Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2014/15

Статус
Затворена за писање одговора.

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
USA
Ne treba ni preterivati. Svima je jasno da su 99% navijača na južnoj tribini Grobari do koske. Ne treba sve njih staviti u isti koš sa onih 1%, koji su tu ne zbog ljubavi prema Partizanu nego iz ličnih interesa.

Razumem da navijač Smedereva može da promeni boje i počne da navija za Partizan ili Zvezdu, ali da neko sa Severa dođe na Jug, ili obrnuto, što je još ređe, to zaista može samo iz ličnog interesa ili naređenja iz DB!

Nema potrebe previše pričati o svemu ovome. Sačekajmo sledeću domaću utakmicu, pa ako se ponovi... imete mobilne, snimajte, pošaljite nam video snimak i fotke... objavićemo, pa neka svi vide da je u punom jeku "nasilna mobilizacija"!

Ja sam vec u prethodnom postu napisao sta se desilo ispred istocne tribine pre oko mesec dana, ne secam se tacno protiv koga smo igrali. Kada su stotinak ljudi sa juga sa sve vodjama i likom iz BIA, dosli kod istocne tribine i lupali samare klincima, cepali im karte i pretili sta ce se desiti ako nastave da dolaze na istok, vec da moraju da idu na jug...

Jedina razlika je sto je ova "akcija" za vikend odradjena pred ocima starijih ljudi, pa je i imao ko da vidi.
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Ja se nadam da će se ovo stvarno ispuniti da idemo u LŠ sledeće sezone. Nadam se da nećemo ići sa bata Kizom. Pa nek dođe i Ivan Tomić ili Drulović(kad već ne može Marko) samo da nije ovo govedo.

Inače, evo drugi dan već prošao a nema komentara o taktici našeg šefa Kize. Šta se dešava, gde su komentari stručnjaka? Ahh da, on je sjajno odradio posao, a Marko Nikolić je imao milion taktičkih propusta ko ga jebe nek je otišao...
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.457
Reaction score
38.254
@dovla
Ne bih da ti rušim snove, ali u koju LŠ, sa čime?

Ok, verovatno si mislio na kvalifikacije kako god da završimo prvenstvo.

Mene iskreno ni to ne raduje, jer to što ciganima odavno visi nad glavom, čeka i nas za koju godinu. Njima nema spasa, u to sam 100% siguran. UEFA će uraditi ono što banda iz FSS ne sme. A kad je već tako, ova ciganska država neće prezati ni od čega da i nas povuče u isti mulj. Već rade odličan posao, a tek su počeli. :puke
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Ma da mislio sam na kval. Sa ovakvom ekipom i trenerom mi nećemo proći ni prvi krug ali opet sve se nadam, sanjam jebem li ga da će od leta nešto bolje da se desi i da ćemo konačno krenuti pravim putem...
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.463
Reaction score
4.876
Narednu utakmicu fino svi kupimo kartu za jug i ulazimo na istok. Tako se vraca razlika novca sto su jebavali ovaj vikend. Pa da vidimo kada ce opet...

Kada me nisu pustili da udjem na basket, a imao sam urednu ulaznicu za parter, jer je neko ušao pre mene bez karte i zauzeo moje mesto, otišao sam u prostorije kluba da mi vrate pare... možda bi isto trebali da urade svi koji su imali karte za istok, a bili sprečeni da uđu...
 

tommy_johnson

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2007
Порука
240
Reaction score
32
Локација
Dorcol brate Srbija dinamita tona!
Nameće se jedno pitanje! Kakav je interes tim nazovi navijačima, plaćenicima, janjičarima, DB-ovcima da dolaze na utakmice KK-a???? :confused

to je IN i da drze svoje pozicije. Isto ovo se desavalo pre cetiri godine, nismo mogli da ulazimo na utakmice. Sve ostale ljude ukljucujuci i vas koji godinama idete na istok to nije doticalo i bili ste u fazonu "Resavajte svoje probleme sami" , nemojte da bombardujete forum glupostima.

Nadam se da sada mozete da zamislite samo deo torture kroz koju je prolazio pokret koji je bio slamka spasa za Partizan. Nije sve bilo sjajno ni u tom pokretu , bilo je tu dosta gresaka ali je ta prica bila mnogo bliza istinskoj ljubavi prema crno beloj boji. Nazalost toga vise nema tako da nema nikoga ni ko ce stati na put ovome. Mi mozemo samo da prihvatimo njihovu igru ili da ne idemo na stadion.

Web gazda kaze da je 99% grobari do koske. Koji su to grobari koji ne reaguju na cetvorogodisnje sikaniranje svojih bivsih drugara , zabrane ulaska na stadion, odlaska na gostovanja. Sve je to interes kao i svuda u Srbiji, ti meni ja tebi.

