Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evrokup 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Cane77

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2021
Порука
108
Reaction score
266
Локација
Bileca
Desilo se upravo ono o cemu sam i pisao nakon derbija. Nije mi se dopalo sto smo taj mec dobili sutem, rapsodijom Avramovica. To mozemo gledati jednom mjesecno u najboljem slucaju. Odabrana treba da bide daleko bolja za neki kontinuitet. Moze Aleksa jedan mec dati 30 poena ali onda na sledecih 5 zbirno nece to dati. I tu je problem, ti momci nemaju kontinuitet, odnosno bar ga do sada nisu uspjeli postici. Uz to djeluje da je doslo malo i do prevelikog lozenja jer smo eto dobili cigane. Pri tom mislim na lozenje samih igraca. Momci moraju da shvate da igraju za Partizan i da pobjeda u tim mecevima je nesto sto se podrazumjeva, a oni su imali takve izlove emocija kao da smo dobili finale. Svidja mi se ta energija ta zelja ali daleko smo jos od toga da kazemo imamo TIM kadar uzeti titulu. Do sada smo pokazali da velike utakmice a takva je bila u nedjelju mozemo dobiti napadackom igrom odnosno sutem. Kada takve meceve budemo naucili dobijati sa 45% suta i nekih 35% za 3 odnosno jakom odbranom i imati kontinuitet neki takve igre onda cemo biti TIM koji ce da gazi. Ne fale nam igraci, fale sati treninga i litre znoja. Niti je u nedjelju bila pobjeda koja me posebno opila niti je veceras bio poraz koji me previse zabrinuo. Sve je to proces, ko je pratio Zeljka recimo u Feneru zna o cemu pricam. Ni taj Fener nije prve sezone usao ni medju 8 u EL a nisu pare bile problem.
 

black_white

Početnik
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
85
Reaction score
207
Локација
Mesec
Loše nam je selektirana ekipa i to je to. Mart mesec mi igramo losije nego na pripremama u septembru. Ne vidim apsolutno nikakvog pomaka sto se igre tice. Sve nam se svodi na pojedince ako eksplodiraju, i to je to. Mi realno i derbi tesko da bi dobili da Aleksa nije "poludeo", a i cigane ruku na srce nesto nije mnogo interesovala pobeda.

U evrokupu definitivno nismo favoriti vise. Imamo nekoliko jako bolnih i ubedljivih poraza od timova koji su cist prosek! Kao sto je ovaj Lietkabelis ili kako vec. Jos kad pomislim da nam se jako drma i drugo mesto ovim kiksevima protiv osrednjih ekipa, onda mi nije dobro. Bice jako tesko na jednu utakmicu, pogotovo jer necemo imati prednost domaćeg terena. Gotovo pa nemoguca misija osvajanje EK.

Da ne bude da mnogo patetisem, ali stvarno ne mogu da verujem da nam se vec skoro deceniju ne da nikako da napravimo ekipu na duze staze da dobro igra i da to lici na nesto. Ovo sa ovim nasim "projektom" ove godine mi se nista ne svidja, ili smo mi jednostavno imali prevelika ocekivanja.

Mnogo mi nedostaje onaj Trinkijev Partizan. Te godine smo timski bili skoro pa perfektni, hemija, srcanost, sve! I to sa realno osrednjim igracima. Ove godine nista ne funkcioniše, a nikad vise para ulozeno. Potpuno sam razocaran u ovaj tim i mislim da ove godine necemo nista osvojiti. Nadam se da gresim. Imam vere u Zeljka, ali ovo k ne valja!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.563
Локација
Beograd

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
998
Reaction score
3.692
Локација
Kako objasniti optimisti da pobeda protiv CZ u nedelju nije znak da ćemo sve osvajati do kraja i nastaviti tako da igramo, a pesimisti da sinoćnji poraz od Lijetkabelisa ne znači da nam je igra u raspadu i da nećemo ništa osvojiti ove godine?
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.214
Reaction score
15.815
Локација
Beograd

black_white

Početnik
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
85
Reaction score
207
Локација
Mesec
Nema tu sta da objasnavas. Jednostavno rezultati i igra sve govore. A rezultati govore da cim nam naidje neka jaca ekipa, mi se sapletemo. Ili sto je jos gore, cim igramo dve utakmice u dva dana, tu drugu da nam je protivnik najgora ekipa EK, mi cemo izgubiti. Do sad smo svaki put igrali ocajno tu famoznu drugu utakmicu u dva dana. Sta cemo kad dodje plej of Aba, ili eliminaciona faza u EK?

