Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Ovaj lik bi se zarazio sa kompjuterskim virusom kada bi malo duže sedeo za kompom. Decko bukvalno od stakla. Neverovatno..
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Napisao sam jednu reč koga bih prodao, šta sad tebe to vređa. Jel ti Suma brat?

Sramote nam klub treću godinu zaredom, pa rođenog brata bih izbacio iz kluba ako je u interesu Partizana. I da, ne bih prodao samo njega, prodao bih 70 posto ove ekipe, oterao bih struku, upravu i krenuo sve ispočetka jer je ovo sramota šta se radi. Mi svake jebene godine u oktobru mesecu ostanemo bez titule. Ne igramo ex-yu ligu pa da zaostajemo 10 bodova, već sa poluamaterskim ekipama koje nemaju tople vode za tuširanje i osnovne uslove za treniranje. E to je sramota prijatelju, da te takve ekipe svake godine skalpiraju, jer su izgubili strah. I svojim kiksevima dajemo legitimitet ovoj nameštenoj ligi.

Smeta mi to što od 4 igrača napred nemaš ni jednog krštenog koji je prevaga, već svi su kao neki znalci al samo na bljesak.

I sad tebi smeta moj post o Lazaru (jedna reč o Sumi), a ne smeta ti sve ovo?
Jeste brat mi je.

Covece dohvatio si ovu temu kao da ti je privatna prcija, stancujes po 40 postova nedeljno u njoj. Stvarno si vise dosadio i Bogu i narodu sa pljuvanjem i teranjem solidnog broja igraca, ali za Sumu ga bas silujes. A ne daj Boze slucajno da se neko ne slozi sa time ili da uporedi njegov i Natkov doprinos igri tek onda krece tvoja ,,argumentovana diskusija" koja je tek pakao za citanje.
Stvarno ne vidim sto smo mi ostali duzni da citamo tvoje frustracije prema njemu na nedeljnom nivou.

Ovaj ostatak tvog posta tek nema veze ni sa Sumom ni sa bilo cim sto sam rekao, tako da stvarno necu trositi reci na to.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ja 40 postova imam možda mesečno na ovoj temi. :)
Možda malo jače prošlog meseca jer je derbi bio pa sveukupna euforija oko njega. Sad pogledah, ove nedelje 7.

Pa što ti čitaš ako ti je pakao?

Ja navijam da klubu bude dobro, ne navijam za pojedince. Obožavan može biti Leonardo jer je to zaslužio, da njega, Marka i Đuku nismo imali, juče bismo osvojili duplu krunu. Naravno i ostali imaju velikog udela (Bleki i Everton pogotovo) ali ovi su bili osovine.
Mi već tri godine lutamo i igramo rekreativno ligu od oktobra, to može biti prihvatljivo navijaču Čukaričkog ali navijaču Partizana ne može. Frustrirajuće je to što nam linglongaši skidaju skalpove.

Mi smo nakon šampionske sezone sa Napretkom odigrali 10 utakmica. Od tih 10 utakmica imamo samo 3 pobede, isto toliko ima i Napredak, 4 nerešene, da li misliš da je to normalno?

U poslednjih 10 utakmica sa Vojvodinom mi imamo negativan bilans. 4 pobede, nerešena i 5 poraza.

Sa Nišom smo odigrali 11 utakmica od poslednje titule. 5 pobeda, 4 izgubljene i 2 remija. Ajde razumem, tim je iz gornjeg dela tabele, ne možeš sve pobediti ali podatak da smo samo 1 pobedu zabeležili kao gosti iz 6 utakmica je da se zapitaš.

Sa Spartakom smo odigrali 8 utakmica od titule. 4 pobede, 2 izgubljene i 2 nerešene.

Sa Voždovcem od 7 odigranih utakmica, imamo 3 pobede i 4 izgubljene. Od ta 4 poraza, 2 su nam naneli dok smo bili domaćini, to je sramota.

Razumem da ne možeš imati 100% bilans, samo pobede ali mi maltene sa svima smo bara bara. I to je ono što frustrira, nas se niko ne plaši, nema ono pre utakmice da su u strepnji hoće li primiti 2, 3 ili 4 gola, već idu da uzmu bodove. Osetili su krv, ne plaše nas. Gde ćeš bolji primer od dva duela sa dojučerašnjim prvoligašima, od mogućih 6 mi smo uzeli samo bod. To je sramota.

