduje. Samo kazem ko objektivno moze da igra u EL timu.

Frenk Kaminski je bogotac kosarke i ubedljivo najbolji igrac ovog tima. Problem je sto nema kolena :D To nadomescuje ocinstvom. Verovatno je slicna prica sa PJ-om, samo sto se njegova igra vise zasniva na fizikalijama. U startu sezone je pokazao sta moze. Medjutim, ocigledno je da mu (fizicki) materijal popusta kako sezona odmice.

Mi smo bili prinudjeni na rizik sa polupovredjenim ljudima, jer je prelazni rok tekao kako je tekao.

Bez obzira na onog bradatog smrada i sta nam je to napravilo pod kosem, mislim da je mnogo veci problem sto je zalizani napunio glavu Madaru i odveo ga. Ovo je trebalo da bude sezona u kojoj bi dao ono zbog cega smo ga trpeli. Znacio bi nemerljivo da ovaj tim moze da dise. Druga pesma bi se pevala. Ali, dobro. Igra se sa onim sto imamo.

Ja od starta, sto se tice onog sta ja volim u kosarci, imam probblem sa nasim vodecim dvojcem. Dovedeni su kao ekstra kvalitet u EC sezoni, kada su zaista bili nivo iznad, ali ih zbog toga ,,trpimo'' godinama. Najmanje do kraja naredne, jer sumnjam da ce neko da placa obestecenje za njih nakon ove sezone.

Panter nema kilograma, a brzina ne moze da dodje do izrazaja zbog manjka tih kilograma i baratanja loptom (da ne kazem handlinga) koji nije narocito dobar. Dobar je suter i dobar da izmisli poene. Ne moze da igra 3 pozicije sam. Drugo je kada je tu neki Egzum da napravi visak, pa ih onda Panter oduva. Da pojednostavim :D

Ledej je suvise nizak za poziciju 4. Te ,,undersize'' varijante bilo koje pozicije ne volim. Volim ,,oversize'' varijante. Odbrambeno je problem, pa kao sto Stojan rece, ne moze zajedno sa Frenkom. U napadu, takodje, protiv jacih, da ne kazem pravih, cetvorki ne moze. On je u mojoj viziji odlicna rezervna cetvorka. Prljav, da isprovocira, da izmisli kos, da iznudi faulove, bocne trojku. Ima ceo arsenal.

Tu su dva problema. Ne vidim da oni sebe vide kao ,,nenosioce'', sa jedne strane, a sa druge mi nismo Real ili Dubai (koji god to mutant bio s obzirom na ukljucene ljude dostupne javnosti. Sumnjiva pojava), pa da mozemo da dajemo njihove plate za igrace koji nisu nosioci.

Tako da u tom kontekstu, a ne njihovog individualnog kvaliteta ili koliko ih volim, mislim da bi trebalo da idu obojica.

Naravno, nismo cigani da menjamo 15 igraca po sezoni i nadamo se necemu :D Tako da ce ostati okosnica uz minimalne izmene :D

Ako vec moraju Srbi da dolaze, onda umesto nekih sadasnjih Vanja Marinkovic i Milutinov na radost veceg dela foruma :D
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.429
Reaction score
4.168
Локација
127.0.0.1
Sa Panterom se resava taj "srpski problem" za famozni Kup jer su nam komsije sredile pasos za njega.

Sto se samog Pantera tice, misljenja sam da je previse obaveza nakaceno na njegovu ulogu. Neophodan mu je igrac koji zna da prevede loptu, samo toliko. Izgleda da to nije tako jednostavno i onda sve ide preko njega. I pored toga, on svoje isporucuje na skoro svakoj utakmici. Isporucivao bi i vise, i clutch poene, kad bi igrao sa manje umora. Nedostaje plej (ne dodavac, nego prevodilac lopte, samo jebeno to) i jos jedan bek suter koji moze da rastereti odbranu sa Pantera. Andjusa i Naneli su odlicne opcije, ali su suvise spot-up i bilo kakva kretnja im cesto pravi problem. Nekad se snadje Naneli, nekad Andjusic, cesce se snadje Naneli, a najcesce se ne snadju ni jedan ni drugi pa greju klupu. Zajedno sa Aleksom koji je suvise lud za visi nivo od ovog. Tip igraca koji radi na klik. Ako klikne samo ga pustis s lanca, ako ne klikne postane breme i steti ekipi. Probalo se i sa Dozerom da rastereti Pantera, posto za razliku od pomenute dvojice on nije smetnja na terenu ako ne isporucuje poene. Nazalost, brzo su svi provalili da on i sut za tri poena ne idu u istu recenicu. O Ponitkinom sutu za tri ne treba trositi reci. I zato trosimo Pantera do iznemoglosti. Mi u sustini, pored Pantera i nemamo neke stabilne opcije sa distance.

Slicno bih rekao za Ledeja. Igrac koji skoro pa da u proseku igra 40 minuta. Od njega dobijamo daleko vise nego sto je realno. On ne mora da bude prva ili druga opcija na 4. Samo mora da ima jos nekog jednakog. Smajli se tu javlja kao idealan. Gradja je tu, sut je tu, voljni momenat je tu, samo nedostaje pametnija igra na obe strane terena. Kombinacija Smajli, Ledej, Kaminski, Kaboklo, je izuzetna jer svi mogu da igraju i 4 i 5. Tu samo Smajli mora da sredi glavu, nakon evo tri godine, i to ce biti odlicno.

