Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ne znam da l je ovo prava tema za ovo sto cu reci al moram napisati. Mi se moramo resiti kondicionog trenera Mise Filipovica, ako nema kvalitetnog domaceg kondicionog trenera izvolite ulozite u nekog zapadnog trenera i odvojte novac za coveka koji ce igrace spremiti da mogu odigrati ne 90 vec i produzetke. Siguran sam da se npr u Nemackoj moze naci prosecan trener iz bundes lige sredine tabele ili cak i cvajte koji bi spremio igrace da budu kao masine. Negde sam nacuo da ambasador Kine simpatise Partizan pa da l je moguce da to ne iskoristimo i ne dovucemo neku njihovu kompaniju da nas sponzorise, sad ne znam opet da l je istina ili ne. Al za kondicionog sam ubedjen da je odlicna ideja i da bi nam se sportski vratilo neverovatno. Danasnji fudbal su fizikali fizikalije i samo fizikalije i poneki znalac. Ako pogledate nasu trenutnu ekipu jako slabe fizikalije imamo, atletski limitirana ekipa. Ja se nadam da cemo do zime uspeti drzati prikljucak i onda daj Boze da ubodemo sa nekim strancem ocistiti ovaj kadar i pripremati polako kostur za leto..
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.874
Reaction score
13.646
Ne znam da l je ovo prava tema za ovo sto cu reci al moram napisati. Mi se moramo resiti kondicionog trenera Mise Filipovica, ako nema kvalitetnog domaceg kondicionog trenera izvolite ulozite u nekog zapadnog trenera i odvojte novac za coveka koji ce igrace spremiti da mogu odigrati ne 90 vec i produzetke. Siguran sam da se npr u Nemackoj moze naci prosecan trener iz bundes lige sredine tabele ili cak i cvajte koji bi spremio igrace da budu kao masine. Negde sam nacuo da ambasador Kine simpatise Partizan pa da l je moguce da to ne iskoristimo i ne dovucemo neku njihovu kompaniju da nas sponzorise, sad ne znam opet da l je istina ili ne. Al za kondicionog sam ubedjen da je odlicna ideja i da bi nam se sportski vratilo neverovatno. Danasnji fudbal su fizikali fizikalije i samo fizikalije i poneki znalac. Ako pogledate nasu trenutnu ekipu jako slabe fizikalije imamo, atletski limitirana ekipa. Ja se nadam da cemo do zime uspeti drzati prikljucak i onda daj Boze da ubodemo sa nekim strancem ocistiti ovaj kadar i pripremati polako kostur za leto..
Bajern je pre par sezona cini mi se otpustio kondicionog koji je bas dugo bio u klubu (oko dve decenije mislim) zato sto su povrede igraca postale ceste..... Ovi vracaju kondicionog koji nas je sakatio 2015-e, a sakati nas i sad. Vidi se da igraci imaju slabu ravnotezu u duelima i da ne mogu cesto da ponavljaju napor sa kratkim predahom. Izgovor za to je da ne moze kondicioni da utice i na taktiku i izbor igraca jer gle cuda nasem kondicionu verovatno treba neki Kristijano ili R.Karlos kako bi imao materijal za rad :icon-rolleyes:

Strucni stab valjda treba da bude EKIPA koja saradjuje medjusobno i ispravlja nedostatke svojih kolega i pravi kondicioni bi znao i morao da ukaze sefu strucnog staba koje stvari treba promeniti na treningu da bi igraci bili sposobni za ponavaljajuce maksimalne napore i visok tempo igre, jake duele itd. pravi kondicioni bi morao da uvidi neke stvari i preuzme odgovornost. Imas mlade igrace poput Pantica, Zdjelara, Markovica, Sehovica, Djerleka i ti ni od njihovog tela koje je najsposobnije za napredak ne mozes da napravis nesto korisnije nego Pantic u 60 minutu istrci napred maksimalno i posle ne moze da se oporavi 3 napada, a u 80 i nekom min promasi zicer za 2:0 bas zato sto mu je u tom momentu najveci problem kako da posalje bar malo kiseonika u prazna pluca...posle tog napada vraca se nazad i gubi loptu pa ovi prave pritisak, situacija se dramatizuje... Po njegovom govoru tela kao i ostalih igraca moglo je da se vidi da su u problemu i da fizicki ne mogu da iznesu utakmicu sto automatski negativno utice i na sve ostalo u igri. Jeste bilo tesko vreme ali nas protivnik nije imao nista bolje uslove od nas. Sumu nije uspeo da osposobi fizicki godinu dana, od trenutka kad je dosao umesto da bude spremniji on je nazadovao.