Pitao bih da li je sramota upravu ovih rezultata ali njih boli kurac, oni su tu postavljeni sa nekim drugim zadatkom. Da li je sramota igrače i sportski deo? Kako je to moguće da mi od te šampionske sezone kuburimo sa bunkerima. Kako Đuka i Leonardo nisu kuburili? Svaka je indetična sezona, indetični kiksevi, primanje gola pred kraj utakmice i opraštanje na jesen od titule. Kad izuzmemo titulu iz sezone 16/17, mi smo se i sezonu pre oprostili od titule već posle polusezone.

U svakoj drugoj ligi kad nešto klubu ne štima, najplaćeniji igrači su na udaru, stranci su na udaru. To je sasvim normalno. Kod nas već 3 sezone nešto ozbiljno ne štima.
 

5ar-pfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2017
Порука
869
Reaction score
1.916
Локација
Kuci
Gledam snimak sa treninga, u kadru nekoliko puta Pesukic.
Ja sam zaboravio da on "igra" za nas.

Da li je moguce da je toliko gori od Miljkovica pa ne dobija sansu uopste? Jednu utakmicu?

Ako je stvarno toliko gori, taj koji ga doveo da se upuca.
 

Beelmt

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
161
Reaction score
206
Локација
Beograd
5ar-pfc Pešukić proveo polusezonu na pozajmici Budućnosti,odigrao 11 utakmica
 

baros

Početnik
Учлањен(а)
24.10.2006
Порука
96
Reaction score
580
Mi smo u malo daljoj istoriji imali srece sa drugim mandatima nasih igraca- po meni svakako svetli primeri su Vukic, Ilijev, Cakar, pa i Sale, donekle i Lazovic ako se dobro secam, koji mi i nije bas omiljen. Mnogi su ozivljavali karijeru uspesno. Zadnje ture povratnika u poslednjih par godina,su cist promasaj i dokazuju da taj princip hostaplerske uprave, pada u vodu. Mahom je to sto ti povratnici nisu u inostranstvu sastavili utakmica ni na prste jedne ruke, a to nije prema onoj staroj "trener ne voli nas strance" nego im je kvalitet upitan. Oni se ne vracaju kao bolji i iskusniji (kao gore pomenuti) nego kao skartirana roba. Ovo guranje da jos jednom apsolivramo da Miljkon decko ne zna fudbal, je bas prst u oko. Verujem ja da je on dobar momak, da se trudi, da postuje dres, ali jbg to ali.

Vezano za ovu sezonu, voleo bih da Partizan igra sa dva spica, da se prelazni rokovi tako planiraju. ja nisam strucnjak al valjda iskustvo nesto uci . Od kad pratim da se secam Mijat/Ljuba Vorkapic, Savo/Goce Hristov/Cakar, Keza/Goga O.(Bjeka jr.) , Delibasic/Ilijev(Becanovic), Dijara/Jovetic, Djurdja/Tavamba. Treba sve ove ciganske ling long satelite napasti, daviti, muciti ih u njihovom 16ercu i glavom i nogom. Mora u klubu biti tri konkurentna spica, a 4 iz podmlatka. To je Partizan. IGRAJ NAPADAJ!
 

Dzo

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
286
Reaction score
942
Локација
013
У томе је и проблем,друже,јер ми играмо од сезоне до сезоне,од тренера до тренера,па никад не знамо која је то игра коју Партизан игра.Од '66 нема никаквог система,све је импровизација.Без намере да се улази опет у причу Саво против Станоја,њих двојица су само најсвежији пример...Довели смо Сава који је донео нешто ново,свима нам се свидела идеја,брзина,транзиција,лепа игра...довели су се играчи који се уклапају у тај систем.Није све то функционисало на крају како треба што због Савовог неискуства што због кратког периода да се игра прилагоди и Европи и домаћој лиги.Када је Саво отишао,уместо да се тражи тренер који има слична размишљања о фудбалу,и који би ту игру могао да унапреди и подигне на виши ниво,ми доводимо тренера који игра сасвим другачији фудбал и уместо да наставимо са надоградњом постојећег тима,ми ћемо распродати и почети све испочетка овог пута у неком другом систему.И тако док не оде Станоје,па нас онда опет чека иста прича,у којем ће његов наследник тотално растурити цео систем и испочетка поново градити нешто ново и тако у недоглед.Тренутно смо организационо на свим нивоима испод полуаматерског просека.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.315
Reaction score
3.968
Локација
Kobasicarija "Venac".
te bilanse sa protivnicima imamo jer smo kurac
I ne moze suma da bude kriv sto ultra suplja odbrana primi tri komada od pazara i sto smo popili jedno 30 golova u zadnjih 10 minuta utakmica predhodne 3 sezone.
Odbranu igra ceo tim. Mozda ne podjednako, ali kod nas citava ekipa ekipa igra kurac od defanzive. Izuzetak asano, koji izgibe pozadi, a napred ne pridonosi koliko bi trebalo.
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.053
Slazem se Dijego,
Samo da dodam i napad igra ceo tim. Samo sto je tu doptinos odbrane i sredine zivi qrac
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.751
U vreme okupacije, svaki "propust" uprave koji bukvalno koristi Partizanu, se uz pomoc medija, placenih navijaca, tviter zajednice, debilcina medju navijacima Partizana...veoma brzo ispravi, time sto se ekspresno najuri iz Partizana sve sto donosi prevagu na nasu stranu, nebitno da li se radi o ponudama koje se ne odbijaju, ili o nepostojanju osecanja za igranje u Partizanu.
Na zalost, citajuci upise ne bas malog broja ljudi na ovom forumu, vidim da su taj metod ispiranja mozga usavrsili do savršenstva.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.982
Reaction score
25.987
Локација
ante portas