Jednostavno ekipa ne lici ni na sta. Raspustena banda totalno. Jako je malo vremena ostalo do utakmica koje cekamo svi cele sezone, a mi i dalje kao na pripremnom periodu. Glave gore, pobeda u Moraci u nedelju je pod moranjem, jer tamo nismo pobedili skoro 10 godina!!!
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
209
Reaction score
1.317
Desilo se upravo ono o cemu sam i pisao nakon derbija. Nije mi se dopalo sto smo taj mec dobili sutem, rapsodijom Avramovica. To mozemo gledati jednom mjesecno u najboljem slucaju. Odabrana treba da bide daleko bolja za neki kontinuitet. Moze Aleksa jedan mec dati 30 poena ali onda na sledecih 5 zbirno nece to dati. I tu je problem, ti momci nemaju kontinuitet, odnosno bar ga do sada nisu uspjeli postici. Uz to djeluje da je doslo malo i do prevelikog lozenja jer smo eto dobili cigane. Pri tom mislim na lozenje samih igraca. Momci moraju da shvate da igraju za Partizan i da pobjeda u tim mecevima je nesto sto se podrazumjeva, a oni su imali takve izlove emocija kao da smo dobili finale. Svidja mi se ta energija ta zelja ali daleko smo jos od toga da kazemo imamo TIM kadar uzeti titulu. Do sada smo pokazali da velike utakmice a takva je bila u nedjelju mozemo dobiti napadackom igrom odnosno sutem. Kada takve meceve budemo naucili dobijati sa 45% suta i nekih 35% za 3 odnosno jakom odbranom i imati kontinuitet neki takve igre onda cemo biti TIM koji ce da gazi. Ne fale nam igraci, fale sati treninga i litre znoja. Niti je u nedjelju bila pobjeda koja me posebno opila niti je veceras bio poraz koji me previse zabrinuo. Sve je to proces, ko je pratio Zeljka recimo u Feneru zna o cemu pricam. Ni taj Fener nije prve sezone usao ni medju 8 u EL a nisu pare bile problem.
Ovo k'o da sam ja pis'o!
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.158
Reaction score
3.674
Cesto se spominju se oscilacije u nasoj igri. Ja to ne vidim jer jedino primjetno je lagano nazadovanje koje traje od Nove godine.
Nas tim je veoma dobro koncipiran, ima mnogo talenta i sto je jos vaznije, imaju dobre saigrace da od njih uce. Mi mozemo dobiti svakoga.

Problem je sto mnogi manipulisu svojim ulaganjem, sto energijom, sto koncetracijom. Da budem otvoren, igraju za sebe a ne za tim.
Pusti brate ludilo i euforiju kad ti se digne pa igraj svaku tekmu na 90%.

Ovo bi trebalo trener da rijesi, ali za sada mu ne polazi za rukom. Znaci, njegova odgovornost je indirektna kao npr. pukovnika ako neko iz kasarne pocini ratni zlocin.
Jos gore je to sto on sada treba amortizovati sve kritike. Bojim se da ne preuzme previse odgovornosti koju moze podnijeti kad je on nesto najbolje sto imamo u klubu.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Mozda nije imalo ali je svakako znacilo i navijacima i igracima koji su tada dobijali vetar u ledja jer su osecali da imaju ledja koja brinu o njima.

Ljudi, EC je ispod nivoa Željka Obradovića, nije na F4 EL da dobija tehničke u funkciji rezultata. Drugo, on ima mladu ekipu koja treba da je odgovorna za rezultat a ne da lopticu prebacuje na teren sudija. Zatim, igrali smo na gostujućem parketu, te bi tehničkom isprovocirao domaću publiku, pre nego što bi podigao adrenalin svojoj ekipi.

