Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Moje jutro belo, noci crna
staza pokraj koje lebdim,
iscepan od trnja
Sliko iz detinjstva, secanje huka, mucne patnje, tisine i muka.

Svetinjo, jadu, bozanstvo sto u najdubljoj tmini uvek budi nadu.
Paklu, sladu, sjaju sto u tmini toj ne mogu da prikriju, odnesu, ukradu.

Secanju na oca, dedu,
slavo sto ostavih sinu,
glasni kriku na samrti,
sto ponecu sa sobom u dubinu.

Bori se, zivi, istraj, vodi, gubi, igraj
i daleko posle nas, znaj jednu istinu!
Sa neba volimo te mi, tvoje sunce sto ogreja, obasja, sto te voli, sto to sinu.


Srecan ti rodjendan Partizane nas
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
@Magelan dok čekam ime igrača koje ćeš mi reći moram ti napomenuti još jednu stvar iz podgrupe "kapitalno zajebao"
Ukoliko ti obučeš dres i pritom cela ekipa odluči da ne računa na tebe u napadu već čeka povratne lopte ka svom golu čini da i protivnička ekipa nema nameru da ide na tebe.
Ukoliko se zna da ne znaš i na kraju krajeva i nećeš centrirati,šutnuti ili probti da probiješ...zašto bi višak bi na toj strani.
Koji je to naziv za to?
To se zove igrač manje.
Kapitalni zajeb...
Evo ti i naš primljen gol.
Eto ti kapitalni zajeb.
Nije problem Miljković,problem jeste onog što mu je dozvolio da igra znajući njegove kapacitete.
Tu se slažemo.
Kao što je kriva i uprava koja kaže da nema ko drugi ...oćeš nekog iz teleoptika ili da ih šaljemo u metalac a tebi Miljkona?
Slžem se kriv i uprava najviše.
Ali ima i onaj poslednji činilac u jednčini.
Naši navijači koji kažu : Ma šta Miljković ...svi su isti.
Dakle pitanje još jednom za tebe koji naš igrač je imao Miljković mod .Ko je došao sa ulice i obukao dres Partizana...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.868
Reaction score
13.621
Ode Umar znaci.......nek mu je sa srecom, dobar momak, nije bio bez fudbalskih mana ali ostace upamcen kao "Bog fudbala", neki potezi ce da se pamte........52 utakmice, 23 gola....i kiroprakticarski tretman...

 

Kalimero

Početnik
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
46
Reaction score
71
Локација
Beograd
Ne bih svu krivicu svalio na Stanojevića i igrače. Jasno je da Stanojević nije vrhunski trener jer da jeste ne bi do sada imao karijeru kakvu je imao. Njega je neko trebao da izabere, dovede i da mu ponudi šta mu je ponudio. Isto to ili slično važi za igrače. Na prvi pogled igrački kadar ima dosta zvučna imena ali to nije dovoljno. Moraju da imaju međusobnu timsku hemiju i da su dobro stručno vođeni. Uprava je tu da obezbedi sve uslove za rad, da napravi sistem i da redovno izmiruje svoje obaveze. Trenutno situacija je takva da ni jedna instanca ne funkciniše dobro. Timska hemija i odnosi su očigledno narušeni, trener je skromnog znanja a pritom na silu tumba ekipu, uprava više nego nestručna da se uhvati u koštac sa problemima koji se u jednom ovako velikom i složenom sistemu dešavaju. Mnogo se enrgije troši na besmislene ratove van terena i alibi priče umesto da se radi, radi i radi. Kasnilo se sa pojačanjima dok se u međuvremenu trošilo vreme na saopštenja i međusobne sukobe unutar kluba i tima o kojima je Savo govorio. Mislim da je ovom timu potreban kvalitetan trener koji će iz tima izvući sve najbolje i iz igrača izvući ono najbolje čak i nadograditi nešto. Savo i Stanojević to očigledno ne umeju a tek o Mirkoviću da i ne govorim.
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
540
Reaction score
1.895
Moje jutro belo, noci crna
staza pokraj koje lebdim,
iscepan od trnja
Sliko iz detinjstva, secanje huka, mucne patnje, tisine i muka.

Svetinjo, jadu, bozanstvo sto u najdubljoj tmini uvek budi nadu.
Paklu, sladu, sjaju sto u tmini toj ne mogu da prikriju, odnesu, ukradu.

Secanju na oca, dedu,
slavo sto ostavih sinu,
glasni kriku na samrti,
sto ponecu sa sobom u dubinu.

