Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Ne znam za fizioterapeuta, ali sto se tice fizicke spreme, Misa Filipovic alijas Sale, proveri da li pojacanje moze da istrci 100 metara, i ako uspe u tome dobije zeleno svetlo od renomiranog strucnjaka.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
sobzirom da se i dalje ne nazire nikakvo kvalitetno resenje za levog beka,
meni se Sehovic svideo pre dva dana to malo sto odigrao, cvrsto, prgavo, nije se uplasio... e sad koliko moze napred verovatno cemo nekad videti, ili mozda ne, jer treba razigrati Antonova i Urosevica bez obzira sto ce rezultati trpeti zbog toga...

ovo sto mi od kadra imamo je dusu dalo za sistem 3-4-3 ili 3-5-2,
4-4-2 ce nas zakopati i ubiti i ove godine :(
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.766
Reaction score
29.654
Локација
Beograd
@alboy75,
predloži sastav tima za 3-4-3, ili 3-5-2...ne kažem ni da je bolje niti gore od 4-4-2, samo ja ne fermam formacije, bitnije mi je ko (i kako) igra...formacije se ionako tokom utakmice u principu stalno menjaju, mada znam da se mnogi neće složiti sa mnom da je to baš tako...

Gledam danas jednim okom Švabove protiv kapitalističke Koreje, drugim okom pogledavam Partizan, pa se mislim, da smo ipak bar ponekad, ako ne i mnogo češće, prestrogi prema Partizanu...
Nemačka je danas bila u situaciji u kojoj je Partizan celo domaće prvenstvo - na papiru favorit, da se pobedi mora, ali...jbg...promašiš ovo, promašiš ono, ne odigraš ovo, i, umesto pobede... K. Koreja...
...a iza te Nemačke stoji sistem od decenija uspeha, dok iza Partizana stoji kako se pogodimo, kolko da okupimo neki tim, da l đuture da l po nadnici, da l po oproštaju dugovanja...

Drugo poluvreme Partizana odgledah nešto više (sa oba oka usmerena na utakmicu)...

Momci se baš rastrčali, igrali presing, Nikolić i ne deluje znatno lošiji igrač od Rikija...a Riki zasad nikako da pogodi...za Sumu se traži neko mesto u timu, ali nikad od njega ,,presing-krilni-terijer,, on tako troši snagu, ali znam da se u današnjem fudbalu baš i nema luksuz da on stoji i čeka da mu neko donese loptu u 16m...
Pantić sve više liči na fudbalera, ali ipak je ovo samo jedna trening-utakmica...
Pravi fudbaleri reše stvar na pravim utakmicama...koje nas tek čekaju...
...lepo je vezivati pobede na pripremama, ali kako nekad mora i da se izgubi, mene ne bi brinulo da tu ,,kvotu poraza,, koristimo dok smo na pripremama...brine me da ne počnemo da gubimo kad počne ono ozbiljno...
...mada su svi iskusniji za tu prošlu sezonu...ima i tih nekih novajlija...možda se i otarasimo nekoga ko nam ne treba...šta ga znam, videćemo...
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
@alboy75,
predloži sastav tima za 3-4-3, ili 3-5-2...ne kažem ni da je bolje niti gore od 4-4-2, samo ja ne fermam formacije...