Lanac odgovornosti mora da postoji i kondicioni je odgovoran sto ekipa nije u stanju da drzi visok ritam bar 80 min i sto svi igraci moraju da budu bez utakmice bar 7 dana kako bi utakmicu istrcali kako treba (protiv Besiktasa kuci npr je bilo solidno trkacko izdanje ali na ivici). Stvarno mi nije jasno kakav fetis ima uprava sa tim Misom Filipovicem.....promenise se toliki treneri, a on ko feniks iz pepela. Ne znam koliko nas kondicioni ucestvuje u planiranju ishrane i oporavku igraca posle treninga i utakmica ali ako ucestvuje to je onda dupla steta. Tako da kad se sve sabere i kad shvatis da si u istom momentu imao djukica za trenera i ovog za kondicionog onda uvidis da smo bili predodredjeni da izgubimo bitku za titulu jer nismo bili sposobni da igramo na dva fronta, a jos se na sve to nadovezle svima poznate stvari u vidu sudijskih kradja itd....
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Puno ovde ima talova, treba se to sve razjebati da oprostite na izrazu. Pa i dete vidi da mi posle 60 70 minuta disemo na skrge. Meni je najveci pokazatelj Zakaric momak se sam spremao i odskace od ekipe koja je prosla pripreme to nikako ne sme da bude tako vec obrnuto. Ja sam dao primer zapadni trener cisto ako nema kvalitetni u Srbiji, daj taj njihov mentalitet trke da usadimo vamo i vise se toga resimo, od kad pratim Partizan uvek smo kuburili sa spremom pogotovo kad igramo sa evropskim ekipama. Ulozi u kondicionog trenera i da to bude ekipa koja melje protivnika 90 minuta, da se nestaje. Secam se pre je bilo pitanje kojom razlikom cemo npr ekipe kao Proleter I slicne ispratiti, koliko ce puta ce loptu vaditi iz mreze a sad sramota. U 7 utakmica 7 golova ja ne znam kao da smo ekipa sredine tabele. Drincic je ovog leta bio slobodan igrac na sta su nasi strucnjaci rekli da smo trenutno popunjeni na toj poziciji i da nam ne treba igrac i ti posle toga dovedes jos Scekica. Imamo 4 zadnja vezna pored te 4 Drina bi lagano igrao i sa toliko godina. Covek bi nam doneo agresivnost i prekid, Vojvodinu su sad pobedili upravo dalekim slobodnjakom Drincica posle kog golman kiksa i odbija loptu pravu u noge igraca Radnickom i pada gol. Voleo bih jos da se dotaknem Zeljka Pantic tj Ilieva slazem se da treba da se skloni sa funkcije da snosi odgovornost al ako je istina da je svaki trener dovodio svoje igrace i da sad nama stranac nije ni u protokolu da je visak onda tu odgovornost i nema Iliev. Nesto se mora menjati ova poltronska uprava cela napolje, cekam dan kad cemo imati u upravi legende kluba. Svasta sam ovde nalupao sad vruca mi je glava i boli me sve sto se radi u klubu ovako amaterski, ja koji sam pravi amater bi donosio bolje odluke sto se tice igraca.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Najveća odgovornost je na ivici (to što sns pušač pantic priča može da stavi svom gazdi av u anus) , ako ne računamo sns upravu koju samo jedan čovek u Srbiji može da smeni.

