Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@Enslaved jbg, izgleda ne moze.. ali moze satima da prica o fudbalu vrlo kvalitetno, zna fudbal.. gresio naravno kao i svi, ali daleko da ne zna..

ni ja ne bi mogao npr da se bavim trenerskim poslom, mislim da bi radio nekad izmene u 5. minutu posle prvog kontakta sa loptom i da bi ih samarao i na poluvremenu i posle utakmice.. Tezak je trenerski posao bas!
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
Pa ne znam baš. Nikad nisam bio pobornik toga da treneri moraju da skaču pored aut linije, da se deru, da non stop nešto serendaju igračima, itd. Bitno je da trener zna sebe i nađe način da ga igrači poštuju bez da drekne na njih ili da ih "batina".

Marčelo Lipi npr., čovek puši pored terena i nikad glas nije pustio a vrhunski trener. U košarci gde trener mora više da učestvuje imamo Fila Džeksona, totalna flegma. Pod stare dane u Lakers-ima nije ni ustajao sa klupe.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.609
Локација
Beograd
@Goran Tomić Plavi.

Coveka je malo reci obozavam, to je jedan takav gospodin i toliko dobar i neiskvaren covek, i uopste nije los trener koliko se misli, ali on ne ume da podvikne, da smesti, da na bilo koji nacin ugrozi neciju emociju ili integritet. Malo takvih ljudi poznajem, svega mi.
Pa normalno, gospodin čovek, rođen 1966.-e, to su te generacije kada se dobrota cenila, a neiskvarenost podrazumevala, bili smo drugovi a živeli kao gospoda...i ostalo je to u nama uprkos svemu...
Ja to zato što sam rođen 1964.-e, pa sam iskoristio ovu priliku da se uz imenjaka malo i ja ,,šlepam,, kao drug i gospodin... ;) ;-)
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.876
Reaction score
13.657
Pa ne znam baš. Nikad nisam bio pobornik toga da treneri moraju da skaču pored aut linije, da se deru, da non stop nešto serendaju igračima, itd. Bitno je da trener zna sebe i nađe način da ga igrači poštuju bez da drekne na njih ili da ih "batina".

Marčelo Lipi npr., čovek puši pored terena i nikad glas nije pustio a vrhunski trener. U košarci gde trener mora više da učestvuje imamo Fila Džeksona, totalna flegma. Pod stare dane u Lakers-ima nije ni ustajao sa klupe.
To je to.
Kod nas trener ne sme da dozvoli sebi da bude neka vrsta prijatelja/drugara sa igracima i to je cela filozofija. Mora da drzi distancu od igraca kao sto je Nikolic to umeo npr (ili Mateus). Kad trener zna znanje i kad se tesko dolazi do njega i njegove naklonosti onda je to prava stvar sa suzbijanje svih mana naseg mentaliteta. Takvog trenera igraci mnogo vise postuju i mnogo se vise trude nego kod trenera koji gradi drugarski odnos sa igracima. Igraci treba da osete da je trener neko ko je iznad njih i ko moze da ih ugasi ocas posla ako olabave pristup fudbalu. Ne treba tu ni vika ni dreka samo da se zna ko je ko, igraci medju sobom treba da budu prijatelji i drugari ali na trenera moraju da gledaju kao na nekog sa kim nisu u istoj ravni, nekog ko je iznad njih bilo da se radi o privatnim ili profesionalnim situacijama jer sve to utice na teren, privatnost od profesionalizma nije izolovana. Dzaba i taktika i dobar trening i sve ako psihologija zakaze jer ona je tu kljucna.
 
Последња измена:

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
pa @Goran Tomić ti i jesi gospodin ovde medju nama mladjima, tako pises, tako komuniciras tako i shvatas fudbal i nas Partizan, i ja to cenim bas..
Genracije posle tvoje rodjene 70tih su vrlo slicne uglavnom, kasnije prema nama rodjenim 80tih pocinje vec svasta nesto u drustvu i samom narodu, ovi rodjeni 90tih su jos “bolji i gori” istovremeno, a evo ih punoletni i ovi sto su se rodili uvelio posle petarde u zagrebu..