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.634
Odbranu igra ceo tim. Mozda ne podjednako, ali kod nas citava ekipa ekipa igra kurac od defanzive. Izuzetak asano, koji izgibe pozadi, a napred ne pridonosi koliko bi trebalo.
Jaz u kvalitetu izmedju defanzive i ofanzive nas je kostao mnogo toga prosle sezone i na kraju krajeva doveo je do rasturanja citave te selekcije iako nije bilo nikakve potrebe za ovakvim tumbanjem ekipe u momentu kad su nam trebala samo 2-3 igraca da potpuno ucvrstimo selekciju koja je kreirana na leto prosle godine. Imali smo priliku da uspostavimo kontinuitet i to verovatno najbolju priliku do sada nakon sezone kad smo uzeli duplu krunu jer smo i tada takodje propustili da oformimo stabilnu selekciju i za godinu dana je ispario citav tim koji je doprineo toj duploj kruni. Neko je odlucio da nam i sada treba novi tim i da su prodaje prioritet i ovo sto gledamo ove sezone je rezultat toga. Ne mozes da prodajes najbolje igrace svake sezone i da se nadas boljitku i kad se na sve to doda jedna ovakva liga u kojoj jedan tim mora da pobedjuje silom ili milom nije ni cudo sto smo u ovakvoj situaciji.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.236
Gledam snimak sa treninga, u kadru nekoliko puta Pesukic.
Ja sam zaboravio da on "igra" za nas.

Da li je moguce da je toliko gori od Miljkovica pa ne dobija sansu uopste? Jednu utakmicu?

Ako je stvarno toliko gori, taj koji ga doveo da se upuca.
ne treba da se upuca, on i nije doveden da bi igrao vec da bi se neko ili neki ugradili i to je to

mislim da te price o kombinacijama nisu nista novo ali ranije je morao da bude neki kvalitet ono kao da imas pokrice, znaci od dva tri igraca koja se prate koja su slicnog kvaliteta i koja bi mogla da se dovedu bice doveden onaj koji ima najjaca ledja i to je to, danas je to dovedeno do apsurda oni se ni ne trude da sakriju tu kombinaciju nekim kvalitetom prosto onako bahato moze nam se :banghead:
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.429
Reaction score
11.888
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Jaz u kvalitetu izmedju defanzive i ofanzive nas je kostao mnogo toga prosle sezone i na kraju krajeva doveo je do rasturanja citave te selekcije iako nije bilo nikakve potrebe za ovakvim tumbanjem ekipe u momentu kad su nam trebala samo 2-3 igraca da potpuno ucvrstimo selekciju koja je kreirana na leto prosle godine. Imali smo priliku da uspostavimo kontinuitet i to verovatno najbolju priliku do sada nakon sezone kad smo uzeli duplu krunu jer smo i tada takodje propustili da oformimo stabilnu selekciju i za godinu dana je ispario citav tim koji je doprineo toj duploj kruni. Neko je odlucio da nam i sada treba novi tim i da su prodaje prioritet i ovo sto gledamo ove sezone je rezultat toga. Ne mozes da prodajes najbolje igrace svake sezone i da se nadas boljitku i kad se na sve to doda jedna ovakva liga u kojoj jedan tim mora da pobedjuje silom ili milom nije ni cudo sto smo u ovakvoj situaciji.

Slažem se sa tvojim upisom, ali oko podebljamog bih imao nekih zapažanja.