Što se tiče fizičke spreme i tu se ne bih slozio , I mnogo jači nemački klubovi iz prve lige izgube snagu oko 70og minuta. Više je do kvaliteta igrača nego kondicionog
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ivica Iliev je bivsi i to se sazna pa dovoljno je pogledati jug i njihove parole sa Djukicem i sad sa Ilievim (bez j dovoljno o njima govori ni prezime mu ne znaju) zna se da su u talu sa upravom, doce neki covek na njegovo mesto on ostaje u klubu i dobija drugu funkciju e zato mislim da Vazura i Vucelic moraju isto napolje. Slazem se da je i do igraca al igraci kakvi god da su oni moraju ako su fizicki spremni bar 70 80 minuta izneti. Ostalo je neprihvatljivo. Djerlek ja od momka nisam video nista specijalno on je fizicki inferioran na krilu, on sa tom gradjom i brzinom moze samo iza spica igrati. Tako da ne slazem se sa tobom, da se pitam kao sto se ne pitam doveo bih nekog ludaka sa zapada i bili bi mi masine. Naravno pojacao bih ekipu na zimu bar se nadam da tako razmisljaju. I sam sam igrao fudbal nazalost zbog dve povrede istog kolena morao sam ostaviti, tako da sam oko fizicke spreme siguran to je danas 90 posto fudbala, toliko pljuvan Jevtovic je upravo bio pojam za nase danasnje zadnje vezne o Evertonu da ne govorim. Koliko god neko mislio da nam je odbrana u kanalu mislim da je veza jos losija i otud slaba realizacija nemas pakera i dva dobra veznjaka.
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
@Matke na nase oko Jevtovic je bio smotan, nikakav ali je bio standardan 3 godine kod svakog trenera jer ono sto mi nismo vidjeli ljudi od struke jesu. On i Everton u paru su bili kicma tima, Leonardo i Djurdjevic bi vraga dali onolike golove da je duvala promaja ispred gola kao sada. Nama moze dati gol svako iz zonske lige. Raspadamo se a rjesenja nema jer nemamo igrace za rjesenje.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Mene strašno nervira kod ljudi da ako neki igrač nema statistiku da ga pljuju, a Jevta je to radio čovek iz senke, a upravo to zadnji vezni i rade počevši od Kantea Matića itd. To je ono što se ne piše u statistici, isto kao i u košarci primer Dragan Milosavljević. Ljudi moraju shvatiti da svaki igrač ima zadatak u timu i ne može svako biti Saša Ilić i imati završni pas takav neko mora biti mesar da kvari igru uzima loptu, prekida napade. Dao bih primer Serhia Busketca koji je takođe tamo važan šraf a ne vidi se toliko. A o toj sezoni imao si Blekija, Evertona, Lea i Đurđevića i ostale koji su bili radilice.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.604
Локација
Beograd
Odgledao sam najnoviji Pantićev Partizanov vesnik, odslušao računicu o milionima državne pomoći slivenim u ,,rupu,, razmatrao ko je više kriv za sastav trenutnog Partizana (a ne samo Iliev)...
..e pa...
...možda je krivica grupna, ali mora neko LIČNO i da (je) ,,seče,, i da (je) ,,preseče,, i da nas ,,vadi iz bule,, pa i sve da nije on lično kriv za tu ,,bulu,,...
A ne - mir mir mir niko nije kriv ava ava av a komšija je krava...jeste svako kriv a sa ,,komšijama,, uskoro igramo pa ćemo i tu da se gledamo...(u stilu preko nišana)

Nego, prođe koji dan od naše poslednje utakmice, sutra je već sledeća, ali meni je u glavi i dalje da je SRAMOTA ono što smo ,,odigrali,, u Novom Sadu...
Dakle, nije u pitanju tu broj titula, pobeda, golova, nego nešto BITNIJE od toga - ODNOS naših igrača prema dresu, prema Partizanu, prema nama malobrojnima koji pratimo taj Partizan...
Da li ne mogu, ili ne znaju, ili od svega po malo ili mnogo, ali tako je.
I oni, i onaj koji ih je doveo - ili oni koji su ih doveli - a sve to nama dođe na isto.
Pa svako bre ima neku svoju granicu, bilo zbog godina u kojima je, pameti, znanja, neznanja, sposobnosti, nesposobnosti...jednostavno NE MOŽE svaka šuša da igra u Partizanu samo zato jer se to tako ,,zadesilo,, e pa ,,zedesilo se,, ali valjda može i da se ,,oddesi,,...

Nije sramota biti ,,epizodista,, ili tumač samo jedne ,,role,, i u filmu i u fudbalu, ali NE MOŽEŠ tvrdoglavo da se praviš da su ti u timu ,,glavni asovi,, neki oko kojih sve treba da se ,,vrti,, (a malo toga se vrti, u igri Partizana, stalno to gledamo), i da od njih sve ,,polazi,, (a malo toga polazi, i to svakako vidimo) igrači koji (i to u svom najboljem slučaju i najboljoj formi!) mogu biti tek solidni epizodisti!
Ajde što ne znaju dovoljno, nego i što ne mogu, i plus nemaju ni fizikalije, pa ni snage za 90 minuta... AMAN BRE LJUDI!

