Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evrokup 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

kozzanostra

Grobar
Учлањен(а)
14.04.2008
Порука
208
Reaction score
238
u odnosu na proslu sezonu meni deluje slabiji huventud iako su dobro krenuli: nema dimitrijevica, lopeza, morgana, dawsona dok je basas povredjen..fali i pojacanje brendon pol..

pojacanja: vives iz valensije i willis iz brindisija.. i ima jos neki mislim dominikanac iz mladog tima sto je promovisan nije los.


trebalo bi da resimo ovoo...Slavni kluub..svima znaan...beogradskiiiii Partizannn
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Veceras dolazi Huventud u "Pionir". Svakako kada cujemo za ime Huventud nas vezu najlepse moguce uspomene jer svako zna sta se desilo te 1992. godine. A tek Zelimira Obradovica? Prvo titula najboljeg u Evropi sa nama 1992. godine a onda i upravo sa Huventudom 1994. godine...

Ali da se okrenemo vecerasnjoj utakmici. Huventud je ozbiljna ekipa. Nisu trenutno najvisi vrh u Spaniji kao ostali evroligasi odande ali itekako nisu naivni. Posle 8 kola u veoma jakoj spanskoj ACB ligi oni su na cetvrtom mestu sa skorom 5 pobeda i 3 poraza. Dobijali su Bilbao, evroligasa Baskoniju, Manresu, Tenerife i Burgos a gubili od Obradoira, Gran Kanarije i Andore. Upravo taj poraz od Andore (inace jos jedan spanski predstavnik koji je sa nama u grupi) je bio jedini na domacem terenu. Sve ostale utakmice oni su dobijali kao domacini i u ACB ligi i u Evrokupu. Sto se bas Evrokupa tice, krenuli su odlicno, dve ubedljive pobede (Trento tamo 56:86, Hamburg kuci 73:56). Sve u svemu, veoma solidan pocetak sezone za Huventud i u ACB ligi i u Evrokupu.

Kada je njihov igracki kadar u pitanju izdvajaju se:

-Ante Tomic /Hrvatska/ (protiv Trenta 13 poena + 8 skokova a protiv Hamburga 11 poena + 5 asistencija. U ACB ligi je na 12,8 poena u proseku)

-Vladimir Brodzianski /Slovacka/ (protiv Trenta 13 poena + 5 skokova a protiv Hamburga 16 poena, trojke 2/2. U ACB ligi je na 11,9 poena u proseku)

-Derek Vilis /USA/ (protiv Trenta 6 poena + 8 skokova a protiv Hamburga 9 poena, za dva 3/3. U ACB ligi je na 10,3 poena u proseku)

-Pau Ribas /Spanija/ (protiv Trenta 9 poena + 4 asistencija, trojke 3/3 a protiv Hamburga nije igrao. U ACB ligi je na 8,6 poena u proseku)

-Dzoel Para /Spanija/ (protiv Trenta 13 poena + 5 skokova, za dva 5/6 a protiv Hamburga 8 poena. U ACB ligi je na 7,5 poena u proseku)

-Andres Feliz /Dominikana/ (protiv Trenta 9 poena, za dva 3/4 a protiv Hamburga 14 poena + 4 asistencije, trojke 2/3. U ACB ligi ne bas toliko zapazen sa 5,4 poena u proseku)

-Simon Birgander /Svedska/ (protiv Trenta 12 poena + 7 skokova a protiv Hamburga 6 poena + 8 skokova. U ACB ligi ne bas standardan i malo zapazen sa tek 1,3 poena u proseku ali izdvojih ga zbog ucinka u Evrokupu)

-Giljem Vives /Spanija/ (slabiji ucinak u Evrokupu za sad... tek po 2 poena protiv Trenta i Hamburga ali vrlo dobar asistent i treba obratiti paznju i biti agresivan na njemu... U ACB ligi je na 11 poena u proseku)

Naravno, nece bas svi oni "poludeti" protiv nas ali izdvojio sam potencijalno moguce opasne ali zna se da su najopasniji generalno Ante Tomic, Brodzianski, Vilis i Vives. Dok ovi Feliz, Birgander, Para pa i Ribas mogu da "iskoce" ako bas "polude" ili im dozvolimo nasom slabom odbranom. Odbrana je mnogo bitna ali i napad mora da nam funkcionise. Poslednji mec protiv Borca zakazao nam malo sut za tri poena gde smo do sad bili sasvim solidni. Nadam se da ce veceras opet proraditi i sut za tri poena.

