Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK ĐurGarden 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
799
Reaction score
5
Локација
Kumanovo R.Makedonija
Ne brini sto se tice Miljkona decko je tata za nase sve defanzivce u igri 1 na 1 i igrace on opet, uvidece to i Vermez ako vec nije, tj i on i Lazevski su nam potrebni na bekovima protiv bilo kog jaceg protivnika cak vec i u trecem kolu, jer ako pored postojecih stopera koje imamo jos udjemo i bez dobrih defanzivnih bekova necemo mi ni LE videti
Ma seti se samo sto je govorio Stanojvic pre i posle Samroka, da nije isto kad ne igra Miljkovic.
Jes da nema pojma u napadu, ali bitnije je da ne primis gol.

Odbrana je MAMA, ili TATA kako vec. Ako imas jaku odbranu da se ne plasis da ce bilo ko da ti pretrci stopera, ili predribla, ti si za Evropu.
A Ivanov, kome je dignuta cena zbog nekvaliteta drugih igraca, je prosecan stoper, ne bi reko kikser, koliko ogranicen, tolko ume i moze brate i kraj. Pa setite se kako su ga samo pretrcavali u JSL, ne samo derbi.
Ja ne razumem, il oni ne razumeju, ali mi bez stopera koji ce da prima 400 000 eura po sezoni, nemamo sta da trazimo u kvalifikacijama LS. Ali oni su namerno spustili kriterium, i rekli nije realno LS, nije ovo, nije ono. Sta bre nije realno, zar da klub nema milionce da se ispruzi za stopera, i da nakrivi kapu i hvali se sutra Ligom Sampiona?
Bruka Djuro, bruka, 5 godina za redom sampioni, a para nema nigde.
Dajte bre stopera, kad ga vide protivnici da se useru, da se ne plasi ekipa da 1 postignuti gol nije dovoljan za pobedu, ili prolaz dalje.

jakog Golmana IMAMO(Stojke)
dobrih Napadaca IMAMO(Scepa, Mitrovic, povredjen M.Scepovic, Eduardo, rekreativac -Gadafi)
Kreatora IMAMO(Ilic, Vukic, Ninkovic, Babinjo)
Krila IMAMO(Tomic, Aksent, Lazar)
Zadnji vezni IMAMO( Medo, Lovre, S.Markovic, Lola)
STOPERA NEMAMOOOOO
Zar je tolko tesko da se istrese milionce i dovede stoper?
Stoper bre mamu vam jebem, stoper.
A i ta deca, zor bilo da pecale pare na 20 godina i da igraju u 1 tim, cak i stopera. Sve hoce odma i sad. Nista kaljenje, grejanje klupe. Sad ako dovedu stopera dicice nos Ostojic, i pozvati menadzera, koji ce da se najebe kevu Djuri... ma zamrsena creva 100%.
Jos Tumbakovic kaze da nezna nisto oko odlazka M.S., misli da je ovlascen da zna. On je ovlascen da nadje stopera STO PRE, koliko sutra, da se ne zajebavamo.


Kakav bi klub ljudi bio Partizan da su pravi ljudi na celu, to je neverovatno...:banghead
To se ne moze reci za sva preduzeca, ali Partizan bi mogo za brzo vreme da postane Evropski poznato preduzece da nije Djurica i mafije.


5 godina ljudi, 5 godina, dovoljno vreme da se afirmises u Evropi. 5 zlatnih godina gluposti u ciganmaali, i nasih trofeja. I umesto da napredujemo, stepenik po stepenik sad da smo 5 stepenika vise od cigana, mi smo isti, skoro.
Trazimo STOPERA, trazimo PROGRES SVAKE SEZONE, SVAKE!
Da se ja tresem kad igramo potiv Samroka i Valete, e Djuro lopove, samo prdekana za tebe mamicu ti...
 

Mita BlackWhite

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
1.032
Reaction score
37
Локација
Partizane znaj,Jerkoviæ je tvoj kraj
Ma Miljko je tata u odbrani,to najbolje zna nesretni Genk i Sampdorija.Daleko mu lepa kuca i njemu i velemajstoru Babinju.Da se svi ali svi lepo sagnu Medi i zamole ga da ostane..Ne kurcite se majku vam jebem,nego dovodite halfa.
 