Cak i kad pogledamo fudbalere, tako je nekako generacijaki
npr:
1958 Miodrag Jesic
1966 Plavi Stevanovic
1977 Sasa Ilic
1986 Lola Smiljanic
1994 Aleksandar Mitrovic
a evo vec nam idu iz kluba neki novi Stevanovici rodjeni
2002

koliko sam mator jbt zgrozih se
 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Marčelo Lipi npr., čovek puši pored terena i nikad glas nije pustio a vrhunski trener.
Da, ali ti italijanski treneri su ipak funkcionisali u specificnom okruzenju. Imaju oni tu svoju elitnu akademiju "Kovercijano" koja ima i naucno-istrazivacku dimenziju i gde se ozbiljno pristupa svemu. Tacno se zna kvalitet svakog pojedinca, a i igraci su bili svesni da ne moze bas svako da se provuce tamo. Sa te strane se znalo da Lipi ima veliki intelektualni potencijal jos na startu, sto je vec samo po sebi znacilo dosta jer su tadasnji igraci imali drugaciju percepciju drustva i postovanje prema takvim individuama. A sto se tice autoriteta, on je mozda izgledao dosta mirno ali je pored rezultata i veoma surovim odlukama gradio autoritet. Dovoljno je reci da je jednog majstora kakav je Roberto Badjo u Interu redovno drzao na klupi i pustao u igru samo kad nije bilo drugih opcija. Kad su ga pitali u vezi sa igracima koji se bune sto ne igraju vise a aludirajuci na Badja, on je rekao: "Ako neko nije zadovoljan sto je zamenjen onda neka ide u neku ekipu sa 13 igraca gde nikad nece biti zamenjen". Ali ipak je to bilo specificno konzervativno okruzenje u kom su oni gradili karijere, a i specifican je bio momenat u evropskom fudbalu jer je Italija bila centar fudbalske igre.
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
@wadepartizan Lipi mi je prvi pao na pamet. Ima još takvih trenera, samo mi je on nekako veliki gospodin. Od naših prvi mi pada na pamet Ivić. Napravio je solidne rezultate do sad, otišao u finu ligu na zapadu gde može još da napreduje i gradi svoju karijeru. A njemu je faca led uvek! Zato ga i gotivim toliko :D
 
  • Like
Reactions: BaX

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.455
Локација
U Kinšasi
@wadepartizan Lipi mi je prvi pao na pamet. Ima još takvih trenera, samo mi je on nekako veliki gospodin. Od naših prvi mi pada na pamet Ivić. Napravio je solidne rezultate do sad, otišao u finu ligu na zapadu gde može još da napreduje i gradi svoju karijeru. A njemu je faca led uvek! Zato ga i gotivim toliko :D
Pravi gospodin je Rafa Benitez. Uvek hladan kao led. Dve titule u Španiji, dva UEFA kupa, liga šampiona... Malo ga je vreme pregazilo, ali dobro. Bio sam u Valensiji, na stadionu i sa njihovim navijačima. Tamo je prvo Rafa, pa onda bog.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.759
Reaction score
19.343
Локација
Nickname
Nikako ne odati sastav pred derbi mozzartu i ostalim govnima.
Stanković jeste glava, ali nema kapaciteta u njoj da odgovori na igrače različitih profila i kombinacije koje se mogu napraviti na terenu, prosto zbuniće se i očitati Oče naš da nama igraju oni za koje je spremao čergare.

I samo da kažem da uživam u ovim poslednjim postovima na temi, ljudi svaka čast, pišite tepihe :clap:clap:clap
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.609
Локација
Beograd
Odslušao sam šta je Stanojević govorio pa evo i nekih utisaka...nije mi namera da mu ,,pametujem,, ali znate kako je, ipak sam ja Partizan pratio još dok su i on i Savo Milošević bili u pelenama, tako da nemam neku ,,sudbinsku povezanost,, ni sa jednim ni sa drugim, jer su mi samo deo nekog dugačkog ,,niza,, naših trenera i igrača...jeste, imaju tamo neko svoje zasluženo mesto, i u dobru i u zlu...ali ne onoliko posebno mesto, koliko to ono jeste posebno za neke mlađe (od mene) članove Foruma...

