Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Гробари против Арене!


Већ трећу годину за редом КК Партизан се пласира међу осам најбољих тимова Европе. Сви ми који смо уз Партизан седам дана у недељи знамо како и уз колико труда и немогућих задатака Душко Вујошевић, из године у годину, успева да направи резултате какве на почетку сезоне нико не може ни да претпостави. А онда, након пласмана у ТОП8, сваке године иста прича: Партизан постаје атракција за вечерњи излазак и бренд који „треба неговати“. Одмах се појаве челници градске управе који нуде Београдску Арену како би свет видео какав сјајан тим игра у још сјајнијој хали са још сјајнијим навијачима. Да ли треба напоменути да су од почетка сезоне исти ти људи „истеривали и забрањивали“ Гробаре из хале, претили гашењем струје и грејања у хали „Пионир“ и ни динара нису уложили у тај бренд иза којег много воле да се сликају и дају изјаве. Наравно, ни код бабе нема џабе, те се и Арена изнајмљује, али са попустом (!?). Међутим, проблем је у томе што изгледа неко мисли да ћемо или победити са 3:0 у серији или изгубити истим резултатом, те да нам четврта утакмица уопште није ни потребна, јер се у термину исте одржава концерт америчког извођача „Фифти сента“. Значи, Партизане – попуњавај рупе! Само помислите колико би градова волело да има свој тим у осам најбољих у Европи и како би помагали свој тим. Међутим, Београд даје попуст од неколико хиљада евра на изнајмљивање Арене и третира исто играње ТОП8 и регионалне лиге. Ако занемаримо тај "великодушан гест" попуста, Београд толико чини Партизану да изгледа да сече платане како би имали огрев за халу "Пионир" за следећу сезону.


Следећа и можда и најбитнија ставка је разлика у атмосфери између Пионира и Арене. Већ прежвакану и сто пута испричану причу морамо поновити још једанпут. До великог дела карата дођу они којима је битно да су те вечери у Арени, а не у неким од кафића по центру Београда и који се гурају тражећи своју нумерисану столицу и протествују што неко поред њих виче целу утакмицу. Много правих Гробара који би и били у хали остане без карте из снобизма ових горепоменутих. Арена је, такође, и хала у којој је гледалиште другачије конципирано у односу на Пионир, где нема притиска на терен, на играче, на судије, како би домаћи терен био заиста домаћи, где већина противника пре изласка на терен обави пар верских ритуала.
Још једном питамо – Зашто Арена???

Гробари Југ
Sa izaberi partizan

Prvi pasus :respect

Drugi pasus :banghead Sreca pa vidim da u Pioniru nema pozera...narocito je fantasticno bilo protiv Marusija i sad protiv PAO. Aman ljudi, interes KK Partizan mora biti ispred nasih, vrlo cesto cak vrlo utemeljenih, zelja i ocekivanja. Dule i momci su ti koji rade svakog dana, Dule i momci su ti koji nam donose radost vec godinama, Dule i momci su ti koji dokazuju svim ljudima da je radom moguce ostvariti svoje snove i prevazici "realne" granice, Dule i momci su ti koji, poput nekog Don Kihota, usamljeno lome sve moguce vetrenjace ovog trulog sistema i nacina zivota u Srbiji.
Prema tome-ako Dule i momci kazu Arena-onda ce Arena i biti.

P.S. Ovo ne govorim zbog zelje da dodjem lakse do karte, posto u terminu meceva u bg, necu biti slobodan.
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Ja se uzdam u to da će Dule presuditi ,a to će SIGURNO biti najbolje za Partizan!Tekst je pomalo naduvan ,ali dobro ,to je nečije mišljenje.Autor se odriče Arene i novca koji ona donosi ,zato što je siguran da prolazimo na final 4?Koliko je to realno u ovom trenutku?Zašto se ‚‚dokazivati‚‚ i ‚‚prepucavati‚‚ sa gradom ,u ovom trenutku preko grbače Partizana?Šta će im dokazati,što do sad nisu mogli da vide.Mislim da naša uprava nije spremna na rizik u ovom trenutku.Imamo dve opcije:

1.Sa jedne strane stoji-Arena ,keš ODMAH,i veliko pitanje za f4....
2.a sa druge-Pionir,veće šanse za f4 ,i keš U NAJAVI (ni ovde f4 nikako nije siguran,ma koliko mi samopouzdanja imali)

Mislim da smo ipak malo poleteli.Ne znam da li se finansijska situacija u klubu poboljšala,činjenica je da Dule to više ne pominje toliko na konferencijama,ali smo svi izgleda zaboravili period kada nam je bio blokiran račun u Marfin banci.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Гробари против Арене!


Већ трећу годину за редом КК Партизан се пласира међу осам најбољих тимова Европе. Сви ми који смо уз Партизан седам дана у недељи знамо како и уз колико труда и немогућих задатака Душко Вујошевић, из године у годину, успева да направи резултате какве на почетку сезоне нико не може ни да претпостави. А онда, након пласмана у ТОП8, сваке године иста прича: Партизан постаје атракција за вечерњи излазак и бренд који „треба неговати“. Одмах се појаве челници градске управе који нуде Београдску Арену како би свет видео какав сјајан тим игра у још сјајнијој хали са још сјајнијим навијачима. Да ли треба напоменути да су од почетка сезоне исти ти људи „истеривали и забрањивали“ Гробаре из хале, претили гашењем струје и грејања у хали „Пионир“ и ни динара нису уложили у тај бренд иза којег много воле да се сликају и дају изјаве. Наравно, ни код бабе нема џабе, те се и Арена изнајмљује, али са попустом (!?). Међутим, проблем је у томе што изгледа неко мисли да ћемо или победити са 3:0 у серији или изгубити истим резултатом, те да нам четврта утакмица уопште није ни потребна, јер се у термину исте одржава концерт америчког извођача „Фифти сента“. Значи, Партизане – попуњавај рупе! Само помислите колико би градова волело да има свој тим у осам најбољих у Европи и како би помагали свој тим. Међутим, Београд даје попуст од неколико хиљада евра на изнајмљивање Арене и третира исто играње ТОП8 и регионалне лиге. Ако занемаримо тај "великодушан гест" попуста, Београд толико чини Партизану да изгледа да сече платане како би имали огрев за халу "Пионир" за следећу сезону.


Следећа и можда и најбитнија ставка је разлика у атмосфери између Пионира и Арене. Већ прежвакану и сто пута испричану причу морамо поновити још једанпут. До великог дела карата дођу они којима је битно да су те вечери у Арени, а не у неким од кафића по центру Београда и који се гурају тражећи своју нумерисану столицу и протествују што неко поред њих виче целу утакмицу. Много правих Гробара који би и били у хали остане без карте из снобизма ових горепоменутих. Арена је, такође, и хала у којој је гледалиште другачије конципирано у односу на Пионир, где нема притиска на терен, на играче, на судије, како би домаћи терен био заиста домаћи, где већина противника пре изласка на терен обави пар верских ритуала.
Још једном питамо – Зашто Арена???

Гробари Југ
Sa izaberi partizan


Zato sto je Partizan vazniji od svih.
Cak i od njegovih Grobara.
Cak i od njih.

PS
Kad ne bih imao svojoj deci leba da dam, da budu siti svakoga dana, nista me drugo ne bi na ovom svetu interesovalo nego leba da im nabavim. Kratko i jasno. KK Partizanu je svaki dinar preko potreban. PREKO POTREBAN!

EDIT:
Inace da se zna (posto gore u saopstenju stoji pogresno): Koncert se "seli" iz Arene u Pionir. Ukoliko Partizan i Makabi igraju 4. mec 1. aprila, onda je to sigurno. Sto posto.
 