Ja kad krenem ,,raspem se ko mitraljez,, pa hajde da se sad opet (snajperski) fokusiram samo na najbitnije:

Ne, nije najbitnije da li ćete osvojiti ovu titulu, i da li to možete, nego TO što ste ušli u utakmicu u NS u fazonu ,,boli me kurac,,...i to posle one pauze, posle reza putem smene trenera, posle ispadanja iz Evrope, posle stajanja cele države uz ,,rivalku (ciganku),, a vi - ,,boli me kurac,,...
E pa ako je tako - koji ćeš kurac onda u Partizanu?!

Srž ovog kluba nije prebrojavanje titula i ko ima najveći (najdublji) stadion, zabole nas sve kurac za to, nego BORBA BRE! Juriš! Otpor!
I kad je uzaludno, i kad nije uzaludno da SAMI SEBI dokažemo da smo živi i da postojimo!

E sad, možda i vi svi to hoćete, ali...neee možeeteee...
E, pa odgovor je isti kao i za ono gore: pa koji ćete kurac onda u Partizanu?!
Surov sam i bezobrazan, ali i život je takav - i meni teško da nekad neko pokloni nešto, pogotovo da me pusti da se ,,uvežbavam,, negde samo zato što bih ja to voleo.
Dakle neko je vama poklonio mogućnost da se ,,sigrate,, i ,,uvežbavate,, fudbala u Partizanu, a vi nikako da ga ,,uvežbate,, - igrate gore od Proletera i mnogih drugih Njivaligaša, a mnogo bolje ste plaćeni od njih. Sramota.

Ostaje sutra ta utakmica pred derbi, i šta li će biti? Da ste umorni, da se ,,štekate,, pred derbi, da niste u formi, da nekog boli noga...?
E momci...pa ja ponekad odradim 25 dana u mesecu (u terminima koji mogu biti od 10 ujutru pa do 11 uveče pa kako se kad zadesi) i ko me pita da li sam umoran i da li me boli noga, ako me nešto boli (a svašta me boli), mogu da zatražim bolovanje, ali onda će mi tog meseca plata biti znatno manja...
Pa da li ste vi svesni koliko ljudi u Srbiji (pa i van nje) radi u teškim uslovima za mizerne plate i čeka da ih bar vi nečim obradujete, a onda vi izađete na teren u fazonu ili me boli kurac ili ne mogu, ili mi se danas ne trči - i ,,ukanalite,, te ljude do maksimuma...

Ilieva su ljudi sa tribina ,,popljuvali,, u NS...? Zašto ti igra ovaj, zašto ti igra onaj?! Pa neka su. Zaslužio je. Ima samo ,,komandnu,, odgovornost? Pa šta. Nek sluša i nek se zapita i nek razmisli malo.
ZAŠTO nikad mi sa tribina nismo zviždali Bajri Župiću, Albertu Nađu, Bati Mirkoviću, Igoru Duljaju, Evertonu, dok su igrali fudbal u crno-belom dresu?
Odgovor ZNA svako ko navija za Partizan.
Zašto su Grobari posle neke ne tako davne utakmice vređali fudbalera Partizana, a Evertonu skandirali. I to se zna.
Dakle, Ivice, KOLIKO imaš Evertona u timu?

Zabole me i za Zvezdin budžet i njihovih 30 klasnih fudbalera, u derbiju će ih na teren izaći TAČNO onoliko koliko i nas - po 11.
Na derbi se izlazi da ga dobiješ. Samo tako i nikako drugačije.

A ko će ga dobiti?
To ne znam. Ne interesuje me pre derbija ni ko ima kvalitetniju ekipu ni bolju formu ni više para, samo POBEDA PARTIZANA!
A ako se desi čak i poraz, pa šta - ja sam verovatno odgledao uživo više poraza Partizana u derbijima, nego što neki prvotimci imaju odigranih utakmica za Partizan, preživeću još koji...pa eto...nisam bio lično na utakmici Partizan - Hajduk 1:6, slušao sam radio-prenos...preživeo sam i to, pa ako mi sudbina podari da uživo gledam kako katastrofalno tonemo na derbiju, možda i to preživim...
Svakako se ni trunku ne plašim da odem na NAŠ JNA, na derbi, i da očekujem našu POBEDU!
Kao što sam UVEK na derbi i išao.
I ni trunku se ne plašim ,,ciganskog,, ,,drim tima,, LŠ Bari Tokio...i sve tako redom...hoću da ih pregazimo kao plitak potok.

A da li se naši igrači plaše, šta žele, šta mogu - pitanje je za njih i za one iznad njih!