Cober

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
291
Reaction score
7
Nisam mogao gledat utakmicu.
Svo vrijeme priprema i sam vidim da nam fali Suler.
Znao sam da po Djuri Mutavom i poslusnicima Tumbi i Vermezu netreba niko.
Tek ako obezbijede bar LE i lovu od nje mozda Mutavi odluci dati 400-500 hiljada Ev.
Iritira me a neznam kako se koristi Ignore list da svaki komentar (uz par izuzetaka)
"odise" trenerskom strucnoscu nivo jednog Murinja i da ih ne citam.
Djecka od 18 godina S.Savica tako ispljuvati nije normalno.
Sad on ima da bude uz tandem Miljkon-Babonja.
CRNO-BELI se ne oglasava a ja bi volio jednog izistinskog poznavaoca fudbala
misljenje da procitam.:napred Partizan
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
Pozdrav svima pisem posle duzeg vremena ,dugo me nije bilo na forumu ,aktivno pratim poslednjih 2 meseca sta se desava.
Ono sto meni upada u oci je da mi pravimo igrace za 4-3-3 ,Lazar ,Aksentijevic , Ninkovic , Markovic je klasican krilni napadac koji se koristi samo u toj formaciji,igrac koji bi trebao da ide u dubinu sa ivice sesnesterca i resava situacije 1 na 1 ,samim tim otvarajuci prostor za beka Aksentijevica koji svojim ufanzivnim karakteristikama treba da utrcava njemu iza ledja i da bude 2 opcija po desnoj strani , Ninkovic je tehnicki i motoricki odlican igrac ,sa dobrim radijusom kretanja i odlicnom loptom ,pravi prototip modernog igraca sredine terena tipa Iniesta . Zasto ovo sve pisem ,pa zato sto su oni nauceni tako da igraju i prirodno je da budu na tim pozicijama i u tim situacija ,ali onda kada predju u prvi tim ,daju im se potpuno drugacije uloge na koje oni ne znaju najbolje da odgovore ,samo je Markovic u poslednih godinu dana promenio 3 trenera tri sistema i 2 pozicije ,malo previse za nekog ko ima 18 godina. U partizanu nedostaje sistem ,sve ozbiljne ekipe koje baziraju igru na igracima iz svoje omladinske skole igaraju u istom sistemu od petlica do prvog tima , primer Barcelona ,Ajax... I nije ni cudo sto nasim igracima treba toliko vremena da se uklope ,nije problem u mladosti nego u tome sto su oni pogubljeni kada predju u prvi tim , kao da su otisli iz spanske u grcku ligu 2 razlicita sistema ,a te razlike moraju biti minimalne ! Sve dok svaki trener i svaka selekcija bude igrala svoju igru desavace nam se promasaji poput bosancica ,brace marinkovic itd. Paradoksalno je da nasi igrac bolje igraju na debiju sa 18 godina nego sa 21-22 kao zreli igraci , setite se samo tomica prve polusezone ! Jednostavno se pogube u svim tim formacijama taktikama koje se menjaju na promenu trenera koji se menjaju kao godisnja doba.
Sto se tice Djurica neka moderacija okaci moj post na dan kada je smrad izabran za predsednika fk ,zbog koga sam dobio ban na 3 meseca , predskazanje post.
 

Keza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
240
Reaction score
24
Ja ne mogu da verujem kako ste krenuli da pljujete redom zbog nekog neresenog rezultata u pripremnoj utakmici, sad Vam i Ivanov nije nikakav igrac, tipujem da je sledeci Lazar Markovic, posto sigurno na krilu nece davati golove kao u spicu verovatno ce mu slava udariti u glavu ili se decko prodao pa vise ne zeli da igra, ja ne znam dal je neko od vas koji samo pljujete ikad se bavio ikakvim sportom, pa makar i bilijarom i da zna da ni u sportu nije sve crno i belo.
Ocete da obesite decka od 18 godina zbog par kikseva, jedini iole ozbiljan stoper u ekipi vam nije dobar, Pauljevic je do juce bio neko ko je odlicno pojacanje, 10, 3 do 100 zapenili, ko da je to uopste bitno, danas Vam vec ne odgovara, svi molite Boga da dobiju sansu Jojic, Brasanac, S Markovic, Babic, svi su dobili sansu, neresen rezultat i odma katastrofa...

Ma nije to druže...nego je na osnovu onog što smo juče videli, sve nas uhvatila nervoza zbog tog stoperskog mesta.
Ja sam prvi ovde napisao da možda i nije sve tako crno i da možda i možemo da se oslonimo na Ostojića i Savića...možda im baš treba pružiti šansu sad kad smo u deficitu na stoperskoj poziciji jer su naša deca u pitanju.
Možda se nametnu, možda ispliva kvalitet...pa "uštedimo" pare...