Jos malo o njima ali i o nama u vidu statistickih podataka... U ACB ligi gde je odigran veci broj utakmica (8) za sad su na 51,1 % u sutu za dva dok su u sutu za tri na 39,3 % a bacanja 82,7 %. U Evrokupu na ova dva meca (sto nije neki uzorak) vidi se da su solidni u sutu za dva (47/83 - 56,6 %), bacanja isto korektno (29/38 - 76,3 %) a trojke nesto slabije (12/42 - 28,6 %) pa imaju ukupno 91 skok (22 ofanzivna + 69 defanzivna), 42 asistencije, 18 kradenih lopti i 25 izgubljenih plus 11 blokada... Primera radi mi stojimo ovako u Evrokupu na do sad dva odigrana meca: sut za dva (37/57 - 64,9 %), sut za tri (24/58 - 41.4 %), bacanja (45/51 - 88,2 %), imamo ukupno 77 skokova (23 ofanzivna + 54 defanzivna), 41 asistenciju, 9 kradenih lopti i 33 izgubljene plus 10 blokada. I kada uporedimo ovu statistiku izmedju nas i njih vidimo da smo boliji u sutu i to svuda (za dva, za tri, bacanja) a oni su bolji u ostalim parametrima ove statistike tipa... skokovi (osim ofanzivnih gde smo za nijansu mi bolji), asistencije oni bolji tek za nijansu, ali ukradene i izgubljene lopte oni stoje dosta bolje od nas i tu treba bas da se obrati paznja veceras.

Osim te utakmice 1992. godine i nase velike pobede za vrh Evrope odigrali smo jos medjusobnih duela u skorasnjoj istoriji:

Sezona 2006/7 (Evroliga): Huventud - Partizan 82:51
Sezona 2006/7 (Evroliga): Partizan - Huventud 74:83
Sezona 2007/8 (Evroliga - TOP 16): Partizan - Huventud 85:70
Sezona 2007/8 (Evroliga - TOP 16): Huventud - Partizan 80:89
Sezona 2020/21 (Evrokup): Huventud - Partizan 85:82
Sezona 2020/21 (Evrokup): Partizan - Huventud 78:75


Dobijali su oni nas, dobijali smo mi njih, ali u najvaznijij utakmici dobismo ipak mi njih. Ali to je istorija, lepa istorija. Ocekuje nas danas teska utakmica, mozda najteza do sad u sezoni... Ali igramo kuci i pred svojom publikom. Ocekujem da ce hala biti puna i da ce biti dobra podrska igracima. Cini se da igramo sve bolje i bolje, igraci se lakse i sve bolje "kapiraju" izmedju sebe i to se vidi na terenu iz utakmice u utakmicu. Mi imamo prostora samo da napredujemo i da budemo jos bolji. Dobra energija i ogroman talenat nase pretezno mlade ekipe je itekako vidljiv plus najveci trener ikada i to sve moze samo dati dobar rezultat. Veceras verovatno bez Trife, ostali svi spremni i naostreni za jos jednu pobedu.

Ajmo crno-beli !!!
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
Ide nam najozbiljniji protivnik do sada... Vives, Ribas i Tomić, tu ih rešavamo, treba ih jahati od starta.. dobri su i ova dva mladića Buskec i Para, ali mislim da će njih pojesti naši mlađi igrači i Pionir...
Odbrana rešava ovo.
Nije Buskec u Barsi? Uvek je imao visinu i podsećao na košarkaša-znao sam da će neko prepoznati..
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Ja sam se zalio da mi je dosadno jebo mi pas majku.

Panteru dati koliko god cigani kazu da ima platu. Zivotinja jebem ti zivot, ova njegova poludistanca ne moze da se brani, ne moze. Bolesno, divljacki, ali nepogresivo, grobarski, jebacki.
 

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
2777813_zoc2_ff.jpg


Žocu se ovo baš osvaja.

Ovoj ekipi fali jedan Aleks Marić da se popiša po svima, a i ovako će.
 

Pato9

Grobar
Учлањен(а)
10.12.2007
Порука
401
Reaction score
1.510
Neću moći da se opasuljim od ovoga još 3 dana najmanje šta smo mi izvukli i pored šuta koji ih je srao i pored toliko grešaka Panteru dati sve aaaa sve mmmm vodi nas Kevine do svih trofeja udji u istoriju upiši se jebi im majku svima!
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.400
Reaction score
4.629
Локација
Zemun
Mislili smo malo bez stresa, rakije, lekova...
Nece moci!!! Au! Utakmica za infarkt. Bravo za zadnju cetvrtinu. Madar u "zutim" minutima, sto je normalo, ostali ispod mogucnosti sem Pantera. E, da, falio je bas mali Trifa. Ispod radara je, a jedan je od bitnijih igraca. Skoci, otkrije se, siguran nekako na lopti.
Idemo dalje!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top