Pozdrav i vidimo se u Pioniru, FK je sto je neko napisao "Kao dete narkoman, volis ga a ne mozes ocima da ga vidis"
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
...
Inače, evo drugi dan već prošao a nema komentara o taktici našeg šefa Kize. Šta se dešava, gde su komentari stručnjaka? Ahh da, on je sjajno odradio posao, a Marko Nikolić je imao milion taktičkih propusta ko ga jebe nek je otišao...

Niko ne reče da je Kiza sjajno odradio posao, ali nisam siguran ni da smo od prve utakmice Marku nalazili milion taktičkih propusta, valjda svakome damo bar neko vreme ,,fore,,...
Samo što reče taj isti Kiza - mi vremena nemamo...

I kao što reče neko (nije Kiza), trener uvek ima spakovane kofere (imaš pobede, rezultate, trofeje, tu si, nemaš li ih, putuješ i to ,,pod odmah,,...sve u stilu ko s đavolom tikve sadi, o glavu mu se lupaju - uprava je uvek đavo (i nikad kriva ni zašta), fudbaleri su u većini slučajeva ,,tikve,, za fudbal, a krivac za sve je uvek trener, i njegova glava uvek prva odleti - skroz nepravedno, često i nepotrebno, ali tako je...

Sve dok tim pobeđuje, skoro da je većini nebitno da li trener zna nešto, ili ne zna ništa!
Ono, teorijski jeste bolje da on zna puno, ali, praktično, to uopšte ne garantuje pobedu u svakoj utakmici!
S druge strane, trener-neznalica pre će početi da gubi, ali...

Ja mislim da nama ni Murinjo ne bi ništa pomogao, mislim da imamo katastrofalnu negativnu selekciju, koja iz godine u godinu slabi ekipu, i trener može da se batraga malo manje, malo više, ali, jebem li ga (ne trenera, nego tako se kaže, to je uzrečica!), ako mogu da ustvrdim da će baš to trenersko ,,batrganje,, biti odlučujuće za taj jedan gol ,,viška,, koji donosi pobedu...

Konkretno:

Pitao si nešto o taktici našeg sadašnjeg šefa, ne smatram se lično prozvanim, ali kako sam redovan kad god mogu na JNA, i kako gledam taj fudbal decenijama, možda ponešto i zapazim:

Kiza je prvo gurnuo Saleta na levo krilo, s tim da ulazi i u sredinu, s tim da se posle Sale sve više pomerao na ono mesto koje smo nekad zvali ,,paker,, - dakle, izuzetno ofanzivna ,,desetka,, centralni ofanzivni vezni, kome je prevashodni zadatak da napakuje gol, pa i da ga da - i Sale je to i uradio!
Igrao je kako je igrao, ali zadatak je obavio, a trener ga je držao u igri sve dok to nije dovelo do pobede - da li je i to sad plus za trenera, ili je to bilo slučajno, nikad nećemo saznati, svako može da tvrdi šta mu je volja...

I ideja da Babinjo igra više napred nego nazad, takođe se pokazala ubojitom, eto, i on dade gol...

S druge strane, kad u isto vreme u timu imaš tako ofanzivne i mekane igrače koji vole loptu, asistenciju i gol (Sale, Stefan, Džigi), ali ne uspevaju da ozbiljnije skrljaju protivnika kad on napada, jasno je da ćeš tako biti opasniji i po protivnika, ali istovremeno i protivniku ostaviti veću mogučnost da te ,,kokne,,...
Ovoga puta nam se isplatilo, a kako ćemo igrati protiv jačeg protivnika, ostaje da vidimo...

Jasno je da i Babović napred povećava posed naše lopte u tom delu terena, ali zato njegov manjak pozadi ostavlja Drinu samog da radi taj ,,pozadinski,, posao, itd, itd, kako god da praviš rokade, negde ćeš da ojačaš tim, negde da ga oslabiš, za neku idealnu ravnotežu, trebaju i jači igrači, i da ne dužim dalje o tome...

Izbor Šaponjića umesto Kojića po meni se pokazao otprilike isto kao i da je prvo igrao Kojić pa posle ušao Šaponjić...njih dvojica su zasad, u većini slučajeva, k'o u dominama ,,duplo golo,, tj. - ne daju golove!
Ali, može i da im se omakne po koji (Koji) potez, pa sad da l to vodi ka našoj ili tuđoj mreži, jbg...