Bori se, zivi, istraj, vodi, gubi, igraj
i daleko posle nas, znaj jednu istinu!
Sa neba volimo te mi, tvoje sunce sto ogreja, obasja, sto te voli, sto to sinu.


Srecan ti rodjendan Partizane nas
Fenomenalno! Brate,ako si ovo ti pisao svaka ti cast!
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Ne želim da budem pizda, pa da ti ne odgovorim ništa, prosto ne mislimo isto i kraj.

Ja ne mogu da krivim Miljkovića što ne zna, čak mi je bilo kakva polemika o njegovom neznanju bespredmetna, jer je to na nivou notorne činjenice.

Ne znam samo šta je trebalo da uradi taj momak? Da prestane da igra fudbal? Da kaže treneru nemoj me ubacivati ili izbaci me iz igre? Ta konstatacija došao sa ulice mi je banalna, prvo jer je on verovatno prošao sve mlađe selekcije tako da nije došao jedan dan i rekao hoću da igram i drugo, ajde ti ili ja da odemo i da se ubacimo u tim jer to tako ide.

Ja ne mogu da se bavim statistikom dok gledam fudbal. Nisam sportski analitičar, već gledalac-navijač i gledam iz tog ugla. Ali recimo protiv Šarlroa Asano je u jednom momentu imao 4, 5 uzastopnih loših pasova. E sad on nešto zna fudbala pa ga niko ne dira, ali ostaje momenat odnosa cene i pruženog. I o tome sam jednom pisao, ali ovde se slabo gleda suština i reaguje na prvu, pa su reakvije bile burne. Asano je, uzimam ga primera radi, doveden za milion evra i plaćen je nagađam 300 - 350 000 po sezoni. Za Partizan su to ozbiljni novci, što znači da on za to mora da ponudi neki kvalitet. Miljković je doveden za dž, za neku platu koja je znatno manja i samim tim ne može se tražiti što od Natka, Asana, Markovića. Pri tom, od prvog dana Miljković se posmatra pomno, svaki gest, bukvalno da li je primio loptu levom ili desnom nogom, štaviše mnogi jedva čekaju da ujebe da bi poentirali sa jesam rekao...

Opet da rezimirao, previše sam napisao, koji je tvoj predlog- da izađe sam napolje, da batali fudbal, da moli za klupu?! Šta što je do njega?! Ponavljanje Miljković ne zna, Miljković ne zna mi je na nivou ponavljanja Partizan nosi crno beli dres. Aksiom.

I previše se bavimo jednim imenom, na neki način postalo je degutantno i dosadno konstantno pominjanje Miljkovića. Posebno što mu je i prethodnik bio tanak, ali mnogo simpatičniji pa je valjda zato ok.

Ako si očekivao da ti navedem ime i da ti kažem taj je na celom meču imao sve pogrešne pasove to stvarno ne znam i eto u pravu si. To ako je Miljković bukvalno imao svaki pogrešan pas. Samo što sve ovo govori u prilog tome koliko se pomno prati bek od kog se ništa epohalno ne očekuje.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Ne ne mislimo na isto definitivno.
Probaću da u kratkim crtama objasnim.
Šta je problem uprave:Što ne može uvaliti Sadika,Sumu i Natka tj najskuplje kako bi svi dobili plate. Ne borili za titulu ...kog to zanima? Za pltu se nema.
Delovanje:Medijski oprobani pritisak i trenerovo zapažanje da su oni problem
Reakcija navijača: Pa dobro,možda je u pravu ...ne ide ovo,ipk je ovo Svin tim.Da čekamo narednu sezonu sa njegovim odabirom
Šta je problem trenera?
: Nemogućnost da nabavi adekvatno dobre igrače od uprave za svoje zamisli
Delovanje trenera: blaćenje igrača kako bi im se skurčio boravak u Partizanu...mislim to se već zna kako ide....i time tražio opravdanje za loše partije.
Reakcija navijača: pa dobro ...ovako dokazano ne ide. Sačekajmo njegov model.
Šta je problem Navijača
: Gubimo od kurte i murte ...
Delovanje: sve je i onako otišlo u kurac
Reakcija: sve je i onako otišlo u kurac