Uz ogradu da si mislio na pojedinačni kvalitet igrača iz odbrane u odnosu na pojedinačni kvalitet igrača iz "ofanzive", a ne na segmente igre, nikako se ne slažem. Mi nismo dobijali utakmice (govorim o derbijima i Evropi) na individualni kvalitet, već na kvalitet igre, koja je stvorena radom na korišćenju individualnog kvaliteta. Ta igra nije postala automatizam, jer nije bilo dovoljno vremena, ni dovoljno kvalitetnih protivnika da bi se uvežbala. Ono što nas je koštalo prošle sezone je ono što košta svaku ekipu u bilo kom sportu i bilo gde na svetu, kada se menja koncept igre - nemanje vremena.

Da je Savu dato, hipotetički, vremena da uigrava prošlogodišnji sistem (čak i bez prodatog Pavlovića, ali sa npr. Rajkovićem) i odbrambeni igrači (cenim da, kao većina misliš na Miletića i Uroševića) bi stekli samopouzdanja da u poslednjoj trećini igraju mirno i na lopti i u prostoru, kao što je to urađeno sa Zdjelarom, pa bi cela ekipa imala bolji rezultat u cing-cong ligi (a Savo nije imao podršku "navijača" baš zbog tog rezultata; iako je retardu kristalno jasno da Partizan ne može da bude šampion jer nas masakriraju sa strane - slučaj dok je trener bio Savo, ili dok se samoubijamo - slučaj dok je trener Stanojević).

Meni se povraća od toga kako sada izgleda naša igra, ne jedino što nemamo mi igrače za tako nešto, već zato što se takvi više ne gaje ni u Paragvajima. Slaba nam je perspektiva...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.634
Mislio sam na pojedince pre svega na tu desnu stranu (desni bek-stoper) plus Stojkovic koji nije bio bas na nekom nivu prosle sezone tj. karijera mu logicno krenula silaznom putanjom. Pavlovic i Urosevic su bili jedini pozitivan faktor u defanzivi kad pricamo o pojedincima (i Zdjelar kao defanzivniji vezni)..... Ostojic kao i Stojkovic je zbog godina poceo da oscilira, a Cela nikad nije ni bio bek (jedinu karaktristiku koju je imao, a koja podseca na beka je izdrzljivost) i nije slucajno sto smo preko tih pozicija primili najvise golova. Cak i kad je ekipa kao celina igrala dobro pojedinacni ispadi su nas daleko vise i daleko cesce kostali nego timske (takticke) greske. Zato kazem da smo sa 2-3 igraca bar pristojnog kvaliteta (desni bek, stoper, kreativniji zadnji vezni u rotaciji) mogli da kompletiramo tu selekciju i ko zna da li bi se kasnije desilo sve ono sto se desilo i sto je dovelo do toga da ponovo rekonstruisemo tim iako smo bili na korak od kompletiranja jedne vrlo dobre selekcije.

Prosle sezone na samo 6 utakmica nismo postigli gol (od toga dve protiv MU, derbi i Malatija u gostima, kao i protiv ns kurve u poslednjem kolu sa prakticno rezervnim sastavom) i ta uproscena statistika dovoljno govori o tome koliko odbrana (pojedinacne greske pre svega) nije bila na nivou zadatka, a koliko je sa druge strane ofanziva pruzila makar taman onoliko koliko se ocekuje od ofanzive FK Partizan (posto se zameralo mnogo toga igracima u ofanzivnom delu pre svega strancima...a po statistici vidimo da nismo imali problem sa postizanjem golova). Ne postoji takticki trik koji bi pomogao da se Cela osposobi da igra bolje nego sto je igrao kao i Ostoja i Stojkovic koji su na zalasku karijere i zato se osvrcem na pojedince i smatram da smo sa 2-3 promene mogli cudo da napravimo umesto sto sada gledamo ovo sto gledamo.....ovo selektivno rastrojstvo i kataklizmu. Kvalitetna selekcija je kljuc svega...osnov.....polazna tacka.....to ako se ne odradi kako treba uzalud najsavrsenija taktika, filozofija i najsavrseniji treninzi na svetu. Savo je imao talenat za kreaciju selekcije i da je uprava dovela stvarno sve ono sto je trazio (Rajkovic, Boranijasevic, Docic...) mozda bi danas stvari bile drugacije....mozda bi Rajkovic-Banjak-Boranijasevic doneli ogroman plus u defanzivi.......jedan malecni pogresan korak i evo gde smo sad.....
 
Последња измена:

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Savi je dato i vreme i pojacanja, imao je maltene sve uslove u klubu koje prethodnici nisu imali, pre svih Marko.
Ono sto nije imao jeste organizaciju kluba na svim nivoima i ljude u upravi i sportskog direktora koji bi stali iza njega u nekim situacija - u prevodu stabilnost kluba. Ovo poslednje nije imao inace nijedan trener od kad pratim Partizan.