Ne mislim da je novi šef imao nekog velikog uticaja na podizanje bilo čije forme (neki igrači nisu ni bili tu), niti da smo odigrali, sjajno, naprotiv, ne mislim ni da će novi šef uspeti nešto da poboljša (ako on ima šlifa za ta poboljšanja?) u roku od nekoliko dana do sledeće utakmice, ne znam ni da li će nešto u tom istom roku da upropasti, zapravo nemam potrebu da o njemu pišem ništa naročito, dok nešto naročito (u bilo kom smislu) ne ugledam -

- kolega je pitao za taktiku, ja sam odgovorio da je bilo tih par ,,rokada,, koje su čak i dale neki rezulta - a igru, igrače, taktiku i sve što uz to ide, budno pratim (pratimo) i dalje, pa kad šta budemo videli i zapazili, biće i komentara...
 

Теслић

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
1.356
Reaction score
204
Локација
Република Српскa
Slažem se sa Tomićem.

I još bi da dodam jednu pozitivnu stvar a to je presjecanje igre na njihovoj polovini u začetku neke kontre ili ti polukontre, Džigi je par puta u pokušaju da dođe do lopte napravio par prekršaja(nadam se sa tom namjerom) i tako presjekao tu neku njihovu akciju, to mi se jako dopada naravno ako to nije samo slučajno na prošloj tekmi pa ko zna kad opet.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
Da dodam i ovo:

Džigiju nije baš išlo nešto, pa je zamenjen Brašancem (ako se ne varam, ali u svakom slučaju obojica su u ,,vezi,,), ja nešto i nisam bio tad za tu izmenu, jer mi se čini da Džigi ipak pre nekim potezom može da reši neku utakmicu, nego Brašanac, koji to vrlo, vrlo retko čini...
S druge strane Brašanac bi mogao da pomogne u defanzivi više nego Džigi, ali ja sam vam više za ofanzivu i utakmice a la Golac ili Ješić - u napad, pa šta bude! :D
(zato ja nikad neću ni biti trener)

(Zapravo, učinilo mi se da idemo ka nekoj defanzivi sa Brašancem, a nama očajnički treba pobeda, s druge strane, nije nelogično ubaciti svežeg igrača, umesto nekoga kome ne ide, pogotovo ako u napadu već imamo ,,gužvu,, od igrača...mada, opet...ja stvarno mislim da ako Brašanac dosad nije postao Inijesta, nikad ni neće. Što ne znači da je Džigi Inijesta, ali bar mislim da ima bolji dribling i asistenciju od Brašanca. Pa i šut. Mada ni od Džigija očigledno nikad Mesi.)

I, čim je ušao, Brašno se stvorio u idealnoj šansi, tako da je Milinković ladno mogao da me demantuje i to ,,iz cuga,, - ali kako je Brašno tad očajno reagovao (na šta sam ja ispizdeo maksimalno! :banghead), čini mi se da sam ipak ja demantovao Milinkovića... :D

Ali, sve je to stvar odakle i kako posmatraš, neko će reći da je ostao Džigi ne bismo pobedili, neko će reći da je ostao možda bi dao gol, ili asistirao - ko to može sada da zna?
Sa Brašancem, ali i sa svima ostalima koji su bili na terenu, mi smo pobedili, i dobro je da je tako.

Ovde smo da se malo ,,izrazgovaramo,, - a ja mislim da sam na ,,šlagvort,, o tome da nismo dali mišljenje o taktici protekle utakmice, itekako izbriljirao i ,,preokrenuo rezultat,, u korist toga da sad ovde ima itekakva količina analize...
...i, verovatno sam se i previše zadržao oko tog ,,šlagvorta,, k'o i Babović oko lopte kad je se dočepa...
Eto i malo samokritike od mene. :?
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.023
Reaction score
3.232
Локација
GG 1978
@ Gorane kao i uvek stručne i sa nostalgijom napisane analize :clap

Koliko sam video mi smo promenili i formaciju sa 4-2-3-1 i sada igramo
4-1-4-1 ..

Znači ofanzivnija varijanta gde smo sa 2 zadnja vezna prešli na samo 1 zadneg veznog ..

Selekcija naših igrača je katastrofalna i imamo svega 2 napadača ali zato desnih spoljnih ( Grbić , Luka , Andrija Živković, Marinković ..) zadnjih veznih
( Drinčić, Brašanac, Saša Marković , Petrović iz Kg , pa i Babović )..

Pre koju godinu smo gurali sezonu sa samo 2 štopera !!

Naravno da to treneri vide ali šta to vredi kada nama prelazne rokove odradjuju predsednici u talu sa menadzerima :banghead

Zato svih ovih godina nikada nisam krivio ttrenere i igrače za neuspehe koje smo imali uglavnom u Evropi , već nesposobnu upravu koja nije stvorila uslove za normalan a kamoli uspešan rad. ( što joj je i osnovni zadatak ) .

Taktika je za ozbiljnu raspravu ako imaš od čega da kombinuješ ali kod nas je to sastavljeno od besplatnih igrača povratnika, omladinske škole i igrača menadzera..