Da li je ružno što kažem da je neko došao sa ulice i obukao dres?
Ne da je ružno nego deluje i glupo...omladinska škola,evropa...
Imaš sve njegove poteze sa ove utakmice kaži koji ti ne možeš izvesti?
Ja recimo ne mogu šprint 300 metara,ne umem da primim loptu glvom i nastavim...
Ne umem da nabodem glavom iz centaešuta da bude opasno po golmana.
Ja sam došao sa ulice .
Ali sve bi sve ovo mogao da uradim kao Miljko
Da li epohlno očekujem ?
Očekujem da zna da primi loptu i pošalje napred.
Da li je to epohalno?
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
I još nešto izvini.
Glavna je rečenica u tvom postu je ono što si naveo da je suština.
Da se gleda odnos cene i pruženog.
Valjda bi trebalo da nadješ suštinu " koji k mi tu radimo"
Ako dovedeš igrača profila Asana to znači da formiraš tim koji će igrati na brzinu i tranziciju.
Greške u pasu će se dešavati ,izgubljene,presečene lopte ,promašaji iz 100% šanse...jbg .
Ako taj igrač hibernira na svojoj strani i vraća loptu do Zdjelara onda je OK jer nema tu ništa kapitalno da se desi.
A kad se priča o planu ...osim tog dela kako pobediti ima i onaj kako zaraditi i na kome?
Onda forsiraš nekog klinca iz omladinaca pa makar pravio greške...jer možda nas usere pa i uvalimo ga za 400.000 nekom. A možda bude i Nastasić...ako me razumeš.
Ali ako je suština cena-plata-očekivanje na terenu-zarada od njega
Gde se tu u tvojoj logici uklapa Miljković.
A ponoviću trener vidi problem u Sumi,Sasiku i Natku.
 

Kalejac

Grobar
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
201
Reaction score
140
Локација
Kanada
Sa ovog snimka,najzaliji mi je I dan Dana's ovaj smesni penal za Lacio na kraju prvog dela igre...
Protiv Spartaka Stanojev kiks...
Bolna I mucna podsecanje...
Ipak,drugi nemamo...Srecan rodjendan Nas Partizane...Preziveces ti I ovo...
Mozda Partizan i prezivi ali koliko ce nas docekati bolje sutra sa svim sto se desava u i oko kluba?
 

djole035

Grobar
Учлањен(а)
06.06.2013
Порука
409
Reaction score
441
Neka docekaju nasa deca to bolje sutra...Okupacija kao I svaka dodje I prodje...Opet ce Srbistan postati ponosna Srbija,opet ce biti moja Otadzbina...Malo je I ironicno I tragikomicno,zaliti se Danas na upravu nalik je zalbi Judejaca na uslove zivota u okupiranoj Evropi...Partizan ce preziveti,ma Koji poslusnici velikog vodje da zajasu...Ne vidim svrhu rasprave oko uprave dok smo pod okupacijom...I da trio VVV odjase da li ce naredni poslusnici vise raditi u interesu Partizana?
Ne izgubiti identitet,ne prodati dusu djavolu u ovim smutnim vremenima sasvim je dovoljan zalog za buducnost naseg voljenog Partizana...Sacuvati tu neku zdravi klicu,zdravo tkivo koje ce sutra poput Feniksa uzdici iz pepela I rusevina koje nam svakodnevno prave...
Ko ce od nas to docekati?Zar je uopste bitno?
 

Zbrindolin

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
60
Reaction score
315
Локација
o suhom vetru s juga moja dusa sanja
Sve dok je pravni status kluba Udruzenje gradjana bice nalik svakoj opstini ili javnom preduzecu. Kako koja partija "osvoji" opstinu ili dobije direktorsko mesto u drzavnom preduzecu, prvo sto ucini je da na juris stavi na platni spisak par stotina zasluznih svojih clanova, rodbine, ljubavnic(k)e, od kojih dobar deo nece ni dolaziti na "posao", a primace platu. Takav je i nas slucaj sa "pojacanjima" u igrackom kadru, Upravnom odboru, marketingu...
Elem, juce u toku utakmice, onaj konfuzno-rasejan reporter sa Arene koji (treba) da prati nas klub, rekao je da cemo igrati u formaciji 3-5-2 i da ce odbranbenu trojku ciniti Sv. Markovic, Banjak i Obradovic. Ovo uzimam sa rezervom, jer je pobrkao sve jubileje koje Partizan, deo njegovih navijaca i grupa JNA slave.
Srecan rodjendan celom JSD Partizan, iako, po meni, rodjendan moze da bude samo onog dana kada su casni ljudi i intelektualci Koca Popovic, Peko Dapcevic, Tempo i ostali formirali nas Partizan, a danasnji dan je samo godisnjica tom velikom cinu. I to jedna od tuznijih godisnjica s obzirom na aktuelno stanje.
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Bas odlazimo ovde sto dalje od teme ali ajde neka bude.

