Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK ĐurGarden 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

Anthony

Grobar
Учлањен(а)
10.10.2008
Порука
730
Reaction score
18
Ђурићу, ако не оставиш Џигија и Маркеца још једну сезону заједно, убићу те!
 

nidzapa

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
422
Reaction score
33
Локација
Pancevo
Ubi ga odmah, sta cekas??? Da ti neko lepo nabavi snajpersku pusku, a zgrada oko stadiona ima koliko hoces, i idealnih lokacija, da ih sve postreljas u celo!
Sto se tice Evrope, pa normalno, vise puta prezvakana tema, zasto je sve to tako.
Ako ova bagra ostane, i Helsinki ce u buducnosti biti jaci od Partizana...
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Moram da se osvrnem na Damjanca, treba da ga bude sramota...nikakav golman...ma ko se seca njega kao golmana?...'leba ne bi imao da jede da mu nije Partizana...a on nasao da trguje decom tog 'svog' Partizana...govedo!
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.228
Reaction score
4.047
Локација
Uvek uz Partizan
Kako se ni bi secao Damjanca kao golmana, kad mi je toliko puta zagorcao zivot, protiv Lidsa recimo, pa onaj indirekt u Novom Sadu, bilo je jos takvih reakcija. Nazalost secamo ga se.

Bilo kako bilo porazavajuca je ova cinjenica o nasem plasmanu na UEFA listi, pet godina dominacije, jedno ucesce u LS i nista od toga nam nije bilo dovoljno da kao klub napredujemo. Postace ovaj Djurgarden ponovo nas stari dobri FK Partizan kad tad, dace Bog.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.797
Reaction score
29.757
Локација
Beograd
...
Prica da ce Partizan i Zvezda da se ugase ako ih preuzme neki privatnik je smesna! To je mogao da bude Obilic ili tako neki tim iz Š lige, ali ne i dva najveca kluba. Ista prica i sa fabrikama. Mesate babe i zabe. Ovo su institucije. Tu postoje zakoni!
...
Ili mozda mislite da je bolje da Djura i njegovi olosi ostanu u klubu i rade sta im se prohte. Ili da se vrate Zeka i Bjeka. Ili mozda da dodju Tadic ili Nikolic, posto su obojica Partizanovci! Pa sa sobom dovedu nove Ruzice, Jovicice, Babice, Opacice, Vukadinovice...

Naravno, ne želim da se Partizan ikada ugasi i nestane, daleko bilo, nadam se da se to nikad neće desiti, ali:
apsolutno sam siguran , da, ako dođe do određenih ,,istorijsko-ekonomskih,, okolnosti, Partizan može itekako i da se ugasi i da nestane...
Ili bar da bude sveden na nivo nekog nižerazrednog kluba...slavne prošlosti...

Ne tvrdim da bi privatizacija neminovno dovela do toga, ali da i zbog nje to može da se desi, itekako može!

Ne mislim da je povezivanje priča o fabrikama, sa pričom o Partizanu, brkanje baba i žaba... I priča u nestanku Jugoslavije ili proglašenju nezavisnosti Kosova (kojeg su recimo priznale U.S.A. i još puno moćnih zemalja), samo pokazuje da sve i svašta može da se desi, uprkos nekim milionima naših sunarodnika, sudržavljana, ili sugrađana, koji nisu bili za to...

Ali, takođe nisu ni mnogo poturali svoju glavu negde gde mogu da je izgube, da bi nešto sprečili...

Ko je sprečio raspad YU, i ratove u njoj, Rade Šerbedžija, koji je hteo da nešto odrecituje u Sarajevu, ili bend Rimtutituki, koji se provozao Beogradom, i otpevao svoju pesmicu ,,Mir, brate mir,,...Ma kakvi!
Ko je sprečio ovo trenutno, privremeno, okupaciono, ili kakvo god, ,,otcepljenje,, Kosova - klinci koji na utakmici pevaju i skakuću po tribinama, uz pesmicu, ,,I ko ne skače taj je Šiptar,,...Ma kakvi!

Da, ne daj Bože, Partizan počne da se urušava i nestaje, sve bi se završilo sa nekim protestom, i pisanjem po forumu...

Kad već pomenuh forum (kao što je ovaj ovde, na Partizan.netu), naš stub (teorijske) odbrane Partizana, forum je u privatnom vlasništvu, i kad Web Gazda odluči (ako odluči!) da ga proda, ugasi, pokloni nekom, šta će biti sa forumom, šta će biti sa Partizan.netom?
Ne znamo, ne možemo sad da znamo?