Meni je upalo za oko i veoma dobar komentar na koji bi se nadovezao:

Ali ono je sramota.
Da se igrači ponašaju kao razularena banda, da idu okolo, da se razbacuju, da bacaju petak publici ono je strašno.
Ok je možda nekad malo slavlja kad se zakuca, ok je malo da se isprazne posle 2 poraza od njih gde su nas ubili, ali sve je bilo preterano i banditski.

Gore od ovoga je bilo samo skakanje cele ekipe na čelu sa Perom Božićem kada su totalno raspali Zadar dobili u egal završnici.

Slažem se, ali to je dokaz koliko je ovo "zelena" ekipa. Hajde na trenutak da hipotetički iz ekipe "izbacimo" Zagorca i Dangubića... U tom slučaju, ostane ih 13 ukupno. Od tih 13 igrača, izdvajaju se Lesor, Panter /redovno/ i još jeda ili 2 igrača /obično je među tih 2 i Ledej. Kada ovu dvojicu izbacimo iz rostera, koliki je prosek godina? Samo da napomenem, mlada reprezentacija su igrači do 21 godine.

Dakle, nakon derbija u kome su igrala 4 košarkaša na individualni kvalitet i odete u goste "sa ta 4 igrača" posle svega 48 sati, onda smo još i odlično prošli.

Žoc je mnogo mladih igrača uspeo da napravi, prvu EL je osvojio sa najmlađom ekipom ikada koja je osvajala EL - sve to stoji. Međutim, okolnosti su znatno promenje od tada u pogledu mogućnosti da se TRENIRA. Dakle od 15 igrača imamo 2 za odstrel, ostane ih 13, imamo 3-4 konstantna kvalitetna igrača i imamo 9 igrača koji stiču iskustvo i uče se košarci - bez dovoljno treninga. Željko neprestano ponavlja rečenicu "nadamo se da će SVAKO od igrača biti svestan da mora doprineti ekipi /često kaže, "pomoći" ekipi.

OK, odgovornost Žoca jeste u tome što je roster takav-kakav je /ali samo u ograničenoj formi, jer koliko para-toliko i muzike/. Ali je isto tako, jedini zaslužan za naš sada već izvestan povratak u EL /nema zvanične potvrde, ali sam gotovo siguran u to posebno u svetlu isključivanja ruskih klubova/. Ako se vratimo u EL to je NJEGOVA ISKLJUČIVA ZASLUGA.

Mislim da su svi /osim nekih forumaša ovde/ svesni da je ovo za Partizan "trening sezona" bez rezultatskog pritiska /on se naravno nameće ekipi, jer nećeš početi i igrati sezonu kao trening već ćeš izjaviti da su ti titule cilj, držaćeš visoku tenziju jer je to jedini način da igrači uče i napreduju. Mnogi imaju i kontra tezu pa kažu "čemu onda dovođenje Pantera, Ledeja, Lesora? Zato što ne možete držati tenziju u ekipi koja nema šansu da dobije tekmu. Dovođenje ovih igrača je neka vrsta "pisma o namerama" pre svega EL ali i ostatku ekipe. Da li bi Vukčević došao, tj. da li bi ga Real pustio u Partizan da je suprotno? Da li bi Balša ili Kopriva bili tu gde su sada? Na kraju krajeva, to što suštinski titula nije "pod moranje" ne znači da se neće pokušati sa osvajanjem svega što se bude moglo.

Ako ova sezona završi sa dva finala - PUNA KAPA! Ako se bar jedno takmičenje osvoji, biće to SENZACIJA. Ako se ništa od toga ne desi, neće biti velike štete. Ključan je POVRATAK u EL, a to će Žoc da obezbedi ili rezultatom /manje verovatno/ ili sa nekakvom specijalnom WC. U oba slučaja naš povratak je vezan za KOŠARKU a ne za politiku i novac. Malo li je?