Последња измена:

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Jedina prednost Arene su pare. Koga boli ku*ac za 20000 ljudi, za spektakle i za to. Ne voli se Partizan u top8 Evrolige kad igra, nego se Partizan voli uvijek. Sto neko rece, na pocetku se mogla kupiti sezonska, a i ko je uporan moze i sada lako da udje u Pionir. Ali ne, bilo je puno para za sezonsku za citavu sezonu, ali sada nije bilo puno para za utakmice u top16 i za top8 koje pojedinacno ce prebaciti cijenu sezonske. Ako su nam pare toliko potrebne onda Arena. Ako nisu, u Pioniru su nam mnogo vece sanse da udjemo na F4, i onda cemo dobiti i te pare, a i sam prolazak na F4 i borba za osvajanje Evrope nam donosi mnogo, nevezano za finansije. Ko ne moze sada da dodje do karte, jbg, ima mnogo drugih utakmica naseg KK-a gdje mogu doci do karte.

Meni je najvaznije da Partizan prodje, ali ako su nam potrebne pare toliko, onda cu svakako prihvatiti Arenu. Ali nije u redu vecini koji su za Arenu, oni su za to iz samo jednog razloga, da bi prisustvovali utakmici. Svakako, ljudi iz KK ce izvagati sta je bolje.

Ja nesto cisto sumnjam da ce G-Unit prihvatiti tu selidbu, ali ajde...
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
И ја мислим да су нам веће шансе у Пиониру, да се та атмосфера не може пренети у Арену. Очигледно, фрка за кинту.
 

FgugiJ

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
156
Reaction score
1
Локација
Горњи Милановац
Ja nesto cisto sumnjam da ce G-Unit prihvatiti tu selidbu, ali ajde...

Ма неће прихватити, они су баш навикли да наступају у хали капацитета 20 000 – 25 000 пред 700 људи...ја не знам што се толико полемише где да се игра. И Арена и Пионир имају своје врлине и мане, тренутно хоћемо да искористимо врлине Арене...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Samo da dodam na moj post od malopre:

Ja imam sezonsku. I kao navijac cu uvek, cak i mrtav pijan i udaren dodatno i mokrom carapom, biti pre za "Pionir" nego za "Arenu". To je sa navijackog aspekta zapravo neuporedivo.

Ali...ovde mi navijaci moramo da spustimo loptu. Finansijska situacija nam je takva kakva je. Nikakva je. I zato podrzavam svaki potez, svaku mogucnost, da se neki dodatni dinar zaradi.

Uostalom, te proklete pare su i ljudima u klubu jedini argument za Arenu. Zbog tih prokletih para, JEDINO ZBOG NJIH, su i odlucili da idemo u "Arenu".

Ja ih razumem. I podrzavam ih, koliko god kao navijac bio za "Pionir".

EDIT:

Moj predlog za ljude u KK Partizan za narednu sezonu:

1)
Podignite znacajno cene pretplatnih (sezonskih) karata

2)
NI POD RAZNO ne prodajte vise od 3.000 takvih godisnjih karata!
To da bude neki maksimum! Cim se proda 3.000 pretplatnih - gotovo, nema vise!

Budete li ovako uradili, bice nam prihod od pretplatnih karata kao i svih pojedinacnih ulaznica mnogo, mnogo veci...I necemo doci u bezveznu situaciju (kao recimo u Evroligi, i u prvoj fazi a i posle u TOP16) da imamo utakmice na kojima bi mogli da zaradimo velike i lepe pare, a to ne radimo zato sto ne mozemo (zato sto smo prodali gotovo celu halu preko pretplatnih karata).
 
Последња измена:

drumo

Grobarčina
Учлањен(а)
19.10.2009
Порука
1.695
Reaction score
80
Локација
tumba libre ...
Арена само због финансија. Пионир је Пионир али паре су неопходне.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Tacno. Ali i Dule i igraci kapiraju potrebu za novcem i ne zele da talasaju vec prihvataju odluku kluba. Tako moramo i mi.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.644
Reaction score
5.461
Koliko ce se zaraditi od Arene na ove dve utakmice,a koliko ako bi usli u F4?
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Brmba pa igraci(skoro svi) i Dule(izmedju redova) zele iskljucivo pionir iz istih razloga koji su navedeni u drugom pasusu teksta!