Kad je Stefan Savić potpisivao, ja sam pročitao ovo:

Savić igra na mestu levog štopera, a po rečima trenera Popovića odlikuju ga čvrstina, odličan skok i brzina.

Koja crna brzina, pa on je spor ko puž....Ne znam što nam prodaju takve priče kao da je novi Vidić u pitanju jer "čvrstina, dobar skok i brzina" su odlike vrhunskog stopera.
Možda su mu teške noge od priprema...ali ono što sam ja juče video, to je da on baš ima problem sa brzinom, čega je i sam svestan. I ne samo brzinom...

Znam to jer sam celu seniorsku karijeru igrao stopera i takodje sam bio spor. Osećam tačno gde škripi kod takvih igrača. I mene su mučili brzi napadači i duge lopte.
Daleko od toga da su svi dobri stoperi brzanjci, ali dobar stoper nedostatak brzine nadoknadjuje anticipacijom i dobrim postavljanjem.
Ovaj mali to nema...
Oba gola su njegova...Pogledajte na snimku gde on stoji. Ne stoji uopšte u liniji sa Ivanovim, već izlazi malo napred i markira tog Nikolića. To radi jer očekuje loptu po zemlji na Nikolića, pa da mu odmah s ledja uvali kost i izbije loptu. Plaši se da će Nikolić primiti loptu i okrenuti mu se licem...plaši se igre jedan na jedan jer zna da je ovaj brži...
A onda sledi noćna mora u vidu visoke duge lopte...koja te preleće a napadač samo protutnji tebi iza ledja.
Kad imaš dva spora stopera, oni moraju funkcionisati besprekorno u liniji...i praviti te ofsajd zamke.
A ovo kako su ivanov i Savić juče odigrali je blago rečeno katastrofa.
I što je najgore...to nam je prva rezervna varijanta, ako Ostojić ili Ivanov požute, povrede se ili fasuju crveni.
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.283
Reaction score
34.207
Локација
vaginamandibularia
Cober je u pravu. Napljuvasmo dečka što ne zna da igra i pomalo čuva noge a tek je postao punoletan. Dati mu priliku bar do 42. da eksplodira na terenu. Štoperi i onako kasno sazre, ako se ne računaju prošli stefan savić, mladen krstajić, nastasić, ostojić...
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
Ostojić je tek prošle godine počeo pomalo da igra, a stariji je tri godine. Krstajić je isto imao preko 20 godina kad je došao u Partizan, a u tim prvim sezonama i nije nešto igrao, bar koliko se ja sećam (tu je merodavniji neko stariji, ja sam imao 13-14 godina pa se slabo sećam). Znači tek sa 24-25 je počeo da igra kako valja....doduše, on je čak beka igrao dosta dugo.
Za ovu drugu dvojicu okej.
Ne pokušavam da branim malog. Nije pokazao ništa...to jest pokazao je gomilu negativnih stvari. Ali misilm da ipak ne treba samo na osnovu toga da donosimo konačan sud.
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
Definitivno ne treba da se kockamo sa njim kad je rizično...iako zaista mislim da će Malta biti surovo natrpana ko god da igra.
Ali ajde, neka Ostojić igra prvu protiv Malte pa ako obezbedimo prolaz, onda možemo pustiti i Savića u revanšu.
Eto tako na primer može da mu se pruži šansa.
 

Keza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
240
Reaction score
24
Definitivno ne treba da se kockamo sa njim kad je rizično...iako zaista mislim da će Malta biti surovo natrpana ko god da igra.
Ali ajde, neka Ostojić igra prvu protiv Malte pa ako obezbedimo prolaz, onda možemo pustiti i Savića u revanšu.
Eto tako na primer može da mu se pruži šansa.