Ista je sudbina sa Partizanom u privatnim rukama. Ne možemo sad da znamo šta bi bilo u početku, ali, i, šta bi bilo kasnije? Možda bi dobro funkcionisao, kao ovaj sajt, i ovaj forum, a kasnije, ako neko Gazda, odluči da ga proda, ugasi, pokloni, da ode u penziju...e, onda...dolazi neki drugi, treći, četvrti gazda...hoće li baš svako od njih misliti dobro Partizanu...

Ne kažem da je sad Partizanu dobro, sa Đurom i mornarima, ali kad bi se Partizan (ružne li reči!), prodavao, pa ...ko bi ga kupio, možda baš ovi koje si pomenuo u postu, neki Đura, neki Tadić, Nikolić, Dačić, Zeka, Bjeka, Falji Ramadani...ili neka poštenjačina... Ko?

Što se tiče zakona, mogu samo da kažem k'o Vojvoda Šešelj u Hagu: ,,G(r)ohotom se smejem, ha, ha, ha,,...
Kakvi bre zakoni, u ovoj Državi svako moćan može da preuredi zakone, onako kako njemu odgovaraju, pa i da ih ne poštuje, ako mu tako više odgovara!
Pa ovaj sajt je izneo podatke da je Đura tamo nešto ,,muvajući,, oko ,,Jugoplastikine,, imovine trebao nešto da plati, pa nije - i... postupak zastareo, neke milione ,,pojela maca,,...
I...nikom ništa...

Ovaj svet je zasnovan na interesima krupnog kapitala - neće oni tek tako uništiti neki Real, ili Barselonu, jer su im od koristi...
Neće urušiti ni Partizan ili Zvezdu...ako su im od koristi...
Neće ni urušiti granice moćnih država - ali, urušiće granice malih država...

Partizan i ovaj drugi klub što ga pomenuh, imaju ,,ime,, i određenu ,,težinu,, - ipak, ne toliko veliku kao Barsa i Real...

Možda niko ovde neće da ,,čačka mečku,, gaseći Partizan, ali ipak Partizan nije tako velika ,,mečka,, kao Real, npr...
Možda niko nikad neće da gasi neki ,,Mercedes,, ali za ,,Zastavu,, - nisam tako siguran...jednog dana, ko zna?
Real i Partizan, k'o Mercedes i Zastava, mislim da sam bio jasan u poređenju...

Koiko znam Barselona ima neki sistem da je (bar delom?), u vlasništvu svojih navijača...pa...znam da primer iz Katalonije nije adekvatan primeru iz Srbije, ali...

Možda bi neko pametan pronašao modus vivendi tranzicije Partizana...
Onda ostaje još samo da tog pametnog, neko nešto i posluša...
 

Intruder

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
328
Reaction score
10
:pop:pop boze kakav seljak,pije lik iz flasice a drugom rukom drzi casu kao neki retardiran covek sto u sustini i jeste.Zgrozicete se kad cujete nas budzet:puke
 

morrel

Партизановац
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
4.391
Reaction score
811
Локација
Winterfell
Ako on ostane, ne znači nam budžet ništa. Verujem da bi taj i Sitijev budžet sveo na pozitivnu nulu u roku od jedne polusezone.
 

DaneZR

Grobar
Учлањен(а)
17.05.2007
Порука
242
Reaction score
7
Локација
Nemacka
ФУДБАЛ » Партизан
Вермезовић звао Варгу
28 мај, 2012

Први помоћник Владимира Вермезовића је Александар Рогић, а шеф стручног штаба Партизана још тражи другог сарадника. Међу стручњацима које је повратник на клупу црно-белих контактирао је и Звонко Варга.

- Тачно је да ме је Влада звао, разговарали смо, али даљих контаката са људима из клуба нисам имао, тако да не знам шта се дешава. Стрпите се још мало… – кратко је прокоментарисао некадашњи тренер Рада, ОФК Београда, Телеоптика и помоћник Вермезовића у првом мандату.

izvor: Zurnal

svidja mi se ovo skroz...nastavlja se vracanje nasih legendi...samo to vec jednom da krunisemo i odlaskom parazita...
 

-Joco-

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2009
Порука
6.787
Reaction score
164
Локација
Iz Majemija.
Varga je bio deo strucnog staba kad smo prvi put usli u LS cini mi se?
 