Svaki put kada je bilo dovoljno vremena za trening i pripremu, ekipa je izgledala dobro. Sad što su zeleni, nezreli - to je do Žoca samo u toliko što se opredelio za takvu a ne neku drugačiju, iskusniju ekipu. Trener može da "crta" šta god poželi ali ako to ekipa ne sprovede na terenu, može i čiča glišu da crta - dođe mu na isto. Jedino na šta Žoc može /mora/ da utiče, to je ODBRANA i to samo u delu koji se odnosi na VOLJU, a "ispadanja" su takođe posledica nezrelosti i tu nema puno pomoći osim da se neprestano radi "korekcija" kako to Žoc voli da kaže.

Biće ovo mučna sezona sa toplo-hladno iznenađenjima i sa time se što pre moramo pomiriti.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Kako vam više ne dosadi ta priča sa tehničkom. Pa i Dule je skoro rekao da to nije imalo veze sa taktikom...
Si video u derbiju koliko je tehnicka promenila kriterijum?
Koliko je puta Dule promenio kriterijum tehnickom. I naravno cvrstom igrom nasih igraca.

Plus Željko sa svojim ugledom, predsednik unije trenera. Nije bilo kom sudiji svejedno kad njemu da tehničku, mora da stane i razmisli, da li je u pravu. Sutra će neko da ga pita ko si ti da njemu daješ tehničke, naročito kad se on retko kada žali na sudjenje, ali mora da počne jer u ovim ligama koje mi trenutno igramo, nemamo respekt. Tj kradu nas i to nas kradu mnogo. Jbt 15 bacanja više su imali. A prebili su nas.

Na kraju je i on počeo da se žali, ali kasno Marko na Kosovo stiže...

Mi smo do sada sve utakmice koje smo izgubili u evrokupu izgubili zato što su nas prebili. Naravno tu je najveći problem ta borbenost koju nemamo, i ta bezmudost koju imamo. Ali ja mislim da bi jedna ili dve tehničke mnogo promenile ishod neke od tih utakmica.

Ima li neko info zašto Smajli i Kuruc nisu igrali? Bio sam siguran da će Smajli da izdominira, a on ni u rotaciji.

Ja nzm šta se ovom Ledaju dešava, dečko prošle godine final four Evrolige, sada ne pravi nikakvu razliku na terenu...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Zapeli ste za Lideja i ja bih bio smoren da su mi saigraci klinci koji protiv dosta losijih protivnika ne mogu sacuvati prednost ili napraviti prednost. Protiv Hamburga, komentarisem sa tatom koliko padne kvalitet igre kad izadju (kako bi on rekao) crnci. Koga su Panter i Lidej imali za saigrace u Milanu, a koga imaju vamo. Ne pamtim da je Panteru neko napravio i stvorio sansu da sutira sam na trojci kao sinoc Rade Zagorac i naravno pogodio je. Prvi put, da sam video posle ko zna koliko dodavanje koje svaki plej vidi i stvara svojim suterima.

Kritikuju se i Lesor, a kad udje Koprivica mi ofanzivno gubimo prednost.

Promasilo se sa selekcijom, pre svega sa Kurucom i Madarom. Madar je bio projektovan za prvog pleja, a dosli smo do toga da jake utakmice ili igra jako malo ili ne igra uopste. Kuruc ofanzivno ne doprinosi uopste.

Nezadovoljan sam igrom koja ne lici ni na sta, mi smo jedna domacinska ekipa koja zivi od suta koji je plod individualne inspiracije.

Za Abu smo tanki, ne verujem da mozemo na tri dobiti cigane. Ozbiljna su ekipa.

Nadam se i dalje da u Evrokupu mozemo osvojiti na taj individualni kvalitet i ludacku srecu ali i ako ne osvojimo, sta da se radi.

A sa druge strane shvatam da je za rezultat i sistem potrebno vreme.