Rekao ti je sve Je-ne-a. A ja cu ti jos jednom podvuci- postoje zelje ... a postoji i interes KK Partizan. Potpuno razumem zelje, ali klub mora uvek i apsolutno biti iznad svih.
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Pa otprilike moglo bi se zaraditi oko 400000 - 500000 od Arene na 2 utakmice, a od F4 ide 500000, ako ne i vise, posto su spominjali da su povecane nagrade ove sezone.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ja mislim da je zarada veca, i to dosta veca od te koju si ti gore ispisao...


ZARADA OD ULAZNICA (AKO BUDU 2 UTAKMICE U ARENI), PO MENI:

23.000 x 2 = 46.000 mesta
46.000 - 11.000 (po 5.500 pretplatnih karata) = 35.000 ulaznica u prodaji

Prosecna cena ulaznice neka bude: 25 EUR (mada bih ja stavio i vise!)

(U Pioniru je u TOP 16 prosecna cena ulaznice bila oko 30 EUR...zbog toga sto je parter kostao 40 EUR...a posto je njegov kapacitet, cak i uvecan sa onim dodatnim montaznim tribinama, manji od kapaciteta gornjih tribina - cenim da je prosecna cena bila oko 30 EUR)

35.000 ulaznica x 25 EUR/ulaznica = 875.000 EUR

Troskovi iznajmljivanja dvorane, kao i svi ostali organizacioni troskovi: Hm, hm, hm...po momoj proceni NE SMEJU biti veci od 200.000 EUR (sve zajedno, za obe utakmice)

ZARADA: 675.000 EUR
(a ako drknemo Makabija 3:0, onda upola manje! :D)

P.S.
Mislim da ucesnici F4 Evrolige imaju zagarantovanu zaradu od oko 500.000 EUR
 

dule

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
111
Reaction score
1
@jenea
Po ceni od 2500 po meni ne možemo da napunimo to govno. Drugo, ne verujem da će biti 23000 karata u prodaji, koliko znam kapacitet Arene je 19000 mesta, valjda smeju samo toliko karata da štampaju. Minus normalno sezonske, što si uračunao. Mislim da ovo što si napisao nije realno.
 

Sale_Ilic

Grobar
Учлањен(а)
13.10.2008
Порука
539
Reaction score
58
Локација
NBG
@Je-Ne-A

realno ...preterao si...
prvo ... ne verujem da ce biti prosecna cena 2500 din ... prosle god su bile 1000 i 2000... Ove god za pionir su stavili 2500 zato sto se prodavalo samo 1000 ulaznica... a za Marusi nisu sve karte ni prodate... tako da ne verujem da mi mozemo da napunimo Arenu po toj ceni ...
Koliko se secam prosle god je bilo u prodaji oko 12-13 000 ulaznica... a to sto nas je bilo preko 22 000 ... pa ljudi ulaze na razne fore... snalaze se ...
npr. ja ulazim na sve dogadjaje u areni za Dz :D
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
ljudi bice zarada i od arene i od f4 posto cemo da drknemo jevreje:D
 

drumo

Grobarčina
Учлањен(а)
19.10.2009
Порука
1.695
Reaction score
80
Локација
tumba libre ...
Je-Ne-A, нека зарада буде и 450 000 од улазница, пуна капа. Ја бих само и спонзорима клуба узео додатну лову јер је то ипак Топ 8 и Арена .
 

timotije

Grobar
Учлањен(а)
02.10.2006
Порука
292
Reaction score
1
mislim da ce prodaja karata po ceni od 30eura nece ici tako lako...
ipak to nije malo za nas narod... da se razumemo, slazem se da je to neka realna cena karte, ali cisto sumnjam da cemo rasprodati arenu po toj ceni...
 

Daxy

Grobar
Учлањен(а)
13.01.2008
Порука
531
Reaction score
2
Локација
Beograd
Šanse nema da toliko budu karte. Možemo samo da se nadamo da će jeftinije biti 1000 dinara, skuplje će se prodati, ima dovoljno javnih ličnosti, političara, cigana koji bi da budu vidjeni.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top