DaneZR

Grobar
Учлањен(а)
17.05.2007
Порука
242
Reaction score
7
Локација
Nemacka
te godine kad smo prvi put usli u LS, pripremali se u Svici...bio sam tamo, i bio je Zvonko koliko se jos secam...naravno pomocnik Mateusu...
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Варга је проверено име, Вермезов помоћник и у првом мандату.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Ali je žešće prozivao Stanojevića ako se dobro sećam!?
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
:pop:pop boze kakav seljak,pije lik iz flasice a drugom rukom drzi casu kao neki retardiran covek sto u sustini i jeste.Zgrozicete se kad cujete nas budzet:puke
Ta slika nije od juce, nego je jos od Septembra kad je "zasedao sekretarijat" (glupog li naziva:prekrsti) nakon Samroka.

U svakom slucaju pogadja sustinu da je djura nevaspitani seljak.
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
I šta je sad bitnije, koga želi Vermez ili šta je Varga rekao o kome?

Trener bira pomoćnike i odgovara za njih, mi posle procenjujemo rezultate. Sve drugo je pogrešno, kakva crna moralno politička podobnost..
 

Dzoni82

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
567
Reaction score
756
Nije bitno ni ko nam je SD, ni ko nam je trener, a kamoli ko je asistent tog trenera dok je ona bagra u klubu. Sto vise vremena prolazi, to sam sve blizi odluci da ne kupim sezonsku ove godine, ako ovi olosi ne odu iz kluba. Bas je postalo mucno pratiti FK (nadam se da ce biti bolje).
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281


Vermezović u MONDU: Hoću Šamrok!


29. maj 2012. 12:37 > 12:44
Povratnik na klupu Partizana prepoznatljivim stilom, malo kroz šalu, a više ozbiljno, govorio o budućnosti ekipe i prisećao se prošlosti.
v246221p0.jpg

Vladimir Vermezović nekad i sad. Kada je 2004/05 kao trener početnik vodio Partizan ostvario je sjajne rezultate - postao je šampion Srbije i Crne Gore i dočekao proleće u Evropi, što crno-belima prethodno nije uspelo 15 godina... A, ni posle toga.

Sada se vratio u Humsku 1, gde je proveo i najveći deo igračke karijere (1981-89), da pokuša da ponovi uspehe, odbrani srpski tron i napravi podvig u Evropi. A, ulazak u Ligu šampiona bi svakako to bio.

Vermezović je odmah posle promocije morao da zasuče rukave i u saradnji sa novim sportskim direktorom Ljubišom Tumbakovićem što pre pronađe pojačanja.

Za sada ugovor je potpisao desni bek Hajduka iz Kule Branko Pauljević, a izvesno je da će isto učiniti i libijski napadač Mohamed Zabija.

"Mnogo igrača nam nude, ali ništa ne prepuštamo slučaju, sve gledamo i proveravamo. Radimo na tome po deset sati dnevno. Ne mogu da se oslanjam samo na tuđe informacije. Sigurno je samo da svi koji imaju ugovor moraju da se pojave 11. juna na početku priprema", jasan je bio 48-godišnji stručnjak na početku priče prilikom gostovanja u MONDU, za koji će pisati kolumnu tokom EURO 2012.


Njegov prethodnik Aleksandar Stanojević imao je mnogo problema prošlog leta da sastavi tim za start sezone zbog brojnih kadrovskih promena koje su se dešavale preko noći. Vermezović ne želi da mu se to desi.

"Trudiću se da oni koji pođu na drugi deo priprema, u Sloveniju, budu igrači na koje ću da računam u, nadam se, prve četiri utakmice. Definitivno nam je prvi evropski meč najvažniji u sezoni".

Podrazumeva se da je trener, koji je između dva trenerska mandata u Partizanu predvodio slovački Spartak iz Trnave i Kajzer Čifse iz Južne Afrike, napamet naučio moguće protivnike u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

"Na prvom mestu hoću Šamrok", nasmejao se Vermezović govoreći o žrebu koji će biti održan 25. juna, a onda se uozbiljio:

"Definitivno svi igraju fudbal. Oslanjajući se na stara iskustva, mogli bismo da kažemo: 'Ma, šta nam Kazahstanci mogu'. Ali, nije tako. Evo, nađite mi kladioničara koji će da mi kaže samo jednu utakmicu u čiji je ishod siguran, da mi garantuje, da stavim sve pare. Koji je to protivnik koga će Partizan sigurno da dobije? Tako moramo da pristupamo, nema lakih protivnika i nema lakih utakmica. Svakome moramo da priđemo kao da je Arsenal ili Braga. Jedino tako možemo da stvaramo mentalitet, da ne kažem boraca ili ratnika, ali ljudi koji ozbiljno rade posao i ne dele protivnike na lake i teške, jer takva podela na postoji".

Tvrdi da ne oseća pritisak zbog pet uzastopnih titula Partizana.