I naravno ostaje famozni problem krila, tip igraca kog u sustini nemamo. Prosle godine je Exum bio otelotvorenje modernog krila (a jos igrao i pleja) pa je sad jako tesko zamisliti nekoga ko nije slasher na toj poziciji. Ali dosta vise kukanja za Exumom. Ako izuzmemo tu slasher karakteristiku, ja i dalje ne vidim ko je nama pozicija 3. Naneli igra toplo-hladno sa puno hladnog. Njegov doprinos u odbrani je upitan. Ponitka u napadu malo sta radi, ali zato odbranu kida. Njih dvojica zajedno jedno dobro krilo. Trifa i dalje misli da je klinac za kog je ok da ima faze u ponasanju. Trebalo bi ga poslati da radi neki kancelarijski posao pa da vidi sta znaci raditi glup posao po ceo dan i biti placen 50x manje.

Nama sto pre treba neko jos da donese poene. Ovo je premalo igraca. Protiv grckih cigana, nazalost, je bas Ledej nedostajao.

Bilo bi idealno da se Smit i Aleksa saberu do kraja sezone i da mozemo da ih koristimo za prevodjenje lopte. Kao i da Andjusa nauci malo vise akcija pa da mozemo da ga koristimo cesce. O Jaramazu ne znam sta bih rekao. Nikad ga ne bih pustio iz kluba, ali nesto tu ne ide... Da li i on ima problem da su mu Zeljkove akcije prekomplikovane, ili je prosto propao...
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.477
Локација
Beograd
Jel može neko da mi objasni kako to mi nemamo igru a imamo ubedljivo najbolji procenat šuta za 2 u EL? To je kao da kažeš da fudbalski tim nema igru a postiže najviše golova u takmicenju. “Protok lopte” je termin koji se koristi po automatizmu i vrlo je zloupotrebljen. Kad ne znaš šta da napises posle poraza useri se u protok lopte. Za prenos lopte se slažem sa većinom obrazlozenja ali to je drugi problem.
Opet kažem, ako je protok lopte kao jedna od najbitnijih komponenti u napadu toliko loš, kako je moguće da imamo najbolji procenat za 2? Bez pokušaja da budem ciničan neka neko objasni.
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.113
Reaction score
4.026
Локација
Београд
Ja mislim da je to zbog načina na koji postižemo poene za dva. Mi ili šutnemo za dva ili za tri, jednostavno je. Ponekad udje trojka, ponekad udje za dva. Ali igra se ne vidi u statistici:

Mi kada šutnemo za tri, jako često to je u poslednjoj sekundi jer je napad bio loš i nismo imali gde, ponekad udje, često ne, to ne znači da je bio dobar napad ili da je "protok lopte" bio dobar.

Kada šutnemo za dva, to je jako često u poslednjoj sekundi, recimo Ledej, sa jedne noge, iskosa, jednom rukom. I to nešto češće udje. Ali ni to ne znači da je to bio dobar napad, čak, kada pogledam tu rečenicu zvuči kao loš napad i očajnički šut, ali udje, što automatski znači da je dobro.

Većina igrača ide na polaganje/zakucavanje isključivo kada su zagarantovani poeni za dva, osim njih, Kaminsky izmisli poene ispod koša, Kaboklo postiže poene za dva skoro samo kada je slobodan ispod koša pa zakuca, sve to doprinosu procentu i prvom mestu, ali nije pokazatelj igre uopšte.

Da ne bude da su nam oni jedini igrači, još očiglednije je kod Pantera, ima možda najbolji šut za dva u Evropi i koristi ga često, ali u 95% slučajeva sam stvori (minimalan) prostor i šutne za dva, često to izgleda kao nemoguć šut ali udje. Ni to veze nema sa dobrom igrom, niti mu saigrači otvore prostor, niti mu neko asistira, sam stvori - sam šutne. Suvi kvalitet. Ali doprinosi šutu za dva.

U asistencijama samo 18. u Evroligi, poslednji. Toliko o igri.

Da skratim, procenat šuta za dva visok, asistencije nepostojeće: svako za sebe, zbog suvog kvaliteta ponekad i uspešno.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.700
Reaction score
23.134
Локација
Академија
Јако брзо смо од ситуације у којој је све било у нашим рукама дошли до ове у којој највише зависимо од других. Неки глупи порази су нас довели до тога, да их не набрајам сада. Чак и да будемо десети, већ се прича о поновном сусрету са Реалом а сметнуло се с ума да бисмо пре тога морали да победимо деветог и пораженог из дуела седмог и осмог.
 

Данијелс

Početnik
Учлањен(а)
26.08.2018
Порука
185
Reaction score
1.257
Локација
Po
Jel može neko da mi objasni kako to mi nemamo igru a imamo ubedljivo najbolji procenat šuta za 2 u EL? To je kao da kažeš da fudbalski tim nema igru a postiže najviše golova u takmicenju. “Protok lopte” je termin koji se koristi po automatizmu i vrlo je zloupotrebljen. Kad ne znaš šta da napises posle poraza useri se u protok lopte. Za prenos lopte se slažem sa većinom obrazlozenja ali to je drugi problem.
Opet kažem, ako je protok lopte kao jedna od najbitnijih komponenti u napadu toliko loš, kako je moguće da imamo najbolji procenat za 2? Bez pokušaja da budem ciničan neka neko objasni.
E pa vidis druze, upravo se u tom najboljem procentu suta za dva poena, vidi velicina i genijalnost u kreiranju akcija gospodina Zeljka Obradovica.
Primer-u onoj akciji pred kraj cetvrtine kad PJ dodaje loptu pod kos Kaminskom za polaganje i poene se po mom misljenju sadrzi razlog zbog cega je kosarka jedan od najlepsih sportova!
 
Top