Kako god bilo čini mi se da najbolju taktiku i titulu nam može doneti jedino Sale Ilić motivacionim govorom u svalačionici i svojim kreacijama na terenu !!
:napred Partizan:napred Partizan
 

Head_Hunter

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
706
Reaction score
17
Локација
NBGD
Da li je moguce da smo mi grobari toliko prokleti i da ne mozemo spojiti par sezona slozni,bez raznoraznih sranja ?
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Hvala Gorane na analizi, naravno da nisam na vas mislio kad sam pominjao "stručnjake", vaše postove uvek čitam sa uživanjem. :ziveli

Ono što sam ja hteo da pitam je kako da niko nije našao neku manu u formaciji, izboru igrača, agresivnosti, volji, želji i ostalim stvarima našem šefu Kizi dok je Marku Nikoliću bukvalno svaki meč analiziran u najmanju grešku. Odnosno drugim rečima, jel moguće da niko ništa nema loše da kaže o postavci našeg šefa Kize, a naš bivši trener je bio kritikovan vrlo često. Nekad sa razlogom, nekad potpuno bez razloga. A možda se i ja ne razumem u ovu igru i čovek je savršeno odradio posao...
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Jest mu nadimak Kiza,mada bi mu lepse stajao Komina.
Sta ste opleli po renomiranom strucnjaku,odlepio nas na plus 5 uz leprsavu igru i vama treba neka strucna analiza
Msm stvarno....
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.447
Reaction score
12.022
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...Ono što sam ja hteo da pitam je kako da niko nije našao neku manu u formaciji, izboru igrača, agresivnosti, volji, želji i ostalim stvarima našem šefu Kizi dok je Marku Nikoliću bukvalno svaki meč analiziran u najmanju grešku. Odnosno drugim rečima, jel moguće da niko ništa nema loše da kaže o postavci našeg šefa Kize, a naš bivši trener je bio kritikovan vrlo često. Nekad sa razlogom, nekad potpuno bez razloga...

Kritika Milinkovića za izbor formacije, sa mog stanovišta, bila bi pogrešna. Pisao sam posle odlazaka Lazovića i Škuletića da je najbolji način za uspeh na terenu "punjenje" sredine. Licemerno bi bilo da ono što sam smatrao greškom kod Nikolića, sada prebacujem Milinkoviću. Naša očajna igra ima krivca, u najvećoj meri, u jednom igraču. To je isti onaj koji je u Milinkovićevoj bivšoj ekipi pružao partije koje su povukle Nikolića da ga dovede u Partizan kao kapitalno pojačanje, uz prefiks najboljeg veznog igrača JSL. Ili mi je pamćenje na nivou zlatne ribice?

Greška kod Milinkovića, ona koju ne sme da ispravi, i razlog naše sporosti i bezopasnosti u igri, nosi dres sa brojem 10, tribina tužna mu kliče i aplaudira - Stefan Babović. Nije potrebno imati UEFA Pro trenersku licencu da bi se to zaključilo.

Još jednom, nije mi žao Nikolića, naročito mi neće biti žao Milinkovića - žao mi je Partizana, jer godinama u igračkom kadru i stručnom štabu (čast izuzecima) spadamo sa konja na magarca. I sve to zbog magaraca koji upravljaju klubom i magaraca koji vode tribinu tužnu. Da ne zaboravim i magarce koji Upravu biraju, a zovu se Skupština FK Partizana.

Eto analize.
 

Теслић

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
1.356
Reaction score
204
Локација
Република Српскa
On je imao stvarno malo igraca zbog rep. Obaveza, imao je glavne u vezi Saleta, Drinu i Babovica.
Dok sva cetvorica iz odbrane nisu bila tu msm. Na prvu postavu.
Mozda on to malo bolje uigra za Jagodinu i OFK predpostavljam da igramo u nedelju.

Edit: Ipak igramo u ponedeljak sa OFK
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Отприлике је то то. Највећи проблем у игри ове екипе Партизана је Стефан Незаменљиви Бабовић. Игра шта хоће, убија лопту, убија нам контре, пролази га ко како хоће. Обзиром да никада и не улази у дуеле, не може се очекивати ни да буде повређен, или да закачи неки жути картон, да га не гледам више.

Трибина на којој је семафор му кличе јер је уплатио колико треба за то.
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.232
Reaction score
1.586
Sasa Ilic je najopasniji iz sredine, on ce na svakom mecu da napravi 2-3 stopostotne sanse za saigrace ako bude i dalje tu... Kakvo krilo, kakvi bakraci... Svakako pozitivan potez Milinkovica...

Moramo bolje u defanzivi, pogotovo Babovic, Ninkovic i Grbic... Dule je lepo rekao da se masina pali kada je svaki igrac spreman da ispravi gresku saigraca kao da je on napravio... Mi tako moramo da se ponasamo do kraja sampionata ako zelimo titulu...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top