Nije nam na klupi Filipovski dobio ovakve igrace, nego najtrofejniji trener Evrope. Ocekujem da za sledecu sezonu dovedemo ozbiljne igrace na 1 i 3. Ne treba zaboraviti da nam kostur ekipe nisu cinili Lesor, Lidej, Panter, Avramovic vec Trifunovic, Miletic, Zagorac i Dangubic. Tesko je od takve osnove krenuti u osvajanje svega.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.563
Локација
Beograd
Ključan je POVRATAK u EL,
U oba slučaja naš povratak je vezan za KOŠARKU a ne za politiku i novac.
Osim nešto ,,malo,, rata u Ukrajini i izbacivanja ruskih klubova iz EL... :icon-rolleyes:

Ali...o.k...Korona nas jednom zaustavila da uđemo u tu EL, a nečiji rat i nečija politika nas tamo sad možda uvedu (uz ostale faktore koji su i do NAS, svakako!), ali svetske krize nisu nešto što je bilo do nas, dođu, prođu, dođu sledeće...ali ostavljaju nam posledice, ovakve ili onakve...na KK Partizan mislim prevashodno, u ovom trenutku...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ok, ali samo "nešto malo".... Ušli bi mi svakako i bez rata :D Jedino se plašim nekog WW3 pa da se onda i ne igra EL kakve smo kurate sreće! Da nije Žoca, rat nam ne bi pomogao, a sa Žocom nam ni rat ne može ništa! :D :ziveli
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.218
Reaction score
33.546
Локација
vaginamandibularia

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Zapeli ste za Lideja i ja bih bio smoren da su mi saigraci klinci koji protiv dosta losijih protivnika ne mogu sacuvati prednost ili napraviti prednost. Protiv Hamburga, komentarisem sa tatom koliko padne kvalitet igre kad izadju (kako bi on rekao) crnci. Koga su Panter i Lidej imali za saigrace u Milanu, a koga imaju vamo. Ne pamtim da je Panteru neko napravio i stvorio sansu da sutira sam na trojci kao sinoc Rade Zagorac i naravno pogodio je. Prvi put, da sam video posle ko zna koliko dodavanje koje svaki plej vidi i stvara svojim suterima.

Kritikuju se i Lesor, a kad udje Koprivica mi ofanzivno gubimo prednost.

Promasilo se sa selekcijom, pre svega sa Kurucom i Madarom. Madar je bio projektovan za prvog pleja, a dosli smo do toga da jake utakmice ili igra jako malo ili ne igra uopste. Kuruc ofanzivno ne doprinosi uopste.

Nezadovoljan sam igrom koja ne lici ni na sta, mi smo jedna domacinska ekipa koja zivi od suta koji je plod individualne inspiracije.

Za Abu smo tanki, ne verujem da mozemo na tri dobiti cigane. Ozbiljna su ekipa.

Nadam se i dalje da u Evrokupu mozemo osvojiti na taj individualni kvalitet i ludacku srecu ali i ako ne osvojimo, sta da se radi.

A sa druge strane shvatam da je za rezultat i sistem potrebno vreme.

Nije nam na klupi Filipovski dobio ovakve igrace, nego najtrofejniji trener Evrope. Ocekujem da za sledecu sezonu dovedemo ozbiljne igrace na 1 i 3. Ne treba zaboraviti da nam kostur ekipe nisu cinili Lesor, Lidej, Panter, Avramovic vec Trifunovic, Miletic, Zagorac i Dangubic. Tesko je od takve osnove krenuti u osvajanje svega.
Ne bi rekao za madara da je promasaj..decko je veliki talenat ali ne dobija sansu..na pocetku sezone se videlo da moze i ume,ali u zadnje vreme kako pogresi vise ga nema u utakmici i to ga ubija,a to je opet do trenera.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad

Mislio sam na perspektivu i planove za tim koji je Žoc okupljao. Tu uključujem sve elemente i one koji podrazumevaju buduće eventualne dolaske /iz ugla momenta u kome oni potpisuju za nas/. Naravno da se nisu mogli znati detalji ali su se mogli veoma dobro znati planovi i ciljevi. O svemu se vodi računa kada potpisuješ ugovor sa nekim klubom. Ako ne igrači lično, onda sigurno njihovi menadžeri. Nisu se naravno mogla znati imena svih saigrača u tom trenutku jer nikada nisi siguran ko će potpisati od onih željenih ali svakako da imaš nekakvu "skicu" kako bi sve trebalo da izgleda.

Možda se nisam najsrećnije izrazio ali je to otprilike bila poenta.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top