Ja se čak malčice i ,,iznenadim,, kad neko ovde napiše: ,,eh kad se samo setim, to je moja prva utakmica na JNA, ili to je moj prvi derbi,, za nešto što ja smatram nekom apsolutno ,,najnovijom istorijom,, F.K.Partizan...
Al' dobro, ko je meni kriv kad sam mator pa mi istorija svega bitnog počinje još od prošlog veka...

Recimo, koliko vas uopšte pamti da je Stanojević bio sigurno jedan od najlošijih igrača Partizana u svoje vreme, a možda i ne samo u svoje vreme, jer se sećam da sam se na utakmicama stalno pitao, pa zar je ovaj momak iz jednog OFK-a baš morao da bude doveden u Partizan, jer ,,kalibar,, nekog igrača koji je dovoljan za jedan OFK, poprilično je daleko od ,,kalibra,, kakav je potreban jednom Partizanu...
Neko ko se bolje od mene seća te situacije može da potvrdi ili opovrgne da li ga je, valjda ono beše Ješić prešavši (trenerski) iz OFK-a u Partizan tada ,,povukao,, sa sobom? Valjda iz nekih svojih razloga, pa ma koji oni bili...

No, nema veze to je bilo davno, a i jedna je stvar biti fudbaler, a nešto sasvim drugo biti trener, Stanojevića kao fudbalera ne sećaju se baš svi ovde, ali kao trenera Partizana svi ga se sasvim dobro sećamo, a i sada je tu u istoj toj funkciji, samo u ,,novoj epizodi,,...

Dakle ovako: Stanojević je SADA doveo Miljkovića, Markovića, Obradovića, Zeku, Hala i Bebeka - šest igrača (što je više od pola tima!) - i još kaže da mu je potreban još jedan prelazni rok?! Pa koliko onda igrača treba da dovede, možda svih 11?!
I šta je sa ovima koji su već u Partizanu? Ne valjaju, suvišni su, ne uklapaju mu se u zamisao? Pa kako se to dosad radilo u Partizanu ako 6 igrača nisu dovoljni da se nešto skroz popravi, ILI, kakva su ta dovedena šestorica ako nisu dovoljni da se stvar popravi?
U redu, razumem, potrebno je imati više igrača ili igrače razlilčitih profila pa da možeš da ,,izneseš,, celu sezonu...to je sasvim tačno.
I svakako da je uvek dobro pojačati se, dovesti boljeg igrača od onog kojeg već imaš, samo...

...mi smo i sa tim igračima koji su dosad bili kod nas bili drugi na tabeli na kraju sezone, znači li to da ćemo sad, ovako ,,renovirani,, biti prvi?
Ako ne, moramo li OPET da čekamo sledeći prelazni rok...ili...kako...šta...?

Nismo deca - nisu nam svi pridošli igrači trenutno u vrhunskoj formi, niti su svi ,,klase, od igrača, a ko god se bude dobro pokazao (i od novih i od starih) biće prvi ,,pik,, za prodaju - već u sledećem prelaznom roku, ili, bar u onom sledećem...
Znači ni u tom sledećem roku Stanojević NEĆE kompletirati svoj ,,drim tim,, - jer će mu opet niz njega neko otići...i tako u krug...pa eto, ni on sam čak nije baš siguran da li će uopšte biti ovde do tada...

Ali, nije to ništa novo, trenere menjamo k'o na vrtešci, a svaki trener pravi neke ,,rezove,, i počinje neke stvari iz početka - računajući tu i dovođenje igrača koji nam trebaju...ili nam trebaju ponekad...ili nam neće trebati nikad...