Kada ce vise proci ta okupacija? Slusam to otkad znam za sebe, a evo sada ce i trideseta godina. Vecito slusam da ce nesto proci i bice bolje, a da ga jebes ne znam kada je iko u ovoj nasoj drzavi za nesto odgovarao. I to ne mislim samo u poslednje vreme nego otkad je sveta i veka.

Sa druge strane ko ce uopste i doneti neki boljitak Partizanu ili da ce se uopste baviti time? Niti vidim da se iko od politicara time bavi, niti spominje, a ni kod ovih na vlasti ni kod ovih sto glume opoziciju nema nasih. Jedino sto mi pada na pamet su Dacic i Sergej, a nemam snage ni da se bavim njima.

Mislim jebiga sta je tu je, Partizan je moj pa cu ga i dalje pratiti kao i onda kad sam bio klinac pun ideala, ali stvarno ne vidim kada ce nama ta neka bolja vremena doci.
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.998
Reaction score
7.605
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Toliko se neke bede i negativne energije nadvilo nad nasim sportskim drustvom da je to tesko opisati. Cega god se dohvatis je crno. Finanijska situacija, mladje kategorije, uprava, navijaci, dugorocni planovi, evropska ili domaca takmcenja, bilo kakva perspektiva... Sve je neizrecivo jadno.
A Grobari ko Grobari. I oni koji su svesni da su glavni krivci naprednjaci, a ne jebeni Ostoja Mijailovic, debeli Vazura i ostali bedni oblici zivota, ratuju da li jd bolji da je trener Savo ili Stanoje. Da li je bolje da igra Celavi ili Miljkovic. Napusavaju se medjusobno, samo neka podbadanja i pokusaji da se unizi druga strana, vecito neki frontovi i podele. Izgubili smo kompas potpuno. Svaka cast onim clanovima koji i dalje imaju snage da pisu nesto argumentovano i smisleno. Ja nemam nista pametno da kazem pa zato samo citam. Drugim ljudima koji ovde pisu bih porucio da koliko god frustrirani i besni bili u trenutku pisanja svog posta, da ne nsduvaju kurcem drugu stranu. Da je to (najcesce) neki isto tako napaceni brat Grobar koji ne zna sta ce od bola i nemoci. Iskulirajte malo i probajte da spustite loptu jer nikom nije lako.

Mi smo tu i uvek smo
Kad te lome vetrovi
Nek se ovom pesmom sruse zidovi...
 

Free Partizan

Početnik
Учлањен(а)
07.11.2019
Порука
86
Reaction score
284
Локација
Republika Srpska
Eto, dragi moji Partizanovci, srećan nam 75.-i rođendan!
Znate kako kažu, u životu je najteže prvih 100 godina, izgleda da ima istine. Mada, u ovih 75 godina je bilo i lijepih dana. Pravi onaj život, težak, borben, ali i isto tako i samim tim i vrijedan. Mora se gledati naprijed, nema nam druge. Glavu gore i rješavati stvari u hodu. U mnoge stvari o kojima se priča, ne želim da vjerujem i volio bih da nisu tačne, ali u stvari volio bih i da što manje znam, jer je kod nas sve toliko pokvareno i iskrivljeno. Volio bih da gledam fudbal i u tom fudbalu svoj Partizan kako raste i kako, prije svega, taj fudbal igra, pa onda i pobjeđuje kad god može, u našem prvenstvu, pa onda i u evropi. Opet ponavljam, koji god trener i igrač je na klupi i na terenu puna podrška. Jer šta smo mi navijači ako ne navijamo, tj. podržavamo naše. Ko će ih podržavati? Jedino su ostali navijači koji nemaju nikakav materijalni interes. Svi ostali moraju da gledaju kako će da naplate svoje, i odmah to postaje suvi profesionalizam, samo se gleda income - outcome. Vjerovatno ce biti bolje kada bude omogućena privatizacija, pa u kakvom bilo obliku, sve je bolje nego ovo danas.
Pa eto, to je moja želja, da nekad dođe na čelo Partizana neko ,,tijelo,, koje će upravljati klubom da da se sve podredi rastu tima i sportskog sektora, a ne obrnuto, da tim služi da se to ,,tijelo,, deblja.