"Kada sam prošli put bio trener osvojili smo titulu bez poraza, što nijedna ekipa posle nije uspela... Zato možete da pitate da li su moji naslednici osećali pritisak. Ja ga sada ne osećam, već sam zahvalan prethodnicima, jer su mi omogućili šansu da uđem u istoriju. Ako osvojimo šestu uzastopnu titulu izjednačićemo se sa Zvezdom po ukupnom broju šampionskih zvanja, a sedmom bismo je pretekli".

Upitan da li bi više voleo da učestvuje u Ligi šampiona i prođe kao Lotar Mateus i Aleksandar Stanojević ili da u Ligi Evrope dočeka proleće, odgovorio je:

"Partizan još nije pobedio u Ligi šampiona, pa bi svaki rezultat preko toga bio bi super. Svaki dobar rezultat je poželjan u bilo kom takmičenju. Ne treba biti megaloman. Trudićemo se, zavisi nam dosta od priprema, posebno u Sloveniji gde ćemo imati jake protivnike. Nepohodna je i sreća, valjda smo je zaslužili. Ja je nisam imao kao neki moji prethodnici, koji su posle penala ušli u Ligu šampiona".
"PARTIZAN MORA DA CRPI ENERGIJU MLADIH"

v246221p1.jpg
" />
Pre sedam godina Partizan je igrao "tvrdo", taktički gotovo savršeno i stigao do osmine finala Kupa UEFA gde je eliminisan od kasnijeg osvajača trofeja CSKA. Tadašnji trener Moskovljana Valeri Gazajev je izjavio da je Partizan bio najteži rival njegovom timu na putu do pehara.

"Da, bio je to tvrd Partizan. Imali smo takve igrače. Igra su uvek pravi prema igračima kojima raspolažeš".

Vermezović je svoju ideju razložio...

"Definitivno ovaj Partizan mora da iskoristi energiju mladih igrača - Lazara Markovića, Ninkovića, Šćepovića... To su najveći talenti na ovim prostorima. Ipak, da bih za bilo kod od njih rekao da je 'ekstra', moram da ga vidim na treningu, ali na osnovu informacija koje sam dobio, oni nemaju takvih problema. Moram da pomenem i Aksentijevića i one koje ćemo da priključimo iz Teleoptika - Jojića, Ivkovića, verovatno i Mitrovića, Aškovškog, kao i Brašanca koji je bio na pozajmici u Smederevu i Davidova, koji je bio u Izraelu. Veliki znak pitanja je koliko im breme treba sada staviti na leđa? Međutim, oni su prošli Partizanovu školu, navikli su na pritisak i odgovornost, igrali su mnogo puta protiv Crvene zvezde, genetski su predodređeni za to i imaju pobednički mentalitet. To treba iskoristiti".

Ipak, posle svega, Vermezović želi da ekipa ima isti kvalitet kao onda pre sedam godina.

"Partizan će biti disciplinovan, to ću zahtevati".

Nekada je imao mnogo iskusnih igrača u sastavu - Sašu Ilića, Dragana Ćirića, Zorana Mirkovića, Ivicu Kralja, Alberta Nađa...

"Imamo ih i sada - Sašu Ilića, Vukića, Stojkovića, Ivanova, Radišu Ilića... Oni bi trebalo da daju primer mlađima".

Najiskusniji fudbaleri Partizana su te 2005. godine tvrdili da nikada u karijerama, čak ni u inostranstvu, nisu imali tako dobro pripremljene utakmice kao kod Vermezovića. Od tada je prošlo mnogo vremena...

"Entuzijazam mi nije splasnuo! Svakodnevno sam radio na ličnom usavršavanju. Sport je oblast koja, posle kompjutera, najviše napreduje i zato je neophodno stalno 'apdejtovanje'. Činjenica je da sam sada zreliji i iskusniji, a pristup mi se nije promenio. Možda sam ga čak i podigao na viši nivo, jer se više ne rasipam na hiljadu strana, već sam suzio fokus. U svakom slučaju, igrači će biti pripremljeni za utakmice. Njihov posao traje dva puta po dva sata dnevno, a moj - 16 sati na dan"</B>.

"U prethodnom mandatu mi je bio najveći problem da stanem pred momke koji su radili sa Kapelom i Lipijem. Međutim, imao sam njihovu podršku. Dobro smo sarađivali".
"SADA BIH DRUGAČIJE BIRAO PENALDŽIJE"

v246221p2.jpg
" />
Prethodni boravak Vladimira Vermezovića obeležile su i utakmice s početka sezone 2005/06. Navijače Partizana i danas boli eliminacija od Artmedije u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, kao i debkl u revanšu od Makabija iz Petah Tikve u prvom kolu Kupa UEFA.

