Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.323
Reaction score
3.994
Локација
Kobasicarija "Venac".
idealna prilika da se zavali markec. sve pod geslom "moralo se, pritislo nas iz niona,jbg".

nakon ove poslednje djurine carolije za mozzart, pitam se koliko jos nisko moze da ide ovaj mongoloid. stvarno, najveca bruka od coveka koja je prosla kroz klub. a imali smo kroz istoriju bisera i bisera...

bicu dosadan sa editovanjam, ali moram...sta mislite zasto mutavog ne terete za mesetarenja u pfc? jednostavno, zbog toga da bi i naslednik nastavio istim putem. "zlatna koka" za finansiranje politickih partija i punjenje sopstvenickih dzepova...eto to je nas klub.
 
Последња измена:

undercover

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.233
Reaction score
161
Đurić iz jedne u drugu "aljkavost"
21.12.2012 16:45
0 komentara

U svojoj prvoj reakciji na kaznu UEFA od 100.000 evra predsednik FK Partizan Dragan Đurić izjavio je da je reč o "aljkavosti".

- Platićemo to u utorak. Reč je o administrativnoj grešci. Aljkavost, ništa drugo, izjavio je Đurić.

Prvi čovek crno-belih nije ni spomenuo kardinalnu cifru od 100.000 evra koja će morati da bude uplaćena u kasu UEFA, kao da je reč o "sitnišu" koji za Partizan ne predstavlja baš ništa.



Koliko je predsednik Partizana bahat u svom ponašanju sa klupskim ugledom najbolje govori primer iz jula prošle godine, kada je Brazilcima trebalo da bude uplaćen novac za Eduarda Pašeka. Uplate iz Partizana nije bilo, Brazilci su bili pred raskidom dogovora, da bi Đurić zatim stupio na scenu.

- Radi se o običnoj aljkavosti administracije. Čim su me obavestili o problemu u 08.15h novac je uplaćen već u 09.05h na račun kluba iz Brazila, poručio je tada Đurić.

"Aljkavost" mu nekako leži, reklo bi se za predsednika Partizana posle svih ovih dešavanja. Koliko će još UEFA imati razumevanja za ovakvu "aljkavost" u Humskoj pokazaće kraj marta sledeće godine.


Tekst kopiran sa stranice Sportske centrale: http://www.sportskacentrala.com/?s=read&cat=1&id=119557#ixzz2FhdwadrM
 

SVART_OG_HVITT

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
184
Reaction score
14
Ponedeljkom ne daje novac jer ce onda po narodnom verovanju cele nedelje davati novce:buhaha.
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
Hvala Bogu da neko napisa normalan tekst.
Platićemo, kao da će da plati on i smradovi iz uprave iz sopstvenog džepa.
Iskreno nadam se da će ga stići Božija pravda, jer zemaljsku uspješno zaobilazi!
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Blicsport.rs analiza: Partizanu "odgovara" kazna UEFA
D. Nikolić | 21. 12. 2012. - 16:46h | Komentara: 0




Ma koliko paradoksalno zvučalo, odluka UEFA da izbaci Partizan iz evro-kupova na tri godine ako do 31. marta 2013. ne izmiri svoja dugovanja - u neku ruku odgovara crno-belima. Blicsport.rs vam otkriva kako.

Da bi se razumela odluka UEFA o kažnjavanju Partizana, Vojvodine i još šest evropskih klubova, potrebno je podsetiti na jedan vrlo važan, a potpuno uobičajen korak koji moraju da obave svi timovi u Evropi koji pretenduju na takmičenje na međunarodnoj sceni: dobijanje evro-licence za nastup u narednoj sezoni.






Licencu može da dobije samo onaj klub koji se za nju prijavi, a koji pritom nije u opasnosti da podlegne drastičnim merama države/matičnog saveza zbog svojih finansijskih problema. Evropska kuća fudbala ne želi da u svoja takmičenja, Ligu šampiona i Ligu Evrope, uvrsti klubove koji bi naprasno, usred sezone, mogli da odu pod stečaj, da se ugase ili nešto slično, pa su za tako nešto potrebne garancije. I to mesecima ranije pre nego što nova sezona počne. Otuda i ona pretnja o roku do kraja marta 2013.



Partizanu je, što je od ranije poznat podatak, blokiran račun u Srbiji zbog poreskih dugovanja u vrednosti od oko 3,7 miliona evra. I, tu počinje ova priča. Zapravo, u onom trenutku kada je UEFA, uvidom u finansijsko stanje crno-belih, a rešena da ne dozvoli da se timovi sa problematičnim finansijama nadmeću na međunarodnoj sceni, upozorila crno-bele da su pred suspenzijom.



Od tog trenutka, sve do okončanja postupka ovog petka, Partizanu su bila blokirana sredstva koja mu je UEFA namenila. A UEFA je namenila crno-belima pozamašno novca, zahvaljujući njegovim evro-nastupima. Dok su ta sredstva bila blokirana, Partizan je teško mogao da izmiruje poreska dugovanja u Srbiji. Sada se sve to promenilo.