Druga mi je želja, da pobjede u derbiju ove šatro ,,10 0 0 skor,, , ma šta da pobijede, da ih razvale, ako ikako mogu, pa ko god bio na terenu i na klupi.
 
  • Like
Reactions: BaX

VukPP94

Početnik
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
29
Reaction score
88
Локација
Humska 1
Samo da uhvatimo nekako ritam, da pobedjujemo,da ne prosipamo bodove,cigani neka kradu,ako mi budemo pobedjivali, oni će sami sebe pojesti videćete,valjda ćemo sa pojačanjima dobiti tu sigurnost,i taj pobednički mentatilitet.Eto da počnemo pobedički niz od derbija.
 

The Partisan

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
51
Reaction score
147
Локација
always too far
Ne glumim ikonoklasta; samo bih da podelim kako se borim sa ovom crninom koju je dijagnostifikao kolega iznad. Pitam sebe - da se Partizan takmiči u normalnoj ligi, je li 7-1-2 katastrofalno prolazno vreme nakon 10 kola? Nije i ne sme da bude. Nikad nisam od voljenog kluba očekivao xyz pobeda u nizu. Pa to bi značilo da igramo sa nedoraslim protivnicima; kako može čovek/ekipa da raste ako se ne nosi sa izazovima? Onda zarad sopstvenog zdravlja izbrišem iz svesti sve od Vučića do Vazure, pa se setim da su naši očevi i dedovi voleli Partizan ne uprkos već delom i zbog činjenice da trofeje osvaja. Trofeji nisu (za)dati - 1949-1961, pa 1965-1976. Kup - 1957-1989! Da li će ova "okupacija" proći i kada? Da li će je zameniti druga? Nemam pojma. Znam da je Partizan večan; i daj samo da igra lepše sledećeg vikenda, i sledećeg, i onog tamo...
 

nfna161

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
45
Reaction score
110
Локација
Beograd
Posle prve utakmice Trinkijerija u Partizanu protiv Mege u S. Mitrovici, neko od novinara je postavio pitanje da li će biti lakše da se on prilagodi timu ili tim njemu, na šta je Trinkijeri odgovorio da je sada mnogo lakše da se on prilagodi timu iako su svi znali da to nisu igrači koji njemu kao treneru odgovaraju. Međutim, on je taj tim doveo do sekunde od 1/4 finala EC.
Stanojević je morao da čeka decembar za ovo što je u praksi počeo da sprovodi od prve utakmice.

Svima nam je bilo jasno da tim Partizana iz prošle godine ima određene ozbiljne nedostatke o kojima je ovde već dosta pisano a koji su se pre svega odnosili na loše bekove, koji nazad ispadaju (levi nešto manje) a napred su bez učinka, donekle i na nedovoljnu pomoć Sadiku od strane krilnih igrača jer su se i oni mučili sa realizacijom.
Prva velika greška je napravljena zimus nakon prodaje S. Pavlovića kada je morala biti dovedena zamena. Budući da to nije učinjeno (ne računam Vitasa), priželjkivao sam Sedlara iz Španije koji se tamo nije najbolje snašao i mogli smo ga dovesti umesto Banjaka i samim tim osloboditi mesto stranca za desnog beka (druga greška). Potpuno mi je nejasno dovođenje 5 igrača nakon ispadanja iz Evrope jer u prvenstvu nemamo šta da tražimo, to je valjda očigledno iz 10:0:0 skora cigana koji već 4 godine do prvog derbija ne gube bodove.
Kada su već tu, voleo bih da vidim S. Markovića na mestu desnog beka, jednu od boljih partija u prvom mandatu je odigrao na toj poziciji protiv Javora u Ivanjici kada ga je Đukić tu prinudno stavio usled povrede Vulićevića u prvom poluvremenu ako se dobro sećam. Dolazak Jojića i Holendera mi sluti na brzi rastanak sa nekim od trojice stranaca (Suma, Natho, Asano). Ako se uzme u obzir situacija sa koronom i samo jedan meč u kvalifikacijama za LE, nije se smelo rizikovati sa Sadikom i čekanjem veće ponude, pa smo tako umesto 8+ dobili 5+ vrlo neizvesna 4 miliona.
Sve u svemu očekujem 37 miliona evra duga u sledećem izveštaju APR i rasprodaju svega što se može prodati u januaru.
Izvinjavam se unapred što mi je prvi post nešto duži.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top