A zašto ga puštati i u revanšu?
Šta ćemo posle kad dodju jači rivali?
Nama treba novi stoper...to je definitivno, a Saviću treba pružiti šansu u Teleoptiku.
U svakom Jelen superligašu ćeš naći boljeg stopera.
Pogledaj na 2:35 njegovo kretanje, pogledaj kako ga Milan Perić oduva sa loptom u nogama, a Perić je sve samo ne brz igrač.
http://www.youtube.com/watch?v=WHUt1RlLS_Y
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Citam i ne vjerujem sta pojedinci ovde pisu, Miljkon prva opcija za stopera :pop
Ivanov nula igrac??? Jebiga, dobro je Gazda rekao, mi se mjenjamo kako vjetar puse, dovoljna je jedna losa/dobra utalmica i odjednom je Miljkon dobar igrac, bez njega ne ide., a ispadanja iz Evrope kao posljedice njegovih direktnih gresaka smo izgleda zaboravili. Covjek je tempirana bomba u odbrani, i kao takav je bio na beku, a mogu da zamislim sta bi bilo na stoperu. Bilo bi veselo :D
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
A zašto ga puštati i u revanšu?
Šta ćemo posle kad dodju jači rivali?
Nama treba novi stoper...to je definitivno, a Saviću treba pružiti šansu u Teleoptiku.
U svakom Jelen superligašu ćeš naći boljeg stopera.
Pogledaj na 2:35 njegovo kretanje, pogledaj kako ga Milan Perić oduva sa loptom u nogama, a Perić je sve samo ne brz igrač.
http://www.youtube.com/watch?v=WHUt1RlLS_Y


Dečko ima 18 godina, ti si ga gledao jednom i na osnovu toga donosiš zaključke da ništa ne zna.
Ja nisam rekao da nam ne treba novi štoper, naprotiv. Baš sam rekao da nam treba. Samo kažem da ne treba mazati govnim klinca od 18 godina na osnovu jednog poluvremena. Naročito što on, sve i da ne dovedemo nikog, nije planiran za prvi tim.
 

Vlayco

Banned
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
1.193
Reaction score
82
Локација
Zemun
Ilic, Vukic, Kamara, Smiljanic, Lovre, Tomic, Babovic, Knezevic, Babic, Ninkovic, Brasanac, Jojic... Mozemo da sastavimo kompletan tim od veznih igraca, a stopera ni na vidiku. Imamo vise srednjaka od Arsenala. Da li u fudbalskom klubu postoji jedan covek sa dva grama mozga ili su svi pomerili pamecu?
 

Keza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
240
Reaction score
24
Dečko ima 18 godina, ti si ga gledao jednom i na osnovu toga donosiš zaključke da ništa ne zna.
Ja nisam rekao da nam ne treba novi štoper, naprotiv. Baš sam rekao da nam treba. Samo kažem da ne treba mazati govnim klinca od 18 godina na osnovu jednog poluvremena. Naročito što on, sve i da ne dovedemo nikog, nije planiran za prvi tim.

Pa ko je planiran za prvi tim ako nije on? Pod prvim timom se podrazumeva baza od dvadesetak igrača, a Savić je jedan od četiri raspoloživa štopera...pa je shodno tome praktično prva zamena.
Tumba kaže da neće više juriti štopera, što bi valjda značilo da je zadovoljan postojećim kadrom.
I šta sad?
Treba odigrati 6 utakmica u kvalifikacijama.Kolika je verovatnoća da će Ostojić i Ivanov moći igrati sve utakmice?
Nije nimalo neverovatno da nam Savić i Voja Stanković čine stoperski par na jednoj od tih utakmica.
Imali nekog da se ne naježi na tu pomisao?
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
Nije planiran za prvih 11.

Da, kratki smo na štoperu i to sam više puta ponovio da se slažem.
Ne slažem se sa tvrdnjama da je mali zalutao, sabotirao, da može da se nađe bolji štoper u svakoj superligaškoj ekipi i slično.
I tu bih stavio tačku na ovu razmenu mišljenja jer mi se čini da se vrtimo u krug.
 

Partizan Style

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
2.183
Reaction score
126
Локација
everywhere
Savic je tanak i za bekap i ne bi ja riskirao sa njim vise, ali to nije razlog da se pljuje najgore po decku, trenutno ne moze vise a video je to i Vermez sigurno.


Pozdrav svima pisem posle duzeg vremena ,dugo me nije bilo na forumu ,aktivno pratim poslednjih 2 meseca sta se desava.
Ono sto meni upada u oci je da mi pravimo igrace za 4-3-3 ,Lazar ,Aksentijevic , Ninkovic , Markovic je klasican krilni napadac koji se koristi samo u toj formaciji,igrac koji bi trebao da ide u dubinu sa ivice sesnesterca i resava situacije 1 na 1 ,samim tim otvarajuci prostor za beka Aksentijevica koji svojim ufanzivnim karakteristikama treba da utrcava njemu iza ledja i da bude 2 opcija po desnoj strani

Mislim, bas suprotno, tako smo igrali kod Stanoja, mislim da Vermez bar na jednoj strani ce pokusati da nadje pravo krilo koje nece ici samo u sredini vec na stranu i u prostor, od Lazara to pokusava da napravi, nesto sto mu je bio Radovic u proslom mandatu



Koja crna brzina, pa on je spor ko puž....Ne znam što nam prodaju takve priče kao da je novi Vidić u pitanju jer "čvrstina, dobar skok i brzina" su odlike vrhunskog stopera.
Možda su mu teške noge od priprema...ali ono što sam ja juče video, to je da on baš ima problem sa brzinom, čega je i sam svestan. I ne samo brzinom...