"Generalno, gledam napred. Takav sam čovek. Nemam problem sa prošlošću. Bila je to velika škola. Žao mi je, posebno zbog Artmedije. Jer, navijanje na toj utakmici može da se stavi u ravan sa navijanjem u porazu Partizana od Hajduka 1:6 iz 1976. godine. Bio sam klinac, ali to pamtim. Mi smo odigrali dve dobre utakmice sa Slovacima, možda smo šansu propustili u Bratislavi, ali sada nam je jasno da 0:0 i nije baš dobar rezultat u Evropi. Možda smo poleteli u revanšu, svesni da smo bolji. A, nismo imali ni sreće".

Mnogi su mu zamerili što je tada igračima uslišio želje po pitanju izvođača penala, naročito što je dozvolio Pjeru Boji da "puca" u petoj seriji. Na pitanje da li bi sada drugačije postupio, Vermezović je kao iz topa odgovorio:

"Da".

Prisetio se kako je bilo...

"Prva dvojica igrača koji su se prijavili da izvode penale bili su Simon Vukčević i Pjer Boja. Od Simona je moglo da se očekuje, jer je bio klinac, drčan, pun sebe. Boja je hteo da šutira peti i ja sam mu dozvolio. Ružno je to što sam pročitao u medijima da je Boja, kada se vratio u Partizan, izjavio da sam ga ja naterao da ga izvede. Posle tri godine u Africi, shvatio sam kakav im je mentalitet".

"Sada bih sigurno drugačije birao, ne bih odluku ostavio igračima. Tada se pričalo da je bilo bolje da smo igrali protiv Seltika (Artmedija ga eliminisala)... Momci su dali sve od sebe, ali nedostajala nam je sreća".
"I DALJE SAM ČIKA CRNI"

v246221p3.jpg
" />
Nedavno je izjavio da je sazreo i kao trener i kao čovek i da sada ne bi napravio greške koje je pravio pre sedam-osam godina. Međutim, time nije mislio da više nije "čika Crni", što je nadimak koji je sam sebi dodeli tokom rasprave sa novinarima.

"Nisam rekao da nisam više čika Crni. Rekao sam da sam sada drugačiji posle grešaka koje sam pravio. Kao i mladog igrača, i mladog trenera ponese tema".

Podsetio je šef crno-bele struke na reči izgovorene tokom rasprave.

"Tada sam rekao da sam za prijatelje Vermez, a za one druge, dakle neprijatelje - 'čika Crni'. I ko god me tako oslovi, deklarisao se".

Mnogi sportisti i stručnjaci imaju rituale. Avram Grant je, primera radi, na utakmice uvek dolazio u istoj sivoj košulji.

Vermezović nije takav.

"U pravoslavlju ne postoji sujeverje. Nemam običaj da se na primer oblačim isto kao kada smo dobili neku utakmicu. Onda ne bismo morali da treniramo već samo da se isto oblačimo. Pred meč volim da radim normalne stvari, ako treba i nešto privatno da završim. Nisam nervozan tada, neću sve da ostavim zbog utakmice. Ponašam se normalno. Tako je dok ne uđem u klupski autobus, tada se javim familiji, ako to može da se nazove ritualom, i u potpunosti se posvetim ekipi".

U Južnoj Africi, gde je živeo tri godine, nije "pokupio" sujeverje niti magiju.

"Stvarno se mnogo polaže u magiju. Svaki klub ima vrača i oni su dobro plaćeni. Postoji priča da je vrač reprezentacije Južne Afrike, pošto se već znalo da ne idu u drugi krug Mundijala, dobio otkaz pred meč sa Francuzima. Od tada nisu mogli nikoga da pobede. Pre šest meseci se taj vrač oglasio rekavši da je vračao protiv reprezentacije, jer su mu ostali dužni pare. Ne znam da li su mu isplatili, ali posle toga su počeli da pobeđuju".

Takođe, u Africi svi imaju "džudžu", što bi u prevodu bila amajlija.

"Nosim krstić oko vrata, pa ako je to džudžu"...

I na kraju gostovanja u MONDU, trener Partizana osvrnuo se na Beograd u kome je rođen. Voli svaki njegov deo i ne može da izabere omiljeni.

"Beograd je moj grad. Odrastao sam u Železniku, već dugo sam na Senjaku, ali ne mogu da kažem da mi je Senjak omiljeni", uz širok osmeh je Vladimir Vermezović završio priču podsećajući da je deo Beograda u kome živi poznat kao "zvezdaški".

(R.J, MONDO, foto Petar Stojanović, MN Press - arhiva)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top