ako bas moram :)
Stojke POD OBAVEZNO,
ispred njega Miletic, Markovic i nadam se da ovaj spanac sto je dosao ima dobru tehniku pa da ce biti koristan
desno rumun ako jeste dobar u ofanzivi kao sto pominju, levo "neko", stvarno nemam ideju ko
e onda ako je 3-4-3 sredina Zdjelar i Pantic (ovo je ofanzivna varijanta kad moramo da napadama), a ako je tvrda utakmica onda 3-5-2 pa pored Zdjelara i Pantica jos neki srednjak Jevtovicevog profila,
u prvoj varijanti ima mesta za tri igraca napred mozda Suma, Rikardo i Ivanovic, u drugoj ima mesta za dvojicu, recimo Rikardo i Ivanovic, mada niti jednim od njih nisam nesto previse odusevljen u ove dve utakmice
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Jel iko gledao danas prijateljsku? Znal ovaj Rikardo ista sa loptom.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Jel iko gledao danas prijateljsku? Znal ovaj Rikardo ista sa loptom.
gledao od 30 minuta, nisam znao da je pomerena utakmica :(
rano je za procene, nije se igralo sa 100% angozovanja, tako da je i za Rikarda i za sve ostale jos prerano donositi bilo kakav sud
a igrali smo ono sto klasicno igramo, kad uzmemo loptu okrenemo dupe protivnickom golu i "postujemo" posed lopte tako sto prvi pas kao po pravilu uvek mora da ide unazad i to obavezno najudaljenijem stoperu...
ne znam za vas, ali mene to uzasava :(
kapiram da ponekad mora strpljivo i polako, verovatno i cesce nego rizikovati da u brzom pokusaju otvoris kontru rivalu nekom greskom u dodavanju, ali da nikad bas NIKAD ne probamo dodavanjem u prostor, nekim brzim pokusajem da se iskoristi nepostavljenost protivnika u odbrani, stvarno ne razumem u cemu je fora s tim "vadi" loptu, dodaj nazad na sigurno...
i kad nas gledas, kao i prosle godine, tacna znas koji igrac ce se kako i gde kretati, skroz predvidivo :(
nema sanse da nekoga iznenadimo nekakvim durgacijim resenjem u napadu, nego suvoparno ponavljanje nekakvog polaska u napad iz poslednje linije, a sobzirom da nemamo kreativnost iz te linije ni od stopera ni od bekova mucimo se sa prenosom lopte i do sansi dolazimo nekakvim sticajem okolnosti (fizicka snaga, Tawambe ug;lavnom, ili greskom protivnika) nikad, ili skoro nikad, iz neke akcije :(
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.766
Reaction score
29.654
Локација
Beograd
Posle odgledane igre reprezentacije Srbije protiv Brazila, a posebno skupocenih ,,milionerskih,, igrača Matića, SMS-a, Ljajića, Tadića, Kostića, shvatio sam da je Partizan na današnjoj utakmici izmislio fudbal za njih, a da je Đukić vrhunski stručnjak sa već uspostavljenim sistemom igre...

A ja se još prošle sezone kao nešto žalio...
Šta bre ima da se žalim na igrače u Partizanu od 2 miliona, ili 200 000 evra ili samo 2000 evra kad ovi reprezentativci Srbije od 200 miliona evra ne umeju pas da dodaju čoveku do sebe na 5 metara, ciljaju, ciljaju, nanišane - pa ga promaše...
Jebem ti gde je sve to otišlo u 21 veku...na šta se samo uzaludno baca novac...pa bolje tehničare nego što su ovi ,,Orlovi,, sa SP sam video u mom selu - i to u borbi za spas od ispadanja iz šeste lige...
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Ovo je sve bez veze svi znamo dobro da imamo mek stomak od odlaska Evertona i da Zdjelar nije taj igrac. Ne dajem ni 5 para na iducu sezonu sa istim srednjim redom. Ofanzivnim i defanzivnim.
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.250
Reaction score
3.675
Meni se iskreno ovo što sam vidio od Rikarda nije ništa dopalo.

Jeste da je tek došao i da sve to, ali baš zato i treba odmah da pokaže šta umije, dok ga Miša Filipović nije uptopastio.

Iskreno, Nikolić je dosta konkretniji, dok kod Rikarda ne vidjeh čak ni tu brzinu koju su spominjali. Čak mi Tawamba izgleda brže od njega, a i korisniji je definitivno.

Odbrana užasna, osim ćelavog Miletića.
Onaj Šehović ili kako već, lijevi bek. Pa ja bih njega odmah stavio na beka bar zbog odvažnosti. Druge opcije su očajne. Vuličević je sve gori, šta on radi ono je blagi užas. Ne znam šta se dešava sa tim čovjekom, on je mjesecima kriminalan.