Znam to jer sam celu seniorsku karijeru igrao stopera i takodje sam bio spor. Osećam tačno gde škripi kod takvih igrača. I mene su mučili brzi napadači i duge lopte.
Daleko od toga da su svi dobri stoperi brzanjci, ali dobar stoper nedostatak brzine nadoknadjuje anticipacijom i dobrim postavljanjem.
Ovaj mali to nema...

E upravo ovo boldirano, nisam igrao stopera ali sam igrao direktno protiv njih i samo postavljanje je jedino bitno i mnogo je tu prljave igre kod pravih dobrih stopera, i ne smes da dozvolis da ti igrac proleti u trku a tebe da preleti lopta, tu je kraj to se vise ne stize ma koliko bio brz.
Ako pogledate evropske najbolje stopere i najbolje napadace, sigurno su napadaci brzi, ali to ne znaci da se oni na tim utakmicama nadaju golova protiv tih "sporijih" stopera.

Primer duela Drogbe i Vidica, Drogba nije resio nijedan mec protiv Man U kad je Vidic igrao, a svi znamo kakav je igrac. A to je zato sto Vidic, koji sigurno nije jaci od Drogbe, ali kad uleti u skok duel sa Drogbom on ga odnese da se ovaj valja minut i tako jos par puta da ga dobro zapamti i onda vise nijedan napadac ne razmislja isto kad udje u sledeci duel, e to je ono sto rade pravi stoperi, sto je radio i Krstajic, iako je Krstajic bio sigurno i sporiji od ovog malog Savica on je svojim postavljanjem to pokrivao, naravno kad je to moguce, nekad se jednostavno toliko dobro odigra nesto da i ne moze nista da se uradi.
 

Neksus

Početnik
Учлањен(а)
09.12.2011
Порука
94
Reaction score
15
Vi niste normalni,toliko ispljuvaste malog Savica da je to strasno,pa sta ako je pogresio,sta treba sada,da se spakuje i da ode iz Partizana,jer se eto vama nije svidelo kako je odigrao
jednu pripremnu PRIJATELJSKU utakmicu.Ako cemo iskreno ni Markec nije odigrao nikako,pa
nesto ne videh da i njega napadate.Drugari shvatite da su to deca,nasa deca koja su po
prvi put dobila sansu da igraju u da ga nazovem prvim timom,i prvi put o ovom sastavu.
Slazem se da KRITIKA,a ne pljuvanje mora da postoji,da li kojim slucajem i vase dete,kada
pogresi kritikujete ili pljujete.Malom Savicu i ostalima koje ste popljuvali PUNA PODRSKA,jer
sam uveren,da ce nas jednog dana pozitivno iznenaditi i da cemo biti ponosni na njih.
 

Azurni_jahač

Banned
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.130
Reaction score
92
Локација
Uvek azurno
zadovoljan sam. Zašto? Zato što se kristališu stvari. U prvih par utakmica svi su igrali dobro, sada kada stižu umor i teže utakmice, dobijamo bolju sliku ko je spreman a ko ne za ovu sezonu.

Uzmite u obzir da je ovo bio drugi tim i da će neki od ovih igrača biti otpisani.

Sačkajmo još dve utakmice i videćemo da li Babić, Jojić, Savić, F.Marković zaista zaslužuju šansu

Mnogi pljuju Babovića, ali realno igra bolje od svih igrača iznad

Pitanje oko štopera mora da se reši. Prihvatam Ostojića kao prvu opciju desnog štopera, ali on mora da ima zamenu. Stankovic i Savic nisu za tu poziciju, Lovre je tu totalna enigma. Medo mora pod hitno da se proda
 

Neksus

Početnik
Учлањен(а)
09.12.2011
Порука
94
Reaction score
15
Azurni,Babovic ako bi igrao sa max.tri kontakta sa loptom,80%navijaca bi ga dizalo u nebesa,
medju njima i moja malenkost.U svakom slucaju ostaje mi da se nadam,da cu i to videti na
nekim narednim utakmicama.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top