:napred-partizan:
 

Irriducibili17

Početnik
Учлањен(а)
16.05.2018
Порука
190
Reaction score
375
Локација
PC
Svetozar Marković potpisao novi ugovor. Nadam se da će zbog toga ostati bar malo duže kod nas i da ćemo dobiti koju paru više kada bude odlazio.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Ја сам Јевтовића увек подржавао, јер се солидан и константан играч, понекад му се десио понеки кикс, али добро, све је то нормално када је имао 35-40, ако не и више утакмица у ногама за једну сезону. Велика је грешка што смо га продали, а још већа што нисмо довели адекватну замену.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Upravo Gorane to nas sve boli taj odnos prema grbu, možeš da ne znaš al da se ne boriš e to majstore ne možeš i ne smeš. Još nešto što zameram igračima možda je to nekom nebitno al posle svake utakmice dođu do istoka samo aplauz okrenu leđa i odu daj pokaži malo poštovanja otpevaj pesmu i mi smo valjda neki đavo tu. Sad u NS iz svog primera dajem u 11 ujutru krenuo i vratio se u 11 uveče dakle izdvojim ceo dan a ti da ne možeš 2 3 minuta izdvojiti ima tu i klinaca kojima bi bilo drago i zanimljivo da otpevaju sa igračima pesmu. Znam da je igra bila ko k i da nisu nešto ni oni bili raspoloženi al malo poštovanja i odnosa prema navijačima pokažite.
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
Ljudi, dosta više sa Jevtovićem. Znam da su nam sada svi zadnji vezni loši igrači i znam da ni na vidiku ne postoji igrač kvaliteta Duljaja, Evertona, Žuke, Meda, itd. Ali nemojte više da prizivate Jevtovića i kako nam baš on sada fali. Pazite, Jevtović je prototip igrača kakav u Partizanu treba da igra što se tiče ponašanja prema navijačima i novinarima, borbe i zalaganja na terenu. To ću uvek prvi reći. On je jako fin i obrazovan mladić i drago mi je što je otišao negde da zaradi lovu i osigura sebe. Ali ljudi, on jednostavno nema kvalitet za igrača Partizana! Pa njemu se lopta na utakmicama barem dva puta odbijala od noge kao od drveta! A svi znamo da to na njegovoj poziciji može da znači samo žuti karton, kad digne protivničkog igrača koji mu je uzeo loptu. Slažem se ja da je on verovatno bolji od svih igrača kojih trenutno imamo na poziciji zadnjeg veznog, ali valjda mi kao Partizan treba da težimo igračima koji prave razliku na terenu na svakoj poziciji. A ne da nam neko bude konstantan uz 3, 4 greške po utakmici.

Neko gore ga je uporedio sa Gagijem iz KK-a. Ne mogu da tražim ko pošto kucam sa mobilnog. Kakav crni Gagi i Jevtović, nisu uopšte u istom univerzumu. Pa Gagi je finalu domaće lige dao 20 poena zamrznutima u prvom poluvremenu!!! Pored toga što je fanatičan borac i simbol betonske odbrane KK Partizan pod Duletom!
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Nisam uporedio u smislu da znace ekipama isto vec da Gagi igra odlicno odbranu, nesto sto se ne vidi u statistici nesto kao kad se Novica baci po izgubljenu loptu koja ide u aut u Zagrebu i napuca suprotnog igraca i osvoji posed. Daleko od toga Gagi je pored odlicne odbrane bio i solidan poenter solidan ucinak je imao. Tako da nisam bukvalno mislio a i taj Jevtovic kakav god da je bio, protiv Steue je dao gol koji nas je pokrenuo. Voleo bih ja da nam je svaki zadnji vezni kao Everton, al takve je tesko naci.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.759
Reaction score
19.343
Локација
Nickname
Ja samo znam da ćemo cigane da polomimo u nedelju. Neće od njih ništa ostati a mi ćemo pre i posle toga da se mučimo igrački, ali se nadam prolaziti dobro rezultatski.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.759
Reaction score
19.343
Локација
Nickname
Iako to često ne deluje tako, uvek sam imao i imaću optimizam pogotovo kad derbi u pitanju. U današnje vreme je vrlo bitno biti optimista i kontraš glupoj većini. Ne zato da bi se osećali bolje, već da bi pokazali da se mi pitamo na našem terenu. Neće moći tako lako da se provuku protiv Partizana. Lomiće oni kao nikada pre!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top