Vezni red bi imao potencijala kada bi imali pravog zadnjeg veznog. Ovo što Zdjelar igra je tanko. Premekano mi izgleda fizički, ne može puno da krpi, a previše daje pasova protivniku u noge ( a Evertonu su nešto zamjerali), osim ako ne šalje loptu nazad golmanu, što čini 90% veznog reda.... sve sam mislio da je to taktika štitarca, ali očigledno imamo vezni red koji ne vidi igrača na 5m od sebe, pa igra alibi igru.

Tankosava.
Meni sve ovo izgleda kao i prethodne sezone, osim malo više presinga u nekim situacijama.

#51 je beskorisna masa!
Gledam šta on igra i pitam se koliko moraš da izgoriš u glavi da dovedeš ovakvog idiota i garantuješ za njega.
I još mu daš platu, za njrgovo prisustvo(šetkanje) na terenu?!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.766
Reaction score
29.654
Локација
Beograd
Наравно да је лепо, ослабили смо Спартак, јер су Николић и Ивановић сад код нас, па нам бар они неће бити конкуренти за позицију на табели!

Добро, зезам се мало, али људи, рано је још за неке реалне оцене...не знамо ни ко ће нам отићи из тима, ко ће играти, како ће играти...
И Евертон је прву (мислим чак и другу) утакмицу у Партизану одирао тако да се ништа није видело од његовог потенцијала...

Можда Ђука покушава да Ивановић буде као неко десно крило, а да преко леве стране нападне Сума (или Ђерлек), док би као два шпица били Николић (солидно се ,,мува,, у ове две утакмице) и Рикардо који ће можда ,,прорадити,, док стигне која лопта са бока, или неки бољи пас из средине и док мало ,,подеси нишанске справе,,...
Пантић централни (офанзивни) везиста, Здјелар дефанзивни, штопери Шпанац и Света, бекови Румун и Антонов...и ако Стојке не оде негде да уновчи ,,банану,, Нејмару, него остане на нашем голу...то је солидан тимчић за Њива лигу...
Бар овако ,,на папиру,, (тастатури)...

Ал кажем, рано је још...

ЕДИТ:
Гледао сам Шеховића у Телеоптику, супер је за тај ранг такмичења, али за Партизан је још рано...што не значи ни да је Антонов нека класа, ал, јбг...
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Zna li iko šta se dešava sa Dramanom? On je zadnji vezni, je li bar E od Evertona?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.766
Reaction score
29.654
Локација
Beograd
Ја сам чуо да су га дали (да ће га дати) Телеоптику, па ако буде тако, ако ништа друго бар да видимо тамо како и шта игра, досад су га држали у тајности...
Мада, ко оде у Теелеоптик, изгубљен је за Партизан у следећих 6 месеци (неко рече да НЕМА ,,двојне,, регистрације када су у питању тимови Њива и ПЛС)...
А тако бих радо послао бар пола наших везиста у Телеоптик...па које год (осим Пантића и Здјелара)...
 

Virke

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2016
Порука
1.546
Reaction score
836
...
a igrali smo ono sto klasicno igramo, kad uzmemo loptu okrenemo dupe protivnickom golu i "postujemo" posed lopte tako sto prvi pas kao po pravilu uvek mora da ide unazad i to obavezno najudaljenijem stoperu...
...

A, pa nisi u toku, to su ti automatizmi koje stručnjak pominje non stop, a na šta su se igrači navikli zbog kontinuiteta, evo već drugu sezonu...
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.751
Reaction score
11.453
Локација
.
Rikardo je igrao ofanzivnog veznog i krilo do prošle sezone gde je prekomandovan u špic i tu je bio najbolji strelac lige. Pitanje je kakav tim imao iza sebe tamo ali po ovom što sam uspeo da vidim zna da se namesti i izbori za šansu ali realizacija mu je blagi očaj. Mada nikad nisam sudio o našoj igri i igračima na pripremnim utakmicama tako da bih ipak sačekao zvanične utakmice pa da ga vidimo. Zvuči kao otrcana fraza ali stvarno su teške noge u ovoj fazi priprema pa se često desi da te ne slušaju i da šutneš loptu skroz drugačije nego što si hteo.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.176
Reaction score
18.459
Локација
U Kinšasi
Rikardo je juce bio ocajan. Nadam se da je slab dan, losa pripremljenost i slicno.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top