Non stop se poteze prica o nekom ultra fudbalu, ciji obrisi su se videli na jesen 2019 i tu su se uglavnom i zavrsili. Igra se dobro raspala u drugom delu sezone i povrh svega nije uspeo ni kup da osvoji a to bi nam u ovoj situaciji dosta znacilo zbog Evrope, da ostavimo sa strane kako je to “nebitan” trofej.

Za ovu sezonu mogu reci samo da su mu kola krenula toliko nizbrdo da je i on video da ne moze da ih zaustavi, zato je i sam otisao. Kada se nakon priprema i najave borbe za titulu igra na prvoj i drugoj utakmici raspadne (totalna nedisciplina) to predstavlja jedan alarm. Niti ga je iko terao niti ga je ko smenjivao, ljudi u upravi su ga molili 3 puta za vreme tog mandata da ostane na klupi (naravno zbog njihovog interesa). Ove sezone je bar 2 puta pre ostavke izjavljivao nakon utakmice da mora da se preispita da li su rezultati do njega jer je sve pokusao a ne uspeva da okrene situaciju. Zato sam i rekao na kraju da je ispao smeker i otisao dok se tim nije raspao a sve je islo ka tome ( jer je primetio da ne moze da sredi situaciju), otisao je u trenutku kad je moglo iz svega da se izvuce i napravi iskorak ali nazalost Sale to nije uspeo, cak je sad mnogo gore stanje nego sto je bilo na pocetku, sto je ogromno razocarenje. Nakon odlaska oprostio se od svih ljudi u klubu, poimence navodeci sve (srdacno) u upravi, iako je svakom normalnom i pre toga bilo jasno da je Sava u mnogo boljim odnosima sa ovom upravom nego Sale.

Sto se tice prelaznog roka, sem Pavlovica niko nije otisao i uprava je bila u fazonu da smo dotakli gornju granicu budzeta i da bi za vise moralo da se udje u Evropu. Dobio je Banjaka koga su skautirali i pratili godinu dana kao zamenu za Pavlovica (Savina zelja). Ono sto je lose odradio jeste selekcija bonus igraca gde smo imali Popovica na golu i ostale bonus igrace na poziciji krila, znaci minimalni prostor za manevar. Ono sto je vrhunski odradio je to da je dovodio strance u punoj snazi koji u buducnosti mogu za odlicne pare da se prodaju.



Moje misljenje u vezi Save je to da ima odlicne sposobnosti Manager-a ali mu mnogo fali (prakticno ga i nema) samog trenerskog skila, sto je i normalno jer nikad pre nije bio trener i jako je kasno poceo da se bavi trenerskim poslom. Ima totalno drugacije vidjenje fudbala u odnosu na region, modernije, shvatio je u kom pravcu se razvija fudbal i to pokusao da implementira - generalno fudbalski IQ mu je visok. Pored toga pokazao je ogromnu stvar a to je da ume da prilagodi igru igracima i recimo kroz primer da gurne Sumu blize golu, da mu smanji prostor kretanja, da ima igrac koji ce trcati i za njega (Asano) itd. Medjutim njemu je igra bila jednodimenzionalna i funkcionisala je dok mu je pomocni trener bio Djumi cija je glavna vrlina vodjenje treninga i igra u polju, bas ono o cemu sam pricao sam suvi trenerski skil. E sad da ne bude price kako je sve zbog Djumija napravio, niti je napravio zbog Djumija niti ce Djumi ikad ista napraviti sam ali su bili “idealni spoj” jer je Savi falilo skila da prenese sve svoje ideje na igrace, takodje je uz to Djumi energican i ako ste primetili uvek pored terena davao sugestije igracima sto je bas ono sto je trebalo Savi koji je previse miran i cutljiv tokom utakmice, Djumi mu je tu drzao intenzitet igre. Sa druge strane Djumi sem tog suvog trenerskog skila (mada je i on daleko od nekog strucnjaka) ne poseduje nista od menadzerskih sposobnosti pa i karaktera da bi bio glavni trener i bilo sta uradio sa karijerom. Mislim da ce mu pozicija pomocnog trenera Partizana biti vrhunac karijere.

Bas zbog svega ovoga ako Savo bude zeleo da napravi karijeru, morace da se non stop usavrsava (u sta sumnjam zbog njegovog karaktera) i da nadje “idealnog” pomocnika ciji ce glavni fokus biti na treninzima, igri u polju i energiji da drzi intenzitet igre (sto Radovan nije bio).
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.053
Bas tako TaraNdel, bas tako.
Lenon i Mc Cartney postadose posle rastura Beatlesa dva prosecna pop lika a zajedno su pravili rok istoriju
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top