Kako saznaje Blicsport.rs, Partizan se neće žaliti na odluku o 100.000 evra kazne. I, baš tim postupkom, oslobodiće sebi sredstva koja će mu UEFA isplatiti, i to po sledećim ratama i razlozima:


1.760.000 evra za plasman u Ligu Evrope biće uplaćeno crno-belima odmah, jer se Partizan neće žaliti na kaznu od 100.000 evra
300.000 evra Partizan će u januaru dobiti za osvojene bodove u Ligi Evrope
480.000 evra Partizan će dobiti u junu i to za učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona



Ovih 2.540.000 evra, Partizanu će dobro poslužiti da pokrije svoja poreska dugovanja u Srbiji, za koja je već uspeo da dogovori reprogram i plaćanje u 12 mesečnih rata.



Iz svega ovoga može da se kaže da je, zapravo, konačno rešenje UEFA da se crno-beli ne izbace iz evro-takmičenja (što je postojalo kao mogućnost, jer im je račun i dalje u blokadi), dobro po Partizan: sankcionisan je samo sa 100.000 evra, stići će mu daleko veći novac od evropske kuće fudbala, a time će se u značajnoj meri krenuti u odblokiranje računa. Tog 31. marta 2013, kako stvari sada stoje, aktuelni srpski šampion neće biti suspendovan iz evro-kupova na tri godine, što do tada ostaje kao pretnja, tj. obaveza da se plati porez.

blic.rs
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Upravo to, nadrljace Partizan i definitivno, a ne oni. Sta god da se desi, oni ce ostati. Kada odu, otici ce iz kluba koji ce biti potpuno srusen, i kada ce sanse za njegov opstanak i oporavak biti minimalne.

Sve ove price oko odlaska Djurica, Ruzica su zaista vise smijesne, i nema potrebe da se iko nada drugacijem ishodu. Ovo nije nikakvo kukanje, predaja i sl, samo realno treba sagledati cinjenice. Uostalom, sansa je postojala proslog januara, bagra opstala kako zna i umije, dosao Vujosevic da okrene masu, djelimicno je to i uradio, i to je to.

Sve vise mislim da treba osnovati izvorni Partizan, a ovaj prepustiti ovoj bagri!


Retko pisem na ovoj temi ali sad moram jer me deo ovog posta iznervirao.
Jel predlazes da napr. BSK transformisemo u Partizan Beograd, i da damo jednom coveku da gazduje tim klubom i da budemo svi srecni ?! Zar zivi primer ovoga sto sam naveo, nije klub koji toliko podjebavamo. Ovo nije stvar za zezanje, a ova izjava je krajnje neozbiljna. Vec sam jednom naveo, da li drzava koju uzurpira neko prestaje da postoji ili ne? FK Partizan je vecan, iznad i rukovodstva i svih nas, i niko nema pravo da ga gasi, pre -osniva i sl. Borba za dobrobit svog kluba je u redu, ali ovo je besmislica.

Nadam se da neces pogresno da shvatis moje pisanje, nema zle namere. :ziveli
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.524
Reaction score
1.321
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Ne brini, nisam pogresno shvatio. Vidi, taj klub koji svi volimo ce bukvalno propasti, i iz dana u dan je stanje sve vise alarmantno.

Nisam mislio da se preuzme neki postojeci klub, vec da neke legende kluba formiraju novi, ali to su pusti snovi. Ja ne vidim kako klub u ovoj sredini moze da ozdravi, i prije svega da se spasi. Ovo postaje sve mucnije za gledati...
 

Pingvin

Grobar
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
899
Reaction score
74
Ако не плате мислим да неби био крај Партизан,него би лопови отишли и можда би дошли прави људи без интереса.

Nisi ti mene razumeo šta sam ja hteo da kažem. Mislio sam ako ne plate npr do roka i mi dobijemo kaznu tri godine neigranja Evrope i onda se uprava otera, ko je tu najebao više Partizan ili uprava? Ja bi rekao Partizan... Na to sam ja mislio...


A pravo je čudo kako ova fantastična uprava uspela da osvoji čak 5 titula zaredom i plasman u LŠ i pored toga što smo očigledno svih 5 godina imali nesposoban sportski sektor, nesposobnu administraciju koja nije na vreme uplaćivala pare ni za Edua prošle godine ni sad ovo i izuzetno nesposobni marketing koji nije uspeo da nam obezbedi sponzora. A mi kukamo na mutavog pa gde će nam duša, ova uprava radi sa nesposobnjakovićima i opet uzima titule. :puke a i ne zaboravimo da smo na pozitivnoj nuli. Oni su sami protiv svih. Dobro nisu skroz sami imaju i Alkatraz koji je prepoznao njihove kvalitete i stao na njihovu stranu.