Samo...
Kakav god da je Stanojević bio kao igrač...i kakav god da je bio ili je sada kao trener...i kakve god igrače da dovodi ili ih tera...i sa kakvim god da sastavom uđe u derbi - ja očekujem da mi taj derbi dobijemo! :D

Već više puta sam ponovio, Stanojević je iskusan trener, radio je u Partizanu, dobijao derbije, osvajao trofeje - mi od njega TO očekujemo.
Ništa manje od toga.
On sam govori o igračima koji ,,osećaju,, Partizan, koji su već bili u Partizanu, prošli našu ,,školu,, znaju šta se od njih očekuje, itd...e pa...i on je jedan takav trener koji je sve to prošao, oseča i zna, tako da...
Doveo je igrače koje je hteo, ajde sad da vidimo rezultat toga.

Ne ubuduće, ne za mesec-dva, ne sledeće polusezone - SADA.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Uz dužno poštovanje Gorane rezultate ne možeš očekivati sada. Stanoje je podbacio da prodrma postojeći sastav koji je nebrojano puta i pod Savom podbacio, otud i menjanje sastava. Svakako, to ne pravi alibi da mi derbi MORAMO da dobijemo, i tu će on biti direktan krivac ako ne daj bože izgubimo meč ili odigramo bedno i nerešeno.

Za dalje i neki kontinuitet je potrebno da se sastav uigra i stekne pobednički mentalitet, jer smo nakon Nikolića, izuzev Savine rapsodije u evropskom takmičenju i prezimljavanja pod stručnjakom iz Štitara, u ligi postali teški luzeri.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.609
Локација
Beograd
I da sa petlićima izađemo u derbi, ja bih očekivao pobedu, što je, priznajem, malo manje realno...
Ali mi u derbi ipak ne ulazimo sa petlićima, nego sa igračima za koje je neko nekad ( a za neke i Stanoje sad) procenio da su potrebni Partizanu...

Što se tiče gubljenja bodova u ,malim, utakmicama, sasvim je normalno da se to ponekad desi...ali, mi ga i tu preterasmo...previše ih gubimo u odnosu na to kako i koliko se pravi Partizanov tim i koliko on košta...
Pa koju to prednost u pravljenju tima imaju ti drugoligaši koji su se naprasno obreli u Super ligi pa da nas tek tako istamburaju na terenu?!
Ja bih rekao ni jednu jedinu, osim nešto trčanja i tog voljnog momenta da pokažu Partizanu da i oni igraju fudbal...

I kad smo već kod toga kako se sklapa tim, Partizan ima po jedno bar 23 fudbalera u kadetima, omladincima, Teleoptiku i prvom timu Partizana...to je ukupno 92 fudbalera, dovedeš ih još 6, to je 98...i još nisi u potpunosti uspeo da ,,renoviraš,, i ,,restartuješ,, prvi tim, pa će ti trebati još jedan prelazni rok?!
E pa znate šta, nije ovo samo na Stanojevićev račun, čovek je skoro došao, ali nešto tu nije u redu...znate vi koliko košta imati 92, pa i 98 fudbalera, a da od njih ne možeš da probereš nekih 11, koji će da melju sve pred sobom?!

Zamislite da sam vam pre početka sezone napisao na Forumu da mi treba stotinak fudbalera pa da ,sastavim, njih 11, šta biste mi odgovorili?
Ili da sam rekao, o.k. imam to što imam, ali treba mi još 6 igrača, pa da igramo ozbiljno...da li biste poverovali da bi mi Partizan stvarno dobro 6 igrača (po nekom mom izboru)...?
A upravo se neke takve stvari događaju...u stvarnosti i realnosti...

Znam da rezultati ne mogu odmah, ali morala je šok terapija smene trenera da nešto urgentno popravi - a nije, a brine me i da li su dovedeni igrači u dovoljnoj formi pa da oni ,,povuku,, ...
Ako jesu, onda je to super...
I, kao i uvek, više volim da se tome nadam, nego da , mračim, ali ... teren je bio i ostao - jedino merilo svih stvari u fudbalu...
Će da vidimo šta nam sledi...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top