Koliko govana je samo izašlo iz usta mutave spobode.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Ako mora da propadne nek propadne, mi tu ne mozemo nista, jer je klub igracka ljudi kojima se ne moze prici, bar ne mi 'obicni ljudi'. Mnogi su propali pa su se digli, tako cemo i mi.
Slazem se da sve ide tim tokom, i da nam se sprema ciganski scenario. Naravno, nadam se da do toga nece doci. Ja sam sto puta rekao ja bih cigane-fmp postovao da su otisli u bankrot, poceli od beton lige, nego ovo sad sto rade. I da Partizan, bilo koja sekcija, padne u takvu situaciju uvek sam pre za Rendzers scenario nego Diva scenario. Zato sam i reagovao na tvoj post.
A Partizan dozivljavam kao domacinski klub koji mora da postuje svoja dugovanja pa makar ih napravila i kafe kuvarica kradjom pecata i laznim potpisom.

Ne bih voleo da moju prvu recenicu urednici i ljudi koji se trude i bore vide kao negaciju toga, jer nisam to mislio.

Necu vise pisati ovde jer nemam sta pametno da kazem, a ne bih da skrabam nepotrebno.

Soni :ziveli
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.022
Reaction score
26.089
Локација
ante portas
Ma opusteno ljudi . Izmirice Djura sve obaveze i dugovanja kako bi mogao Faljijeve poluproizvode da lansira na evropsko trziste . Preveliki bi to bio udarac za Faljija da njegovi poluproizvodi ne mogu da odigraju 6 evro utakmica .
 

inzenjer

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
2.518
Reaction score
656
Локација
kragujevac
i kad cujem nekog debila koji se deklarise kao navijac partizana da kaze pa sa djuricem smo uzeli 5 titula za redom, hoce srce da mi pukne u trenutku.
pa ovaj mutavi snajder pisa po svima nama i niko ga ne dira.
dal cu doziveti taj dan kad ce da ode u apsanu ne znam, al ako se to desi napicu se kao stoka
 

delicPFC

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
409
Reaction score
5
Локација
Bolesna strana grada Novi Beograd
Ono sto je Sony hteo da kaze i ja se slazem sa njim, je to da drzavu NIKADA necemo isterati iz kluba na ovakav nacin (cekajuci da se sama istera), uvek ce klub morati da trpi politicarska govna u upravama, stranke koje treba finansirati, njihove ortake tajkune sa kojima su u dilu i kojima treba prati pare.

Pogledaj navijace Mancestera, ljudi osnovali United of Manchester, stigli do 4. ili 5. lige valjda, imaju ne znam ni ja koliko hiljada gledalaca svaku utakmicu. Pogledaj navijace Austrije Salzburg, sada Red Bull Salzburga, sto su osnovali svoj klub, jer im je klub uzeo Red Bull i promenio naziv !? i ne mogu nikako da ga oteraju. Ima jos primera.

Reci ti navijacima Austria Salzburg da je njihov klub vecan, evo pokazalo se da nije. Ja se bojim da se Partizanu nesto slicno ne desi i da izgubi identitet medju svojim navijacima, a vec je i pocelo, niko nece da ide na utakmice, zgadilo se i smucilo se ljudima sve to. A ja cu na stadion ici iz inata, ali nas je malo takvih. Niko vise i ne prica o FK, svi su ga izbrisali iz memorije jednostavno.

Veruj mi, kada bi svi masovno podrzali tako nesto, ovog sekunda bi osnovao, tipa OFK Partizan i krenuo iz beton lige. Taj klub bi za 7-8 godina bio ono sto je Partizan sada, a i preko toga... Jer bi ga vodili ljudi kojima je stalo do njega i ne bi postojao nacin da drzava udje u njega, NIKAD. Za mene bi taj klub uvek bio Partizan, samo preporodjeni, kao sto je i za navijace Mancestera onaj njihov, kao sto je navijacima Austrije, itd.

Ili to, ili da se Grobari skupe masovno i bukvalno preuzmu/preotmu klub od lopovske drzave. Taj momenat, tacka pucanja ce jednog dana doci, za sada je nema ni u naznakama.

90% ljudi ce reci da pravi, posten, cist Partizan i lopovska drzava u raspadu ne mogu da koegzistiraju,tj. ne moze da se ocekuje da Partizan bude takav u ovakvoj drzavi... ja kazem da moze, samo treba uzeti stvari u svoje ruke, a ne cekati da se nesto desi. 2 nacina postoje, ja sam ih naveo gore, ima i 3. ali on je skoro nemoguc, da drzava dozvoli privatizaciju, ali normalnu, ne onu gde ce nas kupiti Djura, Milija i slicni.

Ali doci ce i taj dan kada cemo svi da popizdimo... Nadam se sto pre.
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Ovo sa UEFOM je skandal, to svaki normalan grobar shvata.Sramota!

Sto se tice osnivanja novog kluba isuvise je neozbiljno to i pomisliti.Ne znam zasto uopste odgovaram na to ali mi imamo nas Partizan koji samo treba biti prociscen od kancera!
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Ko prati Partizan u poslednjih x sezona ........:D


.....zna da je ovako nesto sasvim normalno i ocekivano.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top